Certifikate: " Tunisian Association For Natural Therapies"

Doktor Hysni Dankshi i ftuar ne kongresin boteror te mjeksise alternative qe u zhvillua ne kontinentin e Afrikes ne Tunizi, ku u dekorua me nje certifikate nderkombetare nga universiteti i mjeksise alternative Tuniziane per kontributin qe dha ne kongres. Ishte i vetmi perfaqesues i ftuar nga Ballkani.

14 Responses to “Certifikate: " Tunisian Association For Natural Therapies"”

 • vullnet:

  Jam nga maqedonia dhe di te bej nje ilaq per djegien e lekures si mun te kontaktoj me ju…..

 • Bona:

  Doktor motres sime I dhembte fyti dhe pas disa analizave asaj I than së ka h pylori positiv I than qe ka infektim ne lukth dhe me gogesim I ka shku te nalt dhe kadhimbje fyti ,kshtu pas marrjes së barnacle qe ja kish te dhen mjeku ju duk së po qetsohej ,dhimbje ne lukth nuk ka pas asniher,e tash pasi deshti Ti bej analizat e jashtqitje a me kqyr a ju ka eliminu h pylori ajo verejti 2a3pika gjak ne jashteqitje dhe po na Ben mjaft shqetesuese e mjeku I ka dhen nje mast tash per me pastru edhe past aj me shiku a ka permirsim ,qka kishe mundur me na keshillu!Jufaleminderit per mirkuptim

 • shpendi:

  A Mund te hjeket tek ju Psoriasis Vulagris Ju lutem per peregje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Psoriaza vulgaris eshte nje semundje pak e veshtire per tu sheruar plotesishte ; por ajo kurohet deri ne nje fare mase ne te gjithe boten ; une kam pergaditur nje pomade enkas per psoriazen kur te deshironi ejani ta merrni. Respekte

 • istogu:

  I nderuar doktorr vuaj nga semundja Sindroma e kembeve pra me nxehen kembet ose siq njihet ne mjeksi RLS vauj nga ky problem tash e 17 vite keni ndonje kshill apo ilaq qe ndikon ne ket drejtim ju mirpres per kshill te lutem me dhkruaj ne imellen tim ju faleminderit

 • istogu:

  doktorr une jetoj ne londer a mund te mi dergoni ne londer per te gjitha zhpenzimet ti dergoj leket me western union ndoshta ma mir te thrras ne tel.dergoma numrin te lutem

 • ylli:

  Pershendetje doktor. Gruaja ime eshte konstatuar se ka prodhim tiroidesh me shumice. Pas 3 muajve mjekim me unimazole 5mg, mjekimi per 3 muaj dha rezultat dhe vlerat jane ne norme . Por , nodulet jane te medha dhe kane kiste. Gjendja e saj e pergjitheshme ka qene shume e mire . Nuk e di si do vazhdoje se mos i duhet te beje nderhyrje kirurgjikale. Mund te kete ndonje mjekim qe mund te na e sygjeroni ju lutem ?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ma sillni bashkeshorten tuaj per nje konsult ne klinike te shikoj nga afer se c’far problemi ka & ne c’grad eshte kisti sepse kam bere nje ilace bimore enkas per kete problem qe bashkeshortja juaj. Me sillni edhe analizat & ekon qe ajo ka bere. Me respekt dr Hysniu.

   • aida:

    Pershendetje bashkeshorti ik ka inflamacion te gjendres tiroidale e cila shoqerohwt me temperature dhe djerse hormoni i doli sh i larte dhe u mjekua me prednizol per nje myaj e gjysem pas kures pas 10 ditesh analizat i dolen shum mire dhe u mjekua vetem me advil per pese ditepas kesaj i filloi prap temperatura dhe dhimbja e tiroides dhe analizat i folen prap te larta perseri filloi kurimin me prednizol 6 kokra ne dite. Ju lutdm keni ndonje ilac popullor apo aplikoni ndonje metode slternative per sherimin e gjendres

    • Dr Hysni Dankshi:

     Me sillni analizat duke pare TSH T3 T4 & beni edhe nje eko te gjendrave tiroide ; pastaj te jap mjekimin.

Leave a Reply