Kontakt

Adresa:  Pas muzeut kombetar ne qender te Tiranes, afer bar  “PIAZZA”.

CEL:     0695238127   (club)

1,020 Responses to “Kontakt”

 • ramë beqiri:

  si do te kisha pase mundesi ta keme kete liber pasi jetoj ne suedi ? ju pershendes dhe ju deshiroj shendet dhe suksese!

  • elona:

   Pershendetje!kam nevoje per ndihmen tuaj!si tja bej qe haj shume,por nuk me shijon asnje ushqim dhe vetem po shendoshem,dmth haj nje vakt por shume,sepse nuk gjej nje ushqim te me shijoje dua te them qe asnje lloj mishi nuk haj,konsumoj shume fruta dhe kos natyral,eci shume,dhe vetem po shendoshem,.Kam degjuar qe sherbeleja te dobeson?me pare haja petulla shum dhe nuk shendoshesha dmth max tre kile ne vere qe jam pasive,Me ndihmoni ju lutem.faleminderit

   • Dr Hysni Dankshi:

    Elona eja tek klinika t’ju jap nje ilace bimore pa efekte anesore per dobesim -12 kg per nje muaj por ky ilace ju heq edhe oreksin per te ngrene. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Club; 0695238127. Me respekt dr HHysniu.

    • elona:

     Shume falemionderit,doktor,por une do mundohem te vij,pasi kam pasur nje problem qe me crregulloi trupin,dua te them qe kam peshe normale,sidoqofte doja te dija te pakten sherbele te perdor?une skam fare oreks as nuk me shkon mendja ne ushqim madje me vjen per te vjelle nga ererat e ushqimit.vetem s ekur filloj te haj 1 ore haj dhe pastaj rri deri ne te njejtin orar te nesermen,gjithsesi faleminderit do mundohem te vij patjeter,emrin e ilacit mund te ma thoni,nese ka mundesi?kalofhsi mire

     • Dr Hysni Dankshi:

      Elona ; sherebelen perdore pa problem ojo sherben per ftohje, kolle, djersitje , & sjell qumshtin tek nenat me femi ne gji. Kursse ilaci per dobesim quhet ABC. Me shume respekt dr Hysniu.

    • ylljeta:

     pershendetje doktor mbas lindjes me ka mbetur pesha 29 kg dhe nuk me ka humbur fare beben nuk e kam ne gji a mundem me perdor ilaqin qe ti e ke per dobsim dhe a mundem nepermjet bankes te ju dergoj pagesen dhe ju te ma dergoni ne kosov me ndonje autobus sepse deshiroj te perdor shum produkte bimore ju pershendes

     • Dr Hysni Dankshi:

      Munde te porositeni ndonje person qe vjene me autobuze ne Tirane per hollesit e tjera & per cmimin e ilacit munde te kontaktoni me nr cel; 0692106127

    • besart:

     Pershednetje i nderuar doktorr jam nga kosova dhe kam problem me trashet gjaku a kishe munder te me jepni nje kshill qfar preferohet qe te konsumohet nga ushqimi qe te mos trashet gjaku si dhe qka preferohet te haet qe te hollohet gjaku do te thot qka e ul trashisn e gjakut a ka ndonje bim apo ndonje barisht natyrore qe njihet ne mjeksi apo edhe ndonje lloj ushqimi qe ndikon ne hollimin e gjakut respekt besart karaxha na malisheva kosov

     • Dr Hysni Dankshi:

      Duhet te hani dy kokrra molle jeshile esull ne menghjes per nje muaj rreshte & te pini vajin e fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke me kete vaj. Dr Hysniu.

    • Mirjeta:

     Pershendetje desha te pyes per fistula prej nga vjen a esht e rrezikshme dhe a mund te sherohet pa operacion

  • jam nga gjirokastra kam 5 muaj qe kam dhimbje mesi dhe me ka bllokuar kemben e majte jam vizituar ne neurolog pasi kishin filluar shenjat e para te dhimbjeve dhe me dha 20gjilpera[qetesues]nga 2 ne dite ,qe diten e trete nuk munda te levizja me nga dhimbjet dmth u perkeqesova por kuren e mbarova bera skaner dhe dola me hernie discsle ,u konsultova me nje dok kockave kirurg dhe ai me dha 10 gjilpera nga nje ne dite me keto kisha psk permiresim pasi levizja ne pune por prap u perkeqesova dhe neurologu me dha disa kokrra po asnje permiresim dhimbjet mu shtuan dhe mesin e mbaja te kerrusur,dhe u shtrova ne tir te 5 me dok drini dobin ku bera rezonance dhe dola me hernie ,aty me bene nje gjelpere ne shtyllen kurrizore dhe mjekim me jepnin mengjes e darke me serum 2 algina, 2 valiume dhe nje gjilp ne tule mengj-dark per 16 dite nuk pata permiresim me thane per operim po nuk pranova se dhe kirurget aty skishin garanci une jam 36 vjec me sugjeruan nje reumatolog ne vore dhe ai me dha nje kure ,gjilp dhe kokrra pas te ciles ndihem dicka me mire por nuk e drejtoj dot mesin se kam dhimbje te forta ne ngofje[capok]e komplet pjesen e pasme te kembes deri pas syrit te kembes. ju lutem nqse do keni mundesi nje pergj pasi eshte e lehte te behesh operim por te gjith thon te mos coj pesha i bie te le dhe gruan[shaka].kam pyetur tek spitali amerikan ,cova skanerin dhe rezonancen dhe gjith ckisha bere dhe mu pergjigjen se kisha bere gabim qe bera gjilp ne shtylle kurizore te njejten pergj dhe ne greqi me respekt fredi gjirokaster.

  • ladi:

   dr.hysniu
   kam vajzen te semure me hepatit B te lutem mund te me thoni
   a mund te sherohet duhet perdorur vajin e farez se zeze,nese po
   ju lutem me thoni si mund ta perdori.
   faleminderit

  • pershendetje dr,un i lyta flokt me vaj te fares se zez dhe po me bien edhe me shum kur po i lyej,ju lutem pergjegjen.

   • Dr Hysni Dankshi:

    Nuk eshte vaji i fares se zeze qe te leshon floket por ju keni patur problem koh me pare & rrenja e flokut ka qene dobesuar .Keshtu qe ditet ne vazhdim fillon e forcohet nese keni sh problem ejani tek klinika te jap nje mjekim akoma me te shpejt. Adresa e klinikes eshte ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel; 0692106127 Cel; 0695238127. Me respekt dr Hysniu.

  • pershendetje, kam gruan ne moshen 52vjece,vuan nga dhimja e shpines, nga vizitat qe ka be ka nje ruaze te shtypeme (te 5sten)ka vite qe eshte me kete dhimje, (punon lavapjatese me nji restorant) kure punon e mbeshtet gjurin tek muri i lavamanit se per ndryshe nuk e perballone dhimjen,nuk mundet me ec rruge me shume se nji km.
   ka mare herepas here qetesues.
   cfare na keshillone. FALEMDERIT.

 • Mahmut Ramadani:

  Edhe pse dje ka bere nje pyetje lidhur me brengen time dhe te cilen nuk ekam marr ende prap se prap kisha pas deshire te di se si do te arrija tek nje liber i juaji .
  Me respekt te veqant
  Mahmut Ramadani
  Prishtine

 • Mishel:

  si mund te sherohet, me ane te mjeksise alternative, trompoza???
  ju lutem me jepni disa keshilla

 • hysni dankshi:

  Mishel ne mjeksine alternative sherohen dhe permisohen shume semundje sepse me bime jane sheruar dhe kuruar e gjithe njerzimi qe ne kohet e lashta shekullore. Keshtu natyra me bimesine ka qene mjeku i pare per njerezimin keto e ka thene bota prej shume vitesh. Respekt nga une Dr Hysniu

 • ervis kaja:

  Motra ime eshte 6 vjece…..nga pranvera deri ne vjeshte asaj i djersisin shume duart dhe kembet gje e cila i ndosh edhe ne dimer ndonjehere saqe i behen sikur i ka mbajtur ne shume uje dhe vjet iu shfaqen disa njilla ne pellemben e dores dhe i ripej lekura…….e kemi cuar tek dermatologu i cili na ka dhene nje mjekim te cilin nuk e perfundoi dhe ju lutem juve N.q.s me ndihmoni qe te me rekomandoni se cfare trajtimi mund ti bejme dhe se nga i vjen……ju lutem me ndihmoni te sheroj motren time!….ju sqaroj se njollat u zhduken dhe tani vetem ne thembren njeres e kembes i dolen disa njolla te vogla…….gjithashtu mamaja ime eshte ne moshen 40-vjecare dhe qe nga vera e vjeteshme e deri tani vazhdon te kete me intervale diarre dhe analizat i dalin myk dhe infeksione…ka bere ilace dhe shpesh i nderpret ……me ndihmoni dhe per kete rast….ju faleminderit shume!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ervis ju thash edhe me lart qe duhet te vini ne kliniken time dhe tju ndihmoj edhe per motren tuaj sepse dua ta shikoj semundjen dhe ta ndihmoj. me respekt dr Hysniu.

   • alma:

    Dr.hysniu vajza ime 4 vjecare vuan nga ekzema vetem ne palmat e duarve dhe nuk po gjejm sherim.cfar mund te perdorim ju lutem.faleminderit

 • Islam:

  Pershendetje.Jam Islam Zeqiri nga Shtimja-Kosova. Jam magjister i biokimise dhe mese 22 vite mirrem me fitoterapi ne menyre profesionale.E kam te hapur ordinancen dhe laboratorin e biokimise me fitoterapi.kam numer mjaft te madhe te pacienteve nga i gjithe rajoni dhe Europa.
  Une jam i interesuar qe te formoj nje shoqate te tille edhe ne Kosove. Po ashtu kisha dashte te jem anetar e dhe i shoqates suaj.kam disa punime shkencore ne kete lami qe kisha dashte ti publikoj.
  Metoda ime e sherimit eshte treguar mjaf e sukseshme tek semundjet qe kane te bejne me rritjen e vlerave te acidit urik siq jane( discus hernite e ndryshme,spondyloza,artriti,reuma, dhimbjet e ndryshme ne trup).
  Ju pershendes dhe Ju uroj pune te mbare.pres pergjigjjen Tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Islam e mora pyetjen tuaj i kuptova problemin atehere kur te vini ne Tirane eja te bisedojme per gjithcka. Me respekt dr Hysniu . Klinika ne qender te Tiranes mbrapa Muzeut Kombetar tek lokal Pjazza. cel; 0692106127

 • Islam:

  Ju faleminderit shume shpresoj se do te takohemi se shpejti.Mire mbetshi deri ne takimin tone.

 • Desha ye pyse per faren e zeze dhe jame i interesuare ta marre ,ku munte tju qeje ma konfirmoni me detalishte ,flori-kosove +37744337880

 • jame i interesuare te marre faren e zeze per perodrimi ,kame probleme me hemoride ,ku munde ta qeje dhe si mund ta marre ,florim avdiu nga kosova +37744337880

  • Dr Hysni Dankshi:

   Flori une dij tju them se ne Tirane ndodhet fara e zeze ne nje farmaci bimore Arabe; kurse per ne Kosove nuk kam ndonje te dhene. Me respekt dr Hysniu.

 • Miredita, jam nje italian qe po meson gjuha shqipe. Ju kontaktoj sepse punoj me nje firme qe ka te bej me shendet e personave. Jemi duke kerkuar dikush qe ka per zemer kete pune dhe qe kupton biznesi. Per me teper ka deshir te zhvilloje kete biznes ne Shqiperi. Mund te shikoni kete projekt ne siti http://www.mblife.it (vetem ne gjuhen italiane). Nese je i interesuar apo ti njeh dikush qe mund te jete i interesuar mund te me kontaktosh me email ne fogagnolo.massimo@mblife.it

 • pershendetje
  flm per mesazhin tuaj qe sapo me derguat .menjehere vizitova
  faqen tuaj ne internet .mund tju them se ishte e perkryer
  me pelqeu dhe kjo nuk eshte vetem faqja juaj por edhe e
  gjithsejcilit nga ne qe jemi pjesmarres ne shum evenimente
  te bera nga ana jua edhe nje here ju uroj suksese
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri ju falenderoj per pergjigjen e shpejt qe me derguat u gezova qe juve ju ka pelqyer faqia e re qe kam bere kam futur shume emisione televizive kam dhe disa te tjera qe po pergadis qe se shpejti brenda nje jave do te jene te pranishme edhe pjesa tjeter e vidios e kesaj faqijes se re te internetit per Shoqaten e mjekesis alternative; duke qe kjo faqie konkuruese me shoqata te tjera ne rajon. GEZUAR EDHE NJEHERE VITIN E RI 2012 .Me respekt Dr Hysni Dankshi

 • pershendetje
  flm per pergjigjen tuajdhe perfitoj nga rasti tju pershendes ju dhe familjen tuaj gezuar festen e vitit te ri te jete per ju ky vit me i sukseshemne detyren e larte fisnike ne sherimin e pacientevene mbar vendin dhe jashte qe ju keni kriuar me punen tuaj te sukseshme
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri urime me te perzemerta nga ana ime; gezuar vitin e ri 2012 qofte per ju viti i realizimit te endrrave tuaja familjare. Me respekt Dr Hysniu. Tirane

 • musa:

  Dr.Hysni
  Urime viti i ri 2012 dhe suksese të reja,
  Jam me kimi(kimi analitike) si profesion primar por sfera e interesimit tim gjithnjë ka qenë dhe mbetet aplikimi i ekstrakteve bimore në shëndetin e njeriut (kombinim me bentonit) ,i interesuar për bashkpunim.

  Me respekt!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Musa faliminderit per urimin qe me bere, doja te dija me shume informacion per juve nga jeni ku punoni , cfar beni ndonje gje ne mjekesin alternative ne ekstraktet bimore ne dobi te shendetit te njerzeve. Me respekt Dr Hysniu. Tirane Cel; 06921061`27

 • marie:

  pershendetje.jam nje grua 43 vjecare qe vuaj nga spondiliatroza per 15 vite.vitin e fundit me ka shqetesuar shume kryesisht kam dhimbje ne qafe ne rruazat cervikale.kam marre disa mjekime e ilace farmaceutike por pa asnje rezultat.si mund te me ndihmoni pasi jam ne nje gjendje shume te rende.faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marie ju pres ne klinike per vizite .Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar. Cel; 06921061`27

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marie ju pres ne klinike per vizite .Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar. Cel; 06921061`27

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marie ejani per vizite ne klinike. Me respekt dr Hysniu. Cel;0692106127

 • sonila:

  I nderuar Dr.Damshi,

  Shpresoj qe do te mund te me ndihmoni rreth shqetesimeve te mija,jam 25 vjeq dhe vuaj nga cistet ne vezore qe prej disa viteve mjekimi me tableta per kohe te gjate nuk ka dhene rezultat ne eleminimin e tyre,tashme gati dy vite perpiqem te mbes shtatezene por pa rezultat,desha te ju pyes a ka ndonje kure alternative qe do te me ndihmonte qe cistet te shperthenin dhe te sherohem.ju falenderoj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sonila une e kuptova shqetesimin tuaj atehere ka mbetur te vini ne kliniken time qe tju jap nje mjekim bimor enkas per cistin tuaj . Me respekt Dr Hysniu. klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjzza . Cel; 0692106127

 • MAJLINDA:

  Pershendetje!Jam majlinda dua tju pyes per vajzen time 8 vjec eshte e dobet dhe nuk ushqehet mire dhe e kapin shume virozat e stines gje qe e dobeson edhe me shume..Ne janare pas nje gripi te mundimshem u permisua pak nga antibiotiket ,,dhe per tre dite ma kapi nje temperature e larte qe nuk i ulej.Mjeket me thane qe mund te ishte streptokok dhe per 3 dite vajza nuk leviste nga kembet (u bllokuan dhe kishte dhimbje te forta )kjo e shoqeruar me dhimje koke te pa qendrueshme dhe her pas here dhimbje veshi per dy ose tre dite rrjesht Kam ber shume analiza dhe eko te ndryshme por nuk e kane gjetur ku e ka burimin e infeksionit dhe vazhdon e njejta situate qe prej 1.5 muaji…JU lutem cmun te me thoni rreth kesaj gjendje qe po na mundon ne cdo stine??

  Me respekt Majlinda Baci

  Pres nje pergjigje nga Ju…. FALEMINDERIT

  • Dr Hysni Dankshi:

   Majlinda une marre ppersiper moshat 12 vjec e larte kurse vajza juaj eshte moshe pediatrike dhe munde te konsultohuni me nje mjeke pediater te mire sic eshte Dr Polikron Cela apo mjeke te tjere. Me respekt dr Hysniu

 • MIR SE TE GJEJ I NDERUAR PASI LECOVA SHUN PREJ TEJE DESHA TA BEJ NJE PYTJE UN JAM 37 VJEQAR KAM DHIMBJE SHUM NE ANEN E MAJT DHE TER TRUPIN ANALIZAT I KAM PREFEKT MIR PO DHIMBJA NUK ME LARGOHET DOT NGA TRUPI NUK DI SE QA TE BAJ AS NUK MUND TE PUNOJ ASE TE RRI NGANJEHER JAM MIR NUK DI KA TI A MBAJ JAM NE HALL NDOSHTA MUND TE KONTAKTOIM PERMES SMS MERRE IMELEN TIME E TE KONTAKTOIM FLM PER MIRKUPTIM
  gjidhe ashtu me mirren mendet e gjka jo

  • Dr Hysni Dankshi:

   Doni ju pres per nje vizite ne klinike sepse dua tju pyes nga afer per shqetesimin tuaj. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • tung nga elida jam 1 muaj e 2 jave mestruacionet nuk me kan ardhur ende por nuk kam kurqfar shenja te shtatzanis edhe 1 jave 2 muaji i boj testi me ka dal negativ a eshte e mundur te jam shtatezan te lutem mu pergjigj doktorr tung nga elida prishtin

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elida jo ? nuk jeni shtatezane sipas mendimit tim , ose e keni nga stresi ose keni perdor ilac per ndonje semundje dhe keni crregullime te menstruacioneve. Me respekt dr Hysniu. 0692106127

 • muhameti:

  Pershendetje inderuari Hysni pasi e lexova ter web sitin e juaj dhe me sova shum gjera desha tju pyes per nje shqetsim timin ka qe disa koh kam dhimbje ne testise dhe kjo dhimt me shkon ne fund te barkut dhe mbrapa te kiqmet kam ber disa analiza te urinokultures dhe spermokultures perpara kam pas ne urin disa bakterje kam perdorur edhe barera por pa sukses siduket nuk di se a ashten problemi te bakterjet ne urin,ne prostat apo tek vezoret mosha 45.vjeq falemderit per mirkuptim dhe judeshiroj shendet dhe gjith te mira ne jet.

 • suat:

  nga qfar shkaku mund te kete njeriu gjakderdhje ne urine

 • suat:

  nga cfare shkaku mund te kete njeriu gjakderdhje ne urine

  • Dr Hysni Dankshi:

   Suat gjaku ne urine vjen si shkakut te gureve ne veshke ne fshigez urinare ne kanalin e urines ose kur keni probleme me Prastaten.Me respekt dr Hysniu . Cel; 0692106127 Tirane.

