Video

53 Responses to “Video”

 • vjollca:

  a ka ndojne ilaqe qe i largon apo i zvoglon vijat e shtatzanis faleminderit

 • Dreni:

  Pershendetje doktor
  Kam probleme me organet e tretjes te percjella me dhimbje te theksume ne pjesen e majt te barkut afer kerrhizes. Kam ber analizat dhe me kan then qe ushqimet qe permbajne laktos (lactose-intoleranc) me bejne dem. E kam pershtat ushqimin por dhimbjet vazhdojne sidomos kur jam ulur dhe pas te ngrenurit. Nganjeher me humb fuqia dhe psiqikisht ndjehem i sterngarkuar. Nuk e di se qfar te bej? Qka mund te jet shkaktari dhe a ka ndonje alternativ se nuk po besoj qe shkaktari te jet vetem laktosa. Falemnderit per ndihmen tuaj. Dreni

 • suzi:

  pershendetje deshas te drejtohem ke ju kam nevoj per kshillen tuaj qe nent vite vuaj nga urtikaria semundje e lekures nga mjeksia deri me tani skam as gje qe me ndihmon kam smundje te lekures (e mbrendhshme) me dalin puqrra permrenda lekures sikur ti djegesh me hithri ju lutem a ka diqka per semundjen time me shum respekt suzi

 • Gazmend gjinovci:

  Pershendetje i nderuar po ju shkruaj per her te parë dhe ju per uroj per punen un vuaj nga ALS diagnose desha tju pyes a keni diçka per ket smundje I nderuar ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sqaroni me qarte diagnozen tuaj , pastaj t’ju jap ndonje metode per kurimin e semundjes.

   • Gazmend gjinovci:

    Diagnosa ime është ALS skilaroz i neruar probleme Nero muskulare ose hin ne net lexo pak per ta ju pershendes

    • Dr Hysni Dankshi:

     Kisha deshire t’ju ndihmoja por eshte nje nje diagnoze qe nuk me perket mua vetem mjekut Neurolog ose Neurokirurge. Me respekt dr Hysniu.

 • sunaj:

  pershendetje jam prej Shkupit kam nevoj per ndihm me keshilloni si te shpetoj nga ftyra keq e kam me puqra

 • PERSHENDETJE JAM DUKE NKUAR NGA MUSKUJT E SHPINES A DO KET EFEKT VAJI I FARES SE ZEZ

 • florimi:

  pershndetje doktor jam nga kosova ekam nivlla smut pej kancerit ne melqi osht i moshes 51 vjeqar kaqen 2 jav ne spital ne prishtin dhe ska sukses tashti e kempas ne shkup ne spital cistina ja kemi ba biopsin po ajo su kthy hala kshtu qe aj po ka dhimbje jemi tu e majt me diklofena patum qef ma naj dhan naj kshill se a mun me ba najsen ti a jo ju falimnderit pres pej juve kshilla

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ma sjellni vellain neser diten e shtune ne Tirane per konsulte bshke me dekomentat qe ka analiza, eko ,rezonance apo, skaner, se kam nje ilace bimore enkas per kancerin ne melci. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • florimi:

  doktor a kishe mujt me ardh ne prishtin me me ja ba kontrollen se me pru ne tiran smuj se sun qinron se o ilotht sun rrin ne vetur nese ki munxi me ardh kallzom sa pare bahet kishe ba mir me ardh ok pres perqiqje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me gjithe deshire por kam sh pune & nuk mund tee Leviz nga Tirana . Me sjell dekomentat e te semurit & eja ne kliniken time ne Tirane te jap mjekimin per te. Me respekt dr Hysniu.

 • ILAZI:

  Pershendetje Dr.Prindi im eshte operuar me 28.02.2013 dhe ia kane hequr fshikezen e urines dhe prostaten.Tani ka 2 muaj qe kane filluar ti ehjen kembet dhe i mbushen me uje,mjeket thone se gjendrat limfatike nuk munden ta nxjerin ujin jashte dhe se nuk kane cka te ndermarin,kurse uji vazhdon ti trashe kembet dhe ti paralizoje ato,poashtu uji ka aritur deri ne bel.Vlen te permendi se nuk mundet te leviz tani 1 muaj.Po me intereson a ka ndonje zgjigje per kete rast.

