Pyesni dhe merrni pergjigje nga mjeku

A e dini se nuk vlen pasuria sa shendeti juaj?

Atehere, mjekohuni me bimet e mrekullueshme

qe ndodhen ne natyre dhe i keni perpara syve tuaj…

Autori

——————————————————————————

Ne kete faqe mund te shkruani per problemet tuaja shendetsore, ku do te merrni dhe pergjigje nga mjeku yne me fame  nderkombetare ne mjeksine alternative Z. HYSNI DANKSHI

Per me teper

Adresa:  Pas muzeut kombetar ne qender te Tiranes, afer bar  “PIAZZA”.

CEL: 069 21 06 127

1,768 Responses to “Pyesni dhe merrni pergjigje nga mjeku”

 • yllka:

  Pershendetje doktor, do ju lutesha te me jepnit nje keshille per dhimbje koke spondiliatroze. Ju faleminderit.

  • hysni dankshi:

   E nderuar ; Yllka Spondiloartroza cerfikale e qafes jep keto shqetesime ; si dhimbje koke marrje mendesh humbje te ekulibrit dhimje dhe therje ne anen e zemres dhe shtrengesa te gjoksit , bllokim te frymarrjes dhimbje te shpatullave, dhe disa here provokohen te vjellat. keshill duhet te merrni 20 luge kafeje me kokrra te dellinjes se kuqe te zihet me20 gota uje per 15 min pastaj kullohet dhe pihet 2 here nga nje gote uje si mase me kete caj gjate dites per 15 dite. ju faliminderit per mirkuptimin dr Hysniu.

   • klea:

    Pershendetje doktor.jam 22 vjece.kam nje problem me kerthizen.me rrjedh nje si leng me ere te keqe:jo shume si sasi.kur thahet behet si kore afer kerthizes.edhe 2 ore pas bej dush fillon me behet sidomos nga e nxehta.higjenen e kam shume te mire.si mund te me ndihmosh?e kam pastruar disa here me raki.flm.

    • Dr Hysni Dankshi:

     Eja te jap nje ilace bimore per ta perthare vendin aty tek kerthiza ku del si lenge. Adresa e klinikes Tirane mbrapa muzeut kombetar tek Lokal Pjazza. Cubl; 0695238127 Cel; 0692106127 Me respekt dr Hysniu.

  • hysni dankshi:

   Yllka , pershendetje spondiloartroza ka shume shqetesime por ju nuk me sqaroni nese e keni cerfikale apo lumbare qe une tju rekomandoj ndonje mjekim per te por brenda mundesive tuaja ejani per nje konsulte ne kliniken time tju jap ilace bimore per kete problem .Me respekt Dr Hysniu

  • nafije muharremi:

   Pershendetje ju lutem a ka mundesi qe te me tregoni se a ka barera sherues per permisim te degjuarit ,ka 20 vite qe nuk ndegjoj ,pas nje ftofje filloj dalngadal te me humb ndegjimi ,tani bart aparat per ndegjoim por prap jam keqe nuk me ndihmon shume pak ..nuk kam dhimbje as nuk me rrjedh veshi fare nuk kam problem vetem ushtim ne koke her me ndalone her jo behet e padurushme e gjitheashtu here ndegjoj me mire her jo ,me ka ndoshure dy her qe te me kthehet ndegjimi ,kam ndegju normal per disa kohe ,jetoj ne prishtin ,faleminderit

   • Dr Hysni Dankshi:

    Nafije kisha shume deshire te ndihmoja por kjo diagnoze nuk me perket mua por eshte per mjekun Otojater; prandaj duhet te beni nekzaminime te metejshme qe duhet te gjeni shkakun e kesaj diagnoze. Me respekt dr Hysniu.

   • Pershendetje doktor,jam 46 vjece,peshoj 65kg dhedua nje keshille per variçet e kembeve pra poshte gjurit.Si mund ti eleminoj?

   • Pershendetje doktor,jam 46 vjece. Para 2 vitesh mbas mbarimit te plazhit me kane mbetur njolla kafe ne qafe. Si mund ti heq ?…Faliminderit..

  • nafije muharremi:

   Fitnete ;
   Pershendetje para dy muajsh jam operu nga homorroidet e mbrendshme ,por jam shume keqe kam dhimbje ,nuk ndjehem mire ,ju lutem a ka mundesi te me ndihmoni me barnat tua sepse kam mundesit te vij ne Tiran ,jetoj ne Kosove ,faleminderit

   • Dr Hysni Dankshi:

    Duhet te beni nje konsult tek mjeku qe ju ka operuar pastaj ejani tek une. dr Hysniu

    • diellza:

     pershendetje doktor nuk e dija ku te shkruaja nje pyetje qe kam per ju kam djalin 5 vjeq e gjysme ka probleme shumee te shpeshta me bajamet dhe po i formojn angine (qelb)me jepni nje kesshill si te veproj se qdo jav ose te dyten jam eshte me antibiotik ,edhe temperatura po i shkon gjer ne 39.9 ju faleminderit pres pergjigje sa me shpejt

     • Dr Hysni Dankshi:

      Djellza djali juaj eshte moshe pediatrike & duhet nje konsulte e vecante tek nje specialiste i mire . Une ju sherbej moshes mbi 10 vjec ; prandaj nuk mund te derhyj tek kete mosha te vogla me gjthe deshiren e madhe qe kisha per t’ju ndihmuar ju apo c’do pacient tjeter. Me respekt dr Hysniu.

  • Toni:

   Dua te di a eshtt e sherueshme ADHD

  • klevis xheta:

   doktor desha te di si mund te kurohet dhimbja kokes?

 • Kimete:

  Mirdita doktor, kam probleme me plasaritjen e duarve dhe thembrave te kembeve. Cfare me keshilloni? Shpresoj qe te me ndihmoni.

  • hysni dankshi:

   E nderuar Z. Kimete kam pergaditur nje pomade bimore , qe sheron plasaritjen e duarve dhe te kembeve . Respekre nga une Dr Hysniu.

 • Antila:

  si jeni doktor? shpresoj te jeni mire dhe shpresoj qe te me ndihmoni. a jane te demshme perdorimi i ilaceve te migrenes gjate kohes se shtatzanise. ju faleminderit

 • hysni dankshi:

  E nderuar Kimrte plasaritja kembeve dhe e duarve shpesh vjene ne kete stine nga te ftohurit qe quhet morthi i kembeve ose i duarve, dhe ne disa raste te tjera vjene nga myku i lekures une kam pregatitur nje ilace te ri bimor ne forme pomade per sherimin e kesaj semundje ose te merrni 20 gr dyll blete 100 gr vaj ulliri te zihen se bashku per 20 min pastaj ftohet dhe lyhen me kete 2 here ne dite . Me respekte dr Hysniu.

 • hysni dankshi:

  Antila ; Pershendetje ilacet ne kohen e shtatezanis jane te demshme sa te jete e mundur duhet te evitohen sepse ju tani keni nje embron pra; pritet te vije ne jete nje foshje qe eshte dhe eardhmja e juaj dhe me zi po prisni atehere shmageni ilacet kimikate sa me shume dhe perdoreni ilace te mjekesise alternative ; si merrni nje luge gjelle me pluhur te piperit te kuq djeges 100 gr vaj misri futi ne nje shishi mbylle me kapak per 10 dite pastaj me kete vaj te perfituar ju do te lyeni ballin dhe temthat pra anash ballit ne momentin qe paralajmerohet krizat ose dhimbja dhe te hani 2 kokrra molle jeshile . Me shum respekte dr Hysniu.

 • meleqi:

  pershemdetje doktor. desha keshillen tuaj per shtyllen kurrizore ne rruazen e fundit pasi kam dhimbje te tmershme. e kam te pamundur te leviz kur me bllokon. jam ne pritje te pergjigjes tuaj. ME respekt Meleqi. ju faleminderit

  • dr Husni Dankshi:

   psh doktor jam nje grua 51 vjeqare dhe para 1 muaji doktori me tha e ke nje ciste ne vezore 4 cm.dua ta di me qka sherohet dhe a eshte e rrezikshme per jet .qfar propozimi jepni ju ju lutem

 • maksi nga peshkopia:

  mirdita doktor. kam probleme me bajamet. i kam kronike. kam perdorur shume ilace dhe nga analizat e bera me kan thene qe ti heq, por une nuk dua qe ti heq. keto kohet e fundit po perdor cdo 3 jave nga nje dipenin. cfare me rekomandoni qe te bej sepse me japin shqetesime reumatizmale ne te gjithe trupin, me shume te kembet. ju faleminderit shume. te lutem me kthe pergjigje

 • hysni dankshi:

  Meleqe , nga spondiloartroza lumbare e shpines vuajne shume njerez pra 85% e njerzeve ne bote dhe nuk jeni ju te vetmit por cdo pacient duhet te mendoj per veten e tyre: ne radhe te pare dhut te evitoni peshat e renda ne radhe te dyte duhet te flini te qete dhe rehat ne krevat me dyshek super ortopedik por dhe jo shume e forti dysheku si ne derrase sepse ashtu ngacmohet nervi me shume, por duhet te beni disa ushtrime te lehta Kineze. Duhet te merrni 10 luge kafeje me gjethe te njoma te urthit duke i grira dhe te zihet ne nje 1,5 uje per 20 min pastaj kullohet dhe pihet 2 here nga nje gote uje me kete caje te pregaditur per 15 dite duke e bere here pas here, por duhet kombinuar me nje ilace qe merret ne farmaci , sup Atrosilene qe perdoret nga poshte 2 here ne dite. Pastaj une kane ne kliniken time disa ilace bimore qe ne nje koh te pershtatshem munde te vini per nje konsulte qe eshte ne interesin tuaj. Me respekt dr Hysniu

 • hysni dankshi:

  Pershendetje Z. Maksi dua te sqaroja dicka une nuk dua te krijoj iluzione per koleget e mi ku do qe jane por nuk eshte nevoja qe ju te perdorni Dipenin qe eshte ne forme flakoni por per te pasur nje rezultat sa me te shpejt dhe efiksa : te merrni dy feta limoni me trashesi 1,5 cm te ngrohet nga te dy anet ne pllaken e sobes pastaj merren 3 thelpinje hudhre te coptuara dhe te grira duke i shtypur ne nje pjate porcelani; pastej hudhra e perzier me krypen vendoset ne siprfaqen e limonit pasi limoni te jete i ngrohur pak ne pllaken e sobes, atehere te dy fetat e limonit vendosen poshte bajameve duke i fashatuar me nje shami rreth e perqarke kokes nga darka deri ne mengjez., mos u tremb sepse nga jashte lekura do te rjepet pak ose do te skuqet por bajamet tashme do te perthahen dhe nuk perseriten me kurre. por vendin e skuqur do ta lyeni me vaj ulliri ose te merrni ne farmaci tubet betadin, neqoftese dergoni ndonje person ne Tirane ejani te merrni nje pomade te mregullueshem bimor qe kam pergaditur vetem per djegie. Me respekt dr . Hysni Dankshi . per gjithcka cel: 0692106127.

 • duktor ma keni shpetuar jeten time

  • hysni dankshi:

   E nderuar Z. Sofie e mora pyetjen tuaj por nuk jam shume i qarte per diagnozen tuaj sepse jane disa semundje qe duhet pare nga afer ky ishte mendimi im, meqenese ju jeni trajtuar tek mjeket e tjere me ilace dhe sic thoni dhe ju qe nuk jeni permisuar , atehere ne nje koh te pershtatshme duhet te vendosni jnuve per te ardhur per vizite ne kliniken time qe tju jap disa ilace bimore per permisimin e kesaj semundje. Me respekt Dr. Hysniu . Tirane. cel 0692106127

 • sofia:

  MIrdita doktor. kam nje problem shendetsor dhe desha keshillen tuaj. siper veshit ka disa vite qe me eshte hapur si plage, here me kullon here me mbyllet por tani me eshte acaruar shume ku kam perdorur dhe nje tubet efudix pomade dhe mu acarua dhe me shume. kete e kam perdorur me keshillen e mjekut. pasi bera disa dite llixha filloi te me mbyllej dhe nuk me kullon. desha te di cfare mund te perdor nga mjekimet tuaja. mos haroni qe jam 70 vjec.pres pergjigje. te faleminderit

 • Pershendetje doktor Hysniu!
  Urime per faqen tuaj.Eshte me te vertete e realizuar!
  Suksese ne punen tuaj fisnike!

 • Dori:

  Mirditata doktor ju pergezoj shum per ndihmen tuaj.
  Do ju kerkoja ndihme per nje semundje e cila me shqeteson shum .Eshte semundje lekure e cila quhet ( Psoriaziss ) .Thon qe nuk ka akoma sherim per kete semunje.Por Zoti plotfuqishem thot qe nuk kam sjell semundje e qe te mos kem sjell dhe ilacin me te.Kam shum besim tek mjeksia alternative,tepakten po ste boni mir nuk te bo keq/.
  N.q.s.e mund te me ndihmoni

 • Dori:

  Peshendetje doktor,doja tju pyesja per Kanellen ( shkop ose plure) cfar vetish ka ,a ka efekte ansore per meshkujt ,se keshtu kam degjuar.Gjith te mirat

 • hysni dankshi:

  I nderuar Dori, Psoriaza Vulgaris eshte nje semundje mjaft problematike ne te gjithe boten. Shkaqet ende nuk dihen nga autoret e huaj por mjekesia alternative ka menduar te zbuloje plot ilace ashtu si dhe mjekesia shkencore per ta lehtesuar dhe permiresuar deri ne njefare mase. Kjo semundje shfaqet ne forme njolle dha harte me luspa te bardha, ku me se shumti shfaqen ne koke, barke dhe brryle. Ju keshilloj te beni banjo dielli (plazh), banjo termale (llixha), dhe te laheni me uje te perzier me sode buke psh : ne 20 litra uje te hidhet 2 luge gjelle me sode buke , dhe lahet i gjithe trupi me kete te fundit. Une si mjek alternativ kam bere nje ilac popullor me bime, ne forme pomade, per ta permiresuar dhe lehtesuar kete semunje, perdoret 2 here ne dite. Rezultatet kane qene pozitive. gjithashtu duhet te pini edhe leng xhel te Aloe Veres , nese deshironi keto mund ti gjeni ne kliniken time.

  Persa i perket pytjes tuaj te dyte per kanellen, ajo perdoret ne forme pluhri. Psh: 1 kg mjalte me 7 luge gjelle me pluher kanelle. Kjo formule sherben per shume semundje si psh: infeksionin , mykun , diabetin, yndyrnat, impotencen tek burrat, problemet e stomakut , kolitin etj…! Nuk ka kunderndikim dhe fenomen anesor. Pihet 3 here me nga 1 luge gjelle te holluar me caj ose me qumesht . Me respekt Dr. Hysniu

 • Pershendetje doktor ,,,kam reth tre vjet qe kam veshtiresi ne te dlit jashte (nevoje personale)domethene kam shume veshtiresi kur shkoj ne tualete per keto nevoja kryesisht (urinen e trashe),,,,,,do te doja keshillen tuaj reth ketij problemi,,,,Me respekt Alfredi…

 • hysni dankshi:

  I nderuar Z. Alfred e mora pytjen tuaj por nuk jame shume i qarte nese keni kolit hemoragji, kolit spastik apo ulceroze, sepse nuk e keni qartesuar te sakte pytjen megjithate po te jap nje keshill praktike qe ta beni ju ne kushtet e shtepise. Te merrni 40 gr bare koliti ose majaselli ashtu sic quhet ne termat e mjekesis popullore, pra zihet ne nje liter uje per 30 min dhe pihet 3 here nga nje filxhan kafeje pas buke per 15 dite rreshte . Dhe ne nje koh te pershtatshme ejani per nje konsulte tek une dhe do tju rekomandoja nje ilace te ribimor Amerikan. nga Dr Hysniu. Kontakt cel 0692106127

  • Anila kripa:

   Pershendetje Doktor!Jam 39 vjece kam problem me nuhatjen nuk ndjej asnje lloj arome kam rreth 8 muaj cfare do me rekumandonit ju ndonje mjekim popullor

 • haxhi:

  DOKTOR JU FALENDEROJ PER NDIHMEN QE JEP PACIETEVE NEPERMJET KESAJ FAQEJE JAME NJE QYTETAR NGA KUKESI DHE BANOR NE KSAMIL DESHA TJU PYES PER SHENJAT E SEMUNDJES SE MELCISE DHE MJEKIMIN E SAJE JUFALEMINDERIT.

 • hysni dankshi:

  Z. Haxhi faliminderit per urimin qe me bere per faqen e internetit . Dua te sqaroj se pacientet qe vuajn nga melcia e zeze kane shume shqetesime pra kur ky organ ka probleme atehere vuan ter organizmi i njeriut si ; zbehje te fytyres dhimbje te forta ne anen e djathte, te kruajturat e trupit , urina ka ngjyre te verdhe, keputje te trupit dhe debulese mungese te oreksit etj. Pra ju duhet te beni nje eko te organeve te brendshme ku do te percaktoni diagnozen tuaj . Me respekt Dr Hysniu.