 • amina:

  Ju pershendes .Kam problem me fibromalagia ,tash tere trupi po me dhem per me teper qafa dhe krat me kok pij bregabalin po nuk ndihem hic mir.Jam ne Angli por doctoret nuk na kshyrin mir,ju lutem nje keshill prej jush;Falemenderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Amina po ju dergoj nr e Cel; 0692106127 qe ju te kontaktoni me gjate me mua per te me sqaruar dicka me teper per historin e semundjes tuaj. Me respekt dr Hysniu.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Amina jeni me spondiloartroze cerfikale te qafes. Duhet te perdorni Nutri Joint 3×1 tab ne dite ne mes te ushqimit. Me respekt Dr Hysniu Tirane. Cel 0692106127

 • ilir:

  pershendejte doktor,

  a ka ndonje ilac qe mund te perdoret per femijet e moshes 5 vjec kunder Mishit te Huaj ne hunde pasi djali im ka preobleme.
  respekte

 • festim:

  pershendetje doktor kam probleme me lekuren kam rreth 3 vjet kam shum te kruajtura ne te gjith pjeset e trupit skuqje lekure pucra ne anen e mbrapshme me te shpeshta ne mbremje jam vizituar ne greqi dyshonjin per alergji por as nje gje kam perdorur kremra dhe barna te tjera por snje gje po te me jepnit ndonje keshille ju faleminderit shume.

 • ervis:

  pershendetje doktorr! jam nje djal 28 vjec dhe vuaj nga ekzemat ne duar qe me shtohen me shume gjat veres. me sakte DISIDROSIS EKZEMA. mund te me ndihmoni?
  jam ne pritje te pergjigjes suaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ervis une kam pergaditur nje ilace te ri bimore pomade per kurimin te ekzemes. Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel ;0692106127

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ervis eja ne kliniken time t’ju jap nje pomade bimore per kete semundje, Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • Mirdita doktor jam nje baba nga shkodra dhe kam vajzen 12 vjece qe vuan nga renja e flokeve.Ka rreth 7 vjet qe kan filluar ne skoci e kam vizituar dhe doktori tha qe vuan nga ALOPETSIA ERATA.NE SHKODER i kam ber vizita te shpeshta dhe ilace te ndryshme por rezultatet ja te njejta floket i dalin dhe i bien perseri ne disa vende ju lutem cfar me sygjeroni ju se jam me shum i merzitur.analizat i ka shum mir te gjitha tani ju drejtohem juve a ka ndonje kure bimore qe mund ta perdori ju lutem edhe njr her me ndihmoni se nuk jam ne gjendje te mir ekonomike por nuk kursej gje per vajzen se edhe ajo eshte ne hall te madh femijet kan filluar dhe e tallin ne shkoll me rrespekt petrit bracaj shkoder.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Petrit une e kuptoj hallin tuaj por kjo diagnoz nuk me perket mua ne specialitetin tim por duhet te konsultohuni vetem me mjekun specialist Alepecist. Me respekt dr Hysniu. Tirane

 • pershendetje dr hysniu po hapja faqen tende tek regjistri shqiptar dhe me doli nje tabele sospes a ka ndonje problem
  per diten e premte i mora masat qe te jem pushim keshtu qe do
  te shihemi ne tirane mbas dite tek pallati i kultures
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri une e kam mbyllur faqen tjeter pra regjistrishqiptar sepse tani kam hapur kete mjeksiaalternative & nuk lejohen te dyja. Me respekt dr Hysniu. Te peres ne Tirane.

 • pershendetje
  ok per pergjigjen takohemi te premten mbas dite
  me respekt dr fatmir hamzallari

 • fevzi:

  mirdita nga fevzia ju lutem ni propozim per tensionin e gjakut dhe sheqerit nje ilaq bimor…e lexova revisten e juaj me pelqej shum prandaj ni propozim me gjersisht per ket aspekt ju faleminderoj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Fevzi eja ne kliniken time te jap dy ilace bimore qe kam bere per tensionin dhe problemet te zemres. Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel ;0692106127

 • Vera:

  Pershendetje z. Dankshi!
  Me pare me lejoni te shpreh urimet e mia me te perzemerta per suksesin tuaj ne kete drejtim.
  Une jetoj me familje ne Slloveni dhe rastesisht kur po kerkoja perkthimin e nje bime ne shqip, rastisa ne faqen tuaj.
  Vajza ime 16 vječare, sič duket (keto 5 vitet e fundit), ka probleme me lekuren. Shpesh ka kruajtje koke, trupi. Duart gjate periudhes se vjeshtes dhe dimrit i ashpersohen dhe i plasarisin, shpesh i gjakosen. Me intereson, nese keni pasur raste dhe nese jeni hasur me keto lloj simptomesh, si dhe nese kjo lloj ”semundje” ka kurim.

  Me respekt
  Veea

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vera ma sjellni vajzen tuaj ne klinika ta shikoj semundjen nga afer & shpresoj se do ta sherojme. Me respekt dr Hysniu. Tirane cel; 0692106127

 • urani:

  kam nje nipce eshte vetem 18 vjec dhe doktoret e nxoren me azme nuk e di a ka ndonje ilac qe mund ta kuroje, se me sa di une ajo eshte e pasherushme ne mos gaboj{azme bronkiale}
  Ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po ? kjo diagnoze ka sherim me.Keshtu nese deshironi ejani per vizite tek klinika .Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • luljeta:

  jam 38 vjeqe jam nene e tre femijve jetoj ne franc kam probleme shendetsore ndihem e lodhur shum dhe here pas here me dhemb koka e pastaj me mirren mendt por edhe pa me dhimbur koka me mirren mendet nganjehere kam qen te mjeku me ka then se vuaj nga stresi por une skam perdor asgje .ndiheme lodhur shum e pa shpres ne qdo koh kam nevoj per gjum sme behet von per asgje .ju lutem nese ka ndonje shpres per mua me tregoni qka te bej

  • Dr Hysni Dankshi:

   Luljeta ishte mire per ju kur te vini ne Tirane ejani per nje konsult te klinika ime te beni nje vizite . Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • pershendetje
  sot erdhi tek studia ime nje specialist qe meret me faqet ne internet me mbiemr hidri biseduam edhe per fotot qe nuk pasqurohen tek faqja juaj me premtoj se do ta regullonte bem nji bisede te gjere per marketing te mjeksis alternative ne internet me pelqeu
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Dr Fatmiri e dergova une ate djalin quhet Florenc Hidri keni biseduar me te edhe ne kliniken time ne telefon ate dite qe erdhe per promovimin e librit tim; keeshtu qe eshte djal i mire dhe bej me te ceshte me e mira per ty. Ky Florenci ka bere edhe faqen time te internetit; por se kush nerhyni ne kete e faqe dhe e cekordoj teni i kam derguar perseri materialet dhe te vazhdoj ti beje perseri. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje
  ju uroj gezuar festen tradicionale te dites se veres ta kaloni gezuar ju bashke me familjen tuaj me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri edhe juveju uroj festen e madhe qe festoni me shume se cdo kush pra Elbasani si dradite e saj prej qindra vite ; por edhe ne e festojme ashtu si ju. Kur te vini ne Tirane eja merrni foton qe keni dale ne promovim te librit. Me respekt dr Hysniu.

 • elmeri:

  a shendoshen njollat e bardha ne lekure dhe si,ju lutem na ndihmoni sepse kemi perdorur disa kremera dhe shampo dhe nuk kemi gjetur sherim.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nese jeni me Vetiligo atehere ju do te vini per konsult ne kliniken time tju shikoj nga afer, qe t’ju rekomandoja disa ilace bimore per kete problem sepse ju jeni memuges te nje grup vitaminash qe quhet pigmenti i lekures. Klinika ime ndodhet ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek kokal Pjazza. Cel 0692106127

 • verta:

  Jam nje nene nga Prishtina, Ju lutem ne pamundesi te vije atje me vajzen time per ta vizituar po ju drejtohem per ndihme.Ajo eshte 25 vjeçe dhe ka vite qe vuan nga “MYKU i kokes ” ta quaj une ashtu dhe ta pershkruaj gjendjen e saj tani.
  Ne pjesen e fundit te kokes te qafa ka shume perut apo krunde si ti quaj , lekura eshte e acaruar , kruarje te vazhdueshme deri ne masen e daljes se gjakut dhe nje lengu te holle.Kemi perdorur kremera te ndryshme, shampo te ndryshme ,kemi bere vizita te mjeket e ndryshem..
  dhe tani shtroj pyetjen a ka mundesi nepermjet ketij pershkrimi ta siguroj kremen e duhur nga ju nepermjet nje miku atje ne Tirane.
  Me respekt ,pershendetje nga Kosova.

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Zonj une dua te shikoj pacienten sepse semundjet e ekzemes jane shume llojshe prandaj nuk munde te jap mjekim . Me respekt dr Hysniu . Tirane Cel; 0692106127

 • zzzz:

  a mundeni me na informu ma shume per semundjet e trurit e sidomos per tumoret banin dhe malinj

 • pershendetje doktor nga ana ime lexova me kujdes pergji,gjjet e juaja qe jepni ketyre njerzve jam nga kosova dhe kam nje pytje per ju motra ime vuan nga frika depresjoni dhe nuk di ka perdorur shum barna por nuk ka sherim sho se jeni nje mjek qemund te me ndihmoni ne ket drejtim kisha deshiru qe te me tregoni qfar ilaqi duhet perdor motra ime nes mundeni te ma ktheni ket pergjigjje ne imboks sidhe vllau im qe nje jav ka dhimje koke koh pas kohe qe dhimta asht e pa durushme ka perdor brufen por vetem tik kokrra kur kish dhimje dhe perderi sa e majke kokrra dhimta uqetsojke a mund te ket diqka sejoze apo vetem ndonje ftofje me respekt nga un .ju lutem sa ma shpejt ma jepni pergjigjjen klm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Hedije ishte mire qe motren te ma sjellni tek klinika ne Tirane ta shikoj nga afer & pastaj te vendosim per mjekimin e saj ; besoj qe do ta ndihmojme per problemin qe ka. Sa per vellain ma sqaroni me mire se ku e ka dhimbjen e kokes para apo mbrapa & sa koh ka me kete shqetesim. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • valbona:

  Dk.Mire mrama jam valbona ,bera viziten sot,solucionin e sinozitit kur ta perdore, me lan ne ambjent apo ne frigorifer.Ju faleminderit naten e mire.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Valbona ilacin mbaje ne vende te fresketa ne nje dhome ku ajroset nuk eshte nevoja ne frigorifer. Me respekt dr Hysniu.

 • rabija:

  ju lutem te me pergjigjeni ne ket pyetje \
  shoku im vuan nga tensioni i lart sheqeri dhe yndyra por terapin qe e merr kursesi nuk permirsohet dhe ka ndryshime te medha nganiher i ngritet shum lart sheqeri nganiher i zbret qfar mund te me thoni si te kurohet ndryshe nga terapia qe ka

  • Dr Hysni Dankshi:

   Rabije sjelle shokun tuak ne kliniken time ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel 0692106127. Nga dr Hysniu

 • Linda Huseini:

  Jam 32 vjecare 10 vite kam vuajtur na hipertireoza dhe pas dhjet viteve terapija skishte efekt dhe duheshte te opreohem pasi mu komplikua shendeti shum u dobsova e keshtu me radh…Pas heqjes se nje pjese te gjendres tiroide kisha shum probleme shendetsore por pas konsumimit te nje terapie me kaloj dhe tani me eshte regulluar hormoni dhe gjendra tiroide funcionon me normal miro perdori terapi ende. Por tani kam nje problem tjeter po shtoj shum ne pesh edhe pse konsumoj shum pak ushqim. deri tash luftoja te shtoj nje pesh tash po luftoj ne humbje peshe. kam ber disa analazia dhe kam konsumuar shum estrakte dhe cajra per tu dobesuar por pesha fare sleviz pervec asja kam fryerje te barkut. A ka ndonje ilac apo bim sheruese qe mund te me rekomandoni qe te pershpejtoj metabolizmin sepse kjo pesh eshte e teper per mua dhe me shkakton lodhje te madhe fizike. Ju lutem mjeku i nderuar te me rekomandoni si ti dal kesaj here.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda po kam sjell nje ilace bimore nga jashte per renie ne peshe 12 kg per ne muaj pa efekte anesore quhet ABC pihet 1 tab esull ne mengjez per 1 muaj rreshte ejani merreni ne kliniken time ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza Cel; 0692106127 . Me respekt dr Hysniu .

 • Arta:

  Pershendjete dashta te te pyes se si mund ta perdori faren e zeze e jo vajin sepse per momentin kam vetem fara te zeza e spo di si ti perdori ne ushqime po si. falemderit e qdo te mire

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arta fara e zeze perdoret duke marre 2×1 luge kafeje me fare hidhet ne nje gote caj dhe pihet. Me respekt dr Hysniu.

 • Hida Guri:

  I nderuar doktor,

  Tashme jane bere dy vite dhe jam mjaft e shqetesuar per venat, te cilat me jane shfaqur ne nje mase te madhe, pra jane zgjeruar mjaft shume, gjithashtu kam probleme me pagjumesine, qfare me keshilloni ju lutem me shkruani qfare mund te bej ne menyre qe ti zbuse te pakten venat, ne kohet e fundit ne fytyren time kam verejtur se ne buzen e siperme me jane shfaqur disa kokerrza me ngjyre te bardhe, pasi qe une nuk jetoj ne Shiperi dhe nuk mundem te ju vizitoj,ju lutem te me ktheni pergjigje.
  Me shprese se kerkesa ime do te mirekuptohet dhe do te me ktheni pergjigje.

  Me respekt, Hida

  • Dr Hysni Dankshi:

   Hida pershendetje per venat e gjakut qe jane zgjeruar te perdorni vajin e fares se zeze qe pihet 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt Dr Hysniu Tirane.

 • pershendetje DR,HYSNI DANKSHI NE PAMUNDESI QE TE VIJ NE TIRANE KU JU PERGEZOJ PER ILAQET BIMORE DHE KLINIKEN TUAJ.UNE QUHEM AFRODITA DHE JAM NGA KOSOVA ,JAM 36 VJEQARE DHE QE DISA VITE KAM PROBLEM ME TAKIKARDIN SINUSALE QE MA MERR MENDJA E NJEHNI SHUME MIRE POASHTU KAM LEVIZJE TENSIONI TE SHPESHTA ,A KE NDONJE ILAQ TE DUHUR PER KETE SEMUNDJE DHE A MUND TE ME PREFERONI NDONJE NGA ILAQET E JUAJA NE QOFTE SE KENI SE GJATE LEXIMIT TE REVISTES TUAJ ASKUND NUK U PERMEND TAKIKARDIA,QE KENI NDONJE ILAQ OSE PREFERONI JU ME SE MIRI DERGOMA NJE PERGJIGJE JU LUTEM ME EMAIL .ME RESPEKT PER JU AFRODITA NGA PEJA

  • Dr Hysni Dankshi:

   Afrodita une kam pergaditur nje ilace te ri bimore per problemin tuaj ne se keni mundesi ejani ne Tirane ne kliniken time tju shikoj te gjitha analizat & ekon qe keni bere atehere t’ju jap edhe mjekimin. Me respekt dr Hysniu Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127

 • blonda:

  i nderuar dr.

  lexova shume per juve dhe mjekimet qe i beni prandaj me interson a keni ndonje bar per GJendrat dhjamore te cilat medicina i quan LIPOME.! Jam 45 vjeqare nga KOSOVA dhe shume moti me jan shfaqur ne duar kembe dhe ne shpine… Ju lutem nese keni pergatitur ndonje ilaq te me informoni dhe do te kontaktoj shpejt me juve….suksese

  • Dr Hysni Dankshi:

   Blonda pershendetje; isha i mendimit qe gjendrat dhjamore te mos ngacmohen me asnje ilace bimore apo kimikat qofshin. se pse i thon nje shprehje e popullit kur kalon gjarpri & nuk kafshon perse e ngacmon; pra kur ju nuk keni dhimbje apo temperatur ose skuqie te tyre atehere perse te nderhyni me ketmetoda. Mendoj se per kete gje keni 100 vite jete. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127

 • linda:

  I NDERUAR DR HYSNI DANKSHI DESHTA TE PYES PER NENEN E CILA VUAN NGA GURZIT NE VESHK NJE HER KA PAS NJE OPERACIOON NE IDHEZ KA PAS SUKSES PO PASI QE JAN FORMUAR NE VESHK NUK KA SUKSES NE VESHKEN E DJATH ESHTE OPERUAR POR PRAP I FORMOHEN NDRESA NE VESHKEN E MAJT 2 HER I KA THYER ME LASER PERSI FORMOHEN BRENDA NJE VITI A KA DIQKA PER KETE QE KA SHERIM KA DHIMBJE TE KOHPASKOHSHME JU LUTEM TE ME PERGJIGJENI NE PYETJEN TIME JU FALIMINDERIT PER MIRKUPTIM

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po une kam pergaditur nje ilace te ri bimore per shkrirjen e gureve ne veshkave; por me duhet te shikoj ekon apo anakizat qe ajo ka bere duke ditur se sa mm eshte guri ne veshka apo sa cm, se per mjekun rendesi ka madhesia e gurit, nese deshironi ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 ose Club; 0695238127

 • ihra:

  pershendetje Allahu ju shperblefte doktor une desha tju pyes se vajzes se motres 2,5vj ju ka paraqit sheqeri ne pankreas dhe i rritet deri 20 sheqeri tash qe nje jave e emi zbulu ur kemi dyshu se fmija parra 10-14 dit a fillu me pire shume uje aty eshte zbulu se sheqeri iu eshte paraqit ne pankrias dhe ne ju kemi tregu per faren e zez po ata na then se nuk e dim dhe ajo asht perdor ne ate kohe une desha qe te marre mendimin e juaj ju lutem na jepni nje keshill ka sherim per ket semundje shpresoj se inshAllah do te behet mire ju lutem nje keshill nga kumanova e maqedonise

  • Dr Hysni Dankshi:

   Edlira une kam biseduar me nje person ne telefon & i kam thene qe une nuk merrem me kete moshe sepse eshte nje moshe delikate Pediatrike , dhe kerkon nje specialist te mirfillt. Une uroj qe vajza te sherohet se shpejti. Me respekt dr Hysniu .Tirane

 • lona:

  ju pershndeti ju uroj per punen e mir qe bani kisha nje pytje

  jam e gjat 1.63 cm peshoj 68 kg jam e interesume mi largu disa kg a keni ndonje keshill natyrale mem tregu qe me ndihmon , ju pershndeti shum mosha ime esht 30

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Lona; e kuptova shqetesimin tuaj per te hequr kilet te teperta ; une kam sjell nje ilace bimore nga jashte per dobesim pa efekte anesore pra nje kuti me 30 tab qe pihet nje kokerr esull ne mengjez per nje muaj rresht, qe tonifikon trupin per shkrirjen e celuliteve , heq oreksin per te ngrene & bien nga pesha deri ne -12 kg ne muaj. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • geni:

  Pershendetje doktor ,dua te me jepni nje keshille per nje ilac per azmen pasi ka dy vjet qe vuan nena ime ,tani ka filluar nje kolle e vazhdueshme edhe naten dhe diten ,po i zihet fryma ,duam nje keshille per nje ilac bimor pasi ka edhe probleme tjera me shendetin, te falenderojme shume presim nje pergjigje .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Geni duhet ta sjellni nmamin tuaj per nje vizit ne Tirane tek klinika ime mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaca. Cel; 0692106127 Club; 06955238127 Me respekt dr Hysniu.

 • keti:

  pershendetje dr po per ket faren e zez a bon per vesh tja perdori femiut 11 muajsh se po i kullon veshi po me barna nuk po i kalon si po ja qsin doktorrt e orls.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Keti jo ? nuk duhet t’ja perdorni vajin e fares se zeze sepse eshte mosha e vogel & duhet te konsultohuni vetemm me mjekun Pediater. Me resppekt dr Hysniu.