 • edi:

  pershendetje jam nje i ri 22 vjeq kam problem me renje te konsiderushem te flokut qfar me perefroni te bej dhe ku mun d te gjaj kurmin apo sherimin jam na kosova faliminderit per mikrukptim

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje ilace sh te mire bimore per forcimin e rrenjeve te flokut, nese deshironi ejani per konsult & te merrni mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • Avdi:

  Pershendetje Dr.Hysniu.qe 15 vite bashkeshortja ime vuan nga nje semundje qe i thojn nuk ka sherim .vuan nga qarja e lekures ne duar ne pjesen e nalt duart i qahen.ka krurje te madhe .ka perdorur lloj lloj kremesh.nuk ka pasur sukses vuan qe15 vite .ju kisha lutur per ndihmen tuaj ..ju pershendes perzemersisht.

 • Avdi:

  Mirmbrema zoteri Dr.Hyseni.Falemenderit per pergjigjej.ket semuarjen ae e ka bashkeshortja ime.ketu ne Austri e quajn.NEORODERMITIS..dhe lexova shum gjera interesante.dhe me vjen shum mir qe jeni kaq aktiv per sherime te lloj lloj semundje.dhe ju ndihmoni popullit.ketu lexova disa pyetje te njejta .qe ju prpozojshe nje pomad6 bimore.te pershendes

 • Avdi:

  Pershendetje shoku Dr.Hysni.
  Ju kisha lutur per disa keshilla te perdorimit te kesaj ilaqi bimor pomada..
  Ketu ne ket paketimin po shkruan dy her ne dit ta perdorim..mbasi ti lyen duart mbas sa kohe esht e lejushme qe ti pastroj duart..ju falenderoj shum shum .dhe ju uroj pun te mbar

 • beni:

  a mud te me ndihmoni per bimen helmetun …

 • beni:

  une kam shume dhimbje nga njera ane e kokes ,,, me fillon dhimbja mbas veshit te majt e me del para kokes … si mud te me ndihmoni

 • Luigji:

  Pershendetje ´Doktor vetem desha tju uroj per kete ndihme te madhe qe po i eni mjekesise alternative shqiptare,sepe ne te gjithe boten kjo respektohet,por sidomos nder shqiptare,flas ketu per brezin e vjeter qe e njohin mire (mjekesine popullore) . Sepse eshte mjekesia qe eshte me afer popullit dhe kane dhene gjithmone frutet e saja. Po ju permend vetem nje rast te fresket. Kam patur nje njolle te zeze ne kembe qe u krijua nga bllokimi i damárve te gjakut dhe mjeku i lekures me keshilloi qe vetem ta mbaje te izoluar me nje lloj likoplasti qe eshte si plastik.Dhe cfare ishte ajo qe me bente pershtypje me tha qe ta nderroja nje here ne jave. Me habiti nje gje e tille. Pas tre kater ditesh shoh qe ajo njolle e zeze ish zmadhuar shume dhe kontaktova me nje plak dhe me dha nje gjethe Aloe Vera dhe me tha mbaje hapur se ashtu te izoluar nuk eshte mire perplagen dhe perdora per disa dite Aloe Vera dhe po shoh qe ka permiresime plaga. Pra e them kete shembull per te treguar se sa rendesi ka per te gjithe njerzimin Mjekesia Alternative. u uroj shendet jete te gjate dhe ju falenderoj per cdo gje qe i keni dhene njerzimit. Ishte kenaqesi edhe sotqe ju ndoqa ne “Dita ime” neVizion Plus. Respekt per ju dhe punen tuaj e madhe.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Faliminderit per komplimentin jeni te mirpritur ne c’do koh kur te keni ndonje hall per mjekesin alternative.Me respekt dr Hysniu.

 • dard:

  Kam nje puqerr afer ns buee dhe eKam perfume lekures cka duhet ti bej …?