 • doktor jam nje djal qe vuaj nga semundja e tiroides dhe jam me shtat te shkurter por nuk kam deformime ngjaj si nje djal 15 aktualish jam 20 dhe kam nje problem nuk e kam tekstikulin si gjith cunat por e kam te vogel dhe kam nje koker te vogel ne teksikul cfar mun te me sygjeroni ju faleminderit ??.

  • hysnidankshi:

   I nderuar zotri une e kuptoj shqetesimin tuaj por kjo diagnoz qe keni juve nuk me perket mua prandaj ju rekomandoj te beni nje vizit tek mjeku Androlog qe eshte enkas per problemin tuaj. Nga dr Hysniu.

 • dea:

  Pershendetje doktor !
  ju falenderoj per kete website sepse vertet po na ndihmon shume pasi po gjejme vertet keshilla te vlefshme.Ne pa mundesi per te ardhur ne shqiperi per arsye se jetoj jashte doja tju kekoja ndihme.
  Jam nje vajze e cila jam mjekuar gjate me antibiotk te ndryshem per arsye se vuaja nga bajamet por me eshte krijuar myk…a mund te me ndihmoni me nje keshille per nje mjekim popullor per mykun…
  Me respekt Dea!
  Faleminderit

 • Mahmut Ramadani:

  I nderuari Doktor .
  Jam nje hallexhi nga Prishtrina .jam 46 vjeqar dhe me duket se kam problemin me lukth , sa here qe ha vaktin e ushqimit diku pas 20 minutave apo 30 min fillon te kam te rrahura te zemres , kjo ndodhe deri sa ushqimi te tretet teresisht apo me ndonje gogesime te forte ajo menjeher largohet ju kisha lut nese do te kenit mundesin te me jepni ndonje keshill apo ndonje gje tjeter qe te pakten ta di se qfar kam dhe ku qendron problemi dhe a sherohet ( nuk e kam pasaporten se ja sod e mora vesh se gjendeni ne Tiran e ju kish vizituar menjeher ) se me ju tregu te vertetn kjo pak sa ka nis edhe te me shqetesoj .
  Ju pershendes me gjithe zemer nga Prishtina

 • hysnidankshi:

  I nderuar Mahmut une e mora mesazhin tuaj , por diagnoza juaj eshte pak e nderlikuar ishte mire te kontaktonim se bashku nese do keni mundesi te vini per nje vizite tek une do ishte me mire per ju, megjithate une do te jap nje keshill per momentin qe ju do te ndjeni permisim ; merret 1 kg djathe i ri pa kryp 1 liter qumesht i zier dhe i ftohet perzihen sebashku ne nje ene plastike dhe mbahet ne frigorifer e fresket nga kjo merret para cdo ngrenie nga nje luge gjelle per nje muaj. Dhe do te ndjeheni mire. Me respekt Dr Hysniu.

  • Mahmut Ramadani:

   Ju faliminderit i nderuar dhe rasti i pare si te me jepet une do te vi dhe te ju vizitoj , apo nese nuk prish pun a ben te kontaktjm permes telefonit dh te ju tregoj per krejt se si eshte puna ,eshte problemi i pasaportes te cilen nuk ekam dhe nuk di se nse ben te udhetoj per Shqiperi p a pasaport .
   Me nderime i brengosuri M.ramadani

 • hysni dankshi:

  Dea . Ne radhe te pare ju falenderoj per pyetjen qe me keni bere, ne radhe te dyte por ju kerkoj ndjes per vonesen sepse kam qene shume impinjuar me pune. Ku do qe te ndodhesh mud te marresh produktin e Aloe-Veres lenge xhel me shishe qe pihet 3 here nga dy luge gjelle para buke per nje muaj rreshte sepse ajo sherben per shume semundje kryesisht per te gjithe llojet e myqeve, dhe kandidozave, prandaj mos hezito ta perdoresh . Me shume respekte Dr Hysniu Tirane Cel. 0692106127

 • ramë beqiri:

  DUKE JU DESHIRUAR SHENDET DHE SUKSESE DO TE KISHA DASHUR TE DIJE SE SI DO TE KISHA PASUR MUNDESI TA KEME KETE LIBER PASI JETOJ NE SUEDI .PERSHENDETJE NGA RAMË BEQIRI !

 • Mahmut Ramadani:

  I nderuari doktor ja une prap po ja lajmerohem .Problemet te cilat i kma pas me lukthin me jan shpeshtuar .Nje analizwe te gjakut qe ekam bere , me eshte gjetur bakterja Helio pylori .A keni ndonje keshille se qfar te bej .

 • marinela:

  Pershendetje doktor!ju lutem ne rast mundesie doja nje pergjigje persa i perket ilacit bimor per renien ne peshe fo-fruit.ndikon tek shendeti im pas kures,do doja te humbja vetem 5 kg sa mund ta vazhdoj si kure?faleminderit per mirkuptimin.Me respekt marinela

 • ina:

  Pershendetje. Dr.H. Dankshi.Ju lutem te me shpjegoni si quhet dellinjes ne frengjishte,sepse kam te njejtin shqetesim si madame yllka, jam me dhimbje koke,kam dy disqet 5-6- te levizshemme, me shume me ze naten, kam dhe shqetesime te tjera si kostipasion,me behet mishi si kur me shpojne me gjilpera, kam kruajtje,jam e zbehte ne fyture,dhimbje stomaku,apo pankreasi,me shpon nga ana e melcise.Une kam operuar tamthin,kam pas polip ne tamth etj. Si mund te kurohem ?ju lutem te me shpjegoni ne emra frengjishte sepse ju shkruaj nga Kanadaja, dhe eshte e mundur ti gjejme koto bime keto?Me respekte ina

 • hysni dankshi:

  Marinele te falenderoj per pyetjen qe me keni bere por ishte mire te dija peshen dhe gjatesin tuaj per tju dhene nje mendim me te sakte por megjithate, ky ilace behet me fruta te pyllit ne detin e vdekur pa efekte anesore, dhe pihet nje kokerr esull ne mengjez per 30 dite rresht. Kur te pini kete ilace duhet te konsumoni sa me shume uje ose lengje .Nuk perdoret tek personat nen moshen 15 vjec tek grate shtatezene, tek personat qe kane probleme kardio vaskulare, demtime te rende te veshkave, dhe kur keni ne perdorim antiobiotik. Ky ilace munde te pihet edhe kur doni te bieni ne peshe 5 kg ashtu sic deshironi edhe ju. Ilaci ju ofroj une ne kliniken time ne qender te Tiranes, kur te deshironi munde te kontaktoni me kete nr cel 0692106127. Me respekt Dr Hysniu.

 • elda:

  Pershendetje doktor

  Doja te dija nese jeni ne dijeni te ndonje mjekimi alternativ ne lidhje me zhbllokimin e tubave fallopean, per te evituar ndonje operacion te mundshem?

  shume faleminderit

  • hysni dankshi:

   Elda perkete problem jane dy ilace bimore por ejani te komunikojme nga afer. kontaktoni me mua ne se deshironi me nr cel. 0692106127.

 • Leonard:

  I nderuar doktor.Une qe po ju shkruaje kame 50 vjete qe vuaje nga reumatoidiathritidha jame 56 vjec.Kjo semundje me ka kapur qysh ne moshen 6 vjecare.Jame kuruar me shume ilace farmaceutike,si Dipenin.Voltaren Biofenac si dhe kohet e fundit jame trajtuar me Kortizon 5 mg,por nuk shikoje ndonje permirsim.Kame dhembje te gjunjeve,Kockave te legenit dhimbje shpine e tjera.Do tju lutesha te me rekomandoni ndonje mjekim popullor ose alternative qe te me largohen dhembjet.Ju falnderoje dhe prese pergjigjie

  • hysni dankshi:

   Leonard per kete problemin tuaj ka plot ilace bimore, por nuk dua tju premtoj qe ty apo dike tjeter qe ju sheroj por ju ndihmoj per kete diagnoz. Mund te kontaktoni me mua. Respekte nga une.

 • Mahmut Ramadani:

  I nderuari Dr Hysni une pyeta ne amasadene juaj por nuk ishte mundesia qe te udhetoj pa pasaport e ketu tek ne disa pune po shkojn shum mbreapsht sa qe nense aplikoj per pasaport ajo do te vonohet hiq m pak se 2 muaj , e besa tash veq ka nis edhe me me brengos goxha shum , ju kisha lut nese keni pak meshire te me shkruani barin te cilin me taht se e keni ju dhe ne amerike gjendet .une atje i kam disa miq dhe shpresoj se do te ma sjellin .vetem le te me kaloj se po te betohem kur te kaloj andej pari do te ju paguaj nuk edhete problem .

 • hysni dankshi:

  Z. Mahmut une te besoj qe ju keni probleme me shendetin tuaj sidomos me Lunkthin por deri sa te behesh gati qe te vish per vizite tek une ne Tirane atehere perdor lengun gel Aloe-Vera 3×30 ml ne dite para buke , mundohu ta gjesh ne farmaci atje tek ju ne Kosove. Nderko merre dhe perdor edhe bimen Lule Basani nje luge gjelle me kete lule te zihet ne nje gote uje per 20 min pastaj kullohet dhe pihet 2×1 gote para buke. Ju mund te zieni 10 luge gjelle me kete bime me 10 gota me uje qe ta keni gati kete caj per 5 dite duke e mbajtur te fresket ne frigorifer. Keshtu ju munde ta ndihmoni veten tuaj edhe ne kushte te shtepise. me respekt Dr Hysniu . Tirane

 • Mahmut Ramadani:

  Vetem edhe nje pyetje a eshte i rrezikshem ( avdes njeriu prej saj ) se qe besa mka ba bash si teli kam humb ne peshe ,dhe as gjumi naten nuk po me merr mka ba thuaja se budall , tan naten rri i zgjuar tuj u menue se qka do te bahet me mua . D.m.th. mka hup krejt sensin ejetes apo qysh themi ktu ne kosove mka ba si vesvese .te lutem doktor tw m,w ndohmosh .

 • i ndreuar doktor pse nuk me ktheni pergjigjie per sa ju kame shkruar besoje se do ta marresh mundimin te me ktheshe pergjigjie.ju faleminderit

 • hysni dankshi:

  I nderuar Z. Ramadani dua qe ti te qetesohesh shpiterisht sepse ju nuk keni aq probleme me shendetin sa te shqetesoheni aq shume ju duhet te keni kurajo dhe iniciativ qe te perballoni keto brobleme te vogela me shendetin tuaj qe jane kalimtare dhe kaloj shpejte cdo njeri munde te kete probleme me shendetin atehere jeni ju ato qe duhet ti jepni kurajo vetes, sepse njeriu ne jete duhet te luftoj me veten dhe semundjen prandaj mjeku ju ndihmon natyra dhe Zoti ju sheron ushqimi juaj eshte dhe sheruesi juaj. Keshtu duhet te hani ushqim normalisht dhe te perdorni ato metoda qe une te kam shkruajtur me pare. Duhet te jeni optimist per jeten sepse ajo vazhdon dhe keni mundesi te shijoni nje jete me te bukur. Me respekt Dr Hysniu.

  • Mahmut Ramadani:

   I nderuari Dr.Hysni ,
   Ja prap unë po ju lajmërohem ne lidhje me problemin te cilin e kam ,dje emora analizen te cilen e kam bere nese me eshte larguar bakterja dhe ja po u a parqes edhe vlerat qe me jan parqitur .Wdhe nej pyetje a mundet me qen edhe stresi i cili e shton edhe me shume kete semundje dhe si talargoj kete stres .
   Ja vlerat : normalja eshet kjo deri ne 1.75 nderkaq mua me jane gjetur si me poshte:
   H.Pylori IGH 1.10 ; H.Pylori IgG 2.68 ; IgM 1.40
   edhe qfar duhet ngereneqe te shtoj bile pakes peshe .
   Pershendetje dhe me fal s endoshta ju kam lodh ,vetem se njeriu ne jete duhet te kete ndonje mik apo dikend qe te ja qaj hallin edhe njehere pershendetje

 • Zana Mata:

  mirdita doktor. kam yndyrna te larta ,me kane rekomanduar te perdor ne mengjes mjalt me kanelle . A ndikon kjo keq per kolitin , pasi shpesh ndjej fryrje te barkut

 • zana mata:

  miredita , kam yndyrna te larta . Me kane rekomanduar te marre ne mengjes mjalt me kanelle. Mos ndikon kjo keq per kolitin pasi shpesh kam fryrje te barkut

 • monda:

  Dr,Hysniu pershendetje
  kam lezuar per ilaci e ri abc fruit dhe do te dija sa kohe mund te vazhdoj ky trajtim 1,2,3,apo me shume muaj.dhe sa kushton
  jam 39 vjec 160 cm e gjate dhe 85 kg

  • hysni dankshi:

   Monda ky ilace perdoret deri 3 muaj rresht qe ju te bini rreth 25 kg per hollesit e metejshme munde te kontaktojme me tel. 0692106127. Me shume respekt Dr Hysniu.

 • marsinela:

  pershendetje doktor jam nje vajz nga korca kam mamin semur me tumor ne qafen e mitres dhe esht vizituar ne spitalin e tr dhe ka ber reze dhe kimioterapi po ashtu ka ber dhe nje kyri terapi ne maqedoni po desha te me rekumandoje ndonje ilac popullor te lutem me sqaro pak per renjen e brokules sepse e kemi gjetur po nuk dim si ta perdorim dhe mbi vajin e sojes po ashtu kemi degjuar dhe mbi bnje ilac popullor qe esht akrepi ta futesh ne vaj dhe te luesh me te ..po a mund te jete e rezikshme ky lloj mjekimi????? mami ka dhimbje ne kemb po jo dh dhimbje shum te forta te lutem po pres pergjigje FALEMINDERIT

 • marsinela:

  pershendetje doktor jam nje vajz nga korca kam mamin semur me tumor ne qafen e mitres dhe esht vizituar ne spitalin e tr dhe ka ber reze dhe kimioterapi po ashtu ka ber dhe nje kyri terapi ne maqedoni po desha te me rekumandoje ndonje ilac popullor te lutem me sqaro pak per renjen e brokules sepse e kemi gjetur po nuk dim si ta perdorim dhe mbi vajin e sojes po ashtu kemi degjuar dhe mbi bnje ilac popullor qe esht akrepi ta futesh ne vaj dhe te luesh me te ..po a mund te jete e rezikshme ky lloj mjekimi????? mami ka dhimbje ne kemb po jo dh dhimbje shum te forta te lutem po pres pergjigje FALEMINDERIT

  • hysni dankshi:

   Marsinela uroj mamit tuaj sherim te shpejt ju pres ne klinik per konsult sic ju kam thene edhe me komunikimin qe kemi bere . Ju falenderoj nga large Dr Hysniu.

 • pershendetje dr hysniu
  doja tju sygjeroja qe kur keni koh te komunikojme edha ne feesbook pasi ka shom
  kerkesa per njohjen e mjeksis alternative nga shum te rinj ku komentet tuaja ne kete fush do te jene shum te sukseshme
  me respekt miku juaj dr fatmir hamzallari

 • hysni dankshi:

  Pershendetje Dr Fatmiri uroj te jeni mire familjarisht . Keni te drejt per pyetjen qe drejtoni dhe kerkesat qe kane pacientet , por une nuk kam hapur facebook per arsye qe kam shume pacien ne Shqiperi dhe ne diaspor qe kerkojne ne cdo koh pergjigje por nga qe une jam shume i angazhuar dhe impinjuar me ngarkesen e perditshem me pacientet, dhe ne emisionet televizive, me pergaditjen e disa ilaceve bimore, shkrimit ne gazet, botimet dhe ribotimet e dy librave te mi, dhe shume obligime te tjera familjare; pra ky eshte shkaku qe une nuk kam hapur fecebook, se pastaj duhet te jeshe i gatshem te cdo personi ; pra pacientet kan ne dispozicion E-mail dhe faqen e re te mjeksise alternative. Shpresoj qe jane te mirpritur cka permenda me larte .Me respekt Dr Hysniu.

 • LEONARD:

  I nderuar doktor! Une qe po ju shkruaj kame 50 vjet qe vuaje nga reumatoidiathritidha dhe jame mjekuar me shume ilace farmaceutike dhe tani kohet e fundit me kortizon 5mg ne dite,por nuk kame pasur asnje permirsim.Tani kame dhimbje ne gjunje dhe te kockat e legenit si dhe dhembje ne shpine.A munde te me rekomandoni ndonje ilac popullor ose mjekim alternativ.Mbetem ne pergjigjien tuaj.Me shume respekt

 • pershendetje
  ekuptoj ngarkesen tuaj pasi jeni i vetmi mjek alternativ me aktivi por te pakten nje here ne jave mund te komunikoni ne kete rubrike e cila eshte me e klikuara sot per sot

  me respekt miku juaj dr fatmir hamzallari

  • admin:

   Dr Fatmiri edhe une te pershendes per konributin qe doni ti jepni pacienteve qe kane nevoj per mjeksin alternative dhe ndihmen qe kerkojne ato tek ne si mjek alterativ. Une si presidenti i mjeksis alternative deshiroj shume ti ndihmoj pacientet qe kane nevoj te dine shume gjera per shendetin e tyre, dhe te marrin informacionin per ate semundje qe ato kane nevoj. Une kam vene ne dispozicion te pacienteve edhe adresen e E -mail , Skype dhe kete faqe te mjeksis alternative. me shume respekt miku juaj Presidenti i mjeksise alternative Dr Hysniu.