 • ami:

  Pershendetje doktor,

  ju uroj shendet dhe shume suksese ne punen tuaj fisnike dhe shume humane.

  Deshiroj t’ju pyes se, ku mund ta gjej Aloe Vera gjethe, dhe ne kushte te tilla, si behet perdorimi,

  Ju faleminderit,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ami Aloe-vera ka gjithkund ne vazo , lulishte etj. Me respekt dr Hysniu. Tirane

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ami Aloe- Veren eshte mire ta merrni lenge xhel te gatshem me shishe qe pihet 3×2 luge gjellle para buke. Me respekt dr Hysniu.

 • Lela Ela:

  Pershendetje doktor ju falenderojme per keshillat qe na jepni,dua te di cfare ilaci bimor duhet te perdor per te ruajtur kujtesen pasi jam ne moshen 42 vjec dhe kam filluar te harroj ,ekam problem pasi punoj si financiere dhe vete vendi i punes eshte te jesh shume i kujdesshem (te them se jam edhe me tension nervor, nqs ky ilac do te ndikoje per mire )te lutem me jep nje keshille pasi ilacet ne farmaci po japin shume efekte ansore ,te falenderojme shume dhe te urojme pune te mbare dhe jete te gjate .Me respekt Lela.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lela te falenderoj per per konsideraten qe keni per mua. Ne se keni mundesi ejani tek klinika t’ju jap dy ilace bimore njeren per kujtesen, tjetren per tensionin nervore . Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel;0692106127 Club;0695238127. Me respekt dr Hysniu.

 • adi:

  doktor kam shqetsim me zoret fryem kam dhe dhimbje ne zoren e trash?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Adi ejani ne klinike t’ju jap nje ilace bimore per shqetesimin tuaj.Me respekt ndr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • blerim:

  Pershendetje DR Hysni jam nga prishtina prej vitit 2003 vuaj nga koliti ulceroz deshta te pys a ki ndonje ilaq per ket smundje me respekt blerimi

  • Dr Hysni Dankshi:

   Blerim ne biseduam ne tel bashke por nese deshiron munde te perdoresh atje ne Kosov Aloe-Vera lenge xhel 3×2 luge gjellle para buke me respekt dr Hysniu.

 • LENA:

  pershendetje ,doktor jam nje vajz 24 vjecare kam semundjen multi pleks skleroza 35g ju lutem a ka sherim kjo semundje,dhe a mund te me ndimoni ju me barerat tuejat kam pir shum antibiotik po nuk kam sukses.ndoshta barerat natyral det ken efekt ne trupin tem.me pa durim pres pergjigje.ju uroj pun te mbar humane.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lena ; po ka ilace bimore per shqetesimin qe ju keni; kur te deshironi ejani te konsultoheni ne klinike. Me repekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Clib; 0695238127

 • Lela Ela:

  Pershendetje doktor Hysniu te gjejme ne fundjave ne klinike dhe cfare orari ke per vizita ,me respekt Lela.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lela une bej vizita ne klinik cdo dite nga e hena ne te shtune nga ora 8 30 deri ne 14 30 te djelen pushim. Adresa e klinikes ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaza. Cel; 0692106127 Clu; 0695238127

 • LENA:

  te falemenderoj nga zemra per pergjigjen qe ma dhe,por un ka nje muaj qe pranoj ampula avonekx cfar mendimi me jep a pengon kjo terapi ose jo.se dua te jetoj ju lutem shum,me respekt ju pershendes.dua pergjigjeqe sa me shpjt te vij ne tiran.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ilace qe sherben per diagnozen tuaj quhet Varumin & ndodhet ne kliniken time. Kur te deshironi ejani per nje konsult ne kiniken time me sillni analizat & te gjithe dekomentat e tua .Me shume respekt dr Hysniu Tirane.

 • alda:

  Pershendetje Dr. Hysni. Urime per profesionin fisnik qe keni. Jam e interesuar te di ne qoftse egziston ndonje kure bimore per semundjen e lekures, mungese pigmenti “vitiligo”.
  Do e vleresoja shume pergjigjen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Alda ejani tek klinika t’ju jap nje mjekim bimor per vetiligon. Me respekt dr Hysniu. Tirane

   • alda:

    Cilat jane ditet dhe oraret e klinikes?
    Faleminderit

    • Dr Hysni Dankshi:

     Alda une bej vizita nga e hena ne te shtune nga ora 8-30 deri ne 14-30 ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Me respekt dr Hysniu.

 • gerti:

  me cfare mund ta kuroj mykun e lekure dr?me respekt gerti

 • Beni:

  tungjatjeta doktorr jam 30 vjeqar dhe qe 2 vite ma kan thene mjeket qe ke steatosis hepatitis don te thote dhjamosje e melqis dhe i kam bo hepatitin b dhe hepatitin c kan dal negative pra se kam nga hepatitet po e kam steatos nga vetvetiu ose siq po qujke non alkohol steatosis as nuk perdori alkohol kurr skam perdor as droga as duhan asgje qe e demton shendetin pyetja ime eshte a ke diqka qe kuron kete semundje te melqis te pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Beni ejani t’ju jap nje ilace bimore Brokulin enkas per kete problemin tuaj .Me respekt dr Hysniu. cEL; 0692106127 Tirane.

 • LENA:

  mirmbrema dr hysnijam kusherira e ymerit,melit barnatore bledi nga struga te fala keni nga meli dhe duem te me tregojsh drej te verteten,a je i sigurt per sherimin tem ne kete dijagnoz qe e permenda me lart,faleminderit per mirkuptimin pres pergjigje nga ju.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lena edhe une te falenderoj ty & mikun tim Melin ti beshe te fala nga une.Nga ana juaj me duhen te gjitha dekomentat e diagnozes tuaj edhe juve personalisht duke i pare nga afer te gjitha gjerat atehere te vendosim per mjekimin e sakt per diagnozen tuaj. Me respekt dr Hysniu Tirane.

 • geni:

  Pershendetje Doktor ,te pershendesim per kshillat qe na jep cdo dite ,te kam shkruar edhe njehere per nonen time e cila eshte 72 vjece e cila vuan nga tensioni ,azma ,stomaku etj.. Ka dy muaj qe nuk ngrihet nga krevati ka nje kolle te vazhdueshme (e di qe me the ta sjell ne tr po nuk po ngrihet dot doktor se eshte nga tropoja,nuk ka mundesi te udhetoje ne ate gjendje qe eshte ) duam nje keshille nga ti qofte sa ti lehtesohet pak kolla sa te ngrihet se e ka rrezuar semundja ,i kemi marre ilace te ndryshme ne farmaci per kollen po asnje rezultat nuk kan dhene,bile ka bere tani nje kure per ftohjen me gjilpera po prape nuk i eshte lehtesuar kolla . Edime qe e ka nga azma se i zihet edhe fryma ,kur flen ka nje fishkellime qe degjohet ne dhomat tjera . Te lutem doktor na ndihmo te pakten sa te kete jete te mos vuaj shume , ti lehtesojme sado pak semundjen,me respekt Geni.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Geni jepi nanes tuaj caj nga gjethet e njoma te fikut. Merret 5 luge te medha kafeje me gjethe te njoma te fikut te grira te zihen ne 1 liter uji per 20 min pastaj kullohet & pihet 3×1 gote uji me kete caj e ngroht para perdorimit te embelsuar me pak sheqer ose mjalte per 10 dite rresht para buke. Nga dr Hysniu.

 • pershendetje jam nje vajz 28 vjeqare,ikam pak te zhvilluara gjinjet ,desha te pyes a keni ndonje ilaqe bimore,dhe e ndihmon vaji i fares se zez ,dhe si te perdori nese ka efekt,falenderit per kohen qe me kushtoni.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja tek klinika te bisedojme nga afer sepse jane shume metoda qe ndihmojne ne kete drejtim .Me respekt dr HYsniu Tiranne Cel; 0692106127

 • i nderuari Doktor kam lexu shum ne internet per ju dhe jom i admiruar per te arriturat tuaja ne mjekisn alternative, prandaj desha te ju pys per mjekimin e diabetit dhe tensionit te lart pasi qe vuaj nga te dyjat, qka me preferoni te mar nga medikamentet dhe si mund ti mar ato, apo duhet te kontaktoj me ju ne Tiran per nje vizit detale.
  Ju pershendes per zemersisht dhe shpresoj se do te me pergjigjeni
  Hysni demolli Prishtin nr tel. +37744175503

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar Z.Hysni ejani ne Tirane tek klinika ine t’ju jap dy ilace bimore enkas per diabetin & tensionin zemren stresin & ankthin . Bej vizita nga e ena ne te shtune nga ora 8-30 deri ne 14-30 . Cel; 0692106127

 • pershendetje zotri mjek i nderuar po ju jep edhe disa te dhena ma detale rreth gjendjes time.glikemin e kam tip 2 dhe arrin vlerat ndonjeher deri ne 16
  por kryesisht sillet rreth 9 fillimisht kam perdor daonil 5mg mengjes dhe mbramje dhe tani
  perdor ne mengjes gjysem tab.trikal 3mg para buke dhe ne drek dhe dark nga nje tab.
  siofor850 me buk. por asnjeher vlera nuk bie nen 8
  e sa i perket tensionit me terapi sillet prej 80 deri 130 por pulsi shpesh rritet deri ne 100 pa patur
  ndonje aktivitet te madh fizik,terapija ne mengjes aspirinprotekta,corvitol50 dhe skoprylplus
  ne dark corvitol 50gjysm tbl. skopryl plus njysm amlopidin5mg 1 tbl
  nga tesioni vuaj qe 8 vite kurse nka sheqeri ka dy vite
  ne janar te vitit 2009 kam patur nje infrakt truri por tani jame sheruar pothuaj plotesisht
  mr pershendetje vllazerore hysni demolli hajvali prishtine

  • Dr Hysni Dankshi:

   Hysni per diabetin e sheqerit ju do te perdorni nje ilace bimore qe ndodhet ne Maqedoni & quhet Varumin ; Diten e pare pihet nje shishe 50 ml esull ne mengjez & pas 6 ore pushim atehere pihet shishja tjeter 4×1 luge gjelle 30 min pas ngrenies. Kjo kure sepaku duhet te perdoresh 4 kuti ne muaj ; rezultatet jane te mira qe ne mjekimin e pare. Nese nuk e gjene atjee eja ta siguroj une ne kliniken time. Me respekt Dr Hysniu.

 • Denisa:

  Pershendetje Doktor, Shqetesimi im ka lidhje me diabetin.
  Babai im vuan prej disa vitesh nga diabeti. Mjekimi i tij i vetem eshte nje ilac para buke. Nuk ka bere asnjehere insulina, mban diet dhe ben ushtrime. Ai eshte nen peshe dhe kjo me shqeteson me shume. Cfare ndikon sipas jush, qe ai eshte nen peshe?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Diabeti keshtu eshe njeri munde te dobesohet kurse tjetri shendoshet . Me sjellni analizat e tij . Nga dr Hysniu.

 • linda:

  Mirmengjes doktor me falni per shqetesimin por kam nje shoqe rreth moshes 48 vjec vuan shume nga migrena ,ju lutem a ke ndonje ilac per kete ,ose na thuaj dicka qe ajo mund te perdore ne kushte shtepie qe tia lehtesoje dhimbjen
  me respekt linda

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda; shoqja juaj duhet te perdorin vajin e fares se zeze duke e pire 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Cel ;Club 0695238127

 • Linda:

  Doktor , a mund te me tregoni se si largohen gjendrrat tiroide, dhe a paraqesin rrezik per jeten

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda nese jeni me gjendra tiroide me mungese te jodit eja ne kliniken time per kontroll tju mjekoj sepse kam bere ilace bimore per kurimin & sherimin e tyre. Me sjell me vete edhe analizat kur te vini ne klinike . Me respekt dr Hysniu Tirane. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • shehadin:

  selam alejkum deshe me vet a ka per mu ndonje ilac bimor si fara e zez un kam yndyr ne gjak dhe lukthi me dhemg mushkerija e zez u rit dhe gur ne veshk ju lutem shkruajni ne e meilin tim flm

 • pershendetje doktor.doja te pyesja per babin ka disa plage ne koke dhe jane sterkungull,ju lutem cfare kurimi duhet per to?

 • Lea:

  Pershendetje doktor
  Do te Doja tju beja dy pyetje , nje per babin, dhe per nenen
  I’m ate eshte operuar ne fshikzen e urines Ka hequr nodus (mishi I huaj), mbas biopsise e cila Ka dale karcinome ne grade te larte pa u prekur indi muscular I fshikses,
  Pas skanerit metastazat Jane hapur dhe ne melci(hepari)
  Pyetje Ime eshte duhet te bej kimio apo te perdor mjeksi alternative , pasi Babi im eshte 73 vjec por eshte dobesuar shume ,eshte 57 kg

  He lidhje me Mamin

  Ajo vuan nga azma , por keto dite Ka pasur marre mendje dhe tension te larte Gjendje te vjelle
  Pasi beme analiza , EKG, Eko te zemres doli qe Ka 736 triglycerides ,kolesteroli 230 , keto dy parameters ishin jashte normave , mjeku

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ne lidhje me babin duhet te filloni kimio terapi & terapi bimore qe kam une ne kliniken time ilace bimore antikanceroze. Kurse mami juaj duhet te vine te marrin mjekim bimore per astmen & kolesterolin . Me respekt dr Hysniu .Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Zamira:

  Doktor pershendetje! Doja tju pyesja per nje problem te lekures qe e kam prej shume vitesh. Psoriasis,a keni ndonje kure per kete semundje? Pres pergjigjen tuaj.
  Faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Zamira une kam pergatitur nje ilace bimore pommade per psoriazen vulgaris , nese deshironi ejani tek klinika ta merrni. Me respekt dr Hysniu Tirane. Cel ; 0692106127

 • edison.doktor babi tani per momrntin ndodhet ne greqi dhe smundet dot te vij per ti par nga afer plaget ne koke,por jane stekungull se kur kaqen i vogel ne moshen 10 vjecare i kan dale dhe me mjekim popullor jan zhdukur.tani cfar duhet te perdor?jan dy plag te vogla por te lengshme,zen kore dhe bie dhe perseri rihen .ka 3 vjet me to.ju lutem tme jepni njepergjigje.ju falenderoj

 • .doktor babi tani per momrntin ndodhet ne greqi dhe smundet dot te vij per ti par nga afer plaget ne koke,por jane stekungull se kur kaqen i vogel ne moshen 10 vjecare i kan dale dhe me mjekim popullor jan zhdukur.tani cfar duhet te perdor?jan dy plag te vogla por te lengshme,zen kore dhe bie dhe perseri rihen .ka 3 vjet me to.ju lutem tme jepni njepergjigje.ju falenderoj

 • doktor me falni se po ju shqetesoj,dhe nje here.ajo pomade si quhet qe ta kerkoj tek ajo farmaci,ju lutem ma thoni emrin e asaj pomade qe mund ta blej,per sterkungull.ju faleminderit

 • doktor kam shqetesim ne renien e flokut,perdora nje shampo qe e mora ne farmaci quhet bioclin por nuk me beri fare efekt.ju lutem cfare me rekomandoni?faleminderit..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Edison eja ne kliniken time te merrni nje ilace bimore per forcimin e flokeve. kurse per babain ta kam kthyer pergjigjen njeher dhe ta kam sqaruar emrin e pomades SH. CIAO

 • geni:

  Doktor te pershendes dhe te falenderoj shume per kshillat qe me dhe per nanen time e cila vuante nga kolla dhe azma ,fale keshilles tende sot eshte me mire pavarsisht se ka shume probleme te tjera ,vertet te falenderoj me shpirt ,te urojme pune te mbare e te sukseshme se ka nevoje vertet vendi per nje doktorr si ti me respekt Geni.

 • peshendetje doktor hysniu,jam blerinadhe doja nje keshill nga ju perfytyren kam lekur shume te thate perdor krem hidratues per zbutje por tani ne vere e kam me shum problem se ne dimer,tanime acarohet me shume,me thahetmadje me behet me urdhjendonjeher,dhe kam lekur te holl sepse dhe nga dielli me behet menjolla,por perdor dhe krem kundra diellit,dhe gjithmon i shmangem rrezeve te diellit.se di a keni ndonj sygjerim cfar mund te perdor per zbutje ,ju falenderoj shume .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja tek klinika ime t’ju rekomandoj kremra bimore Arabe ose Tajlandese por duhet te shikoj lekuren e fytyres atehere te percaktojme llojen e kremit. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • doja me shume deshir por tani per momentin smundtevij dot se ndodhem larg,pornuk mund tme rekomandosh ndonj krem se i them vellait ta blej,.lekuren e kam te paster,vetem se esht e thate shum nuk mund ta le asnjeher pa ndonj krem hidratues cfardolloj te jetpor mendova mos me ndimonit me ndonj krem ushqyes per lekuren.se dhe nga rrezet e diellit e kamproblem me kapme njolla,ne fytyr,,faleminderit doktor per sygjerimet tuaja.

 • Alma:

  Pershendetje Doktor,
  pergezimet e mia per kete web faqe! Jam nena e nje vajze e cila tani mbush 10 vjet. Qe e vogel ka pasur problem me kanalet e urines (refluksin vescico ureteral bilateral) por tanime kanali i eshte mbyllur dhe nuk ka me problem. Problemi eshte se i eshte shfaqur PRORIAZA dhe dermatologu me tha qe ndoshta eshte nga antibiotiku i tepert qe ka marre per shkak te refluksit. Megjithate, une kam hulumtuar shume ne internet dhe kam lexuar se akoma nuk eshte gjetur nje kure definitive per kete semundje. Pyejtja ime eshte a mund te mbahet nen kontroll kjo semundje (sepse kete vit si asnje vit me pare pllakat i jane bere ne koke dhe ne gjithe siperfaqen e barkut). Per momentin jam duke i perdorur vetem kremra hidratues. Ka qene ne plazh dhe pothuajse te gjitha pllakat i jane hequr. Cfare duhet te bej per ta mbajtur nen kontroll? Faleminderit paraprakisht!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Alma ju duhet ti jepni vajzes tuaj te pijne leng Gel Aloe-Vera te pihet 2×1 luge gjelle para buke & perdorni nje tub Lokokorten H. nese e gjeni atje ne Farmaci. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • Cilat jane te rejat efundit nga mjekesia alternative per luften e kancerit te gjirit mbase jane kaluar te gjitha etapat e protokollit te mlekesise si operacioni kimioterapia rezatimi dhe homono terapia,me qellim per te mos u rikethyer perseri,ju lutem me ketheni pergjigj se deri tani cdo etape ka kaluar me sukses jane bere plot 3 vjet.kam besim te madh tek ju,suksese dhe pershendetje te sinqerta

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aferdita pershendetje ne mjeksin Alternative eshte nje etap e re pra ; Ilaci i ri bimore qe quhet Varumin Antikanceroz & Brokulin kete dy ilace sherbejn kundra tumoreve kryesisht per tumoret ne gji tek femrat. Kjo eshte nje terapi bimore pa efekte anesore. Ne se deshironi ejani ti merrni ne kliniken time ne Tirane. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaza. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • drita:

  pershendetje dhe rrespekt per Ju,
  Jam nga Prishtina,kam shume probleme me fryerjen e barkut,gazra te cilat percillen me grqe e dhembje pa marre parasysh se qka e si ha edhe pse ha sasi shume te vogla te ushqimit une nuk problemet nuk largohen, dergova edhe email ne adresen qe keni lene ku ju spjegova pak me shume per problemin tim dhe te femijeve te mi te cilet qe te dy jan ne mbipeshe,shpresoj te gjeni kohe te lexoni emailin si dhe te me pergjigjeni
  Flm dhe suksese e pune te mbare

 • feri:

  pershendetje i nderuar kam nje problem qe 10 vite kam probleme ne frym marrje zerje hundesh nuk mund te marr frym sa duhet dot thot nuk mushet organizmi frym sa duhet. më ësht thën se ësht alergji ndikimi ësht me i madh pas reshjev te shiut ose then shkurt ndryshimet e kohes ndikojn jam nga kosov ju faleminderit per mir kuptim

 • geni:

  Pershendetje Doktor dhe shume respekte per ty nga ana ime ,kam lexuar ne net se gjethet e mendres jane ilac i mire per eren e gojes dhe rregullimin e stomakut ,nuk e di si duhen perdorur te thata ne fome caji apo te njoma ,se kam nje problem me stomakun e gojen,ne rast se ke mundesi me shkruaj masen dhe menyren e perdorimit ,te falenderoj shume ,me respekt GENI.