 • mili:

  prsh dr hysen un jam nje djal ne moshen 20vjecar po ka 1muj qe kan niss mem pikurr flokett po ake ndonj kshill tii se jam ber shumm merakk

 • valmire:

  Un kom problem me lekuren kom shum kokra yndore nen yndyr kur i shtypi me dor ato um dhamin mjekt kan than ktu qe nuk ka ilaq ose ciste dhjamor nen lekur me kshillo nse ka ilaq qe i largon keto zotoi ju shperbleft

 • Um jom 23 vjet jom nga kosova vuaj nga disa yndyrna nen lekur jon vezore ose kokra yndyrn madhsin e kan te vogel mirpo nse i shtypi me dor ato dhmbin si nerveti pershembell kom disa ne shpi kur kom ktakt ne vetur me ulsen me shpine ato dhmbin ka pak kan ngjyren e badh aka ndoni ilaq qe i shkrin ato edhe amudem ta gej at ila edhe barnatore ne kosov kisha lut ma shkruash emrin e ilaqit bimor un kom qe 5 ose 6 vite e hulmtoj me gjet at ilaq mirpo skom muajt ta gje nse keni dijeni per kit ilaq te gjeni mua me hkni kit breg ZOTI ju japt te mira.kom ber analizat te cilat mi ka then mjeku i kam ber kan dal te mira nuk kom ifeksijon ne tru vetm qe jan shfaqur qishtu por ti largoj spo mudem.

 • Maria:

  E kam pas floke te bukur e te dendur !!!pas perdorimit te bojes mu rrallua shume e u dobesua dhe fija keputet… si mund te me ndihmoni?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja te merrni tek klinika nje mjekim bimore per forcimin e rrenjeve & trashjen e fijeve te flokut qe behet masazh kokes cdo darke nga 10 min. Me respekt dr Hysniu.

 • Krenar Ademi:

  Pershendetje Doktore,
  Jam Krenari e kam problem me renjen e flokut nga semundja: Lichen Planopilaris. Deri tani nuk kam gjetur mjekim, mjeket me kan then se nuk eshte e lehte per tu mjekuar. A posedoni ju donje mjekim bimor nga pergatitjet qe I beni per kete semundje time, dhe nese po, a keni patur pacient te kesaj natyre dhe a ka patur sherim. Dhe cfar mendoni ne kete raste a do kete sherim dhe per mua se me eshte bere fiksim dhe po merzit se tepermi. Ju lutem me jepni pergjigje dhe nese mendoni se mund te gjej sherim nga ju, ju lutem me informoni nepermiet emailit e vij ju takoj ne Kliniken t’uaj. Ju faliminderit shum Doktore, me kontakto nepermijet emailit:krenarstruge@hotmail.com. Pres pa durim pergjigjen t’uaj positive. Respekt, Krenari.

 • Tonis:

  pershendetje i nderuar doktor jam nga kosova kam nje problem me floket qe nje kohe te gjat me bijin mas nje kohe me dalin prap dhe keshtu vazhdimisht por edhe mjekrra me ka ra pothuaj tersisht qfar te perdor a ka ndonje ilaqe sepse shume shume shume gjana kam provo nga popullorja deri tek qdo mendikament apo vitamin i mundshem faliminderit per kohen

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kjo diagnoz quhet alepeci & eshte pak e veshtire per te kuruar ; Por duhet te beni nje ser analiza per te zbuluar shkaku ; por nje nga arsyet kryesore eshte mos thithja e zinkut neper mjet zorreve & stresi ; por nuk ka nje ilace specifik aktualisht prandaj duhen pare gjerat me kujdes . Me respekt Dr Hysniu.

 • shpetimi.:

  me kan dalur thinja qe 15 vjeq z,doktor.

 • Klodiana:

  Pershendetje Dr.Dankshi:
  Kam djalin 16 muaj dhe I Kane dale Pucrat(eczema) ne faqe, mjeker, duarve dhe kembeve.
  Doktorat ketu me Kane dhene ilace por Asgje nuk I ben efect.te lutem me ndihmoni.

Leave a Reply