 • pershendetje
  faliminderit per pergjigjet tuaja korrekte por po ju them me dy fjale qe mbeteni vazhduesi me i devotshem i te madhit dr arqile botit
  dr hysniu doja tju ve ne dieni per pacientin qe kemi biseduar arif sula per momentin eshte me mire i kam dhene udhzimet qe kemi biseduar por prognozen nuk e shoh me optimizem per momentin ka filluar prap te punoj atje ku kemi biseduar ne qofte se keni ndonje rekomandim ma sygjeroni dhe un do ta veproj
  me respekt dr fatmir hamzallari

 • hysni dankshi:

  Dr Fatmiri pershendetje ,sa per pacientin qe kemi biseduar A. Sula duhet menduar mire per diagnozen e sakt te tij atehere duhet vepruar , por sic e dini dhe ju vete qe ne kete rast eshte veshtir per te vepruar ne ato kushte ku ndodhet ai… Me shume respekt Dr Hysniu.

  • ilir:

   Preshendtje doktor un jam nje gjal 17 vjecar aktualisht kam pasur nje smudnje par 1 viti staphylococcus aureus shqip i thon (stafikologu i arte) e kam sheruar kam perdorur barna por tani kam si nje alergji qe cdo dit me behet ne trup si psh.ne duar ne kemebe por ne koke me shpesh ju lutem me jepnji nje udhezim.dhe ju lutem lishoma ne emailn tim.

 • pershendetje
  per sa i perket pacientit a.sula percaktimi i diagnozes eshte pak i veshtire pasi ka nji procedure specifike levizja e tij
  do te mundohem me institucionin per te pershpejtuar problemin per cdo te re do tju njoftoj

 • admin:

  Dr Fatmiri kete pacient e kam lene ne doren tuaj per shkak se ju jeni me kontakt me te, dhe munde te beni aq sa ju keni mundesi te bene ne kete diagnozen e tij. Per gjithcka ne ecurin e diagnozes se tij munde te bisedojme ne te ardhmen .Me respekt Dr Hysniu.

 • pershendetje
  sot bisedova me mjekun perkates dhe lexova kartelen e a.sula me diagnoze
  sklerodermit e gjenerealizuar ekontrolova edhe vete dhe ulcracioni ishte i thelle per momentin pas mjekimeve me antibiotike eshte me i qete mendoj per nji biopsi te shikojme
  me kaq po e mbyll me respekt dr fatmir hamzallari

  • admin:

   Dr Fatmiri e mora pergjigjen tuaj per pacientin A . Sula por ai eshte nenkontrollin e mjekeve perkates dhe e kane ato nen kontroll e kuptova diagnozen por mendohet qe ti behet nje biopsi qe te dale me e sakte pergjigja e kesaj semundjes, megjithese munde te qetesohet sado pak edhe me perdorimin e antibiotikeve , shpresoj tek ato koleget qe jane aty tek ju ta ndihmoj per cka ka nevoj ai pacient. , shpresojme qe ai te behet me mire . Me respekt Dr Hysniu.

 • pershendetje dr. si je a je mire jam njer person nga komuna e shterpces e desha te pyes per barin RIFIR qfar sheron ku mund te gjindet te pershendes faleminderit tung.

 • admin:

  Inderuar Bajram me duhet nje informacion me i sakt te ketij bari ju lutem me jepni te dhene me te sakta ne termat shkencore qe une te jap nje pergjigje ndaj ketij bari munde te kete edhe terma te tjera ne dialektin tuaj. Me respekt Dr Hysniu.

 • Linda:

  Kam nje pyetje fara e zeze a nidmon kunder thinjave te parakoeshme dhe a ka rezultate apo deshmi qe ndihmon faRA E ZEZE dhe ku mund te blihet a porositet?

 • Behija:

  Jam e moshuar datelindja 1927. Kam diabet, nuk pi ilace por mbaj djete. Para 10 muajsh mjeku
  me tha te operoj perden e syrit te majte. Une pi syntrom per hollim gjaku. Cfare analizash duhet te bej dhe a ka problem trashesia e gjakut per kete operacion, pra a mund ta bej une? Flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Behije sa per diabetin eja tek une tju jap mjekim bimor kurse per operacionin ne perdes se syrit duhet keshillohesh me mjekun okulist, me respekt Dr Hysniu

 • Linda:

  Flm por edhe nje pyetje desha te bëj ne qoftese thinjat veq kan fillu a do te thot kjo qe fara e zeze ndihmon prape?

  • admin:

   Linda dua te sqaroj se pervec vajin e fares se zeze eshte nje edhe nje ilace ne forme te nje pomade qe lyhet floket qe quhet DAX . USA

 • sa kushton fo-fruit ABC?

 • Linda:

  Po e kerkova ne internet me gjet adres a po farmaci po spo me qet kurfar informacioni DAX.USA

 • Jona:

  Pershendetje , jam 28 vjece ,para 4 vitesh nen sqetullen e majt me eshte paraqitur nje gjender. Kam be kontroll dhe jan keto rezultate , citoj “Paremkimi i gjiut te majte ne 1/4 e siperme dhe laterale aty ku fillon fosa aksillare haset nje proces lokal me ndertim kryesisht homogjen me madhesi rreth 35 me 22 mm i vendosur rreth 4 mm nga siperfaqa e lekures mire e kufizuar. Gjate analizes me Color Doppler brenda ketij procesi haset nje vaskularizim , IR=0,56. Ndryshimi i pershkruar ne gjiun e majte shkon ne favor te proceseve beninje me pare fibroadenomes , por ne diferencim mund te vjen edhe nje kompleks i nyjes limfatike regjionale”.Ne baze te kesaj me thane se duhet patjeter operacion.
  Ju lutem cme kishit rekomanduar ju, me respekte…

  • Jona:

   Pershendetje , jam 28 vjece ,para 4 vitesh nen sqetullen e majt me eshte paraqitur nje gjender. Kam be kontroll dhe jan keto rezultate , citoj “Paremkimi i gjiut te majte ne 1/4 e siperme dhe laterale aty ku fillon fosa aksillare haset nje proces lokal me ndertim kryesisht homogjen me madhesi rreth 35 me 22 mm i vendosur rreth 4 mm nga siperfaqa e lekures mire e kufizuar. Gjate analizes me Color Doppler brenda ketij procesi haset nje vaskularizim , IR=0,56. Ndryshimi i pershkruar ne gjiun e majte shkon ne favor te proceseve beninje me pare fibroadenomes , por ne diferencim mund te vjen edhe nje kompleks i nyjes limfatike regjionale”.Ne baze te kesaj me thane se duhet patjeter operacion.
   Ju lutem cme kishit rekomanduar ju, me respekte…

   • Dr Hysni Dankshi:

    Jona une e mora pyetjen tuaj por ne se keni mundesi ejani per nje konsult ne kliniken time qe tju jap mjekimin bimor enkas per diagnozen tuaj. me shume respekt Dr Hysniu. cel 0692106127
    Tirane.

 • isni:

  ej mfalni po per qat ilaqin fara e zez arabe apo qka i thujn ku mundem me gjet . nese ka mundsi mem tregu doktori flm.. zoti u ndihmoft

 • gjema:

  e kom diabetin 12.8 a bo me perdor mjalt me kanell edhe nese bon si duhet me e perdor ju lutem nje pergjigje me jepni nese keni mundesi

 • e kam semundjen e diabetit 12.8 a bon me perdor mjalt me kanell edhe nese muj me perdor si duhet me pedor ju lutem nese keni mundesi mu pegjigjeni ne kete pyetje ju falimderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Gjema ; mjalti origjinal eshte i e fektshem per diabetin pra merren 1 kg mjalt 7 luge gjelle me pluhurin e kanelles perzihen sebashku dhe merren 3 here nga 1 luge gjelle para buke te holluar me caj ose me qumesht . Me respekt Dr Hysniu.

 • zana mata:

  Pershendetje doktor! Ju lutem ne rast mundesie te me jepni nje pergjigje . Kam djegur doren me vaj , Djegia eshte e shkalles se dyte . Kam perdorur per mjekim rifocine dhe me ka bere mire . Cfare me rekomandoni qe shenja qe do te mbetet te jete sa me e vogel

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Zana ejani tek une ne Tirane ne kliniken time te merrni ilacin bimor pomad per sherimin e djegieve dhe nuk lene shenje ne lekure. Klinika ime ndodhet ne qender te Tiranes poshte muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel 0692106127

 • a sherohet diabeti krejt me barrnishta apo vetem mjekohet ju lutem per pergjigje flmshum

 • a shero

  het diabeti krejt me barrnishta apo vetem mjekohet ju lutem per pergjigje flmshum

  • Dr Hysni Dankshi:

   Gjerma diabeti i sheqeri nuk sherohet perfundimisht por kurohet dhe permisohet me mime ose me ilace bimore te pergaditura nga bimet. Respekt Dr Hysniu

 • vasi:

  Pershendetje Dr Hysniu.Jam 29 vjec nga tirana kam nje vajze 3 vjece.Problemi im jane floket.i kam pasur shume mire te shendetshme dhe te dendura ,por kam vene re qe ne dhjetor te 2010 qe ne pjesen perpara ,(ballore),po me rrallohet floku dhe me duket dge po vjen me e dukshme.kam bere analiza te gjakut dhe te tiroideve dhe me kane dale shume mire.kam pershtypjen se eshte alopeci androgjenetike,pra hormonale dhe ne gen,se babin dhe vellezrit i kam me floke te ren pjeserisht.ju lutem a mund te zgjidhet realisht ky problem me thoni te verteten a mund te me dalin floket si me perpara,se po vuaj vertet shume nga ana shpirterore ,jam merzitur shume,jam stresuar jashte mase.Respekte dhe shendet.pres pergjigje sa me shpejt

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Vasi ju munde te vini per nje konsult ne kliniken time per perblemin qe keni , sepse kam 2 ilace bimore per renien e flokeve shpresoj qe do tju ndihmoj; munde te kontaktoni me mua me kete nr. cel 0692106127 . Me respekt Dr Hysniu

   • vasi:

    faleminderit per pergjigjen doktor.doja te dija keto ilace bimore a kane dhene efekt ne ndonje pacient ne lidhje me renien e flokut?kane pasur rezultat?faleminderit

    • Dr Hysni Dankshi:

     Po ; patjer qe kane dhene rezultat sepse natyra me bimesin e saj ka qene prove e njeriut , dhe njeriu prove e natyres, kete e ka thene bota prej shume vitesh. Me respekt Dr . Hysniu

     • Dr Hysni Dankshi:

      Agnesa mos u shqeteso per problemin qe keni se do te sherohesh por duhet pak durim; kur te vini me pushime ne Shqiperi ejani per nje konsult tek une tju jap disa ilace bimore qe ju te ndjeheni mire . Me shume respekt Dr Hysniu. nr kontakt cel. 0692106127

 • e kam helicbacter pylori me kan tha mjekt a ka sherim te lutem me tregoni se nuk ekam nalt po nuk ka ide per ket semundje me shkrun ma gjansish qka ahst pershendetje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arlinda ju duhet te konsultoheni me nje mjek bakterolog ose gastro-hepatolog, sepse ai munde tju jap nje sqarim me te detajuar. Me respekt Dr Hysniu.

 • um kan daL do puqrra ne fetyR si mi jeek spom mu jekenn :A me qka mi lyeR

  • admin:

   I nderuar pacien per pucrrat e fytyres do ju rekomandoja qe te mjekoni cdo darke me lengun e qepes ose me lengun e limonit dhe do te pini cdo dite esull ne mengjeze 1 luge gjelle me vaj ulliri per 15 dite. Me respekt Dr . Hysniu

 • pershendetje jam 31 vjeqare kam ba analiz ne londer dhe me ka dal helicobacter pylori po me ka than si nuk eki nalt nuk ahst mu shqesu me ka than po une jam ba shum marak te lutem aka sherim me tregon ma gjansisht respekt per ty shum klm

 • Jona:

  Faleminderit per pergjigjen, ilacet bimore qe me siguri i keni ju, mundet qe ta largojne krejtesisht gjendren nen sqetull apo vetem i ndihmojne qe mos kaloje e dicka me te rezikshme, normal mbas pervojes qe keni?.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jona ne se do te perdorni per 3 muaj Brokulen ne fofme capsule 3×2 cap pas buke. Me shume respekt Dr Hysniu.

 • Jona:

  Faleminderit per ndihmen qe na jep ,po a shiten gjithkund ne barnatore kapsulat brokula ose jo dhe a te ndihmon njejte edhe brokula e vertet,nese e konsumon vazhdimisht ne vend te kapsulave? Gjthe te mirat .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jona kete ilace brokulin e kam une ne kliniken time sepse ajo pergaditet nge rrenjet lurse lulje e brokules ka 30% efektshmeri prandaj une ju rekomanova kete ilace te gatshem . Dr Hysniu

 • nelita!:

  pershendetje z. Hysni!
  jam shume e lumtur qe me ne fund gjeta nje mjek qe perdor bimet natyrore!
  une pyetjet qe kam do mundohem qe te le nje takim ne kliniken tuaj bashke me mamin!
  me konsiderat nelita kadilli!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Enderuar Nelita ju falenderoj per konsideraten qe keni per mua si mjek, jeni te mirepritur tek une nga e hena ne te shtune nga ora 8 e 30 – 14 e 30. Me shume respekt Dr Hysniu . cel ; 0692106127

   • Dr Hysni Dankshi:

    Nelita meqe ju keni besim tek mjeksia alternative , atehere mund te kontaktoni me mua per dhe problemin qe ju keni ;po ju dergoi nr cel; 0692106127. Me respekt Dr Hysniu.

 • Magbule:

  I nderuar, me flani nese marr kohe,Filloj direkt nga qeshtja.Mbesa ime 3 vite e 6 muaj, esht operuar nga Tetrallogia falliot ne moshen 6 mujore,desha ta di a eksizotn ndonji krem apo tretmant pasi qe ajo ka prerjen e operimit nga fyti deri ne kerthize dhe si vajzushe e vockel veq ka filluar te ket at kompleks te shenjes dhe si do jet kur te rritet .Si duhet verpojme,ka ndoj krem per ket moshe apo ka apo ne cilen moshe duhet te ndermirret diqka per qeshtjen estetike te voglushes Hena.
  Nga kosova me respekt.
  A munde te kem pergjigjie ne E-mail ju lutenm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Magbule diagnoza e mbeses tuaj nuk me perket mua keshtu qe duhet ta dergoni tek specialisti perkates. Me respekt dr Hysniu.

 • Magbule:

  FLMN per Henen,ne do te provojme nje dit gjat stines te vizitojm ju ne TIrane,por gel aloe -vera eshte i cekur /nominuar ,apo si ta kerkoj ne ndoj farmaci.Ju lutem,FLMNdhe normale me deshir do gje mnyren qe patjeter ket ver Henen evockel ta sjell ne kontrolle dhe ta di sa me shum per shendetin e saj sepse ajo ka edhe qrregullime ne apetit dhe ne zhvillim eshte shum evogle dhe nuk ha fare ka 3 kg nen pesh.

 • adi:

  flm shum per pergjigjje ejuaj se shpejti dot ju vizitoj ne kliniken tuaj gjat pushimeve verore me respekt adi nga kosova shum faleminderit te pershendes e te uroj pune te mbare

 • ju pershendes me respekt doktor hysniu jam nje grua 25 vjeqare para dy viteve kom qen e smut nga lekura e kraheve per 5 minuta mu fryke lekura dhe mu mbushke me uje pastaj me kupke dhe menjeher vendi u bejke kore edjegur pastaj me mbledhshin qelb edhe kish ethe etemperatur shum tash jam ma mir por vendet jan hala te mbushura me uje edhe shejat i kom ende neper krah.kom qen ne spital por kurfar diagnoze nuk me kan dhen vetem gjilpera me dhashin ju lutem amund te me tregoni se prej kujt rrjedh kjo semundje dhe qfare eshte e qfar te bej te me hiqen shenjat prej kraheve ju pershendes dhe ju lutem kthemani pergjigjjen sa me shpej BLERTA GJILAN

  • Dr Hysni Dankshi:

   Blerta qe te percaktosh nje semundje njepacienti duhet ta shikosh atehere ejani per nje konsulte dhe te vendosim se ceshte me e mira per ju , sepse semundjet alergjike dhe te lekures jane te shumllojta . Me respekt dr Hysniu. cel ; 0692106127

 • Pershendetje Doktor..desha te di se nje person i cili esht i semur nga semundja ASTMA a ju shkurtohet jeta edhe a mund te sherohet kjo Semundje..?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Adriana nese jeni me astem ejani per nje konsult tek une tju bej nje vizie pastaj tju jap nje mjekim bimor qe ju te ndjeheni mire me respekt dr Hysniu.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Adriana une si mjek nuk munde te caktoj diten, dhe jeten e nje pacienti apo te nje personi ato i percakton vetem zoti ; pra perendia keshtu nje person kur i sherben vetes se tij atehere ka jete sa me te gjate, prandaj mos u shqetesoni per kete gje. Me respekt dr Hysniu.