 • eri:

  Pershendetje. Babi im eshte 55 vjec dhe vuan nga ekzema ne kembe dhe duar.
  Ato te duarve ja bejne mishin thelle. Ka perdorur shume mjekime por pa rezultat. Keto dite ka bere nje vaksine qe quhet kinokord. Cfare na keshilloni ne pamundesi per te ardhur. Gjithe te mirat

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eri une si mjek alternative kam pergaditur nje ilace bimore pomad per kurimin te ekzemes. Nga Dr Hysniu.

 • dita:

  pershendetje inderuar dk..desha te pyes se a ka sherim gjendrra tiroidenga fara e zee dhe si behet mjekimi ..ju flm..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dita fara e zeze nuk sherben per gjendra tiroide; por une kam pergaditur nje ilace bimore me alkoolatur per gjendra tiroide me mungese te jodit ne se deshironi ejani ne klinike ta merrni.Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Cel; 0695238127

 • pershendetje dr hyseni un jam 18 vjec dhe kam probleme me fytyren ne ver kur ben vap me shpon fytyra sikur me hedhin gjemba ne fytyr, dhe dicka tjeter ne ver dhe ne dimer ne fytyr me dalin disa pulla te bardha ne fytyr dhe jan te ashpra duket tamam si zbokthi i flokeve kam shkuar ne formaci dhe me dhan 1 shishe si shampo por ajo nuk beri efekt perkundrazi me shtoi edhe disa pulla te tjera disa njerez me thon se quhen urthje te lutem me thuaj se cduhet te bej

 • ju pershendes nga kosova kam nj problem kam pika te kafta ne fetyr dhe aka ilaq per to dhe me trego ju lutem shum jam 20 vjeqe

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jetmira ejani per nje konsult ne klinike t’ju shikoj atehere te jap mjekimin sepse ato jane shume lloj pikash ne fytyre,qe t’ju jap mjekimin e duhur jane disa kremera qe kane ardhur nga Arabia & Tajlanda enkas per kete gje por duhet shikuar semundja nga afer. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • pershendeteje dr hysni ju lutem ma kthene pergjigjjen se e kam nje ciste na fyt qka duhet me perdor per me largu

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mirvete mendoj qe diagnoza juaj ka nevoj per kirurge pra per nderhyrje. Me respekt dr Hysniu.

 • faleminderit dr hysni

 • dr hysni sa vjecare duhet aloa vere

 • suad:

  persh. dr. desha te pyes per semundjen DIAGNOZA (vitiligo) ka sherim pres pergjigje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Suad ; Vetiligo nuk eshte semundje por pigment i lekures mungesa e grup vitaminash qe nuk gjendet nepermjet ushqimeve te perditshme. Keshtu qe ka plot ilace bimore qe ndihmojne ne permisimin e Vetiligos ; sic eshte Vaj i Fares se Zeze te pihet 2×1 luge kafeje para buke & te lyheni dy here ne dite. Me respekt dr Hysnuiu.

 • Me falni dr,mund te me ndimoni se me cfare bimesh mud te kuroj reomatizmen ,,,Faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mariol ejani ne kliniken time te merrni nje ilace te ri bimor per reumatizmen. Me respekt dr Hysniu.

 • Elma:

  Pershendetje i nderuri mjek,
  Ne pamundsi per te ardhur ne tira. Te paktwn keyo kohe kam ca pyetje per ju?
  Nena ima ka operacion ne kurriz para nje kohe 10 vjeqare dhe para 1 vjete operacion per guret ne idhz ajo ankohet edhe nga dhembja e kurrizit, gjithashtu ka probleme me venat ne kembe njeren kemb e ka te ber operacion???
  Qfar me rekomandoni qe Nena ime te perdor ne ket situat? Vaji fares se zeze me duket shume i pershtatur?! Ju si mendoni
  Gjithashtu edhe une kam probleme me venat ne kemb ende nuk kam lind femij po venat i kam shume te leshuata dhe ndjej dhemje te medha te kembeve gjat gjdo cikli. Flm shume per kohen , ndihmen, Allahu ju shperbleft e kesmet me mundsin e pare do tju vizitojme

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ju duhet ptjeter te vini ne klinike te me sjellni letrat & pergjigjen e mamit e te tuat atehere te vendos mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • arjani:

  psh doktor a mund te me pergjigjeni 2 pyetjeve te mia.a mund te infektohet nje njeri me virusin hiv nqs i hedhin gjak te infektuar ne pije?po nqs dikush i infektuar te puth ne faqe?me respekt arjani tirane

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arjan padyshim qe infektohesh me gjakun e infektuar kur e merr ne permjet pijes ; kurse ne puthje ne faqe jo.

 • Altin:

  Pershendetje doktor Hysniu. Dua te konsultohem me ju per disa probleme neurotike qe pason edhe me disa probleme ne lekure. Psh. une nuk pi dot kafe si me pare pasi menjehere me shkakton probleme.Dikur pija shume kafe. Per t’iu iformuar me gjere me gjere a mund te konsultohem ne ndonje dite me ju? A mund te me lesh nje dite dhe nje orar te sakte? Me respekt Altini

 • sona:

  PERSHENDETJE DR.Hysni une vuaj nga tiroiditi hashimoto dhe doja te dija nese ka ndonje kure popullore.cfare duhet te bej?faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sjellni analizat ne klinike atehere te jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sona me sjellni analizat e gjendrave tiroideve qe te shikoj pehazhin e tyre & pastaj t’ju jap mjekimin perkates. Me respekt Dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • xhevat:

  Selam Alejkum Doktor jetoj ne angli dhe pothujse jemi te gjithe me probleme shendetsore.
  Xhevati ka dhimbje kycesh(joint)dhe me bene alanlizat e gjakut dhe me thane qe keni vitamin D shume te ulet pasi me dhane vitamin D dhe me than tani esht eshtuar vitamina D por une vazhdoje me dhimbje kycesh.
  vajza e madhe ka dhimbje me kycin e kembes por pasi i bene nje skaner ato i than qe midis unazave te shtylles kurrizore ka nje si tip kokerre the i than q eme ja heqe ose me i bere gjilpon per ti hequr dhimbjen ose do vazhdoni me dhimbje.
  kurse djali nuk ka imunitet fare mund te preket shum shpejt nga cdo lloje infeksioni.
  te faliminderit.
  Selam Alejkum

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni nje ilace bimore qe quhet Shark Cartilage qe pergaditet nga palca e peshkaqenit . Nje kuti me 100 cap nje cap ne darke pas buke. Me respekt dr Hysniu. Tirane

 • Lela:

  Pershendetje Doktor ,punoni tani ne kohen e veres ne klinike apo jeni me pushime se duam te paraqitemi ne kliniken tende gjate kesaj jave ,me respekt Lela.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lela kete jave ndodhem per vizita ne klinike. Kurse me pushime mendoj te shkoj nga mesi i Gushtit. Vizitat i bej cdo dite nga e hena ne te shtune nga ora 8-14. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Me respekt dr Hysniu.

 • Aristir:

  Pershendetje Zoti Doktor !Gezohem te jeni mire ,une jam nga Tepelena dhe banoje ne Greqi ne qytetien e Tripolit , une kame nje semundje te lekures (4 vjet) qe quhet Psoriasi, ne internet kam lexuar per ALOE VERA qe e sheron xheli ose zhele qe ndodhet ne flete, pra kur ndajme fleten e ALOE VERA ne mes, kjo semundja e lekures qe kam une, ka te beje dhe me sistemin imunitar dhe e ndihmon shume vitamina C dhe njehekohesisht dua te pastroje Melcine nga gazrat toksike ose (lengjet toksike) ju lutem me ndihmoni pres keshillen tuaj ,mbase ka dhe Barna te tjera qe une si njoh, ju faleminderit me respekt Aristiri.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aristir perdore pa problem se te ndihmon per Psoriazen & per pastrimin e toksinave te melcise se zeze. Nga dr Hysniu.

 • Gezimi ELBASAN:

  Pershendetje Dr.Hysni! Jam nje prind nga Elbasani dhe me me shume se nje vit qe vajza ime 6 vjecare pasi ka bere vaksinen e saj qe quhet triple ne moshen 5 vjecare , rezultoi me probleme dhe shenja ne leure te errtea dhe ne ngjyre manushaqe.Pasi i beme analizat e gjakut ajo rezultoi me trombocide nen norme dhe fillimisht ne 6000 mm3 dhe pas kesaj filluan ti dalin shenjat e para te lise me kruarje etj.Pas ekzaminimit ne Qendren Pediatrike te Specialiteteve ne QUST rezulton me diagnozen trombicitopenia idopatike dhe filloj mjekimin me cortisone dhe kontretisht me Deltacortene nga 5ml deri ne 25 per kohe gati mbi tremuaj dhe meqenese nuk pati permiresime te dukshme u nisem per ne Itali dhe ne Bolognia profesor Andrea Pession e quajti “trombocitopenia autoimune” dhe aty per 5 dite u mjekua me Immunoglobuline intravenose ku dhe pati rezultat te perkoshem dhe me pas numri i trombociteve kthehesh pas nje jave nen 20.000 mm3.Me pas per arsye ekonomike u tranferuam ne Verona ku dhe kemi te aferm ku mund te flinim ,kemi vazhduar kurat apo terapite me Immunoglobuline intravenose sa here qe shkojme atje apo sa here qe duhet ta bejem kete mjekim meqenese ne spitalet tona nuk gjendet apo nuk ka garanci cilesia e saj.Do ja tju kerkoja Doktor ju lutem te me udhezoni ne s emund ta perdor kete bime te lashte pra Faren e Zeze ne trajtimin e vajzes sime me qellim qe ajo te sherohet plotesisht? Ka mundesi te tilla Doktor dhe a keni patur raste te kesaj semundje me pare? Ju lutem mund te me ktheni nje pergjigje dhe me mundesite qe ku ta gjejme apo si te kontaktojme fizikisht me ju? Me respekt Gezim Cela Elbasan

  • Dr Hysni Dankshi:

   Gezim pershendetje e kuptova shqetesimin tuaj. Per me shume sqarime munde te takohemi neser nese eshte mundesia ,sepse do te shkoj per Maqedoni. Une munde te kaloi rreth ores 8 te mengjezit e ne vazhdim ose kur te kthehem mbasdite nga Maqedonia rreth ores 18 te masdites megjithate po ju jap dy nr e mia te tel; Cel: 0692106127 & Club: 0695238127 Me respekt dr Hysniu.

 • xhevda:

  Pershendetje nga Prishtina i nderuar Dr.Hysni Dankshi kam nje pyetje per ju me shpres qe te me pergjigjeni,kam rosacea ne fytyr, nese mundeni te me ndihmoni kam kerkuar ndihme mjaft shume mirpo nuk kam arritur sukses,dermatologu me ka thene vetem me llaser sepse i keni kapilaret e zgjeruar, mirpo deshta edhe prej juve te kerkoj ndihm, a sherohet me ushqime apo me kremra te ndryshem, me qfar me keshilloni,pres pergjigjje ketu sepse nuk mundem te vi ne Tiran, ju pershendes.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pa ju kontaktuar duke ju pare juve nga afer sepse ato jane shume llojshe, pastaj te vendosim per mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • ju pershendes dhe ju pergzoj per punen jeni i mrekullushem doktorr un jom edmondi nga kosova vuaj nga nje semundje e lekures se kokes qe 8 vite qe quhet DERMATITI SEBORRHEIK vazhdoj te kerkoj ilaq por e pa mundur te gjej kom humb shum flok nga kjo semundje me thuaj doktorr a sherohet kjo semundje a ke ndonje ilaq qe e jek ket semundje me te vertet jom ne hall te madh jom vetem 20 vjeqar dhe kom humb shum flok qfar te bej me ndimo per hir te Allahut.

  • Dr Hysni Dankshi:

   EJANI PER NJE KONSULTE NE KLINIKEN TIME T’JU SHIKOJ NGA AFER DHE PASTAJ TE JAP MJEKIMIN. ME RESPEKT DR Hysniu.

 • limani nga kosoa:

  pershendetje doktorr ekam ni pytje ikam gurt ne idhz enpaq munsi mem tregue se far ilaqi duhet me pi
  tpershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   EJANI TEK KLINIKA NE TIRANE TE JAP NJE ILACE TE RI BIMMORE QE KAM PERGADITUR UNE PER SHKRIRJEN E GUREVE NE VESHKA. DR HYSNIU.

 • elvira:

  kam nje gjyshe qe esht e semur ptej tumorit ne pankreas dhe ne melqi si mund ta gjej bimen alo e vera per ta sheruar

 • luljeta:

  Ju pershendes i nderuari Dr.Dankshi

  Ku mudem ti gjej librat e juaj te botuar, jame e interesuar ti keme ne shtepi.
  Me respekt Ma.Luljeta

 • Vinjola:

  Pershendetje doktor. Kam probleme me lekuren e kokes dhe kjo me shkakton dhe renie te flokut. Kam bere vizita tek dermatologu dhe nga analizat me ka rezultuar se kam sebore. Kam marre shampo, kremra dhe locione te ndryshme por te gjitha arrijne te ma largojne deri ne nje fare mase zbokthin, arrin nje fare stabilizimi (pa u pastraur plotesisht), me pas rifillon shaqja perseri e zbokthit dhe acarimi i lekures (edhe kur jam gjate perdorimit te produkteve te rekomanduara)dhe per me teper renia e flokut nuk ndalet edhe kur kam permiresime te lekures. Gjithashtu nuk mund te perdor asnjehere shampo te zakonshme sepse lekura acarohet menjehere qe ne larjen e pare me nje shampo tjeter (jo te rekomanduar), Doja t’iu pyesja nese ka ndonje mjekim per kurim te perhershem per seborene dhe a me rekomandoni ndonje bime mjekesore per seborene dhe renien e flokut sepse kam perdorur leng hidhre per nje periudhe por nuk pati ndonje rezultat te efektshem ne ngadalesimin e renies se flokut.Ju falenderoj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje ilace te ri bimore per zbokthin dhe foprcimin e rrenjeve te flokeve .Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127

 • Joni:

  Pershendetje Doktor!Para dy ditesh bera dermatoskopine te nje nishani ne fytyre qe une e kam te trasheguar nga im ate.Doktoresha me tha qe eshte nga ai lloj nishani qe nuk malinjizohet por une dua ta heq per arsye estetike.Ju cfare me sugjeroni,ta heq me kirurgji plastike apo jo?Dhe a ka menyre tjeter per ta eliminuar!A ekziston mundesia e ndonje rreziku pas heqjes se nishanit pasi kam degjuar qe nishanet nuk duhen ngacmuar.Ju pershendes.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jooni; jo nuk duhet ta hiqni nishanin me operacion. Por ejani tek klinika ime ta shikoj & pastaj t’ju jap nje mjekim bimore. Dr Hysniu Tirane .Cel ;0692106127

   • Joni:

    Ju falenderoj doktor per pergjigjen tuaj,doja te shtoja qe dermatoskopia me doli shume mire por une dua ta heq nishanin per arsye estetike pasi eshte nishan me qime.Mjekimi qe ju dispononi sherben per kurim apo heqje te nishaneve?Ju falenderoj perzemersisht..

    • Dr Hysni Dankshi:

     Ishte mire ta shikonnim nishanin ne se ka nevoj per mjekim apo per ta hequr. Me respekt dr Hysniu.

    • Dr Hysni Dankshi:

     Joni mirmbrema uroj qe tani te jeni nga nishani sepse c’do dite qe kalon vjen drejte permisimit & rigjenerimit te saj . Keshtu ju duhet te keni pak kurajo. Me shume respekt miku juaj Dr Hysniu.

     • Dr Hysni Dankshi:

      Joni shpresoj qe se shpejti nishani do te zhduket keshtu qe nuk keni sepse shqetesoheni ; por gjeja me e mire eshte durimi & kurajo . Me respekt dr Hysniu

    • Dr Hysni Dankshi:

     Pershendetje Joni , si eshte tani nisshani a eshte hequr plotesisht , nuk jeni paraqitur me . Me sh respekt miku juaj dr Hysniu. Ciao

 • selamunalejkum vuaj nga ankthi depresioni mendjemarje dhe shushuritje te panderpreshme ne veshet njiherit nga koresterolli she diabeti a keni barna popullore per kurim te ketyre semundjeve te mija ne tersi me sukses te dukshem? selamunalejkum

 • dardan:

  pershendetje doktor i nderuar kam nje semundje lekure qe 8 vite kam provuar shum ilaqe dhe kremera ne kosove nuk mu ka sheruar kjo semundje eshte ekzema apo dermatiti seborhoik dhe alopecia androgene ,lu lutem dokror a mund te ma sheroni kete smundje jam ne hall te madh kam kruarje dhe zbokthe reniete flokut jam 30 vjeqar flm

 • Pershendetje Doktor Hysni,doja tju pyesja per dicka>jam 23 vjece gjithmone kam pasur floke te dobet,qe kur kam qene e vogel e deri tani.Problemi tjeter qe kam eshte .floku im nuk rritet por shkon deri tek supet dhe pastaj bien fijet e gjata dhe dalin fije te reja.Ju lutem me keshilloni dicka pasi jam shume e stresuar.Respekte

 • jeta:

  Doktor,
  Si mundem t’a blej kete barin per dobesim ABC ketu ne Kosove.
  Apo duhet patjeter te vij ne Tiran?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jeta nuk besoj qe te kete ilace bimore ABC ne Kosove pervec se ne kliniken time sepse vetem une i marre keto. Me respekt dr HYSNIU

 • iva:

  pershendetje dr. dankshi!
  ju njoh permes librave te shkruar nga ju.
  dua tju pyes, ne lidhje me mykun ne lekure, kryesiht e kam neper gjithe siperfaqet e kembeve, jane me pika te bardha. ju lutem me keshilloni ndonje mjekim popullor.
  faleminderit!

 • pershendetja jam ni nan desha ta bej nje pytje kam djalin 1 vit edymuaj eka lekuren shum te ndishme ne faqe ne kemb dhe ne dor ne brryl te dores ama faqe ka shum krurje jetoj ne gjermani ka perdor shum oje te kremrave po apet eka ket problem ju lutem qa me keshilloni aeshe ekzem apo qfar edhe jukisha lutur per nje krem ose diqka ju falemiderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Erjona per lekure te dobet qe ka djali juaj duhe ti perdorni atij krem propolis Arab per lyrje dy here ne dite. Me respekt dr Hysniu.

 • mirela:

  Doja te pyesja ne lidhje me kancerin ne mushkri.A ka ndonji lloje ilaci te pergatitur ne lidhje me kete semunje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mirela ; po kam dy ilace bimore antikanceroze , sidomos per kancerin ne mushkri , ne melci , ne gjoks tek femrat , ne koke etj. Adresa klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. CEL ; 0692106127 CLUB ; 06695238127 jeni te mirpritur & sjellni te gjitha degomentat e pacintit qe ka diagnozen e tij. Me respekt dr Hysniu.

 • Merita:

  Kemi nevojë për shërim se i kemi disa NODUSE ne organet e frymarjes kemi qenë në Tiranë në spitalin ushtarak te Dr.Fatos Zhulali na ka preferuar që të mirrem edhe me terapi por nuk osht keq edhe mu operu por kemi hasur në adresën tuaj si mjek Popullor pra kërkojmë ndihmën tuaj nëse ki mundësi me na dhënë përgjigje në këtë adresë a mundesh me ilaçe popullore ta shërojmë këto NODUSE pa operacion ju lusim që të ma ktheni përgjigjen MERITA nga GJAKOVA.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje ilace bimore per sherimin e nodus tek gjendrat tiroide. Me sjellni analizat e tyre , Me respekt dr Hysniu . Cel ; 0692106127

 • Nakije Resyli:

  Pasi që vuaj prej lukthit kam qenë edhe në spital më kanë preferuar mi bo një analizë të HELIKOBAKTERJES dhe ka dalë e rritur shka na preferoni me përdor ose mi pas ndihmën tuaj JU FALEMINDERIT. Me rrespekt Nakije nga Gjakova e presim pergjigjen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nakije ishte mire te perdorni Vaj i Fares se Zeze 2×1 luge kafeje para buke

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nakije do te kshilloja te perdorni Vaj i fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke & qumeshte blete urogjinale . Me respekt dr Hysniu.

 • agim:

  Pershendetje doktor,deshta me te pyet ne lidhje me alergjin,un vjet e bera nji test dhe me dul pak pozitiv aspergillus fumigatus,dhe kam kollitje dhe skuqje te fytit,desha te me keshillojsh cka me perdor?

 • Albana:

  Pershendetja doktor.
  Kam djalin 10 vjec.Qe ne moshen 7 vjece iu shfaq nje alergji ne sy,i kruhen,i skuqen sa i behen gjak.Kam perdorur shume mjekime te ndryshme por deri tani asnje efekt pozitiv.I bera dhe proven e alergjise dhe doli shume alergjik ndaj polenit te luleve.Me rekomanduan qe ti bej vaksinen dhe ate ia fillova por me thane qe efektin mund ta japi pas tre vjeteve.Te lutem me keshilloni per ndonje bime popullore se me keto farmaceutike u ludhem dhe skane efekt.Te lutem pres nje pergjigje nga ana juaj.
  Me respekt Albana.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Albana pershendetje ne radhe te pare ma sjellni djalin per nje konsult ne kliniken time , ne radhe te dyte po habitem c’eshte ai ilace apo vaksin qe jep rezultatin pas tre vjetesh atehere si mundet qe nje pacient kur eshte i semure & te presin rezultatin pas disa vitesh atehere i bien qe semundjet te mos sherohen; keshtu qe nese deshironi ejani t’ju jap nje mjekim bimore & te mos prisni shume koh per sherimin e semundjes , sepse nuk eshte normale te prisni kaq gjate. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Farmaciste:

  Zoti Dankshi, doja t’u kujtoj faktin se preparatet me Aloe, nuk rekomandohet te perdoren nga goja. Ne kete perfundim ka arritur FDA qe ne vitin 2002. Jo vetem per Aloe. Nuk e di nese jeni ne dijeni te ndryshimit rrenjesor te legjislacionit per produktet me origjine bimore qe qarkullojne ne vendet e BE-se, te paraqitur nga EMA (Londer).

  Pershendetje,
  Linda

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda pershendetje tani jemi ne vitin 2012 kane ndryshuar gjerat . Keshtu edhe e gjithe bota i perdore produktet te Aloe-Veres ne tab lenge xhel ne cap etj . Kam 15 vite qe studioj per mbretereshen e bimeve kuruese ne bote Aloe-Vera . Me respekt dr Hysniu.

 • besar:

  pershendtje i NDERUAR.nuk di a jeni interesuar per blerjen e bimes aloevera .ju faleminderit

 • alba:

  Po shoh qe paskeni shume emer doktor,por se di ne se duhet te adresohem tek ju per babain tim.Ka pesuar aksident qe para 10 muajsh,kishte hematoma ne koke dhe sipas skanerit te fundit ato jan thare.Eshte i pa vetedishem,ushqehet me sond,eshte me trakeostomi,dhe nuk leviz.Ne se ka dicka qe mund te behet per aktivitetin e trurit ju lutem te me ktheni pergjigje.Me respekt Alba

  • Dr Hysni Dankshi:

   Peshendetje Alba ; une e kuptova qe gjendja e babait tuaj eshte jo e mire pra aktualisht ushqehet me sond por ai nuk munde te marrin ilace nga goja; megjitate eja te konsultohemi tek klinika me sjell letrat & degomentat me vete pastaj te vendosim se si munde ta ndihmojme babain tuaj. Zota ta sheroft nga ky problem . Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Rrapo:

  Si mund ta perdor aloe veren ne mjekimin e diabetit tip II. Rrapo.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aloe-Vera te pihet 3×2 luge gjelle para buke poe lengu gjel i saj te jete i athte & jo i embel. Dr Hysniu.

 • jola:

  pershendetje doktor,,,jam 29 vjece dhe kam myk te lekures ne pjesen e siperme te trungut,kete problem ka kohe qe e kam,ne fillim mjekohesha dhe dukej sikur u sheroja por perseritej,,,nuk jam mjekuar me dhe eshte perhapur relativisht..kur te kem mundesi sa me shpejt do vij qe te vizitohem ne kliniken tuaj por c’fare me keshilloni qe te bej nderkohe?
  Ju faleminderit……

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jola munde te gjeni nje ilace bimore ne forme tub Propolis per lyrje 2 here ne dite qe sherben per te gjith semundjet e lekures , ekzem myke te lekures etj. Me respekt dr Hysniu.

   • JOLA:

    jam nje grua 30 vjece,dhe kam myk lekure,d.m.th pulla te bardha ne pjesen e siperme te kraharorit,ne shpine dhe ne fytyre….ka me shume se 10 vjet qe e kam kete problem,dhe e kam patur me pak te perhapur,por jam kuruar shume here dhe perseri me shfaqej kjo semundje…..sapo te me jepet mundesia do vij te vizitohem tek klinika juaj,por problemi eshte se a mund te hiqet pergjithnje kjo semundje? FALEMINDERIT

    • Dr Hysni Dankshi:

     Ishte mire per ju te vini t’ju shikoj nga afer semundjen pastaj te vendosim mjekimin sepse keni 10 vite qe e mbani ne trup. Me respekt dr Hysniu.

 • erblina:

  kam probleme me sy ,nuk shoh shume kame dioptri te madhe 5.0 …
  a do te mund te me ndihmonte fare e zeze apo ndonje keshille tjeter…
  me respekt bina

 • pershendetja dr hysni un kam disa probleme me lekuren e fytyres po bej gati 2 vjet qe me ja shfaqur disa pucra sado e laj fytyren per ta mbajtur sa me paster fytyren por prap nuk me jan hequr si me keshilloni. mund talyej fytyren me aloa vera dhe si.

 • Pershendetje doktor. Vajza ime ka 3 vjet qe vuan nga raumatizma dhe sinoziti.Trupi i rri gjate gjithe kohes shum i ftohte dhe kembet i djersisin shume.Kohet e fundit ka filluar ti dridhet trupi dhe me pas behet shum nervoze.Kto shqetesime gjasin disa or dhe me pas cdo gje kthehet ne normal.Gjate kesaj periudhe ajo zverdhet shum dhe nuk ka me fuqe.Cfare me sygjeroni per ti bere?

 • Xhemile:

  Une jam Xhemile Kqiku nga Gjilani i kosoves ju lutem a mund te me tregoni rreth semundjes se HERRNIS DISKALE e cila jam ne gjendje shum te rende , jam duke u mjekuar por kam deshir qe te konsultohem edhe me ju , i kam te gjitha analizat si dhe rezonancat magnetike ju lutem me keshilloni si te veproj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni nje ilace bimore Leni me flakona per te pire 1nje flak ne dite edhe nje ilace bimore qe kam pergaditur une disa bime me alkool & disa bime qe sherben per reumatizem dhimbje kyce nerve shiatik. Me respekt dr Hysniu.

 • K.D:

  Pershendetje Doktor jam nga Prishtina pik se pari je pershendes.Ka nje muaj. kam probleme me frymarrje jam shum e shqetesuar sot u kyqa ne net dhe pash adresen tuaj.Kam qene te mjeku me ka dale analiza heliko baktere pyllore jam tu perdor terapi po nuk kan sukses lukthi nuk me dhemb kurre.jam shum keq frym nuk mund te marr si me heret gjumin nuk e bej rehat ka raste bllokona me frymarrje.terapia qe perdori quhet Pantropazol genericon 2omg dhe Fromilid 5oomg Mbes me shpres kjo pergjigje te me realizohet.ME respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ishte mire te vini per nje konsult ne Tirane tek klinika ime per nje konsult me te gjere pastaj do te vendosim per mjekimin. Respekt dr Hysniu.

 • Bekim:

  doktor te lutem me ndihmo pak …. kam disa njolla te bardha ne fytyr , mungese vitaminash ose VITILIGO quhet ajo semundja qe kam une ,,,
  mund te me ndihmoni me nje ilac te mire qe te heq ato njolla qe kam ne fytyre dhe ne trup ,, sepse kam perdorur shum lloje kremrash dhe pomada po nuk jane hequr . ?

 • brunilda blliku:

  pershendetje doktor .kam shqetesim me renien e flokeve ,po kurohem me heferol 350 mg 2 kapsula ne dite .pas vizitave te bera ne dermatologja bera analizen e ferritines e kisha te ulet 14.5ng/ml e me dha kete mjekim.sa duhet te jete sasia e ferritines ne gjak?renia e flokeve eshte eshperndara e jo me pjese.a ka ndonje mjekim popullor per rritjen e ferritines ?mendoni doktor se renien e flokeve e kam prej ketij shkaku te ferritines?faleminderit

 • babi im asht i semur prej veshkeve dmyh ka gur ne veshke a ka mundesi me na i dhna disa keshilla qe te sherohet

  • Dr Hysni Dankshi:

   Babai juaj duhet te perdorin bimet. bishte kali ( keputje) kalli gjethe delli & mustaqe misri perzihen bashke nga nje luge gjelle & zihen ne tre gote uji per 20 min pastaj pihet 2×1 gote uje me kete caj per nje muaj rresht. Me respekt dr Hysniu.

 • Dini:

  me fal doktor a mund te ma japesh emailin tuaj
  jam nga prishtina

 • Dini:

  pershendetje doktor jam nga prishtina .kam nje dhimbje ne anen e majt nen prinj kam bo shum analiza po krejt ja dal mir dhimbja eshte e fort dhe me sillet mbrapa shpines e deri ne qaf dhe kom shum marramendje dhimbje te trupit e shum qka tjeter te gjidha ana lizat dalin prefekt jam ne hall te madhe
  flm per mirkuptin pres pergjigjjen nga ju i nderuar
  .

 • Mirmrema profesor pyetja ime esht kjo nena ime vuan nga dhimbja e kyceve dhe i zihen kembet thot sikur jan kalbr dhe i eshte mledhur mishi si mund te me ndihmoni jam nga maqedoni gostivari te em udhzoni ndonje ilac ose tema dergoni ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet teijne cajin nga dellinja e zeze . nje luge gjelle me kokrra te dellinjes se zeze te zihet ne nje gote uji per 20 min & pihet 2×1 gote uje me kete caj me pak sheqer.

 • Yllka:

  A ka ndogje per parandalimin e akneve ne fytyr?

 • Vojsava Derguti:

  Jam nene e dy femijeve , i vogli eshte 3 muajsh . Kam vite qe vuaj nga tiroidet , qe prej 10 vitesh . Kam marre mjekime te ndryshme nder vite , por jo me shume sukses . Mjekimin e fundit e nderpreva prej shtatzanise , para nje viti . Tani kam shqetesime perseri , por djalin e vogel 3 muajsh e kam me gji . Une kam teprice jodi , d.m.th. TSCH eshte e shume ulet . Ju lutem ne se mund te me ndihmoni me ndonje mjekim tuajin qe te mos ndikoje ne ushqyerjen me gji te femijes , dhe une te ndjehem me mire . Pres nje pergjigje nga ju .

  Faleminderit !

  Me respekt ,
  Vojsava Derguti

 • dini prishtin:

  flm shum doktor per pergjigjje do te vjj ne konsult tek ti pun te mbar e te gjidha te mirat

 • ndrek:

  Pershendetje doktor
  kam patur nje djegje te grades se dyte para nje viti por akoma kam shenje ne pjeset e mbrame te trupit sa kohe duhet normalishte qe te ikin jam 21 vjec

  • Dr Hysni Dankshi:

   Shenja e djegies nese nuk ka kaluar mbrenda dy muajsh atehre duhet te perdoresh kremra qe jane enkas per te hequr shenjat e djegies sidomoa ne Amerike ka nga kete kremera duhet te interesohuni per kete gje . Ciao

 • xhesi:

  si mund te shmangim pucrat na fytyra…ca ilaci mund te perdorimi

 • psh…….jam nje grua nga lezha dhe kam probleme me teroidet e brendshme skam bere asnje vizit per arsye financiare dhe kam shum penges ne fyt n.q.s.ke munsi te me ndihmosh me donje ilaq ose ndonje gje tjeter…..faleminderit per mirkuptimin…….0685253618

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja t’ju jap nje mjekim bimore per gjendrat tiroide te brendeshme. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • Mirmrama Doktor. Unë jam Ismajli dhe desha me ta ba ni pytje nese nuk te pengoj.
  Une kam problem diqka me organe gjenitale po ajna ne anen e djathët dhe kam ba një analiz ajo quhet SPERMOKULTURA, dhe kan dal kto rezultate
  1. STAPHYLOCOCCUS AUREUS
  2. ENTEROCOCCUS
  Qka me kishe rekomandu me perdor qe te sherohna.
  Naten e mir e me fal per penges.

 • ilir:

  pershendetje Doktor,

  jam 42 vjec dhe vuaj nga aciditeti i stomakut. niveli arrin deri aty sa me ngacmon UVULEN dhe i shkakton nje zmadhim gati 10 here me shume se normalja. kjo ndodh me shume gjate pjeses se dyte te nates. mjeket dyshuan me shume per nje alergji por une dyshoja tek stomaku dhe pas disa analizash dhe sondes u pa qe kjo shkaktohej nga niveli i larte i acididtetit ne stomak. kam marre nje kure nga mjeket tek hygeja por…..vazhdon ky problem
  Ju lutem mendimin tuaj ne lidhje me cka ju parashtorova me lart. respekte

 • jam none kam vojzen qe vun nga stresi asht dopsue shum eshte nona e 4 thmive ko frig tmodhe eshte shum e ndishme perdor qetsus po as ata tasht nuk i ndihmojn ka hup pesh dridhet njersitet a kini munsi mem dhon nji pergjigje qfar te bojm dhe a ko iloq per kte te ju ?????????????? ju pershendes dhe veq suksese per juve faliminderit

 • Rinesa:

  Pershendetje te nderuar!
  Po vuaj nga renja e flokeve me jan dobesuar shume dhe njehoseisht edhe nga pucrat ne fytyr. Jam nga Maqedonia dhe nese mundet te informohem ne lidhje me barnat qe duhet miren per te anashkaluar kete veti. Ju lutem per pergjigje!

  Respekt!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam pergaditur nje ilace te ri bimore per forcimin e flokeve, pastaj t’ju shikojme edhe pucrrat e fytyres pastaj t;ju jap nje mjekim.

 • zotri inderuar jam naga prishtina jam nene e dy femijve jam 32 vjeqare qe dy vite kam dhimbje shpine qoksi mirpo tash kam dhimbje ne gjithe trupin me rrok si siklet qe nuk po mune te ze vend askund kam kalu ne depresjon kam edhe dhimbje koke mrapa dhe para edhe shikim jo mire e lodhur shume ju lutem pres pergjijen tuaj me repekt merita

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merita ju duhet te me vini ne kliniken time per vizite & te merrni me vete edhe te gjtha egzaminimet qe ju keni bere. Me respekt Dr Hysniu. Tirane Cel;0692106127

 • Neta:

  Pershendetje i nderuar,ju uroj per punen qe beni,ka shum
  Koh qe dua te flas me ndonje mjek
  Kam shum pyetje por dot pyes ca. Gjera qe me mundojne

  1.trupi me shendoshet e fytyren e kam te dobesuar
  Si mundet,a ka ndonje ushqim apo pije te me mbushet pak fytyra
  Uin nuk e pi sma kerkon organizmi me shum cokoladat

  2.harova te ceki se jam nene e dy femijeve kam 23 vjet
  Para marteses isha shum mir pasi u martova u ndryshova
  Pasi linda femijun e par u dobesova shum prej 55kg rash ne 35kg
  È pi duhanin,kam pasur shumm strese ne jet femiun e dyt e operuan prej zemres
  Kur kish vetem nje muaj,

  Dua te di a ka ndonje ushqim ose pije qe ndikon
  Ne fryerjen e fytyres dhe te gjoksit,ju faliminderit shum,mezi pres te me pergjigjeni respekte

 • fidani:

  pershendetje dr, gruja ime ka problem me duar gjate shtatezanis, i pihen duart, a keni ndonje ide si me ia lehtesu pak, eshte ne muajin e 8, faleminderit
  fidani

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me duhet te shikoj pacientin nga afer atehere te vendos se per c’far ka nevoj ajo . Me respekt dr Hysniu.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vajza juaj ka rrjebull & duhet te perdorin nje krem enkas per kete gje qe quhet EXODERMA qe eshte shume efikas. Me respekt dr Hysniu.

 • Saranda:

  Mirdita Zotri Doktor

  Kam patur djegje te fytyres para dy diteve me vaj,me ran ca pika vaj ne fytyr dhe jan pak te skuqura vet njeren qe e kam ne kapakun e syrit esht si ngjyr e kuqe ne kafe jam duke e perdorur nje gel VITA-MERFEN
  du me dit se a do tme largohet e djegura apo do tme qendrojn nishan.

  Pres Pergjigje

  Diten e Mir

  • Dr Hysni Dankshi:

   Saranda nese banoni ne Tirane eja t’ju jap nje poomade bimore qe kam pergaditur enkas per diegie & eliminimin e shenjave te saj. Me respekt dr Hysniu.Klinika ne qender Tiranes tek lokal Pjazza. Cel; 06921061277 Club; 06952381277

 • nina:

  Pershendetje doktor .. desha te te pyes per ate ilacin ABC per tu dobesuar a mundem ta gjej ne farmaci? pasi nuk mundem te vij ne kliniken tuaj se jam nga maqedonia.. nese mundeni mu pergjigjni :)

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nina ky ilace gjendet ne kliniken time ne Tirane & nuk ka ne asnje farmaci , sepse eshte sjell nga Amerika me kerkese te pacienteve. Ky ilace bimore pa efekte anesore ABC perdoret nga mosha 18-60 vjec . Nuk perdoret tek grate shtatezane , nenat me femije ne gji & tek personat me semundje te rende te veshkave & semundjet te renda te zemres. Me respekt Dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • olta:

  pershendetje doktor jam nga kosova,jam 20 vjeqare.qe 2 muaj me ka dal si puqerr (si lyth)te zorra e trash ne likur jasht verehet jo shum e madhe.kur dal per nevoj pak me pengon me djeg.a ka ndonje ilaq per lyerje qe mundem me gjet ne kosov.te mjeku nuk kam qen ende.