 • izaora:

  Pershendetje doktor,jam nje vajze 18 vjecare por me probleme te shumta mykotike si prsh:bajamet i kam kronike,te herpashershme,ne stinen e pranveres dhe veres kam probleme me thonjt dhe lekuren e duarve ,lekura me rjepet dhe thont me zvoglohen…kam menduar se si pasoje e ketyre qe thash me lart kam dhe probleme me floket dmth kam pak floke ,sidomos ne pjesen e siperme te kokes.pres nje pergjigje ,,,,faleminderit per mirkuptimin.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Izaora per te gjithe problemet qe paraqite une deshiroja tju rekomandoja nje ilace te ri bimor usa por duhet te vini te konsultoheni ne kliniken time . Me respekt dr Hysniu. cel; 0692106127

 • Flora:

  Pershendetje Doktor,
  Jame nga Prishtina,kam vitiligo i kam pasur pak por gjate shtanzanise me femijet e mi me jane shfaqur shume,..kam degjuar per faren e zeze ku edhe kam marre vajin per tu lyer mirpo sdi si duhet te perdoret dhe a thua a ndihmon dhe sa kohe mundem te perdori ,.. apo duhet ngrene faren e zeze.
  Ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Flora ju duhet ta pini vajin e fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke, dhe te lyeni pjeset e trupit ku keni probleme me vitiligon. Me rspekt dr Hysniu.

 • ramiz:

  I nderuar a mund te mjekoni hemangiomen e sila me eshte shfaqur ne duar afer kapilarve dhe ne pjesen e lekures ne stomak ,hemangioma eshe si ceske e mbush me gjak ngjyr vjollce kjo smundje me eshte shprehur si mas nen dhe mbi lekurore.

  Ju falenderoj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ramiz ju duhet te vini per nje konsult tek une se dua tju shikoj se ne cfare grade e keni semundjen me respekt dr Hysniu.

 • sadetja:

  Jam nje nene nga Tetova kam nje hall te madhe qe 5 vite vajzes sime e cila eshte ne moshen 18 vjeqare tani kurse ne moshen kur i eshte parqitur cikli dmth
  11-12 vjeqe
  ishte e pak e mbushur iu paraqiten disa (ithata-ne gjuhen kosovare kurse ne Tetove iu thun qibana nga mjeku stafilolok aureus ) dmth prej moshes 11-12 vjeqare vazhdimisht i paraqiten
  kohe pas kohe
  jam shume brengosun
  i dalin ndermjet kembeve dhe tani kan fillu
  ndermjet gjoksit
  ju lutem a ka mundesi te na ndihmoni meqe e keputen me antibiotike mjekt e Maqedonise . Ne vazhdimisht pushimet i bejme ne detin e Shiprise dhe kur eshte ne det atehere i kalojne po prap i paraqiten e kan lodhur i dhamin shume kur i mbledhin derisa i shperthejne Ju lutemi edhe njihere na sygjeroni diqka . Vajza ka mesuar ne shkollen e artit figuratin ne Kryeqytetin e Maqedonise udhetonte gjdo dite pershkak ketyre problemeve shendetsore jam detyruar ta transferojne ne shkollen tjeter dmth aty ku jetojme ne Tetove se i shperthenin rruges dhe ato i dilnin ndermejt kembeve dhe lodhej shume . Tani meson ne nje shkolle tjeter aty ku punoj vet
  dmth as nuk mundet me qene e rregullt ne shkolle me shume mungon se sa vjen ne shkolle un jam mesimdhenese ne at shkolle ku meson vajza dhe kolegiumi me kan ndihmuar tia kalojme vitin . dmth jemi thellesisht te brengosun ne prinderit tani dhe vajzes tjeter i eshte paraqitur nji ne po te njejtin vend ne organet gjenitale kjo eshte 20 vjeqe . kerkojme ndihme nga ju apo na preferoni diken apo diqka shume jemi te brengosun , bashkeshorti ime punon ne avganistan as ne pune atje smundet te punoje rahat mendjen gjithmone e ka a do ti sherohen keto qka do te behet. Ju lutemi jemi ne hall te madhe nese keni mundesi na ndihmoni . Ju pershendesim

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sadete vajze duhet ta sjellesh urgjentesisht urgjentesisht tek une ne Tirane ta shikoj dhe tju jap nje mjekim shpresoj qe do te shkojne punet mbare . Me respekt dr Hysniu. nr kontakti cel; 0692106127

 • pershendetje me rrespekt dr hysni ju kisha lutun per disa sqarime

  kam qen ne ks ne gjdo mjek ata me thoj se jam shum mir

  po nuk jam mir kam kok si nje rrym kur te kap thimbje disa gjendra ne fyt ner mjekerr kurse nje kam ne qaf braba ana e djath

  kam ndjenja shum te keqija lodhje trupi therrje ana majt afer zemres frymarrje te veshtir

  gjum nuk mundem te bej po thuaj se gati deri ne mengjes kam frig kur bie ne gjum dridhe kapaku syve ju faliminderi me rrespekt arjani

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arjan nuk ju kuptoj se cfar ju shqeteson sepse , ne shkrimet tuaj ka shume mungesa drejtshkrimore dhe disa flale. Atehere do tju beja nje vizite tju pyes nga afer per shenjat qe ju keni . nr im i kontaktit eshte 0692106127 . Tirane me respekt dr Hysniu.

 • NITA:

  zotri DR. andimon edhe fara e zeze sepse alo veren nuk pomuj me gjet ktu ne gjermani ju faliminderoj shum .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Enderuara Nita Gjermania eshte qendra e dyta ne bote per prodhimin e Aloe-Veres keshtu qe parakek me faren e zeze te perdoreshe edhe aloen . Para dy javesh isha ne Trier te Gjermanise dhe kishte me bollek ne super markete ose sic quhen ato para farmaceutik, pra pa recete. Me shume respekt Dr Hysniu. cel; 0692106127 . Tirane

 • ADA:

  Pershendetje!
  Kam nje vajze nje vjece dhe para nje muaji ju shfaq nje njolle e bardhe nga qafa ne pjesen e supit e deri afer sqetulles.Ju lutem me ndihmoni cfare mund te bejme per ta eleminuar,sepse jemi shume te shqetesuar. doktorret dyshojne per vitiligo.Bleva tek farmacia arabe vajin e fares se zeze dhe i jap ne mengjes dhe darke nga 2 pika vaj dhe po dy her ne dite e lyej me uthull molle dhe pasta me vajin e fares se zeze.Ju lutem me thoni a do ti largohet ose te pakten mos ti perhapet me tej.jemi shum te shqetesuar.
  flm!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ada mendoj qe vajza juaj nuk ka vitiligo megjithate une deshiroja ta shikoja vajzen tuaj nga afer nese ju do te kishet mundesi ta sjellni ne kliniken time atehere ta vendosim nese ka kete semundje qe flitet me larte, apo ndonje gje tjter pra mos perdorni vajzes ilace pa kriter , sepse vaj i fares se zeze nuk duhet te perdoret tek kjo moshe. Me respekt Dr Hysniu. nr cel 0692106127

 • fortesa:

  jam 40 vj.ka nje vit qe ne mollezat e faqeve po me shfaqen puqra te vogla te kuqe aty lekura po behet si e djegun e rjepun.Kam qen te dermatologu por nuk me ka ndihmu tash po perdor kremin pavloderm per femije pak po me ndihmon po jo shume.ju lutem me tregoni qfare te perdori

  • Dr Hysni Dankshi:

   Fortesa nese keni mundesi eja te beni nje vizite ne kliniken time sepse keto semundje jane te ndryshme prandaj deshiroj tju shikoj nga afer atehere te vendosim edhe mjekimin e pershtatshem per kete semundje. Me respekte dr Hysniu . cel ; 0692106127 Tirane

 • mirtezan:

  i nderuar doktor desha te ju pyes per renjen e flokeve me bien floket prej moshes 20 vjecare momentalisht jam 30 vjet jam nga maqedonija a keni ndonje ilac natyror per daljen e flokut

  • Dr Hysni Dankshi:

   UNE SI MJEK ALTERNATIV KAM PERGADITUR ILACE BIMORE PER FORCIMIN E FLOKEVE POR PER DALJEN E FLOKEVE AKTUALISHT BOTA NUK KA NXJERRE. ME RESPEKT DR . HYSNIU TIRANE;

 • HASAN:

  KAM SHOQEN ME NJE SHQETESIM ME FRYMEMARRJEN ME VIZITEN ME KAN THEN QE ESHTE ALERGJI ME DETERGJENTET.POR KA VESHTERSI ME ZERIN IMERRET KAM LEXUAR PER FAREN E ZEZ CMENDIM MUNDTE JEPNI JU.FRYMEMARRJEN TANI E KA TE STABILIZUAR KURSE DITET E PARA I MERREJ PAK NRASTE TE VECANTA

 • nuk di a do te mbrin keto pyetje mirpo a keni ndonji keshill apo kurim per anksin-depresionin mendemarrjen qe vjen nga qregullimi i ballances dhe rezohem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Zotri ejani ne kliniken time tju shikoj nga afer pastaj tju jap ilace bimore qe ju ndihmon per kete problem. Me respekt dr Hysniu. nr kontakt 0692106127

 • mirtezan:

  pershendetje doktor jam nga maqedonia nga kumanova dhe desha te pyes per syryn me loton njeri dhe disa mje te ne me thojn se tu ka zen kanali duhet operacion me tu bo aka mundesi mem ndihmu ti me naj ilac natyror ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   I NDERUAR MIRTEZAN KJO DIAGNOZ QE KENI JU ESHTE PER MJEKUN OKULIST SEPSE JU ME THONI QE KENI BLLOKIM TE KANALIT TE SYRIT, DHE NE MJEKSIN ALTERNATIVE NUK MUNDE TE KUROHET ME ILACE POR VETEM ME OPERACION. ME RESPEKT DR HYSNIU. TIRANE CEL 0692106127

 • pershendetje vuaj nga ankthi dhe depresioni dhe kam problem me ballancen dhe rezohem jam e lodhur shum e piklluar pa mas veshet me shushuritin me nji ze psssssssss pa nderpre qregullim me sistemin e sheqerit ne gjak dhembje koke trullim etj qka me kishit prefiruar? ju falemderit ne pergjigjeje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda ne se keni mundesi ejani per nje konsul ne kliniken time ne Tirane . cel 0692106127

   • po nese mundem me gjith deshir do te vij ne tiran por deshta ta dij a keni ndonji mjekim per ket semundjen time per depresion ,ankth dhe problem me ballac semse shum e kam veshtir te heci pasi ballanca ime ne moment asht katastrofale e ky problem me ballanc ka filluar pasi kam marr disa barna medicines per depresion dhe pasi nji koh i lash barnat nji nat u zgjova me nji marrje mendjesh shum te madhe dhe shum u frigova edhe barnat e medicines nuk me bajn tash dobi fare edhe pse e marr dozen qe e kam te parapame d.m.th. keta barna ma kan lendue e dhe ballancen e trurit me tregoni ju lutem a keni eksperienc me ndonji pacient me probleme te ngjajshme? dhe a ka mjekim alternativ per ket sepse me vite i kam provue disa barna mjeksore per anks dhe nuk kam pas kurfar permisimi kohve te fundit edhe ndjersitem shum dhe jam shum e lodhun shpresoj se do te me ndihmoni me ndihmen e Zotit kalofshit mir

 • pershendetje doktor desha tju pyse kame probleme me hemoroide , kame marre vajin e farese se zeze a munde te tregoshe per menyren e perdorimit m dhe sa kohe falmenderi florim avdiu

  • Dr Hysni Dankshi:

   Florim vej fares se zeze pihet 2 x 1 kuge kafeje para buke ,nderkoh perdor edhe pomaden kundra hemoroideve 2 here ne dite mjekim nga poshte ,qe ndodhet tek farmacia bimore mbrapa materniteti te vjeter ne Tirane.

 • loni:

  mirdita i nderuari mjek deshta nji pytje dhe pergjigjeje akute nese keni mundesi nji shoqe e ime asht operuar nga kanceri ne tru dhe i thone qe esht ne fazen e metastazes a ka ndonji shpres nese ajo do te vinte ne konsulltim tek ju ju lutem mu pergjigjeni sa ma shpejt ju falemderit ne mirkuptim

  • Dr Hysni Dankshi:

   Loni ; po ka mjekim bimore qe e ndihmon per metastazat dhe per tumorin ne koke , ejani te konsultohemi ne kliniken time .Me respekt Dr Hysniu. cel 0692106127

 • pershendetje doktor une ju kam shkruar edhe me par paratri dite mirpo nuk kam asnji pergjigjeje ju lutem mu pergjigj dhe trego si te veproj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda une ju kam derguar pergjigje dhe ju ksam thene ejani te merrni mjekimin ne kliniken time. Me respekt Dr Hysniu . cel 0692106127

 • deni:

  prsh.doktor jeni sh i sjellshem qe ndihmoni njerezit nga int, mua me shqeteson nje problem jam 23 qe kur kam qen ene moshem 14 vjece kam pas probleme me tiroidejo shum shqetesuse dhe kam marre mjekim te lehte letrox..kokrra…..kam koh pa i kuruar kam pak shqetesim marrje fryme..merztem shpejt qaj shpejt….a ka ndonje kure popullore te lutem me respekt Deni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Deni faliminderit per konsideraten qe keni krijuar per mua. Une doje te dije se gjendrat tiroide i keni me mungese apo me teprice te jodit sepse une kam pergaditur ilace bimor per gjendrat tiroide me munges te jodit. Nese deshironi ejani per konsult me sjellni analizat ose ekon per te konstatuar se cfar keni ne realitet . Me sh respekt Dr Hysniu. cel 0692106127

 • pershendetje falemderit ne pergjigjeje mirpo une jam nga kosova dhe deshta ta dij sa euro kushton terapija e ime dhe qfar efekti kan ?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda nuk munde te percaktoj asnje cmim pa percaktuar nga afer diagnozen tuaj pa ju pare nga afer. Keshtu qe kur te vini ne Tirane ejani per nje konsult nese deshironi juve .Me respekt dr Hysniu.

 • jam 16 vjeqare dhe gjoksi im eshte i pa zhvilluar , esht shum i vogel sikurse mos te jem ne adoleshec. pse ndodh kjo dhe si mund te ket ndonje metod per ritje , por jo me operacione plastike. ???

 • kam nje problem me renien e flokeve .me kan rekomanduar nje ilac me emrin invermectin.ku mund ta gjej ju lutem me ktheni pergjigje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Klodi une nuk kam dijeni per kete ilace qe me thoni ju ; por une ne kliniken time kam ilace te tjera bimore per renie flokeve. dr Hysniu.

 • Shemsiu:

  Përshëndetje, doktor i nderuar, gruaja ime vuan nga gjandrat tiroidetë cilat po i shkaktojnë edhe probleme të mëdha edhe në zemër, ju lutem a mund të na e jepni ndonjë këshillë lidhur me trajtimin e kësaj sëmundje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Shemsi nese bashkeshortja juaj eshte me gjendra tiroide me mungese te jodit sjelle tek une se kam pergaditue nje ilace bimore qe i kurojme , nese eshte me teprice te jodit atehere munde ta dergosh diku tjeter. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje po ashtu asht mirpo edhe per mua esht shum veshtir nese nuk e dij perafersisht nji qmim se asht besa edhe larg tirana dhe me duhet te dij sa duhet te paguaj gjithesisht dhe njiherit te kam pytyr edhe me par por nuk kam marr pergjigjeje se a keni pas kesi raste me ndoni pacien lidhur me semundjen ankth , depresion dhe problem me ballanc me fal nese po e zgjas por esht shum me randesi te kem nji pergjigjeje te sakt nga ju edhe njiher qe te vendosi saktesisht shpresoj qe me kuptoni kalofshit mir.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda ne radhe te pare une nuk e dij te sakte diagnozen tuaj pa bere nje konsult drejtpersedrejti ne radhe te dyte nuk munde te percaktoj nga large nje mjekim pa marre te gjitha informacionet e sakta te semundjes tuaj qe ne cdo mjek qe te shkosh njeheresh duhet te komunikosh me mjekun, dhe ne radhe te trete nuk munde tju percaktojme nga large se cfare mjekimi ju keni nevoj, qe une tju percaktoj edhe cmimin qe nuk eshte normale per mua , sidomos ne sms ne internet . Me respekt dr HYSNIU

 • valdete:

  I nderuar a mund ta shëroni sterilitetin,jam 48 vjeqare,mjeku me thot qe kam munges te qelizes veze……faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Valdede munde vini ne kliniken time per sqarime te metejshme qe une tju jap nje mjekim per kete problem qe ju keni. Me respekt dr Hysniu Tirane . cel 0692106127.

 • Pershendetje ! dr Hysniu me falni per shqetesimin por kam nje problem dmth kam nipin tim me luecemi qe 7 muaj e kisha ne athine por nuk dha rezultat ju lutem si mund t’ju takoj me konsideraten me te larte ndaj jush Sabah Gjana….

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar Sabah e kuptoj shqetesimin tuaj por deshiroja te kontaktoni me mua qe te me sjellni analizat e nipit tuaj bashke nipin sepse une kam ne kliniken time nje ilace bimor per Leucemin qe e ndihmon shume .Me respekt dr Hysniu Tirane cel; 0692106127.

 • merita:

  Dy pyetje per dr. Hysniun: 1.Gasterohepatologu me ndihmen e gastroskopis ka konstatuar se kam problem me gastrit kronik ku ka caktuar edhe diagnozen e smundjes:HERNIA HIATUS AXIALIS CUM REFLUX OESOPHAGITIS GR. A; GASTRITIS ERROSIVA.Perdori do tableta ne mengjes esell 1×1 ne dite me pak efekt ne sherimin e smundjes.
  2 Poashtu kam dhimbje edhe ne shpine ku sipas mjekve dhe fotografimit tomografik eshte konstatuar se me unazat e boshtit kurizor dicka nuk eshte ne rregull dhe ate me unazat: 2-7,5-6 dhe 6-7 dhe diskus hernija me pak simptome te unaza e 2 dhe e 3. Dhimbje te hatashme nuk kam por keta simptoma jane te padurushme.I kam edhe dy librat tuaj ne sherbim ku ikam blerr njerin ne Tirane kurse botimin e fundit ne Durrs me 12.Gusht 2009 gjate pushimeve verore.
  Kerkoj keshillat tuaja si mjek me fame boterore dhe ilacet qe duhet ti perdori.
  Ju pershendes…

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merita ne radhe te pare dua tju falenderoj per konsideraten qe keni krijuar per mua si mjeke, ne redhe te dyte deshiroj te vini ne kliniken time per nje konsulte dhe tju jap mjekimin e duhur per diagnozen qe keni; duke marre nga afer me shume informacion per semundjen tuaj atehere une si mjeke vendos edhe mjekimin e pershtatshem per ju, sepse nje diagnoz qe keni ju apo cdo pacient tjeter nuk munde te kurohet nga nje mjeke neper mjete internetit; vetem munde te marre keshilla dhe jo te kurohet keshtu qe jam i mendimit qe te bashkepunojme mjek-pacient. Me respekt dr Hysniu; adresa klinika ne qender te Tiranes mbrapa Muzeut Kombetar tek kokal Pjazza cel; 0692106127

 • Belkize:

  Pershendetje i nderuar
  me intereson te di diq me shume per barin e gomarit ? qfare sheron
  faleminderit

 • pershendetje dr.Hysni une kam probleme me fryrje te lukthit dhe te barkut dhe kam dhembjene anen e djatht me teper dhembja kalon edhe ne melqi dhe ne veshk ne anen e djadht,me kan operuar nga cista ovari ne vezor dhe ma kan hjek zorren qore per shkak se kan mendu nga kjo kam fryerje te lukthit dhe te barkut prap cista mu asht lajmruar ne vezor po nuk pranoj operim ma per cist problemin ekam me teper pickim ne lukth dhe fryerje siq ju permenda me lart ekam bere 3 her gastroskopin e kam kollitin hernie te gjitha barnat e mi kan dhan me pi e asnjeri nuk me ka sheru nuk dua me te pi ma barna se e kam shkatruar me teper lukthin edhe zorret me tableta me ket fryerje dhe dhembje nuk kam as imun per asgje shum djeheme lodhur me keto dhembje qe 7 vite jam nen kontrolla por asgje ju kisha lut nese ju dini me me ndihmuar ne ker fryerje te lukthit dhe te barkut po kam edhe te vjella afer 5 muaj e perdori faren e zeze per qdo dite nga nje lug te sheqerit edhe ate te bluar po e pi faren e zez po as kjo nuk po em ndihmon fare me respekt nga une Ferdanja.

 • pershendetje
  dr.hysniu lexova artikullin tuaj ne gazeten shekulli te sotmen me pelqeu shum problematika
  qe keni komentuar ne kete artikull mbi mjeksin alternative
  problemi qendron pasi ka individe te pa licensuar qe ushtrojne
  kete aktivitet.edhe nje here ju pergezoj per keto komente sensibilizuese
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr. Fatmiri pershendetje te falenderoj perzemersisht per komentin qe me bere per shkrimin qe une kisha bere sote ne gazeten Shekulli; por mendoj qe ishte e nevojshme qe ti beja disa komente per te ashtequajtur mjeke popullor apo alternative qe jane te vendosur ne rruge apo ne trotuare qe vecse jane shites ambulant bimesh dhe asgje tjeter. Me respekt nga Presidenti i mjeksise alternative Shqiptare dr Hysni Dankshi.

 • pershendetja nga kosova ,doktore ,ju pershndes perzemersishte ju uroje pune te mbare dhe sukse ,kame nje pytje ,ne analiza me eshet paragjiture bakterja pozitive helikobaktere me vlera 16.4 ,kame bere disa kontrolla ,me jane dhen disa medikamente nga mjeku qe mi ka pershkruare ,por me efekte jo shume te madhe ,tashe jame ka perdorin vajin e farave te zeza dhe ndihem shume mire ,a munde te me sqaroni ,me shuem per efekte sheruese te vajit te fares se zeze dhe menyres se perodrimit , falmenderi florim avdiu kosove

  • Dr Hysni Dankshi:

   Florim fara e zeze sheron gjithcka per vec se vdekjen keshtu thuhet ne literatura te saj , dhe ne Kurhane qe eshte perdor mijra vite me pare, dhe pihet 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt dr Hysniu

 • pershendetej dr.pse nuk kam pergjigje nga ju me daten 11.08 ju kam dergu e shof qe me te njejt date 12.08 ja keni kthy pergjigjen nje pacientit e mua smu keni pergjigjur ne pyetjen qe ju bera ju pershendes.

 • pershendetje dr.pse nuk kam pergjigje nga ju qe 6 dite te kam derguar email-in asnje pergjigje nga ju pershendes.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ferdane ju duhet te vini ne kliniken time ne Tirane per nje konsult ,sepse nuk munde te kurohet pacienti nepermjet internetit me respekt dr HYSNIU , CEL; 0692106127

 • flm per pergjigjen dr.a kurohet kjo semudja ime edhe orarin e punes si e keni nese ka mundesi me dit se jam nga Mitrovica une do ta mar me vete te gjitha dokumentet e mjekimit qe jam mjekuar dhe sherim nuk kam pas per 7 vite te plot nese me kurohet me gjith deshir kisha ardh ne Tiran me respekt Ferdanja.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ferdane nese kenimundesi ejani per nje konsult tek une ne Tirane me lajmero nje dite dite para se te nisesh qe ju te siguroheni per pranin time ne klinike ; une orarin e punes e kame nga e hena ne te shtune nga ora 8-30 deri ne oren 14-30 te djelen pushim por ka dhe saste qe une leviz edhe jashte shtetit prandaj me merrni ne tel nje dite para . cel 0692106127 Tirane

 • Elisa:

  Pershendetje Doktor,
  Uroj te jeni mire. Problemi im qendron ne fertilitet. Une dhe bashkeshorti im kemi goxha kohe qe provojme per te bere femije, bile kemi bere dhe fekondimin in vitro. Ajo qe na kane thene doktoret eshte qe une kam cilesin e vezes jo shume te mire. gjithashtu dhe bashkeshorti im nuk i ka te shpejte spermatozoided dhe numri eshte nen 20 miliion qe eshte normalja. heren e fundit i kishte 15 milion. Duke qene se ilacet qe kam pire deri tani nuk me kan bere gje dua te bej ndonje gje bimore. doktori me ka dhene te pi trental 400 dhe mua dhe burrit, mua me ka dhene te pije ilacin DHEA dhe burrit profertil. Ai ka kaq kohe qe e perdor profertilin po nuk ka pas ndonje rezultat.
  A keni ju ndonje ilac bimor qe te na ndihmoj te dyve. mua per cilesin e vezes dhe burrin per sprmen.
  Ju falenderoj dhe pune te mbare

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elisa te falenderoj per pyetje qe keni derguar por ishte e nevojshme te vini per nje konsult ne kliniken time . Adresa; ne qender te Tiranes tek muzeu kombetar mbrapa lokal pjazza . cel; 0692106127

 • ganimet:

  inderuar doktorr e kam h pylorin po nuk me dhem gjdiher kan qen te mjeki i kam perdor ca ilaqe a ban me dit per fara e zeze ku munesh me ble edhe a e sheron h pyloren pershendetje nga londra me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ganimet fara e zeze te ndihmon shume per problemin qe keni ju prandaj munde ta gjeni ne vendet Arabe ose ne Tirane . Me respekt DR Hysniu

 • loni:

  Diqka per parandalimin e thinjave naj ilaq bimor ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Aktualisht nuk ka ilace per te ndaluar thinjat. nga dr Hysniu.

   • VALBONA:

    PERSHENDETJE DOKTOR.Jam nje vajze nga tirana,jam me alergji ,kam 4 vite qe teshtis ne 4 stinet e vitit,lotim te syve ,bllokim ne rruget e frymarrjes,me shkojne hundet uje.Cfare mund te perdore per sherim.Ju faleminderit.

 • Dona:

  Doktor nuk me keni kthyer pergjigjeje te tregova se ni djal i agjes vuan nga psoriasis e kokes dhe eshte ne depresion qe i kan rene flokt tash nuk pe di a i kan rene nga psoriasis apo nga stresi apo diqka tjeter a mund te beni ju ndonje gje ne lidhje me ket pres pergjigjeje esht ne gjendje shum te keqe.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani ne ne kliniken time ne Tirane tju bej nje vizit nga afer atehere te vendosim se cfare problemi keni dhe mjekim qe duhet perdorur per kete semundje sepse nuk munde te japim nje pergjigje apo nje mjekim nepermjet internetit. Me respekt dr. Hysniu ; Tirane cel; 0692106127

 • Renaldo:

  pershendetje doktor doja t’ju pyesja nese ka ndonje ilac bimor per sherimin e semundjes se anemise ?te lutem pres ndonje pergjigjje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po ka sa te duash njera nga kete eshte ferro-gene eshte sherup dhe pihet 2×1 luge gjelle para buke. me respekt dr Hysniu.

 • valjeta:

  si mund te sherohet hepatiti B

 • beni:

  pershendetje doktor. Kam ne carje ne fund te zorres se trashe (fisure anale) doktori me ka dhene nje krem para dy jave por nuk me eshte mbydhur e cara akoma bile ka krijuar nje mase te forte ne forme muskuli rreth te cares! Desha te di a mund te sherohet kjo me ilac popullor apo cfar me rekomandoni ju? Kur mund te vi ne qendren tuaj per kte poblem? Faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Beni eshte e nevojshme te beni nje konsult me mjekun Prooktolog qe eshte enkas per kete problem. Me respekt dr Hysniu.

 • Z.Doktor , ju lutem nese mund te me ndimoni .kam reth 6-vjet qe me ka filluar nje dhimbje ne krahun e djatht posht brinjes , ndjej fryrje dhimbje te lehte mpirese , urgusje , shqetesime ne daljen jashte , cregullim te orarit te dalurit jasht , kam ne pergjithesi si te forte pjesen e djatht te barkut , kam bere analiza dhe eco per keto probleme , mjeket kan menduar se mund te jene shenja te nje kolit spastik, kerkoj keshilla nga ju doktor i nderuar , si ta trajtoj kete problem , me shume respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ermal ju duhet te perdorni cajin e kolitit dhe te majasellit te pini nga 3 filxhane kafeje me kete caje per me gjate i keni te swqaruar ne etiketen e amballazhit te ketij caji. Nga dr Hysniu

 • Dona:

  Doktor a mund te beni ndonje gje ne lidhje me djalin e axhes qe i kan rene floket nga psoriasis e kokes nuk mu pergjigje a mund tja rikthesh floket prap a jo pergjigju te lutem se esht ne depresion te madh.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dona ju kam sqaruar disa here qe nuk mund te jap nje shpjegim nga larg vetem nwepermjet interetit por duhet te vini ne klinike nese mundeni sepse duhet te ndjekim nje ser procedura. Me respekt dr Hysniu . Tirane . cel; 0692106127

 • pershendetje kame problem me hemoroide , si munde te me ndihmoni ,jame duke e perdorure vajin e farave te zeza ,duke e pire nga nje luge ne mengjes dhe mbremje ,e kame perdorure 10 dite te perziere me vaje ulliri ,a munde te me sqarojni se me nje artikulle e kame lexuare qe ta perodore ,te skuqure me rrushe te thate dhe pluhurin e saje ta perdore per ngrenje sope edhe per lyrje ,nuk po e kuptoje ,si te pergadise me rrushe te thate ,ju lute te ma sqaroni sa me thjeshte ,falmenderit shume ,allahu ju shperblefte

  • Dr Hysni Dankshi:

   Florim duhet te merrni tekk farmaci bimore ketu ne Tirane pomaden kundra hemoroideve qe pergaditet nga manaferre, qe mjekohesh nga poshte 2 here ne dite. Nga dr Hysniu

 • loni:

  tung ju pershendess jam me diabet jam 30 vjeqar perdori insolin mixtard dy her ne dit amundem me nderpre insolinen me kalu ne terapi me barna se po kemi shum probleme me uljen e sheqerit me ndimoni ju lutem jam nag kosova

  • Dr Hysni Dankshi:

   Perdoreni gjethen e njom te domates per diabetin . merrni 200 gr gjethe te domates zihen ne 1.5 litra uje per 20 min pastaj te pini 2×1/2 e gotes se uji me kete caj

 • fehmi:

  Inderuar Doktor;
  Vuaj nga unazat e qafes(cervicale C6/7) te cilat jane te rreshqitura,prandaj kisha dashtur keshilla nga ju se qfar te perdori nga barnat popullore,perkunder ushtrimeve fizioterapike qe i bej.
  Ju shkruaj nga Prishtina!

 • beni:

  faleminderit per pergjigjen doktor Hysniu. Jam beni qe te kam pyetur per fisuren anale dhe ti me ke thene te shkoj te mjeku proktolog, un kam qene atje para se tu shkruaj juve por ai me ka dhen vetem nje krem qe nuk me ka dhen efekt, prandaj te pyeta per ndoi ilac popullor, ose ndoshta ju mund te me rekomandoni ndonje proktolog qe ju keni njohuri. Allahu ju udhezofte

 • Dona:

  Doktorr ja zonja qe e sheron psoriazen dhe shum semundje dermatologjike me sukses ket tekst e kom marr ne nje gazet ne internet qe kan fol per to.
  emrin eka Thelleza Kapaj dhe eshte nga shqipria ju duhet ta njihni dhe duhet ta gjeni qe te bisedoni me te qe te ju tregoj si sherohet psoriasis nese deshiron vertet ti ndimosh njerzit kontakto me te nese nuk deshiron mund te vazhdosh vetem me ket pun qe ben por ta dini se njerzit me psoriasis vuajn vertet shum dhe perballen me diskriminim dhe poshtrim ne shoqeri por siq kan dhen i shendoshi nuk ja din te semurit dhe ja qka ka shkru gazeta per ket zonjen qe eshte doktoresh Alternative ashtu sikur ti

  Gruaja që përgatit barnat çudibërës

  Që pamje të parë, Thëllëza Kapaj të jep përshtypjen e një gruaje të kultivuar, dhe këmbëngulëse, përfaqësuese e një brezi femrash që kanë vendosur ta sfidojnë periudhën e tranzicionit të stërzgjatur shqiptar e të ngrihen mbi rrafshin mesatar që kanë imponuar vështirësitë e kohës.

  Prej shumë vitesh ka shndrruar në qëllim sipëror të jetës së vet parafarmaceutikën, një degëzim i asaj që tek ne njihej më së shumti si “mjekësi popullore”, por që bazohet në kërkimin shkencor dhe në përzierjen e formulave të ndryshme kimike.

  Bijë farmacisti, që ishte shquar në përgatitjen e medikamenteve që shëronin sëmundje dermatologjike, ajo trashëgoi nga i jati, Skënderi, recetat për kurimin e dy sëmundjeve. Nëpër vite, ajo “zbuloi” formulën për kurimin edhe të shtatë sëmundjeve të tjera, dhe vazhdon me këmbëngulje kërkimet e saj.

  Me studime të larta për ekonomi, Thëllëza erdhi, si shumë bashkatdhetarë të tjerë, në Greqi, e vendosur që të mos i nënshtrohej mizerjes së detyruar e të bënte punët e rëndomta që bëjnë gratë shqiptare në Greqi.

  Në Shqipëri ishte licensuar nga organet kompetente si mjeke popullore, ndërsa këtë titull e çertifikoi zyrtarisht edhe në Greqi. Krahas punës kërkimore, hapi një dyqan për shitjen e fustanëve të nusërisë në Athinë. Kjo grua e paepur, megjithatë “kapitulloi” pas shtatë vjetësh, përballë vështirësive objektive e subjektive me të cilat ndeshen gjithë emigrantët këtu.

  Kuron 9 sëmundje

  Vonesat përrallore në dhënien e lejes së qëndrimit, i privonin lëvizjen e lirë nëpër Europë, e cila lëvizje ishte e nevojshme edhe për biznesin, por edhe për farmaceutikën.