 • kosova:

  pershendetje jam 20 vjeqare por nuk kam apetit per ushqim .po un po kam deshir te shtoj pesh.kam nevoj per keshillen tuaj .falemindeit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te merrni ne farmaci nje ilace Anabofarma 30 tab 3×1 tab ne dite para buke & Seven-Seas 30 tab 3×1 tab ne dite para buke. Me respekt Dr Hysniu.

 • toni:

  Pershendetje doktor nga ana ime lexova me kujdes pergjigjjet e juaja qe jepni ketyre njerzve jam nje pacient me hepatitis B,C a muna ta sheroje kete infekcione ,perpose ksaj jame ne hemodialize ,ju lutem dok te me ndihmoni dhe cfare te perdori nga terapia qe ma keshilloni, Jam tu marre tableta zofiks, ose lamavudine nga 1*1 ne dite , ju lutem me jepni nje shprese , jame ende i ri dua ta shijoje kete jete si te tjerte, flm dok

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja te konsultohuni ne kliniken time pastaj te japim mjekim mos u merzite per asgje se do behesh mire. Ditet na i ke thene zoti & do jetojme aq sa na e ka shkruajtur perendia. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • Olta:

  A eshte e vertete qe kanella dhe mjalti se bashku kur perdoren jane sheruese? ☻

 • lori:

  pershendetj babai ime vuan nga diabet esht ne insulin deri tani ka qen mi por tash ka nje problem i shfaqen pika te kuqe nga gjuri deri te shputa e kames sheqerin e ka stabi ju lutem nje kshill

 • vjola:

  Pershendetje doktor,ne rradhe te pare urime per frymen e re mjekesore qe po perhap…
  Jam 26 vjec dhe kam 3 muaj qe po perpiqem te ngelem shtatezan po pa rezultat,bera nje vizite te gjinekologu dhe kisha mikrokiste ne vezoren e majte,me dha mjekim(une si kam perdorur akoma se duhet ti perdor diten e dyte te ciklit) megjithate do doja te degjoja ndonje alternaive nga ty…
  Mirpres pergjigjen tende,me respekt vjola.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vjola per mikrocistet qe ju keni ne vezore une kam sjell nje nje ilace bimore . Nese keni mundesi ejani ta merrni ne kliniken time. Me respekt dr Hysniu . Tirane Cel; 0692106127

 • pershendetje!

  jam 24 vj,kam probleme me fyt dhe me veshin e djatht,her pas here kam kruarje ne fyt dhe vesh dhe me duhet me anen e gjuhes ta forkoj fytin dhe ta lshoj nje kerrhamez per ta ndal kruarjen e fytit,nuk kam ber asnje analiz apo diqka tjeter e desha te ju pyes qka mund te jet,si pasoj e qka dhe qfar duhet te beje..pres pergjigjje…ju faleminerit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mendoj qe keni myke ne goje prandaj do te marresh 300 gr mjalte nje luge gjelle me pluhur kanelle perzihen se bashku & mjekohet 3 here ne dite. Nga dr Hysniu.

 • bepin berdica:

  Pershendetje dr Hysni Dankshi. Un qe po ju shkruaj je djal 24 vjec. Kam 3 vjet qe vuaj nga semundja e Pseriazes e kam ne te gjith trupin po me shqeteson shum. Kam perdorur shum ilace nga me te ndryshmet kam shkuar ne te gjith dr me te mir te shqiperis po nuk kam asnje permirsim. ju lutem si mund te me ndihmoni kur mund te vij te bej nje vizit tek ju??? ju lutem me jepni nje pergjigje. Me respekt Bepin berdica.

 • shqipja:

  Pershendetje doktor i nderuar un jam Shqipja jam 34 vjeqare dhe ne vitin 2010 jam diagnoztifikuar me Hepatitin C,meniher kam filuar me terapi me Ribaverin dhe Interferon dhe kam marr per 3 muaj rresht ne Gjermani sepse un jeto ne Gjermani,virusi dukshem pat ren gjat terapis mirpo per shkak se terapia dha efekte anesore mu desh ta nderprej sepse filloi te me demtoj,tash prej tetorit te 2010 nuk kam marr asgje kunder virusit d.m.th kam pushuar deri me tani,mirpo pasi lexova lidhur me sukseset e juaja ne sherimin e semundjeve te ndryshme,mendova se ndoshta do te mund te me ndihmonit edhe mua pranadj ju drejtova qe te me ndihmoni ta sheroj kete semundje,ju lutem te me tregoni se qfar mund te beni ju lidhur me kete semundje dhe nese mund ta sheroni apo jo.ju lutem te me pergjigjeni sa me shpejt qe te mundeni.
  Me respekt, Shqipja

  • Dr Hysni Dankshi:

   Enderuar paciente une kam ne kliniken time nje ilace bimore antivirusal qe quhet Varumin. Kur te deshironi ejan per vizite ne kliniken time ne Tirane. Cel;0692106127 Me respekt dr Hysniu.

  • shqipja:

   Faliminderit shum doktor i nderuar shpresoj qe shum shpejt do te mund te ju vizitoj ne kliniken tuaj,me respekt Shqipja.

 • po e shkruj prap. se nuk ka dal kam para 2 vjetve se me pat dal nje pucerr e vogel pas qafe tek veshi i majt dhe tani mu ka hapur sa nje 50 lekshe dhe me jep krurje dhe floket me kan ren, dhe jam ktu ne angli dhe kam mar shum kremra dhe sme kan ber gje te lutem me jep nje keshill ose nje ilaq ne anglisht ose ne shqip se ma sjellin ndoshta nga shiperija ne qofse lejohen ilaqet me ardh ktej te lutem ma kthni nje pergjigje sa me shpejt te jet e mundur se mu ka bezdis shum ja kalofshi mir me rrespekt driloni,,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Perdorni nje krem Propolis per lyrje 2 here ne dite. Me respekt dr Hysniu.

   • Blerina sheqeri:

    Prsh doktor,dua te di nese semundjen me diagnoze distoni muskulare ose ndryshe levizje te pakontrollueshme nga njeriu a mund ta kuroni me ilace bimore?Po spoliatrozen,herne diskale?ju lutem me ktheni

 • dino:

  kam 10 vjet qe vuaj me psoriase, ekzaminimin ma ka bere mjeku dermatolog ne mal te zi ku jam vizituar disa here.kam perdorur ilace te shumta qe mi kan sjelle nga shtete te ndryshme por nuk me kane bere efekt.te theksuar e kam ne duar qe po streson shume.ju lutem po ju drejtohem juve qe te me keshilloni si te veproj pasi i kam humbur shpresat tek te gjithe e pres me padurim keshillen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergatitur nje pomad bimore per Psoriazen kur te deshironi ejan te te konsultohesh. Nga dr Hysniu.

 • egzona:

  pershendetje doktor un jam 23 vjeqare dhe kam problem me qimet ne fytyr keni ndonje qe per mjekimin e tyre ju kisha falenderu per nje pergjigje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Egzona ishte mire per ju te vini tek klinika per nje konsult t’ju shikoj nga afer pastaj te vendosim per mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • shqipe:

  pershendetje doktor i nderuar ne lidhje me ilaqin bimor Varumin kisha dashur te di se per sherimin e cilave semundje perdoret dhe a e sheron Hepatitn”C” ,sa ka gjasa ta sheroj kete semundje apo esht ilaq vetem kunder kancerit e semundjeve tjera,ju lutem te me pergjigjni,pershendetje nga Kosova.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Varumina pervec se sherben per te gjitha kanceret ndihmon edhe ne semundjet virusale sic eshte hepatiti B & C Me respekt dr Hysniu.

 • Marigona:

  Pershendetje Dr,jam 19 vjeqare kam probleme me hemoroide,si duket jan te mbrendshme sepse nuk doket asgje jasht.Ndonjher dal me veshtersi jasht e ndonjeher mir,por gjithmon me gjakderdhje,gjaku eshte i shum i kuq dhe i fort.Ju lutem me ndimoni me pergjigjen tuaj???

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marigona per hemoragjin e brendeshme ne zorre duhet te perdorni lengun e sheges duke konsumuar 2×1/2 gote me lenge shege. Nga dr Hysniu.

   • genta:

    Doktor kam dhimbje barku dhe therje shum te forta ne stomak ju lutem me tregoni se qfar te bej qe ta largoj kete dhimbje .

    • Dr Hysni Dankshi:

     Gerta mendoj qe jeni ftohur duhet te vendosni kompresa te ngrohta ne stomak & ne barke. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje nga un teuta zotri dr hysni dakshi deshta tjutregoj per nje problem timin kam nje shenje nefytyr dmth ne vetull meesht zbardh lekura dhe qimet evetullesnese kamundesi temejepni nikshill julutem pres nje pergjigje nga ju merrespek ndaj jush

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per mendimin tim ju keni pigmentin e lekures Vetiligo. Duhet te perdorni vajin e fares se zeze. Me respekt dr Hysniu.

 • dino:

  dr. te faleminderit per pergjigjen por ju lutem dua te di kur jeni i disponushem [dita e ora] pasi jam nga shkodra.me respekt Dino !

 • Elona:

  Pershendetje, Dr.kam nje problem ,kam kruarje afer zorres trash por me shum me ndodh kur kam jashtqitje,me jepni nje pergjigjje kam nevoj per ndimen tuaj .faliminderit,ma shkruani edhe terapin,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elona pershendetje duhet te perdorni nje tub Proctosynolare per lyrje nga poshte 2 here ne dite .Me respekt dr Hysniu.

 • suri:

  PERSHENDETJE DOKTOR MUND TA DI SE SA KUSHTON ILAQI PER RENIEN E FLOKUT???

 • Eliona nga Kosova:

  Pershendetje i nderuar Doktorr, Une kam problem me nje pjese te kokes ku sipas mjekve eshte alopecia, per kete jam trajtuar tek dermatologu diku afer dy vite kam perdorur barna – vitamina, minoxidil etj, dhe qe tre muaj e kam derprer terapine por nuk po verej qe kam permirsime. Andaj, te lutem pasi qe ju nuk gjendeni ne ks qe te vij tek ju a mundeni te me jepni nje keshill lidhur me kete. Ju falenderoj shume dhe ju uroj sukses ne pune.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elona jane sh faktore per renien e flokeve si stresi, mungesa e zinkut ne zorre , gjendrrat tiroide,infeksion te ndryshme etj. Keshtu qe ne nje koh te pershtatshme ejani per nje konsulte ne kliniken time ne Tirane. Me respekt dr Hysniu.

 • doktorr pershendetje. jam i interesuar te di se sa efekt mund te beje vaji i fares se zeze dhe shurupi me aloe vera tek nje femije qe vuan me semundjen e autizmit. keto te dyja mi kane rekomanduar ndaj jam i interesuar te di rreth ketyre dy medikamendteve bimore. falemderit…

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dua te dij sa sa eshte mosha e femijes atehere te jap shpjegim. Dr Hysniu.

   • djali eshte 7 vjec e gjysem. nese do keni mundesi mund te me jepni ndonje keshille, dhe nesa ka ndonje efekt.

    • Dr Hysni Dankshi:

     Nuk e kuptoj pyetjen se per c’fare te jap keshillen… Dr Hysniu

     • doktorr pershendetje. problemi ijm eshte i tille. kam djalin ne moshen 7 vjec e gjysem dhe eshte i diagnostikuar me semundjen e autizmit. me kane rekomanduar te perdor vajin e fares se zeze dhe shurop aloe vera me mjalte qe sipas atij qe ma ka rekomanduar rrisin perqendrimin dhe memorien. personi qe ma rekomandoi i kishte perdorur per djalin e tij dhe thote qe i ka dhene rezultat te kenaqshem. nese do keni mundesi a mund te me spjegoni nese eshte e i efektshem perdorimi i ketyre dy preparateve apo ti mund te me rekomandosh ndonje ilac tjeter. ju jam mirnjohes per pergjigjen tuaj cila do qofte.

     • Dr Hysni Dankshi:

      Vaj i fres se zeze nuk perdoret per moshen e djalit tuaj ; por lengun xhel Aloe Vera eshte i efkshem. Me respekt dr Hysniu.

 • eltoni:

  Mirmbrema dr. Hysniu, jam i interesuar a ka nje kure per hepatitin b?
  Te pershendes .

 • Aferdita:

  Dr.Hysni Dankshi Respekt per Ju dhe punen tuaj te nderuar humane . Kam mbesen time e dua shume eshe e datelindjes 05.06.2007,Shqetesimi im dhe tere familjes eshte per dhembet , ne moshen 4 vjec 3 muaj ja hoqi dr . me narkoze( spitali francez …) nje dhemballe se kishte qese qelbi .Keshtu ka vazhduar – eshte demtuar goja kan mbetur rrenje ne mes TE MISHRAVE TE ACARUARA TE SKUQURA DHE QELBEZUARA . DR . stomatolog e kan veshtire te punojne me te vec frikes qe ka nuk ka bindjen qe te duroj . Te lutem DR . dhe shume, a ka rruge mundesi te tjera per keto raste .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aferdita eshte nje diagnoze qe nuk me perket mua; por duhet te gjeni nje specialiste te mire . Me sh respekt dr Hysniu.

 • Arta:

  mirmbrama dr hysni dankshi un kam problem me njersitjen ner kra edhe kam perdor lloj lloj deo po spo ban pun as ato edhe me vjen era shum e keqe a keni nje kshill per te ma dhen ju lutem pres pergjigjejen ju faliminderit me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merni 500 ml uthell te forte rrushi hidhni nje luge gjelle me krype te zeze & zihet per 20 mn pastaj me kete laj krahet & sqetullat 2-3 here ne dite per nje jave. Nga dr Hysniu.

   • Arta:

    Merni 500 ml uthell te forte rrushi hidhni nje luge gjelle me krype te zeze & zihet per 20 mn pastaj me kete laj krahet & sqetullat 2-3 here ne dite per nje jave. Doktor ju lutem te me tregon si ta perdori ket recep se ma keni shenuar se sa her ne dit me perdor edhe a me perdor uthellen e nxet a te ftoft edhe sa sa minuta ose or me mbajt ne krah un ket recep ose a po me vnu ket edhe me ata per gjdo dit me perdor ka pak apo saher duhet me ndreq ashtu njejt ju faliminderit per pergjigjejen tuat faliminderit se ma keni kthyer pergjigjejen shpresoj se edhe kete do te ma tregoni ju pershendes nga zemra me te mira qaoo klm tung

 • Tina:

  Dokrori hysni shum i vlershem flm se pari se ke koh te na kthesh pergjigjejet zoti te shperbleft se ske mundim..Dashta me te pyt per mamin tim mami im ankon prej venave edhe ka shum teperatur edhe themrrat e kames i dhamin edhe kur hec niher si nin hiq e kur ulet pastaj ma sun ngritet ne kembe i dhamin sikur kur tja shkel ne baskia…edhe kemt i japin teperatur edhe ne mbremje kur flen nuk mundet mi mbajt kemt nerjagran vetem permi ver dimer te lutem te me kshilloni per nenen time a ka ndojne ilaq per keto…

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ishte mire qe mami juaj te vinte per nje konsulte ne kliniken time qe ta pyes nga afer per disa shenja te semundje, pastaj ti jap mjekimin. Me sh respekt dr Hysniu.

 • gazmir zavalina:

  pershendetje doctorr doja te pyesja ka ndonje ilac per dhimbjet e mezit per hedje diskale??

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po ka pllot ilace per herrne diskale kur te vini per konsult tek klinika atehere te jap njeren nga ato ilace bimore . Me respekt dr Hysniu.

 • Miri:

  Prsh Doktor!
  Pata nje gjuajtje me shpulle, dhe nga veshi filloi te dilte gjak si dhe te degjoj nje zhurme te vogel. Mund te me thoni nese kam te bej me carje te daulles apo ndonje problem tjeter? Dhe mund te jete serioz?
  Faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Miri duhet te beni nje konsult tek mjeku Otojater qe te percaktoni diagnozen tuaj atehere te mendojme per mjekimin tuaj . Nga dr Hysniu.

 • alma:

  mirdita doktor edhe un si cdo nene pas lindjen kam probleme me peshen djalin e kam 3 vjec dhe kam perdorur shume dieta dhe ilace per dobesim po sme kan dhen rezultatin e deshiruar kam pire gati 4 muaj vitaslim light dhe pathuaje peshe ska levizur aq shume ky ilaci bimor qe keni qe humbet 12 kg ne muaj ku mund ta gjej dhe sa kushton me respekt alma volre

  • Dr Hysni Dankshi:

   Alma ilaci i ri bimore ABC qe sherben per renie ne pesh ndodhet ne kliniken time per sqarime me te hollsishme po te jap nr e Cel; 0692106127 Club; 0695238127 . Naten e mire nga une dr Hysniu.

 • FREDI:

  Persh doktor .une vuaj prej 13 vjetesh nga nje tumor ne mushekrise ne anen e majte . Kam perdorur lloj lloj ilaci dhe masa tumor ale nuk ulet . A keni ju ndonje keshill e dhe mjekim

 • Pershendetje,Dr.
  Une kam lene nje takim me ju per daten 29/01, por desha t,ju pyes.
  Nipi im eshte vetem 4 vjec dhe eshte diagnostikuar me neuroblastimos, nje semundje e lindur, malinje, qe shfaqet masa ne gjenderen mbiceshkore dhe ne palce. Eshte ne Genova Itali, ne spitalin Gaslini, dhe ka filluar kimioterapite. Une pasi kam humbur djalin tim 18 vjec, nuk do doja qe vellai im te perjetoje nje dhimbje te tille. Kam lexuar shume rreth semundjes se nipit tim por jane mjeket ata qe kanae ne dore jeten tone.
  Ju nga mjekesa alternative c,fare na sugjeroni per kete semundje.
  Ju falenderoj per kohen qe na kushtoni per pergjigjet.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aneta me vjen keq per ju & per nipin tuaj por ai eshte nje moshe e vogel pra mosh pediatrike deshiroj t’ju ndihmoja por une ne te vetret sherbej tek pacientet mbi moshe 12 vjec & uroj qe mjekesia Italiane te beje te pamundur per te sheruar nipin tuaj. Zoti ju ndihmoft . Me respekt dr Hysniu.

 • prsh dr hysni kam njeproblem melekuren meesht shfaqur nje shej ne fytyr tek vetullla sheja esht ngjyr ebardh dhe vetulla meesht zbardhur keni ndonje ilaq perket jam nga kosova dhe pernuk mund tevi tek ju julutem mendihmoni prsh

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ju keni vitiligo eshe pigmenti i lekures & nuk ka ilace specifik per ta parandaluar kete gje; prandaj perdorni vajin e fares se zeze per lyerje dy here ne dite. Ciao dr H.

 • aulona:

  Pershendetje kam dhimbje te kokes edhe te qafes.Koka me rrin e nxet sidomos ne ball, kom marromente nganjeher ,tensjonin e kom te uletdhe me pihen duart nganjeher.

 • Prsh Zoteri Doktore,desha te pyes se kame problem me renien e thonjeve dua nje shpjegim per kte gje ,cili eshte shkaku i renjes ? ju lutem nje pergjigje .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Shkaku i renies se thonjeve eshte myku . Ne klinike kam nje ilace bimore ne tab USA per kete gje . Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje doktor une jam 35 vjece dhe jam drepanacitoz mbartese dhe tani me eshte zmadhuar melcia dhe shpretka analizat e gjakut me dalin mire me se mund te me ndimoni ju lutem nje pergjigje

 • besni haxha:

  pershendetje i nderuar doktor jam besniku vuaj nka ankthi dhe depresioni ju kisha lut per ni kshill si ti ja bej me respek e pres pergjiegjen

 • eriandi:

  pershendetje qka mund te perdor per venat ne kamb kam shum dhe si largohet dhimja dhe lodhja ne kamb ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni nje ilace bimore Italian qe quhet Vari eshte tub pet ferkim & tab qe pihen nga goja 2×1 tab ne dite pas buke.