  Megjithatë, gjatë atyre viteve, përgatiti e provoi medikamentet e veta për shërimin e nëntëë sëmundjeve: ekzema, psoriaza, lups (një formë kanceri), myqet, akmetë (puçrrat0, alergjitë dermatologjike dhe patologjike, hemorroidet, djegiet e rënda, si dhe plagët që krijohen nga lëngimi i gjatë në shtrat.

  Medikamentet që ajo përgatit kanë bazë bimore, të përziera me kimikate, në bazë formulash të përpikta dhe që nuk kanë “pasoja asimetrike” për shëndetin.

  Dhjetra pacientë në Shqipëri e Greqi kanë provuar medikamentet e Thëllëzës dhe, siç thotë ajo vetë, janë shëruar plotësisht, pasi medikamentet e saj kanë vetinë që e luftojnë përfundimisht sëmundjen dhe ajo nuk përsëritet më.

  Ajo na tregoi një album me fotografi të pacientëve para dhe pas terapisë; rezultatet janë me të vërtetë impresionuese.

  “Për një kafshatë bukë”

  Mbi bazën e këtyre rezultateve, dhe duke dashur ta ngrejë në një nivel tejet profesional punën e vet, ajo i ka demonstruar recetat në disa kompani farmaceutike, në Greqi e në botë, me qëllim që t’ua shesë. Por deri më tani, përgjigjja ka qenë negative, jo për shkak të efektivitetit të medikamenteve, po për shkak të çmimit që kërkon Thëlleza dhe që kompanitë e konsiderojnë si tepër të lartë. Thëllëza ndërkaq, është e vendosur që mos ta shesë punën e saj “për një kafshatë” bukë dhe vazhdon me këmbëngulje e besim të paepur se një ditë puna e saj do të vlerësohet ashtu siç duhet.

  Atëherë, kur të arrijë këtë, ajo do të realizojë atë që e konsideron si ëndërr të jetës së saj dhe që nuk është tjetër veçse një fondacion për fëmijtë jetimë në Shqipëri. Krahas kësaj, ajo thotë se gjithë fëmijtë e moshës deri në një vjeç, do t’i kurojë falas.

  Skualifikohet “për

  arsye proceduriale”

  Një shans i mirë që përpjekjet e saj të vlerësoheshin ashtu siç e meritonin, ishte pjesëmarrja në konkursin e Entit të Pronësisë Industriale (organizmi greke që çertifikon patentat dhe shpijket). Mirëpo, për arsye siç i thanë, proceduriale, Thëllëzës nuk iu mundësua pjesëmarrja. Trokiti në shumë dyer për t’u ankuar ndaj këtij vendimi, por edhe aty ku dera u hap, veshët ishin të shurdhër…

  Por Thëllëza është një femër që e tërheqin sfidat dhe ia forcojnëe dhe më shumë sedrën e ambicjen e mirë. Ajo vazhdon me këmbëgulje punën, duke ngushëlluar veten se, edhe nëse kompanitë farmaceutike llogarisin më shumë paratë se shëndetin e njerëzve, ajo vetë këtyre njerëzve u shërben dhe ua lehtëson vuajtjet…

 • zymi:

  Vaji i ullirit ndimon kunder thinjave??????+++

 • Isa Berisha:

  Pershendetje doktor,
  Jam nga Prishtina dhe kam lexuar shume per Juve. Bashkeshortja ime ka 53 vjet dhe tash e 5 vjet iu ka lajmeruar semundja e sheqerit dhe tash ka vitet e klimaksit. Ate e ben shume nervoz djersitja e tepert e sidomos fytyres dhe kokes. Ky si duket eshte nje rast i rralle. Ishim te mjeku por i thane se kjo pas disa vitesh kalon dhe asgje me shume. Ju lutem nese keni mundesi te na tregoni pak me shume rreth semundjes se sheqerit dhe ketyre simptomeve rreth djersitjes.

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar Isa une simjek alternativ kam pergaditur disa ilace bimore per shume semundje por kryesisht per diabetin dhe meneopazen, keshtu ne se keni mundesi te vini ne Tirane ejani per nje konsulte dhe tju jap edhe mjekimin e pershtatshem per shqetesimin qe ka bashkeshortja juaj. Me respekt dr Hysniu. cel; 0692106127 . Klinika ime ndodhet ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza.

 • z.Hysni jam v. m. vuaj nga prostata e smadhuar skam lan gje pa perdorur edhe tabletat e brokulos por pa efekt me keshillo cka tash te lutem shum

 • ilir:

  ju lutem me jepni nje udhezim

 • pershendetje doktor. Desha te di a mund te me ndihmoni me bimen aloe vera? Dhe a aplikoni ndonje ilac per heqjen e rudhave”

  • Dr Hysni Dankshi:

   Suela nese deshironi nje ilace te ri bimore kundra rrudhave te fytyres apo te syve munde te kontaktoni me mua me kete nr. cel;0692106127 Me respekt dr Hysniu.

 • adelina:

  pershendetje doktorr i nderuar e kam h pylor po kam deshir me dit a asht si thojna na shpip me dhem lukthi a po asht tjeter me tregon me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Adelina duhet te perdorni nje ilace bimor USA qe quhet Multi – Enzyme nje kuti me 60 tab dhe qe pihet 2×2 tab ne dite. Me respekt dr Hysniu

 • adelina:

  kam deshir me dit se h pylori a ahst dhimt e lukthi a jo

 • leonora:

  mirembrama doktor do ju lutesha nese mund te me ndihmoni kam nje lloj alergjie qe mendoj se eshte prej pluhrit..siptomat jam kur zgjohem ne mengjes kam krurje te madhe te hundve teshtim, si edhe kruarje t syve gjate kohe nuk me eshte paraqitur sidomos ka korriku gushti por tani ka filluar te me pengoj shume …..

 • naku:

  pershendetje DR kam 1 problem me vajzen time eshe 30 vjece ka 2 femije ne pjesen perpara te kokes i kane rane floket ka perdorur lloj lloj shampo te shtrejta nuk i kane dhane rezultat . Me shume i bien ne kohen e vjeshtes, mbasi nuk ka mundesi qe te vije ne shqiperi se jeton ne USA a ke mundesi te me rekomandosh ndonje gje me shume respekt naku new york te uroj gjithe te mirat

 • leonora:

  doktore jam nga kercova e cila gjenden ne maqedoni..ilaci per te cilin me folini a gjendet neper barnatoret ??ju faliminderit

 • pershendetje
  dr hysniu jam i interesuar per te ndjekur emisjonin tuaj ne top cenell
  mund te me jepni ndonje informacion
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje dr Fatmiri te falenderoj shume per interesimin per emisionin por aktualisht edhe mua nuk me kan lajmeruar per , menjeher sa te njoftojn qe oto te jene gati per trasmetim une do tju njoftoj direkt ne telefon sepse ato te televizionit kan patur problemet e tyre. Tani mendoj se shpejti do ta transmetojne. Sa per ato problemin qe kemi lene pas dore bisedova me komadant Tanin me tha qe to te vazhdojm me vone … Me respekt dr Hysniu Tirane.

 • pershendetje dr hysniu
  per problemet qe kemi mbetem ne pritje
  te njoftimit tuaj
  me respekt dr fatmir hamzallari

 • pershendetje dr hysniu
  dr hysniu a keni ndonjr lajm per botimin e ri qe po pregatisni mbi mjeksin alternative
  pasi ka shum interes ne pjesen e intelektualeve qe botimet e reja priten me shum
  interes por edhe ne mjeket qe ushtrojme mjeksin alternativedo te na ndihmoj shum
  me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri ne radhe te pare te pershendes dhe te falenderoj per interesimin tuaj per mjeksin alternative; ne radhe te dyte dua te sqaroj per librin tim te trete. Ky eshte libri me i ri qe do te dalin ne tregun Shqiptar, shpresoj nga fundi i dhjetorit , sipas parashikimeve te mija nese nuk na dele ndonje pengese gjate ketyre diteve sepse akoma nuk e kam perfunduar deri ne funde dhe duhet korektuar ne drejteshkrim . Kurse kopertinen e librit dhe dhe fotot e bimeve te ilustruar me njyra jane gati. Kam patur shume ngarkese ne pune dhe ne emisione televizive. Kur te botohet libri do te njoftoj juve dhe te gjithe antaret e shoqates , shpresoj te bej nje koktej pra promovim te librit ku do te njoftohen edhe stacionet televizive ku do te marrin pjese ne kete promovim. Sa per titulliin e librit do ta shkruaj ne e- mail ti sepse e kam suprize per te tjeret. Me respekt dr Hysniu.

 • mirdita doktorr un jam valbona nga amerika deshta ta bej nje pytje une qe 4 vite kam shum dhimbje ne kok prej gjumit qona me dhimt gjith ashtu bija me flejt me dhimt dhimten ekam nga nje her prej qafe po ma shum kam shtrengim ne men edhe kam nje far mundimi shum te keq per qdo dit kam shum lodhje e mundim djersitna shum ne at moment me kap dhimta kokes po duhet menje her me u shtri ne shtrat se nuk jam ne gjendje as per vet u qu dishka me be kam ba 33 cedea per 1 vit kejt mir me kan dal zdi ka te ja mbaj jam nan e 2 femive nuk jam ne gjendje as i shiqoj po qe te ju pregadis dishka me grend prej dhimtes ne kok ju kisha luter ne zot a ka donje ilaq per ket smundje smundja ime esht smuj kronike me thot mjku nese ka diqka per ket smundje ju lus shum shum qe me tregoni e porositi prej amerike ju thrras ne tel ok ju faliminderit shum shum zoti ju ruajt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Valbona une e kuptova shqetesimin tuaj por ishte mire ne nje koh te pershtatshme kur te keni mundesi te vini ne Shqiperi (Tirane) ejani per nje konsult tek une tju bej nje vizit dhe shpresoj se do tju sheroj nese keni ato semundje qe une mendoj. Keshtu qe ardhja juaj mua me lehteson me shume ne vendosjen e diagnozes. Pra jeni ju ate qe vendosni per viziten tuaj. Me respekt Dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Valbona per problemin tyaj duhet te bisedojme ne telefon; cel;0692106127 Tirane

 • Jame nje zonje rrethe te 57 vjeceve Kame bere eko tek Dr.Kastriot Binaj dhe me tha qe ke melcine te dhjamosur 18mm trashesia me tha qe te ha keq por une nuk e di se cfare ushqimesh duhet te konsumoj Para nje viti une u operova hoqa Temthin dhe aty me doli qe kisha Melcine te dhjamosur Ju lutem Z.Dr Hysniu te me jepni nje pergjigje jame ne pritje Ju flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Diana per dhjamosjen e melcise se zeze do te perdoresh kete formule. merret nje kg mjalte i mire origjinal , nga ky mjalte merret nje luge gjelle duke e trazuar me lengun e nje kokrre limoni dhe pastaj edhe nje luge gjelle me vaj ulliri origjinal merren cdo dite esull ne mengjez per nje muaj rresht. dhe pas nje muaj do te shikoni rezultat shume te mire. Me respekt dr Hysniu . Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar. Cel;0692106127

 • ilda:

  Doktor mirembrema.U futa rastesisht ne kete faqe dhe me pelqeu shume,komplimente.Do doja nje informacion lidhur me streptokopin.Kam vajzen te semure dhe po perdor eritromicine si antibiotik per dhjete dite nga 4ml e shoqeruar me multivitamine.Vajza peshon 24kg.Tani me kane rekomanduar per 6 muaj ti bej nje kure me Dipenin.Jam e tunduar se si te veproj me kete kure….Ju falemderoj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ilda ju keshilloj qe mos te perdorni shume antibiotik per vajzen tuaj nese keni mundesi ejani per nje konsulte tek klinika dhe t’ju rekomandoj ilace bimore per vajzen tuaj. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127

 • LELA:

  Pershendetje doktor!
  Jam nje vajze 25 vjec dhe jam konstatuar nga mjekja me mungese te jodit ne trup. Kam shpeshere rrahje te shpeshta te zemres qe me shkojne deri ne 120. ju lutem cfare mund te perdor per mungesen e jodit dhe stabilizimin e rrahjeve?
  Me kane thene qe duhet te perdor mjalte dhe kanelle por doja te konsultohesha me ju?
  Ju faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lela ju jeni me gjendra tiroide me mungese te jodit une kam disa vite qe kam pergaditur ilac bimore per sherimin e gjendrave tiroide me mungese te jodit, ju pres ne klinike per konsult dhe te merrni mjekimin mujore. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kimbetar tek lokal Pjazza. Cel 0692106127 ose Club 0695238127

 • pershendetje
  sapo ndoqa intervisten tuaj ne top cenell
  mund te shprehem me super lative ne dhenjen e shpjegimeve me mjeken e ftuar ne studio ju folet me kopetence mjeksore dhe me kete interviste ju nuk shpalosni vetem aftesite tuaja mjeksore por ne plan te pergjithshem mbeteni prfaqsuesi primar i mjeksis alternative ne vendin tone me punen tuaj ju nuk lartesoni vetem personin tuaj por mbeteni nje pike referimi edhe per ne mjeket alternative te rretheve sipas specjaliciteteve
  edhe nje here me gjith zemer ju uroj suksese te metejshme ne punen tuaj fisnike te mjeksise me respekt dr fatmir hamzallari

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dr Fatmiri ju falenderoj per respektin dhe konsideraten qe keni per mua ne vecanti dhe per Mjeksin Alternative. Sote ne oren 9 te mengjezit isha i ftuar tek UFO TV. Fola 30 min per reumatizmen dhe per ftohjet ne kete sezon. kurse tani mbasdite ne TOP CANNELL ashtu sic e ndoqet ju gjithe Shqipttaret & diaspora. Dr Fatmiri kur te klikoni tek faqia e re e internetit sicc eshte : http://www.mjeksiaalternative.com Aty ne krahun e majet te kompiutrit do te shikoni te shkruajtur fjalen vido , do te klikoni dhe do shikoni te gjithe emisionet televizive qe une km dhene gjate gjith jetes time nderko edhe fjalimi juaj ne krijimin e Shoqates alternative ku ne kemi bere promovimin e saj. ne kete faqe kemi edhe vidio tjeter ; por kjo qe te thash une me par i kerkon i shikon emisionet aty ku ti deshironi juve. Kjo vidio eshte realizuar kete jave nga nje djale i ri nga Elbasani qe eshte mesues dhe merret me faqe te reja te internetit.Me respekt te vecant Dr Hysniu.

 • pershendetje
  flm per pergjigjen tuaj do te shikoj vidjon tuaj sapo te mundem
  me respekt dr fatmir hamzallari

 • vanesa:

  desha te di se a esht vaji i kokrres se zez edhe sherim ker tomirin dhe nese po si te perdoret vaji per sherimin e kesaj smundje

 • elma:

  jam nje vajz 23 vjecare ,jam shum e trishtuar per mamin tim,para 9 muajsh beri nje operacion dhe hoqi komplet mitren pasi u diagnostifikua me kancer ,beri kimioterapi te gjitha dhe doli mir dhe po ecte mir por tani ka nja 1 muaj qe nuk ndihet mire beri skaner analiza dhe kanceri i ka kapur mushkrin tani,me thoni ju lutem a ka ndonje shpres per mamin tim,a ka vite jet akoma,un jam vajz e vetme, ndihem shum keq,me mamin jam shum e lidhur dhe tani po me duket sikur po me bie bota mbi koke,.me ktheni nje pergjigje ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elma eja per nje konsult bashke me mamin me sjell analizat e saj dhe gjithcka qe ka bere dhe t’ju rekomandoj 2-3 ilace bimore per kete diagnoze qe ajo te ndihet mire .Me respekt dr Hysniu. ce;0692106127. Tirane

 • Engjell Abazaj:

  Pershendetje z.Doktor,
  Prej 17 vjetesh vuaj nga semundja e psoriasis vulgarus kronik.Ju lutem me ndihmoni cfare mund te bej ?