 • pshntedje jam besarta nga shukupi zotri mjek jam 20 vjeqare dhe kam problem me kryt kam shum dhimt kohen e fundi mundet te me ndimoni duqish

 • vera:

  doktor pershedetje ,doja te pyesja per guret ne temth ,c’fare bime duhet qe te shkatrohen gueret ?doktori me ka thene qe duhet ti heq ..dhe me ka thene te ha vetem perime te zjera ,mishin pa yndyrna ..per 25 dit do vete prap te me kotrolloje, ose perndryshe do ti heqesh me lezer me tha ..a ka donje bime qe ti shkatroje guret?

 • Aferdita:

  Dita ju pershendes doktor desha te di a i sheroni striat pas lindjes striat jan qe shtat muj a ka munsi permirsimi me rrespekt pres pergjigje nga prishtina

 • une quhem belisa dhe kam probleme me varigjet i kam te dala nga jasht me me enjtem kembet mund te ma jepni kuren qe ketu ju lutem.mE RESPEKt BELISA
  ju pershendes por ju lutem e dua kuren qe ketu me falni une jam 40 vjecare
  a keni ndonje sugjerim nga kjo semundje julutem dr.hysniu.me respekt te madh belisa

  • Dr Hysni Dankshi:

   Perdorni nje ilace bimore Italian qe quhet Vari tub per lyrje ose Vari cap qe pihet 2×1 cap ne dite para buke.

 • o shoki une vuaj prej hemoroideve qe 10 vit po sun po gjaj ilaq aka munsi me tregu para se mu ta ku me ty te oershendes ishalla me jep pergjegjje

 • shkembi:

  te pershendes doktor , kam deshir te dobesohem a ke mundesi mem ndihmu me ndonje keshill apo diqka tjeter pasi qe jetoj jasht vendit nese ke mundei me ndihmo te lutem .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni ilacin e ri bimore ABC per renie ne peshe 12 kg per nje muaj. Ky ilace gjendet ne Amerike& ne kliniken time ne Tirane. Me rspekt dr Hysniu.

 • Naim:

  Zoti Hysni
  Pytja ime eshte kjo, a beni ilaqe per kancer ne mushkri, apo tumor ne mushkri, mu ka ba Bronchoscopie, dhe u marr mostra ka dal negativ rezultati, kurse ne pjesen e jashtme ne Mushkrin e majt ne pjesen e poshtme me ka dal ne rengen po edhe ne CT, ne shenj 2 deri 3 cm, rezultatin perfundimtar ende nuk e kam marr, pres mendimin dhe keshillen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po kam dy ilace bimore per kancerin ne pergjithesi sidomos tek ai ne mushkri ; pra Varumin & Brokulin. Respekt dr Hysniu.

 • Vlora Gashi:

  pershendetje doktor i nderuar para ca ditesh ju bera ni pytje dikune me 18 shkurt mirpo tani pat disa problem me faqen dhe faqja su hapke dhe tani pytja ime nuk doket askund dhe vendosa me ju pyt prap. Une qe tet vite vyaj nga koliti ulqeroz ne zorren e trash ne anen e djatht dhe qet tet vite jam duke u mjeku me solofalk 500 mg becoplex si dhe pronizon mirpo asnjeher nuk po kam sherim ose qetsi ne kete smundjen time shum shpesh po me perseritetn simptomat, te ceki se kam pi edhe ni qaj qe e kam ble tek ju ne shqiperi ne ni barnatore te licensuar bimore dhe me ni terapi prej 45 dite prej ati qaji po pa sukses, si dhe kam perdor si lloj pomade te maruar nga bimet nga disa njerz qe kinse i sherojn kto smundje por edhe ajo pa sukses une vazhdoj te kem simtoma dhe mos te jem rehat, Une kur kam acarim te kolitit kam barkqitje me qelb dhe gjak shum shpesh ndodh edhe 10 her gjat dites. qka me kishe rekomandu ti qka mundet me qen qe ndikon se ne pamundi me ardh deri veres qka me kishe kshillu. ju pershendes

 • Marsida:

  Kam lexuar ne Internet per pilula si p.sh Triactol me perberje bimore si Fenugreek etj qe ndihmojne per zmadhimin e gjoksit.Ju Doktor cfare me sugjeroni?Flm.

 • Marsida:

  Doja te me sugjeronit Doktor dicka pa efekte anesore per shendetin..

 • Afrim:

  I nderuar Doktor,
  Kam prindin 82 vjeqar, i cili para 2 viteve ka pasur Dg: Post Herpetic Neuralgia. Pas nje muaji u sheruan plaget ne zonen e qafes te shkaktuara nga kjo semundje por jo edhe dhimbjet ne qafë. Mjeket thone se dhimbje do te kete gjate gjithe jetes, dhe se ne vetem mund tia zvoglojme dhimbjet me barera por jo ta sherojme.
  Ju lutem nese ju mund te na ndihmoni diqka permes “mjekesise alternative”.

 • Marsida:

  Ky ilaci bimor arab per zmadhimin e gjoksit a ka efekte anesore per organizmin dhe ju lutem Doktor ku mund ta gjej pasi jam ne qytet tjeter dhe e kam te pamundur per momentin nje konsulte ne kliniken tuaj..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ky ilace gjendet ne kliniken time ; kur te keni mundesi eja ta merrni nuk ka efekte anesore; pasi pacenti qe ka nevoj per konsult vijne tek une nga disa shtete te largeta ; si Zvicrra, Hollanda, Gjermania, Anglia, Italia. etj Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje dr.hyseni une kam nje problem shum te madh me perut per gjdo dit i pastroj flokum dhe nuk me heket e perdori rregullisht helldershoder po me ban yndyr shum qka me perferon ti,

 • gyltene kqiku:

  pershendetje

  • gili:

   pershendetje, kam nje pyetje per ju dr.une para 1 viti jam operu prej hernis ne kthiz mirpo menjeher muka perserit,gjoja se kam peshu rend e perat arsye ka ndodh kjo,e tash jom operu prap para nje muaji mirpo tash ma ka vendos mjeku nje rrjet ne bark sepse hernia ka qen ne kthiz e tash deshta me dit a ka mundesi meu perserit prap edhe a guxoj me mbet shtatezen edhe sa mbas operacionit ,pres pergjegjeje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje edhe juve . Respekte nga dr Hysniu.

 • blendi:

  pershendetje dr.une jam blendi nga gjilani kam 8vjet e gjysme ,peshoj 24kg kam shendet mjaft te mir po arsyeja pse po ju shkruaj eshte se kam pak oreks ne ushqim dhe po kam deshir te shtoj edhe pak kg e desha teju pyes juve se a munde te me rekomandoni ndonje vitamin qe i pergjigjet moshes time qe te me shtyn te kem oreks mirpo edhe te shtoj pak pesh,me respekt blendi

 • Xheni:

  Pershendetje Doktor,
  Kam 2 dite qe kam dhimbje te kerthizes. Sot ne mengjes kur merrja frym kisha dhimbje, dmth ndjeja shpim sa her qe merja frym.
  Jam ne pritje te pergjigjes tuaj.
  Me respekt,
  Xheni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Xheni me duhet mosha juaj & seksi ; pra djale apo vajze per te gjukuar me mire per shqetesimin tuaj atehere te jap mjekimin. Nga dr Hysniu.

 • Malvina Kosiqi:

  Ckemi Dr,

  Une jetoj ne londer prej 16 vjet, pak a shum, dhe jam ne vit te dyte ne universitet dhe jam tu mesu mjekesi bimore. Do kisha shum qejf tju takoja kur te vij ndoshta ne ver ket vit. Jam e interesume me te njoft se eshte hera e par qe shoh nje shqiptar qe merret me mjekesine alternative se besoj qe shqiperia ka shum ilace popullore qe nuk jan akoma te njoftem jashte vendit.

  Gjith me mirat
  Malvina

  • Dr Hysni Dankshi:

   Malvina pershendetje uroj te jeni mire ne te gjitha drejtimet. U gezova shume qe ju po studioni per mjekesin alternative atje ne Londer. Eshte kenaqesi edhe per mua t’ju takoj nga afer te bisedojme per ilacet bimore & bimet e mregullushme qe ka Shqiperia ku edhe bota ka lakmi per bimet tona qe eksportojme ne France , Gjermani , Kanada ,Amerike & ne Auatrine e larget . Po te dergoj edhe E-mailin tim qe te bbisedojme akoma me mire. Adresa; hysnidankshi@yahoo.com Me sh respekt dr Hysniu Tirane.

 • malvi:

  Pershendetje jam 22 vjece dhe kam problem me herpesin labial , me perseritet shpesh here kam perdorur aciclovir ,aciclostad por pa rezultat, me dalin shum shpesh dhe me kane ngelur shenja te buzet nga herpesi . me jepni nje pergjigje ju lutem ,pasi ne kliniken tuaj nuk mundem te vij se ndodhem jashte shqiperise. shum flm

 • sabrie:

  Pershendetje doktor.Jam 23 vjec dhe kam probleme me hunden.Ne moshen 7 vjecare kam persuar nje incident ne hunde i cili ka shkaktuar renien e hundes.Ne spital me qepen hunden dhe tani nga jashte kam vetem nje shenje te vogel ne pjesen e kurrizit te hundes.Deri ne moshen 15 vjec nuk pata probleme pastaj pata bllokim te hundes dhe nuk ndjeja asnje lloj arome.U vizitova dhe me thane qe kam mish te huaj ne hunde dhe jam operuar 3 here deri tani per mishin e huaj por me perseritet dhe me rritet vazhdimisht.Deri ne 1 vit pas operimeve i ndjeja aromat dhe nuk e kisha ndjesine e bllokimit.Pas operacioneve kam marre shume lloje mjekimesh per 5 vjet me rradhe.Dhe me duket sikur keto mjekime jane bere shkak edhe per mbipeshen time .Operacionin e fundit e kam bere para 3 vjetesh.Mishi ne hunde vazhdon te me rritet perseri.

  Ju lutem me keshilloni ndonje zgjidhje perfundimtare per kete problem.ju falenderoj paraprakisht per pegjigjen.

 • Ermira:

  Pershendetje doktor…..jam 23 vjece dhe parà shtat muajsh kam lindur femijen Tim te pae. nga shtatzania me ka mbetur bark dhe pesh gjithashtu por dhe kam shum oreks saqe her her Nik kam te ngopur. Lexova per ate ilacin tuaj ABC dhe do doja te me tregonit a Ka ndikim tek bebi pasi e kam dhe me gji. .ju lutem me ktheni pergjigje. Faleminderit

 • Fitimi:

  Pershendetje dr.
  Doja te pyesaj per nje problem qe kam me lekuren,ne nje zone afer organeve gjenetale ne pjesen e siperme,me acarohet dhe me kruhet kryesisht gjate nates.
  Doaj te dija cfare problemi mund te kem dhe si mund te trajtohet

 • pershendetje doktor deshta te pyes se ne lidhje me problemin e lukthit qe e kam qe tre muaj dmth me simptoma temperatur te brendshe djegesime dhimbje vjellje kam bere gastroskopine dhe me kan thene qe kam varra ne lukth me gjak a eshte e rrezikshme kjo dhe si mund te sherohen me qfar barna popullore

 • donika:

  donika:
  Your comment is awaiting moderation.
  March 30, 2013 at 2:17 pm
  pershendetje. me ka dal nje gjender qe nje muaj i kam ber te gjitha analizat gjithashtu eshe nje eho ne fund e kam ber citologjin me ka dal struma apo gusha me thojn vetem pe operu jam vet 16vjet a mundesh me me ndihmu a ka ndonje zgjidhje me perdor ndonje mast apo gell qe mos me perdor barna se ndoshta jam e re ju falemderit

 • xhensila:

  i nderuar zoti doktor mua me dhemb shume koka por me dhemb me pjese une jam vetem 12 vjece nuk e duroj dot driten dhe zhurmen dua qe me jepni nje rekomandim.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Xhensila mendoj se jeni me sinozit me sjellni grafi te perparme te kokes pastaj t’ju jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • bardhi:

  kumundem ta gjej kete leng zotri DR

 • linda:

  doktor pershendetje kam problem me lukth nuk kam shum apetit kur ha diqka heren tjeter me nuk mundem te ha se me vjen per te vjellur mos me hanger me rregull me dhemb lukthi dhe me hup krejt apetiti dhe nuk trashem edhe pse kam deshir te trashem,kam problem edhe me reum qfar te perdori per reum sepse tek supet kam edhe therrje edhe ne shpin faleminderit per mirkuptim

 • Pershendetje doktor. Te Falenderoj shume per pergjigjet qe i jep çdo lexuesi.
  Vajza ime para pak ditesh u diagnostifikua me nje semundje te mushkerive me emrin SARKOIDOZA. Ajo ka 22 vjet dhe eshte interesant se kurr me pare prej moshes 5 vjecare nuk ka qene e semure dhe as te mjeku. Ka filluar si grip, kollitje te thate, dhimbje gjoksi dhe dhimbie te nyjeve. Une si prind jam shume i preokupuar. A mund te na ndihmoni?
  Ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Isa doja t’ju ndihmoja me gjithe por kjo diagnoze nuk eshte ne specialitetin tim. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje desha vetem te ju pyes se a mund te sheroni leokemin

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me dy ilace bimore qe kemi per Leucemin ka dhene rezultate te mira, megjithate duhet te shikojme analizat & gjendjen e te semurit. Me respekt dr Hysniu

 • mirdita drhasani nga kosova kam deshir me me tregu nena ime ankon shum prej tensionit ka marremendje u kan ne per mjek po vetem me baran sen nuk ka ju lutem dr nje pergjigjje

 • prshedetje nese bene nje pytje jam 23 vjeqe kam marramendja me propozon ti flm shumm

 • prshedetje doktor ju pershendes shum flm per keshilla qe na dimon amn tu kisha nje lutje nese munesh mum ndimue e kam motren te semur shum e pa levizshme e kemi pase naper mjek amn nuk na kan dhan shpres te lutem me ndimo nese munesh flm shum me respekt adnani

 • Mira:

  Jam nje 37 vjecare qe vish nga dhimja e duarve prej me shume se 2 vjet kam bere shume analiza gjaku por nuk kam marre ndonje pergjigje te sakte. Ket bit ndiej dhimje dhe ne krahe. Nqs ke mundesi mund te me thrash cfare duhet te bej. Me respect Mrs Mira

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mira me sjellni te gjithe analizat & eja per nje konsult pastaj te vendosim per mjekimin mendoj te behesh mire . Me respekt dr Hysniu.

 • leonarda:

  edhe nje pytje doktor ju lutem agja im nuk ka femi qe 22 vite me gruan e tij ngjo kund jan kon po prap nuk kajn mujt me bo ilaq agjes tim i kan dal analizat se aj nuk ka femij te lutem nqofse ke mundsi me na ndihmu diqka jemi ne gjendje te bej qmos per agjen

  • Dr Hysni Dankshi:

   Do ishte mire qe edhe axha juaj te kishte nje femije por kan kaluar sh vite kote & tani ka shume veshtersi te kthehet ne normalitet gjerat . Ne keto kohra qe kane ardhur sote me shume stres me duket koh e larget & e humbur te shpenzosh per mua si mjek alternativ; por ju akoma mos i humbnishpresat , se zoti bene edhe mregulli. Nga dr Hysniu.

 • leonarda:

  Mirmbrema Dr i nderuar je nje doktorr shum i mrekullueshem shyqyr qe egzistojsh dhe bejsh mir dhe e thua te verteten ka pak mjek si ti suksese faleminderit shpresoj ta gezoj Agjen tim ZOTI me nje femij suksese ne pun i Nderuar gjithashtu desha te bej nje pytje Halla jem vuan prej migrenes nje jav i dhem koka ne anen e majt nje jav ne an te djatht nuk po dijm qka me bo me to i ka barnat e migrenes ama nuk po kan efekt ajo gjithmon ka qen e hareshme tashmo priton edhe me fol pi dhimbjens nqose ke mundsi me na thon diqka gjithasht bejm gjithqka per hallen te pershendes je si engjull qe ju ndihmon njerzve te pershendes perzemersisht nga leonarda shkoj ne shkoll ne tiran per Artitektur do te vizitoj ndonje dit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Leonarda te pershendes shume nga large . Te falendroj per komplimentet qe me keni bere , edhe ju jeni dashamires e mjekesise alternative me sa kuptova. Ejani tek klinika ime per nje konsult t’ju sqaroj disa gjera per axhen & hallen. Ju pres respekte nga ana ime Dr Hysniu.

 • Elta:

  Pershendetje doktor. Urime per sitin tuaj. Sapo u futa dhe me pelqeu qe kuroni me ane te bimeve.
  Kam mamin qe ka 2 dite me dhimbje te capokut. E ka kapur keq pasi nuk leviz dot fare ka dhimbje edhe kur qendron shtrire eshe kur leviz, sot sidomos ecen duke u mbajtur dhe ka dhimbje si thika. Eshte 59 vjec dhe periodat i jane nderprere qe 47 vjec. Ka pasur shpeshhere probleme me reumatizmen apo sponderliatrozen. Po dhimbje si keto 2 dite jo.
  Cfare analize duhet ti bej? Nuk ka mar ilace pervec voltaren dje ne darke dhe sot ne mengjes por pa efekt.Duhet tja bej analizen per dendesine e kockave? Po llixhat do ti benin mire ne kete rast? Mund te me rekomandoni ku tja bej analizat?
  Faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elta ma sillni maman per konsulte tek klinika ta shikoj une pastaj ta vendosim per analiza apo mjekim. Me respekt dr Hysniu.

 • bardhi:

  Pershendetje DR Hyseni !
  Une jam 27 vjec me bllokohen undet shpesh ne anen e siperme, skuqje e syve dhimbje ne mes syve dhe ballit,me sygjeroni se si duhet te veproj .
  Ju faeminderit !

 • sanije:

  PERSHENDETJE DOKTOR ,Jam nje vajze 17 vjeçe dhe kam probleme me lekuren e trupit dhe te fytyres e kam shume te yndyrshme dhe shpesh me dalin puçrra te kuqe ne shpine , ne fytyre dhe ne trup ka filluar shume push te me dali ,a ka ndonje ilaç ne kliniken tende qe tme ndihmojne me heqjen e yndyres dhe parandalimin e pushit .Te lutem me kthe nje pergjigje te me ndihmoje sa do pak me kete problem pasi kam frike se do me behet shume shqetesues,te falenderoj shume dhe te uroj suksese ne punen tende .

 • ju pershendes nga ferizai,kam nje peroblem i cili me mundon qe gjashte muaj kam dhimbje rreth kerthizes nga ana e majt deri te beli po si tma kan ver thiken me dhemb ku qendron problemi dhe qka mund te bej ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Beni nje Eko te pergjithshmee & ejani oper nje konsult tek une qe t’ju jap nje mjekim bimore.. Me respekt dr Hysniu.

 • Albulena:

  i nderuar dr.hyseni
  un dua te pyes se qfar lloj semundje eshte qe nuk mund te shtosh pesh ,shoqja ime e ngusht me ka treguar se vet ajo e ka por jo llojin e semundjes,
  ju lutem me tregoni se qfar mund te jete

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nuk eshte semundje ajo qe nuk shendoshesh por eshte ne gene te familjes apo te personit ; keshtu qe nuk ka lidhje kjo gje . Me respekt dr Hysniu.

 • manuela:

  persh Dr.doja nje keshille nga ju.un dua te dobesohem,jam 1,67 e gjate dhe peshoj 70 kg.jam munduar te mbaj diete por sa te kalojne disa dite e nderpres dhe i kthehem ushqimit.kam shume oreks.do doja dicka per te hequr oreksin.lexova pergjigjet tuaja ne komentet e me siperme dhe nqs keni mundesi a mund te me shpjegoni pak cfare permbajtje ka ai bari ABC dhe si perdoret.dhe dicka tjeter,cfare mund te perdor per floke te yndyrshem.ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Manuela kur te vini per nje konsult tek klinika t’ju shpjegoj ABC per dobesim & t’ju jap edhe ilacin per floke te yndyrshme shpresoj te mbeteni te kenaqur nga mjekimet. Me respekt dr Hysniu

 • Aneda:

  Pershendetje

  Une kam problem me endromedrioza kam tri ciste me e madhja eshte 33mm ajo e du te them eshte se gjinekologu me ka dhene tamoxifen te pi per 5 dite sepse dua edhe te mbes shatezen tash 2 vite, a mund te perdori majdanoz a ka efekt per te larguar cistat apo ndonje bime tjeter qe do te mund te me ndihmonte

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja te jap nje mjekim bimore tek klinika enkas per cistet. Adresa klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Me respekt dr Hysniu.

 • nazi:

  kam ni antar te familjes si vun nga ciroza hepatis k 74.0 varices oesophagei gr 2-3nga kjo dijagnoz vun nga viti 2000 mjeket i kan preferu me ba trnsplant te melqis gjendja ekonomike jo e mir.te lutem ka munsi mu sheru me barna popullore kjo smundje sarillak ska pas kurr edhe alkohl sk perdor kurr dyshohet se nga terapija e rend e ka domtu melqin biopsin e ka ba ne vitin 2005 por ska dal se ka ciros ju pershendes nga kosova

 • edisoni:

  Pershendetje desha te bej nje pytje kam dy vite qe kam dhimbje ne anen e djatht ne melqi kam viziutar me qindra hera mjekun specialist pas shum grafive qe kam ber heren e fundit qe bera scaner me doli se me esht rritur melqija dhese eesht e vjamosur tani problemi qendron desha ta dij se sa ka rrezik kjo smundje dhe se nese eshte sheruese si munde te sherohet jam ne hall te madh ju lutem kerkoj ndonje spjegim apo ndoje kshill nga ju ju pershendes ..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sillni Skanerin apo Ekon pastaj t’ju jap nje mjekim bimore Brokulin. Me respekt dr Hysniu.

 • megi rama:

  Pershendetje doktor. un kam nje pyetje qe kohet e fundit ka filuar te em eshqetesoje shume mami im eshte 50 vjec edhe ka pothuajse 3 vitet e fundit qe qafene ka gjithmone te kuqe ne ngjyre dhe ndjesi te djegurash here pas here . ka perdorurr disa kremera por nuk i akne bere efekt ju si mendoni ??

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ma sillni mamin ne klinike ta shikoj nga afer semundjen pastaj t’ju jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • Mirvete:

  jam Mirvetja dhe jam 43 vjeqe dhe kam probleme me ecjen qe 3 vite.Fillon me nje lodhje dhe marramendje. Gjithemone me duhet te mbahem diku per te ecur. Mjeket me kane thene se dyshojne ne sklerozen multiple por nuk kam diagnoze konkrete. A mund te me sygjeroni diqka?

 • Pershendetje Dr, Hysni

 • Erlia:

  Pershendetje!jam erlina 24 vjeqare e gjat 1.75 peshoj 48 kilo..
  Por nuk shtoj pesh kursesi qe 4 vite kam ren nen pesh ju lutem tregom ndonje vitamin qe te perdor sepse nuk mundem te vi dot ne tirane…ju falimenderit!!!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni vitamina C 500 mg me propolis 2×1 tab ne dite para buke & anabofarma 3×1 tab ne dite pra buke.

 • Pershendetje DR Hyseni !Une jam nje zonje 45-vjec dhe kam 3 tumore me madhesi 2-3 cm . si mund ti kuroje me ilace popullore.Nuk kam as nje lloje shjetesimi kam vetem urinimin e shpejt.Jam vizituar tek mjeku gjenekolog.ju faleminderit pres pergjigjen tuaj!!!!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje ne radhe te pare une jam dr HYSNIU ne radhe te dyte dr Hysenin nuk e njoh & ne radhe te trete une e mora pyetjen por nuk me sqaroni se ku ndodhet tumori ne c’far organi . Une kam dy ilace bimore antikanceroze qe sherbejne ne kete drejtim ; por ju duhet te vini per nje konsult duke me sjell analizat & Ekon pastaj t’ju japim mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Bora Kuniqi:

  Pershendetje doktor!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Bora ; uroj te jeni mire me shendet. Me respekt dr Hysniu.

   • Eleni:

    Pershendetje Doktor Hysniu
    Jam Eleni, 51 vjece. Para 4 vjetesh kam hequr mitren me te dyja vezoret.Nje muaj pas operacionit mu shfaqen ethet reumatizmale dhe u diagnostikova me artrit reumatoid. jam mjekuar me prednizolon, metotrxat dhe antiinflamatore jo steroide per tre-kater vjet. Prej nje viti fillova te perdor mjekesine alternative. Kam perdorur boronicen koker nga 50 g ne dite, masazhe ne artikulacione me aloe vera dhe kam pire lengun e aloes te perzjerre me molle, kanelle dhe mjalte, cdo mengjes. Jam shume here me mire dhe kam filluar te besoj ne sherim te plote. Kur i nderpres keto me rifillojne simtomat. Mund te me keshilloni se cfare mund te bej tjeter derisa te sherohem plotesisht?
    Ju faleminderit!
    Me shume respekt Eleni

 • mirlinda maksuti:

  mirdita dr.hysni dankshi kam problem me melqin e zeze me esht bere me pika te zeza qar mund te jet kjo dhe qfar mund te perdor faleminderit .

 • mirlinda maksuti:

  pershendetje dr.hysni ankshi kam edhe nje lutje tjeter e kam djalin 13 vjet ma ben shurren ne dyshek ka ndonjer edhe dy her ne nat i kam ber shum kontrolla me thon ne rregull esh po ket vjetin e fundit me shum a ka ilaq per ket dr.hysni ce esh problemi smund te vi tu vizitoj ce jam ne wien. ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam bere nje ilace bimore te perkryer per urinimin e femijeve ne gjume ; ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu.

 • Nait Kabashi:

  Si ti eliminoj guret ne idhez jam 19 vjeqar nga kosova disa kura nga bimet mjeksore

 • AGIM:

  I nderuar doctor une jam nga Kosova dhe qe 6 muaj jam diagostifikuar si rast me sindrom nefrotik, me pas para tre muajve une bera biopsine e veshkeve dhe u diagnostifikova me GLOMERULONEFRITIS MEMBRANOZA GRADUS II, dhe terapia te cilen perdore ka efekte te demshme anesore. si kurtizon, ciclosporine dhe cellcept(mykofenillat).pyetja ime per Jun eshte:Si mund te zevendesohen keto medikamente me barna popullore per diagnozen e larte cekur. ALLAH*U u shperbleft me te mirat e tij, JU pershendet Agimi

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te perdorni Aloe-Vera me boronice lenge xhel per ta pire 3×2 luge gjelle para buke. per 2-3 muaj rresht. Me respekt dr Hysniu.

 • Emi:

  doktor Hysniu pershendetje.
  Kusheriri im eshte plagosur dhe e kemi operuar per ti hjek plumbin.problemi qendron se nuk i eshte sheruar plaga dhe ka shum temperatur.a keni ju nje mjekim popullor qe ti sherohet plaga qe i eshte infektuar

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eshte mire ta kaloje situaten aktuale ne Sanatarium per te evituar infeksionin e plages qe ka & ate te te mushrise, atehere te shikoni rezultatin sepse ka nevoj per serum & ntibiotik derisa te mbyllet plaga.

 • agron:

  ju pershendes juve Dr Hysni Dankshi ka qe tri vite ikam larguar nga veshka dy gur me rrexe (x) kan qenen 9milimetra prap
  kan filluar te me formohet zall une jetoj ne itali akishe mujten me ma dhanen ne emer te nej lloji barne qe mundet te me largoj guret nga veshka ju pershendes.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje ilace bimore ne forme pluhuri per trtje te gureve ne veshka me madhesi nga 1 mm deri 1.5 cm ; nese deshironi ejani ta merrni ilacin ne klinike time ne Tirane ju apo ndonje person tjeter. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje dr un kam probleme me vena ne kam tash jan tu paraqit ne kejt trupin vena dhe do vija te kuqe te cilat po quajshin varigje qa muj me perdor per kto dhe a kan sherim a jo pres pergjigjje .

 • ledjan:

  pershendetje doja te dija se a mund te dalin me floket ne pjeset e rena ne balle .duhet te perdor vitamina apo jo dhe nese po cfare vitaminash ?faleminderit

 • Mirmbrema dr HYSNI.Kisha nje pyetje une vuaj nga ansia e depresioni dhe mar antidepresiv,kam perdorur disa lloje meqe nuk jam mire vendosa te perdori vitamina e qetesues natyror mirepo me shkaktonin diare.une bera disa analiza per tu vertetuar se mos kam ndonje lloj semundje mirepo nuk kam asgje.a mund te ket ndonje konflikt nga antidepresivet dhe vitaminat.dhe cka me sygjeroni.ju falemderoj ne qofte se me pergjigjeni.

 • dr prap po ju shkruaj ku mund ta gjej ne farmaci a ku mund ta gjej ket vajin e fares se rrushit pasi un jetoj ne franc dhe a ka sherim per venat dhe per varigje se jan ber shum dhe vetem ma shum ne te gjith pjeset e trupit flm pres pergjigjje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Atehere ne se keni ndonje person ne Tirane le te vij ta marrin vajin e rrushit ne kliniken time. Me respekt dr Hysniu.

 • dr harrova edhe diqka ne qato pjes te trupit ku krijohen qato vija te kuqe qe krijohen shihet se ka gjak brenda dhe me djegin shum

 • pershendetje dr felm per pergjigjjet qe po naj jep po un jetoj ne franc dhe nuk kam as ken ne tiran po vaj te rrushit kam gjet ne dyqane ushqimore po te fares se rrushit jo a duhet ta gjej te fares se rrushit apo te rrushit flm per mirkuptim

 • Loresa:

  Mirmrama Doktor Hysni , deshta te ju bej nje pyetje .Kam pasur nje operacion qe 5 vjet gati ,ku ma kan hjek vezoren anen e majt ,tash jam duke ber shpesh papatekstin dhe me del gjithnje :Komenti-qeliza hiperplastike inflamatore siperfaqesore,intermediare te shpërndara ,endocervikale metaplastike ,detritus qelizor,mukus ,hife mikotike te candides albicans ,mase e granulociteve djhe mo

 • Loresa:

  Dhe monociteve ,,, ju lutem te me jepni ndonje keshill,, ju pershendes jeni mjek shum i mir .

 • Dafina:

  Mirmra Doktor Hysni deshta me ju pyet diqka per nenen time ,. Ka dhimbje te boshtit kurizor dhe e ka ber CT dhe si rezultat i shkruan :ne skenet e perfshira vehem ndryshime degjenerative /spondiloze.Ka pas nje dit dhimbje edhe ne qaf ku kishte dhimbje edhe ne fyt si dhe te enjtura ne fyt dhe ne fytyr , ka lodhje gjithashtu trupi i mpihet shum., pastaj ka ber nje RTG. Te kurizit cervikal: DG: Spondilosis verthebrae cervicalis .humbje te lordozes fiziologjike ..ju lutem me keshilloni a ka ndonje mjekim ju lutem me keshilloni , do vija tek ordinanca juaj por jam nga kosova e nuk mund te vi tani per tani , faleminderit shum ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me duhet patjeter pacientja te vij ne klinike per vizite atehere te vendosim per mjekimin, te sjellin me vete edhe skanerin apo analizat e saj . Nga dr Hysniu.

 • luljeta berisha:

  Dr Hysni Dankshi:
  Une jam 37 vjece.Problemi im eshte myku ne goje.Me cahen anet e gojes dhe gjuha me “prihet”.Edhe gryka sikur me ngushtohet dhe mezi kaperzehem.Edhe uje kur pi me duket sikur mbytem.Cfare me sygjeroni Z doktor.
  Ju faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ishte mire te vini per nje konsulte t’ju shikoj nga afer pastaj te jap mjekimin . Nga dr Hysniu.

 • Pershendetje te perzemerta nga Prishtina,
  Duke besuar ne fjalet e te madhit Zot se cdo semundje sherohet vetem se duhet ti gjeni o robt e mij ,kush e diti e diti kush se diti se diti nje e vertete kuranore kjo,po ju drejtohem juve shume i nderuari doktor,po kjo epilepsija qe sju gjete ilaqi a thua a ka shpresa ne ndomje bime te Zotit.Duke mos e zgjatur ,djali im vuan nga kjo semundje ” EPILEPSIJA FOTOSENZITIVA PRA E KUSHTEZUAR NGA RREZET E DJELLIT DHE TV-se KOMPJUTERIT DRITAVE ME NGJYRA ,THYERJEVE TE RREZEVE NE LUME DET.Qe nga mosha pese vjec ra pa ndjenja duke shikuar televizionin qe atehere u konstatua kjo diagnoze, perdorim barnat regullisht por asnje keshille tjeter mjekesore une si prind sekam marr per kete semunndje ne kosove jo vec vazhdoje terapine vazhdoje terapine,e shko te shpija do te kisha deshiru shume me ardhe te ju a ka ndonje shkendije dikund ne qiell a toke per ne.Shuuuuuuuuuuume shendet sa te jeni gjalle ju deshirojme familjarisht Dr HYSNI.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me thoni moshen e djalit tuaj & sa koh ka me kete diagnoze pastaj ma sjellni tek klinika ime ne Tirane. Me respekt dr Hysniu.

 • Asku:

  Përshëndetje Doktor:Jamë 54 vjeçar nga Ferizaji
  Nëpër fytyrë që nga marsi vitit 2013 kanë filluar disa vende të ndrrohet ngjyra e lëkures në ngjyrë të bardhë. Isha te mjeku Dermatologu i cili dyshoj për smundjen e ashtuquajtur VITILIGO, dhe më dha terapi Krem ELIDEL 1% lyrje nji herë në ditë vendet e prekura, të cilin e përdori qe dy muj rresht, por nuk po shof efekt në lëkur, por as përparim të zbardhjes së mëtutjeshme të lëkures.Çka më kishit propozuar ju për këtë anomali depigmentim të lëkurës së fytyrës,a ekziston ndonji ilaq që e mjekon këtë smundje.Ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vetiligo nuk eshte semundje por mungesa e pigmentit te lekures. Ajo nuk hiqet perfundimisht por kurohet deri ne nje fare mase & duhet te perdorni vajin e fares se zeze per ta pire 2×1 luge kafeje para buke & per ta lyer lekuren dy here ne dite. Me respekt dr Hysniu.

 • Bele:

  Dr hysni flm per pergjigjejen se ma ke ber Jam Bele qe me ke than me pi qat qajin ama me fal spo kuptoj se qfar qaji me keni dhen me pi per te ftoft se un jam nga kosova spo di qfare me keni shenu a ban ma gjersisht me ma shkru se spo kuptoj me falni qao flm per pergjigjeje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Bele ; une te kam thene qe per ftohjen te perdorni caj sherebele , qe merret nje luge gjelle me sherebel te thara te zihet ne nje gote uje & ne momentin e zierjes hidhet gjethe te sherebeles zihet vetem 3 min pastaj kullohet pihet 2×1 gote caj e ngroht te embelsuar me sheqer ose me mjalt per nje jave rresht. Kurse gjethet e Thundermushkes merren te njoma ose te thara ; pra nje luge gjelle me gjethe te thundermushke te zihet ne nje gote uje per 5 min kullohet & pihet 2×1 nje gote me kete caj e ngroht te embelsuar me sheqer ose me mjalt per nje jave . Dote ndjeheni sh mire nga ftohja . Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje doktor kam nje pytje per ju se ekam nje problem me dur me krisen dhe me qesin gjak me behen si ti pres me zhylet si kishit mujt me me keshillu per ket semundje ju falemderit

 • valza:

  Përshëndetje Doktor , Unë jam 32 vjeç.. jam e prekur nga sëmundja vitiligo . Ju lutemem me ndihmoni se si te veproj
  Ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vitilgo nuk eshte semundje por pigment i lekures & duhet te perdorni vajin e fares se zeze per lyerje dy here ne dite & per pirje 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt dr Hysniu.

 • xoni kosov:

  zotri doktorr desha te pyesja a ka ndonje ilaq kunder djersitjes se tepert te duarve dhe kembeve

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po caji i sherebeles ; merret 100 gr te bimes se thare hidhet ne 1.5 litra uje te zier per 5 min pastaj zihet & pihet 2×1 gote uje me kete caj para buke per nje jave . Me respekt dr Hysniu.

 • alessia:

  Pershendetje drDankshi. Desha tju drejtoj nje pyetje ne lidhje me boulimine kam pothuajse 17 vjet qe vuaj nga kjo semundje ose varesi sic mund ta quani ju , sot jam 33 vjece nene me dy femije dhe serish e gjej veten nen presionin e boulimise mbas lindjes se dyte qe perkon para nje viti e gjysem dola me nervin shiatik u kurova me tre gjilpera per nje muaj dhe mjeket me thane qe nuk mund te abuzojme me shume ndoqa dhe nje kurs si mund te permiresojme levizjet e pershtatshme per te parandaluar dhimbjet ; nderkohe kam dhe shume fryrje kembesh dhe djegje nga gjunet e poshte plus dhe keputje ose debulese te pergjithsme ; mundohem te eci gjate dites por dhimbjet e shiatikut behen me te forta . A kane lidhje me njera tjetren boulimia dhe shiatiku ?? per momentin po perdor uthulluen e molles me mjalte dy here ne dite . ju lutem te me ndimoni me ndonje nga keshillat e juaja ose dhe mjekim po ishte e mundur . me respekt Alessia bruksel

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me vjen keq qe nuk munde t’ju ndihmoj per boulimia sepse nuk me perket mua si diagnoze ; por per shiatikun une kam bere nje ilace bimore nese do keni mundesi ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu.

 • asie:

  pershendetje doktor, kam vellane me dhimbje dhe enjtje te gjurit te djathte me temp lokale si dhe enjtje ne kurrizin e kembes, ka nje jave me temp 37. ne analiza qe ju bene nuk rezulton me ndonje artrit, i kane dhene mjekim me naklofen 50mg per 1 jave por ai vazhdon me dhimje te forta dhe veshtirsi ne ecje. ne grafi qe ka bere nuk eshte konstatuar likid. ju faleminderit, pres prgj tuaj.

 • ina:

  pershendetje
  jam nje vajze 18 vjecare dhe kam probleme me pucrrat ne fytyre. kam perdorur shume kremera dhe antibiotike te rekomanduar nga dermatologu dhe me jan larguar paksa. por edhe pse jan larguar me kane mbetur shenje. doja te dija nese mund te hiqen keto shenja dhe cfare do te me sugjeronit ju?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po hiqen por me duhet ti shikoj nga afer keto shenja qe t’ju rekomandoj nje pomad bimore Arabe per zhdukjen e ketyre shenjave . Me rspekt dr Hysniu.