 • Fahrie:

  Une e kam vajzen 20 vjeqare eshte e semure nga epilepsia prej kur ka qene e vogel 4 muajsh prej asaj dite deri me sot eshte me terapia te ndryshme por pa suksese , ajo nuk flet .Pres pergjigjje nga ju FALEMINDERIT.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Farie ma sjellni vajze per konsult ne klinike pastaj tju rekomandoj disa ilace bimore. Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel; 0692106127

 • bashkim:

  Pershendetje Dr hysni .. kam nje problem jam 21 vjec dhe kane filluar floket e mij duke u thinj shum nuk e di a ka mundesi qe te kurohen ..flm

 • saba:

  te pershendes po desha tabej dhe un ni pytje po per epilepsi gjendet ilaqi

 • pershendetje
  edhe nje here ju uroj suksese ne punen tuaj fisnike
  aktiviteti kaloj shum mire aty shkembyem edhe njohje te tjera
  me respekt dr fatmir hamzallari

 • pershendetje doktor disa her ju kam kontaktu ku gjithnji e kam marr nji pergjigjeje se une duhet te vij ne tiran ne kliken tuaj por nuk po kam asesi mundesi se jetoj ne diaspor dhe kurfar shpres spo kam me arrdhun atje e semundja ime me asht acarru ma shum fjala esht per ankthin tim qe e kam me vite dhe kjo semundje ma ka marr ter trupin dhe po me qfaq problem shum me ballancen e trunit ku shum po me mirreen mendet po marr m edicin mjeksore me vite por nuk kam permisim vuajtjet shum te mdhaja po nese keni diqka qe me ndihmon per ket problem per ankth dhe qe e zbut edhe mendjemarrjen ju kisha lut te ma dergoni me post une do tjav dergoj te hollat menjiher ne konten tuaj apo si te deshironi ju dhe mandej dua te mbaj lidhje me ju se si po ndihem dhe ndoshta inshAllah me mundesohet ma von me arrdh edhe ne kliniken tuaj me shum deshir por per fillim me ergo diqka qe me mdihmon ju falemderit per mirkuptim

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda me sqaroni me shume per hisstorin e semundjes tuaj ose ejani tek klinika ime ne Tirane. Me thoni moshen sa jeni dhe sa koh keni me kete semundje, cfar mjekimi keni perdor derri tani. Ku jetoni sepse ju po thoni se nuk munde te vvij dote; semundja nga njehere te detyron te udhetosh shume large dhe vetem te sherohet. Nese deshironi mjekimin pasi te me dergosh diagnozen e sakt atehere une te them vleren e tyre dhe ju me dergoni leket; pastaj une ju dergoj ilacet sipas adreses tuaj. Me shume respekt dr Hysniu. Tirane Cel 0692106127

 • pershendetje doktor qfar asht vai kerpit qfar semundje sheron dhe ku mundem me e ble ket vaj kalofshit mir

 • pershendetje ju falenderohem per nji pergjigjeje te shpejt jam 50 vjeq dhe 30 vite vua nga kjo semundje me ka filluar kjo semundje pa pritazi ku nji nat isha duke shiquar tv ne shtepi dhe befas mu duk ne gjoks me errdhi nji frig e madhe dhe filloj zemra me me rra me te shpejt mendove se po vdes dhe fillova te ndryshoj ne tersi nuk munja te ha te flej te heci dhe filloj edhe dhimbja e madhe ne shpinpas .Pas 1 muaji fillun te me fishkllojn apo ushtojn veshet nen stop edhe sot e kam at fishkellim e ndisha vehten te depresionume jet e rand pa kuptim askund nuk mu rrike frig e madhe per vdekje prinderit me dergonin neper spitale por pa kurfar suksesi pasi qe errdha ketu ne diaspor edhe ketu vazhdova neper mjek dhe kisha sulme te mdhaja te ankthit -frige dhe mjeket nuk kishiq qte me banin dhe me dhan hapa per depresion keto hapa pak fillun te ma zbusi simtomet por semunjen jo keshtu qe vendosa ti la keto hapa mirpo pas 2 muajve u semura edhe ma shum dhe nji nat duke fjet me dual gjumi nga nji mendje marrje te hatasheme fillova te mbahem per shtrati se mu duke se po rrezoheh nga shtrati keshtu doktorr tash detyrohem prap ti marr hapat se per ndryshe nuk mundem te qohem nga shtratisepse hapat e depresionit ma kan prish edhe ballansen dhe me mirren mendet shum dhe kam ankth shum trullim te madh ne kok lodhje ne ter trupin etj dhe siq ju thash hapat mi zbusin pak simtomet diagnoz te saket nuk kam por jam shum e shqetsume se vitet po e bajn te vehten dhe kjo semundje po me duket dita dites edhe ma e rand.E DI SE ASHT MA MIR ME MUND ME ARRDH NE KLINIK por nuk mvaret vetem prej meje-por inshaAllah do te vij por tani per tani keshtu me asht puna e juve nese jav merr mendja mem me ndihmue me tregoni dhe barrnat jav merr mendja me mi dhan duhet te jen hallall d.m.th.pa alkool vjam derri etj. mos me keq kupto por jam muslima qe i perbahem rregullave te fes islame .Edhe njihere nese ua merr mendja se do te mundeni te me ndihmoni me tregoni ma saktesish per gjdo gje.Me rrespekt ju pershendes dhe All-llahu ju shperbleft

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda jam i mendimit qe kur te vini ne Tirane ejani per konsulte tek une sepse eshte me mire per ju . Me respekt dr Hysniu.

 • po un nuk di sa po jam e qart doktor qe po ju them se e kam te pa mundun te vij ne tiran po sikur te kisha mundesi me arrdhun nuk do te ju shkrunja prap por do te vinja direkt ua ceka se nuk pom varet nga une me kupto.SEMUNDJA po me shtin te kerkoj ndoni ndihm por pergjigjejen po e marr te njejt.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda te pakten me thuaj se cfar Shteti jetoni & punoni qe une doja tju rekomandoj ndonje ilac bimore atje ku ju jetoni. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje po jetoj ne danimark dhe nuk punoj per shkak semundjes mbetshit mir

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda Danimarka eshte shume here me e zhvilluar ne mjekesine alternative se Shqiperia atehere keni mundesi te sherohesh atje pa problem. Me respekt dr Hysniu.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda Danimarka eshte shume here me e zhvilluar ne mjekesine alternative se Shqiperia atehere keni mundesi te sherohesh atje pa problem. Me respekt dr Hysniu.

 • Arta:

  Pershendetje doktor! Une kam vite qe vuaj nga sinoziti kronik po krahas komplikimeve te tjera une kam humbur si rezultat i saj edhe nuhatjen. A mund te gjej nje zgjidhje tek ju per kete problem pasi nuk kam mare asnje rezultat nga klinika te ndryshme ne te cilat jam mjekuar? Faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arta une kam pergaditur nje ilace te ri bimor per sinozitin qe perdoret me pika ne hunde shpresoj qe do sherohesh mbrenda javes ; eja tek klinika qe ta marresh. Me respekt dr Hysniu Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar. Cel; 0692106127

 • klea kapllani:

  Pershendetje dr Hysni Dankushi! Kam nje problem me parazitet e zorreve jam 17 vjece .A ka ndonje kure per kto . Me respekt klea kapllani

  • Dr Hysni Dankshi:

   Klea pershendetje , ne radhe te pare ju me keni deformuar mbiemrin tim une quhem Hysni Dankshi; ne radhe te dyte ejani ne kliniken time t’ju jap nje ilace bimore Italian per parazitet ne zorre. Klinika ne qwender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel ; 0692106127

  • Dr Hysni Dankshi:

   Klea pershendetje , ne radhe te pare ju me keni deformuar mbiemrin tim une quhem Hysni Dankshi; ne radhe te dyte ejani ne kliniken time t’ju jap nje ilace bimore Italian per parazitet ne zorre. Klinika ne qwender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel ; 0692106127

 • falemderit ne keshillen e juaj qe me keni afrua ndihm nga mjeket alternativ te dk. mirpo une ket e kam provuar dhe kam kerkuar ndihm nga ata por nuk me kan propozuar qe te shkoj ne kliniken e tyre sepse nuk kishin diqka mjeksi popullore per keta semundje qe jua kam sqaruar edhe ty.por kisha shpres te madhe pasi ju me thirrnit ne kliniken tuaj dhe me patet then se keni mjkim per kete semundje don te thot se as ju nuk pasketit sukses ne pun dhe mbetshit mir

  • Dr Hysni Dankshi:

   Linda une kam shume sukses ne punen time prej 20 vite por ju do te vini per vizite tek une sepse nuk munde te rekomandoj asnje mjekim pa e pare pacientin nga afer sepse per diagnozen qe ju keni jeni pare tek mjeket te tjere dhe nuk keni patur rezultat, atehere ejani per konsult ne kliniken time tju pyes per te gjitha shenjat e semundjes; atehere te vendosim per mjekimin. Nga dr Hysniu.

 • pershendetje une kam dhimbje ne shpine dhe ne kraharor nese mund te me ndihmoni ne aspektin qe thashe……
  ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Suela ejani per konsulte tek klinika tju jap mjekimin e nevojshem per shqetesimet tuaja. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0691206127

 • jam 25 vjeq e gjat 1.65 peshoj 48 kg ju lutem doktor kam nevoj te shtoj ne pesh,qka me rekomandoni perdor vitamina qe te shtoj apetitin ama at dit qe nu pi vitamin nuk kam apetit fare me ndimo te lutem ju pershendet floraa

  • Dr Hysni Dankshi:

   Flora pershenderje; po ju rekomandoj dy ilace njera quhet anabofarma nje kuti me 30 tab qe pihet 3×1 tab para buke & tjetra quhet Seven-Seas nje kuti me 30 tab qe pihen 3×1 tab para buke njera shton oreksin tjetra shton kg.Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • pershendetje sot morra nji rrezulltat nga mjeku im se edhe sheqerin ne gjak e kisha te nalt 18 dhe kjo asht krejt diqka e re per mua perkunder te smundjeve tjera qe i kam dhe une te jam lajmrua edhe me par qe vuaj nga ankthi depresioni me vite dhe tani edhe sheqeri mu qfaq si tja bej qka me preferoni te marr si sherim pasi qe jam shum e brengosur sdi qka te bej nuk dua te marr hapa nga mjeket pasi nuk kam besim ne to sepse nuk po kan efekte sheruse por vetem po i sherojn simtomet e azgje tjeter por po dua diqka ma me efekt dhe kam bindje ne mjeksin popullore me keshillo si tja bej kalofshit mir

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam pergaditur nje ilace te ri bimore per diabetin kur te deshironi ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu. Ciao

 • a ashte ky lloj ilaqi popullor kundra diabetit qe sheron rrensisht semundjen apo vetem e zbut semundjen

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nuk ka ilace per sherimin perfundimisht te diabetit por per zbutjen & lehtesimin e saj.Nga dr Hysniu.

 • leutrim krasniqi:

  pershendetje doktorr jam 20 vjeq dhe po kam problem ne momentin qe ha ushqim me filojn te rrahrat te zemres per mej ngadalsu veq nqofse kom ndojne gogsim te fort me largohet po e njejta me dodh edhe ne qoft se e shtrengoj barkun apo shqetsona krej pak me ndodh kjo kom dridhje nga pak nag nje damar qe shkon ka kerthiza edhe shpesh her me ndosh si me te nxan rryma edhe filon te rahrat e zemres kom edhe turbulime ne bark jom kan edhe neper mjek te ndryshem kom ba shum analiza ekage mirpo me kan than se ski azgje mirpo kjo mu spo me kalon te lutem jepma ndonje kshill se jom ne hall

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sjellni ne klinike analizat & ekon pastaj te vendosim mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • cfar masti duhet te perdor per vitiligon ju lutem emrin ma shkruani per ta marrur edhe kur dal ne djell ndikon shumm

 • ABI:

  Pershendetje Dr.Dankshi,
  kam problem me Hemoroidin ikam te shkalles se 3-t, me kan than rruga e vetme eshte operacioni, po nuk dua qe te operohem,ekam nje pytje, se aka ndoj Ilaqe qe e sheron apo mete vertet duhet te operohem???.

  Ju pershendes nga Zemra.

  • Dr Hysni Dankshi:

   ABI NESE KENI MUNDESI EJANI ME SJELLNI NE KLINIKE PERGJIGJEN TUAJ QE TJU JAP MJEKIMIN. ME RESPEKT DR HYSNIU. TIRANE CEL; 0692106127

   • ABI:

    I nderua Dr.Dankshi, un jetoj ne Gjermani qe 4 vite,per ket arsye po te shkruaj ne kete adres,gabimi im ishte se nuk ekam cek me heret se ku jetoj.
    Nese ke ndonje ide se edhe ktu ka ndonje mundesi qe me ndihmon pak a shum ateher dota kisha pranuar me deshir qe te jet nje zgjidhje deri te me vije mundesija qe te vij tek ju ne Tiran.
    Ju faliminderohem shum per kohen qe keni marr per te me shkruajtur.
    Pershendetje te perzemerta.

    • Dr Hysni Dankshi:

     Albi mendoj se shkalla e trete e hemoroideve kerkon vetem operacion , sepse ju e keni lene pasdore semundje ose nuk e keni bere mjekimin deri ne funde. Me resspekt dr Hysniu.

     • ABI:

      Ju faliminderoj nga zemra per kohen dhe pergjigjen tuaj.
      Me duhet tja beje disi, por akoma skam vendosur.

 • pershendetje doktorr e kam pas h pylori po me ca antibajatike me ka zhdukur edhe ekam shti kamer ne lukth mir me ka dal po 4 gisht mbi kerthiz mu ka ba si nje rrumbullak i voge jam e shqesume shum une dyshoj se si ma kan shti kamere ma kan lendu mas 3 jav mu ka ba kur ta preki si i fort po muk me dhem kam me shku me ba nje ultra za e jam e shqesum shum me kthen pergjigjen per rreth saj a mas ekam pas ma heret ese kam dit i kam 3 femi a e nahsta ekam pas ma heret ose gjat shtatzanijav ka dal dukush me thojn je ezhdjerkt se gjith dite nuk ulna

  • Dr Hysni Dankshi:

   Beni nje eko & ma sjell mua ne klinike pastaj te vendosim mjekimin. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel ; 0692106127

 • Ida:

  Pershendetje
  Jam Ida nga Tirana 31 vjec.Kam dy dite qe me ka dale nji gjender e vogel nen sqetull,e cila shoqerohet me dhimbje,dhe me nji temperature 37.4.Ne gjoks sipas nji kontrooli vetjak nuk kam pare ndonji gje te dyshimte .cfare analizash me keshilloni qe te bej per te hequr edhe une merakun tim,dhe me pas te paraqitem ne kliniken tuaj ?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ida eja ne klinik timen t’ju shikoj nga afer gjendrren & pastaj t’ju rekomandoj se cfar te beni, sepse une kam sjell disa ilace bimore enkas per kete gje. Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel;0692106127

 • përshëndetje doktor,jam 50 vjeqar dhe vuaj nga psoriaza në brryla dhe në gjunjë kam përdorur lloj lloj kremërash por nuk kan patur efekt.Ju kisha lutur qfar të përdori

  • Dr Hysni Dankshi:

   Whevat ejani te merrni nje pomade bimore qe kam pergaditur enkas per Psoriaze . Cel ;0692106127 Me respekt dr Hysniu.

 • sara:

  pershendetje.Jam 25 dhe kam probleme me hormone kam cregullim hormonal.jam mjekuar per 10 vite por nuk ka pas sukses tek gjoksi.gjoksin e kam shume pak te zhvilluar .a ka mundesi te me tregoni a mund te ndikoj fara e zeze apo ndonje ilac tjeter ne zgjidhjen e ketij pro lemi qe me proekupon shume.Ju pershendes pres pergjigjje nga ju Sara Prishtinee

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje Sara perdore vajin e fares se zeze se te ndihmon shume me respekt dr Hysniu . Cel ;0692106127

 • te pershendes te ka shkru para 3 dite po nuk po muj me gjet a ma ke thy pergjigje qka asht hernia kam qef me dit edhe me kan tha me ba aparacjon jam ne londer po nuk me dhem e kam 4 gisht mbi kerthiz a asht e sherushme a me hi ne aparacjon te pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Herrja hatale eshte nje pjese dhjami qe formohet poshte stomakut & eshte mire ta heqesh me operacion. Me respekt dr Hysniu.

 • Ckemi doktor?kam nje shqetesim qe me percjell vazhdimisht shprsoj te me ndihmoni ose te me keshilloni se si te veproj..pyetja ime eshte se nga trashesia me eshte bere trupi si i care,pra si vija te kuqe..si mund ti eliminoj keto?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Anxhi eja tek une ne klinike tju shikoj se ne cfar forme jane & ne cfar shkalle i keni atehere tju rekomandoj nje pomade bimore qe eshte enkas per kete problem qe vjen nga Arabia. Per gjithcka komunukojme ne tel. Vod katre 0692106127. Vod club 0695238127. Me shume respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaza.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Anxhi eja tek une ne klinike tju shikoj se ne cfar forme jane & ne cfar shkalle i keni atehere tju rekomandoj nje pomade bimore qe eshte enkas per kete problem qe vjen nga Arabia. Per gjithcka komunukojme ne tel. Vod katre 0692106127. Vod club 0695238127. Me shume respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaza.

 • linda:

  pershendetje desha te di a ka ndonje ilaq bimor dhe pa rrezik per syte sepse vuaj nga retina e syrit e kam lexu tek bimet mjeksore sheruese per lakren zvicerjane pse nuk keni dhene ndonje foto te saj se do na ndhimoni shume
  me respekt linda

 • pershendetje doktorr pra ganja kam deshir me dit per hernia te kam shkru ma nal a mas jam e zhdjergt ne stomak apo te operohan edhe a asht sheruse a mundet me u ba ndonje semundje prej saj a te pres me shku ne kosov mu mgjesh apo te behan aparacjon pak ma gjat me spjegon per hernia pershendes shum me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ganja merre mendimin e mjekeve atje per operacionin sepse une nuk ju kam vizituar nga afer qe te jap nje mendim te sakt; prandaj kur une ta kem pacienti per vizite ne kliniken time qe te shikoj te gjitha analizat apo gasroskopin atehere vendos per mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • ibe:

  INDERUARI DR HYSNI,NJE NIP I YNI KA LINDUR ME SHPATULLA TE KEMBEVE E DUARVE TE SHAKURTUR DHE SIPAS MJEKSISE AI DO TE MBETET XHUXH.TANI FEMIJU KA 1 VITE GJYSM DHE DUKET MJAFT I SHKURTUR.JU LUTEM NESE KA DIQKA NGA ILAQET BIMORE QE DO TE NDIKOJ NE RRITJEN E TIJ PASI QE AJ NUK E KA KET TRASHIGIM,POR VETEM MUNGESA E NDONJE VITAMINE GJATE SHTATZANISE SIQ THAN MJEKET.ME PADURIM PRES PERGJIGJEN NE EMAILIN TIM .JU PERSHENDES

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kisha shume deshire t’ju ndihmoja per nipin tuaj por une kuroj shume semundeje tek pacientet nga mosha 12 vjec e larte & jo nen kete moshe , sepse jane mosha pediatrike . Nuk mude te nderhyje sidomos tek personat qe kane lindur me keq formime pra difekte ose keqformime te eshtrave, qe jane problematike ne mjekesine shkencore apo te asaj alternative. Me respekt dr Hysniu.

 • Osman Abazi:

  Ju pershendes dhe ju uroj sukses ne pyunen tuaj. Jam nga Prishtina dhe jam prekur nga semundja MOTOR NEURON DISEASE ose Skleroza Laterale Amiotrofike qe nje vit. nuk mund te levizi nga vendi dy kembet, eshte dobesuar dora e majte dhe zeri.
  A posedoni ndonje ilaq per kete semundje apo jeni ballafaquar me nje person qe ka kete semundje. Pres pergjigjjen.

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar Z. Osman une jame perballur disa here me kete semundje ; por doja te shikoja nga afer si pacient duke te pyetur per disa shqetesime qe paraqiten tek ju atehere do t’ju jap dia ilace bimore pa efekte anesore ne dobi te semundjes tuaj. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127.

 • lule:

  pershendetje doktor vuaj nga semundaj vitiligo dhe kam perdorur vitix gel por nuk me ka ndihmuar..Mund tem tregoni ndonje ilaq dhe a ka sherim kjo semundje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Lule Vitiligo nuk eshte semundje por pigment i lekures pra mungese e nje grup vitaminash qe nuk gjendet ne ushqime apo fruta perime te perditshme ka plot ilace ndihmese . Atehere eja tek klinika per vizit te shikoj nga afer shkallen eshte vitiliga atehere une do t’ju rekomandoj mjekimin e nevojshme. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa Muzeut kombetar afer lokal Pjazza . Cel; 0692106127 .Club;0695238127

 • arjeta:

  pershendetje doktorr kisha pas deshir per me ju pyt per beben tim beba ime ka pas ni infeksjon i cili e ka prek edh ne tru beb ime i ka 4 muj doktorrt thojn me operue se do lang qe po e thike truri gjdo njeriut aq po u dufke me qit e beba ime nuk po e qt se ju ka blloku aj damar a spo di qysh me than e doktorrt po thojn me ja vendos ni cev ne krye per me i depertu langu ne bark ju lutem a keni ndo nja pergjigje per mu nse kin ju lutem kthema sa ma shpejt me fal qe te shqetsova.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arjeta ju duhet ta sjellni beben ne Tirane tek spitali Nr 5 Neurologjia sepse aty ka specialist te mire & te ndihmojne per shqetesimin e femijes tuaj. Me respekt dr Hysniu.

 • ihra:

  pershendetje jam nga umanova e maqedonis dhe vajza e motres eshte esemur nga pankreasi emi zbulu para nje jave pase nje dyshimi qe a fillu te pinte shume uje pasi ajo a 2,5vj eshte fmi shum e vogel tash eshte me diabet dhe merr insulin jo shume e quditshme asi qe nu am ditur se femi aq te vegjel te en diabet ju lutem nje keshill s..a

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar zonj e kuptoj shqetesimin tuaj por une si mjek Alternativ sherbej nga mosha 12 vjec e lart sepse femija juaj eshte moshe pediatrike & ka nevoj per specialiste te mirfillt. Me respekt dr Hysniu.

 • Miranda:

  I NDERUAR DOKTOR HYSNI.UNE QE JU SHKRUAJE NDODHEM NE GREQI DHE BERA ANALIZAT E GJAKUT PER TE PARE SI ISHA ME KOLISTERININ.ANALIZAT TREGOJNE:HDL 23 LDL 80 KOLISTERINI I PERGJITHESHME 150 TRIGLIQERIDHET OSE INDYRNAT NE GJAKE 180.DOKTORI ME THA QE DUHET TE RRITET KOLISTERINI I MIRE HDL.A MUNDE TE ME REKOMANDONI SE SI TA COJE NE PARAMETRA KOLISTERININ E MIRE HDL.PRESE PERGJIGJIE JU FALEMINDERIT

  • Dr Hysni Dankshi:

   Miranda duhet te pewrdorni vajin e fares se zeze te pihet 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt dr Hysniu. cel ; 0692106127

 • Merita!!!:

  Doktor ju lutem nje keshille se si duhet hequr kilet e teperta,çfare diete duhet te mbaj dhe poashtu desha ta di se sa eshte efikas uthulla e molles
  Ju lutem nje pergjigje!!!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merita une kam sjell nga jashte nje ilace bimore perr renie ne peshe pa efekte anesore qe quhet ABC. -12 KG nese deshironi ejani ta merrni ne kliniken time ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel;0692106127 Club;0695238127. Mrespekt dr Hysniu

 • Megi:

  Doktor deshta t’iu pyes ne lidhje me sekrecionet e teperta te djerseve e vecanerisht pjesen e nen sqetullave ku kam perdorur kremra per eleminimin e saj por nuk ka arritur efektin e duhur.
  çfare duhet te perdori qe te pakten ta zvogeloje sasine e tepert te sekrecionit te djerses?
  Ju lutem nje pergjigje nga ju!!!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Megi te pini caj nga bima Sherebela ; merret 1 luge gjelle me kete bime , zihet ne 1 gote uje por te hidhet ne momentin e valimit, dhe pihet 3×1 gote uji me kete caj para buke. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel;0692106127. Club;0695238127

 • linda:

  pershendetje me falni per shqetesimin kam babain te semure nga zorra e trashe ,doktoret ne durres i kane thene per operim por thashe se mos ka ndonje ilaq tek ti qe ti shpetoje operimit ,kur po del jashte ai po ka dhimje te medhe atehere ai e ka dhimjen dhe ne shume raste edhe me gjakderdhje me respekt linda

  • Dr Hysni Dankshi:

   Isha i mendimit qe qe babai te paraqitet tek klinika per nje konsult atehere te vendosim per mjekimin e tij. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127 . Club;0695238127

 • Dea:

  I nderuar mjek.Jam 13 vjec dhe kam pika ne fytyre. Keto pika kane tendence te kthehen ne nishane.Cfare duhet te bej?Faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dea meqenese keni derguar 4 here pyetje une po ju them qe ejani per konsult ne kliniken time tju shikoj nga afer njollat ne fytyre sepse ato c’faqen shume llojsh prandaj nuk munde te vendosim per mjekimin tua nepermjet internetit. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • erviola:

  i nderuar doktor !jam nje vajze 25 vjece dhe kam disa muaj qe me bien floket kam perdor shume gjera si shampo kunder renies por sme kan dhen efekt.ju lutem cfare me sugjeroni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eviola une kam pergaditur nje ilace bimore per forcimin e rrenjeve te flokeve & per parandalimin nese deshironi ejan ne klinike per vizite & ta merrni kete ilace sepse do te ndjeheni mire. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeutt kombetar tek lokal Pjazza. cel; 0692106127 Club; 0692106127

   • erviola:

    do kisha shume deshire te vija per kontroll por ne pamundesi sepse jetoj lar shqiperise.nuk mund ta marr kete ilacin bimor kunder renies se flokeve ne menyre tjeter,nese do ishte e mundur .flm per pergjigjen erviola

 • adi:

  pershendetje doktor kam mrobleme me zoret fryem shum sa smar dot frym kam dhe dhimje te shpeshta te zores te trash

 • Sara:

  pershendejte kusha pas deshire te Di ,nese vaji I fares se zez ,nese hapet dhe nuk e perdori nje kohe ,a Ben te perdoret mbas nje viti

 • leonora:

  ku blihe qaji i kanella . kam dhimbje ne kembe edhe ne krahe edhe djesim, ndihna e lodhur shum gjat dites edhe gjumi nuk me merr nga dhimbje te nesrit nuk mundt te rri ne kemb ,djesimi shkon neper nerva, ju lutem me kshillo jam prej kosoves

 • irina:

  pershendetje, jam 21 vjece para 1 viti tek gishti im rreth thojt lekura ime filloj te zbardhej.di qe kjo semundje quhet vitiligo..a mund te kurohet ose te pakten te parandalohet shperhapja e saj dhe si??ju lutem me ktheni pergj se jam shum e shqetesuar…flm…

 • Eni:

  Pershendetje Doktor.Une jam nje zonje nga Tirana,e martuar me nje femije.Kam rreth nje vit me nje problem,me moslubrifikimin vaginal,a ekziston nje bime mjekesore per kurimin e kesaj,e theksoj jo per te me ndihmuar ne maredheniet intime por per te me kthyer ne gjendjen e meparshme?Shume faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eni ejani ne klinike t’ju per nje konsukt & te japim nje ilac ne forme tubeti per lyrje nga posht qe te beje lumbrifikimin e vangines . Me respekt dr Hysniu ; klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • lona:

  dua te pys i nderuar se a asht i demshem nje shirup per pesh me emrin sipraktin antihistaminik nje shirup qe shton pesh ju lutem me tregoni .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nuk e di efektin e ketij ilaci kimikat ne forme sherupi qe ju perdorni antihistaminik. Me respekt dr Hysniu.

 • antigona hoxha:

  pershendetje mjeku desha me ju pyt rreth nje semundje nese me ndihmoni do te ishe mir.shpesh me mundon lukthi dhe bahem nervoz shum.nuk kam dhimbje shum po me nervozon shum.ju falemidnerit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Antigona ju duhet te perdorni nje ilace bimore USA qe quhet Multi-Enzyme ne tab nese deshironi po jua siguroj une Nga dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • ana:

  Doktor pershendetje une jam Ana.Problemi im eshte me fryrjen e barkut dhe gazrat.Pas cdo ushqimi me fryhet barku direkt dhe zorret me bejne zhurme sic ndodh kur kemi uri,dhe naten kam gazra.Ju lutem doktor me thoni cfare te perdor?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ana ejani per nje konsult ne kliniken time pastaj t’ju jap mjekimin enkas per kete diagnoze. Me respekt . Me respekt Dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0692106127

 • Blerina:

  Tung dottor desha te te pyes per puqrra te imta ne fytyr te cilat po’ me shkaktojn problem ne anen estetike kam provu shum detergjente per fytyr e krema por nuk kan rezultat qe 2 muaj kshtu me kan dal se me heret nuk kam pas mese mund me ma tregu naj recet natyrale apo popullore? Flm shum pershwndwtjw

  • Dr Hysni Dankshi:

   Blerina eja ne Tirane ne kliniken time te jap nje mjekim me kremin qe behet nga vaji i Kobres ( vaji gjarpri ) Mw respekt Dr Hysniu.

 • artjola isufi:

  Dr hysni dankshi si sherohet semundja e brucelozes tek njeriu?
  ju lutem me ktheni pergjigje patjeter sepse me duhet ta kuroj sa me shpejt
  Faleminderit per mirekuptimin

  • Dr Hysni Dankshi:

   Artiola megjithe deshiren e madhe ; por nuk eshte ne specialitetin time. Me respekt dr Hysniu. Tirane

 • Ragbet:

  I ndruar,

  Ne vitin 2007 kam pas problem me levizjen normale te kokes nga ana e djatht, perafersisht 1 vite. Mbas 1 viti vetvetiu jam sheruar pa perdorur asnje medikament perveq nje kremi BAJOLIN qe me eshte dhene nga ana e mjkeut te cilen shum pak e kam perdorur. Tani 2012 kam prap te njejtin problem, koken nuk mundem gjate ta mbaj ne anen e djath kam veshtersi gjithmon me terhjeket koka ne anen e majt. Kam lexuar ne internet, problemet me qafe dhe ceket se unaza 1 dhe 2 pra Atlas dhe Axis jane te cilat e luajn rolin e levizjes se kokes. Jam e shqetesuar lidhur me kete . Nuk kam dhimbje aspak dhe jam ne gjendje ta kthej koken ne dy anet mirpo gjate leximit apo kryrjen e puneve apo gjate ecjes koka vetvetiu nuk qendon drejt por anon nga ana e majt. Ju lutem me rekomandoni si te veproj dhe a eshte diqka e rezikshme .

  Me respekt,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani me gjithe grafin tuaj ne klinike t’ju bej nje vizita pastaj te vendosim per mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • Sanie:

  Pershendetje Doktor!
  Jam 56 vjece dhe kam afersisht 4 vjet qe vuaj nga ekzemi ne duar dhe ne kembe, kryesisht te pjesa e thonjeve. Pasi me trashet thori lekura perreth tij thahet dhe behet me e bardhe. Krijohen si felluska ne dore ne pjesen e pellembes te cilat me kruhen. Gjate gjithe kesaj periudhe kam mar ilace te ndryshme por nuk kam pare akoma asnje rezultat. Pres me padurim nje pergjigjen tuaj.
  Faleminderit dhe pune te mbara!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sanie eja tek une ne klinike te marresh nje ilace bimore pomade per ekzemen. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • ledii:

  Dr Hysni ju kishna lutur qe te me jepni nje pergjigje per sandow daun nashta e dini qfar smuje esht vllavi jem e ket e i kan than mjekt sut mju zhvillu truni per me kalu ket smuj a mund te me thoni se qka me perdor per zhvillim trunit ju kishna lutt shum mem tregu flm shum

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me gjithe kenaqesin time por nuk eshte ne specialitetin tim . Me respekt dr Hysniu. Tirane.

 • pershendetje doktor jam 28 vjeqare vuaj nga hemoroidet qka me keshilloni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per hrmoroidet perdorni lenge Xhel Aloe Vera 3×2 luge gjelle para buke. Me respekt dr Hysniu.

 • jona:

  Doktor dua te informohem per anet negative te skoliozes ne pjesen e poshtme te kurrizit.FALEMINDERIT

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jona ejane ne klinike me sjell grafit qe keni bere pastaj t’ju jap mjekim . Me respekt dr Hysniu Tirane. Cel; 0692106127

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jona ejane ne klinike me sjell grafit qe keni bere pastaj t’ju jap mjekim . Me respekt dr Hysniu Tirane. Cel; 0692106127

 • era:

  Pershendejte Doktor….Desha te bej nje pyetje se a jan te sigurte keto testet e shtatzanise qe i blejme ne barnatore…

  • Dr Hysni Dankshi:

   Era sipas mendimit te kolegeve te mi pra mjeket gjinokolog me kane thene qe aborti 4 javesh nuk ka asnje problem , nese jeni ketu ne Tirane eja te kontaktojme bashke & tju rekomandoj tek nje mjek gjinokologe shume i mire; saper kerthizen edhe ne kete pjese nen lekure paraqiten te rrahurat e nje pulsi sepse edhe aty ka nerva & muskuj; si ne cdo pjese te trupit. Me sh respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • elona:

  doktor eshte i sigurt qe ilaci ABC te dobeson,sepse pashe qe ja kishit rekomanduar nje vajze ,dmth thjesht te heq oreksin apo ka veti qe te dobeson,pra jo thjesht humbj oreksi,faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elona ilaci bimore ABC te heq oreksin & te ule kilet e teperta 12 kg per nje muaj . Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • HYSENI:

  pershndetje zotri mjek,po ju drejtohem juve nga zvicrra.kan nje problem me thimbje te gjoksit kam qen te mjeku ketu ne zvicer disa her kam ba te gjitha analizat ni her nje mjek me pat thene ndoshta ki problem kardiak dhe kam shkue ne spital kan be disa ingjizime kejtt mier po kam dhimbje te her pas hershme ne mes te gjoksit dhe kanjeher kalon dhimbja ne anen e majt qe 8 vite qe vuaj nga kjo dhimbje,me eshte be e pa durushme nuk po di kujt ti drejtohem sa her qe shkoj te mjeku me thot eshte normal kjo dhumbje nuk ke as gje mu ka ba e pa durushme,ju lutem zotri dr me jepni nje kshille si eshte e mundur thimbje e gjoksit dhe mjeket me thojne eshte normale fu faleminderit per pergjigje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dhimbja e gjoksit nuk eshte normale , por duhet shikuar mire puna nese do kini koh & mundesi qe te vini nne Shqiperi atehere une do ju jepja nje mjekim bimore qe ju do te beheni mire . Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel; 0692106127

 • vanesa:

  pershendetje jam nje vajze 17 vjecare dhe kam probleme me mykun e thonjve ..mykun e kam ne thonjte e duarve ..kam marr mjekim per 3 muaj rrjesh me terbinafine baze por mbas disa muajsh u shfaqen perseri ..gjithashtu dhe ne disa pjese te trupit si psh ne gjunj dhe brryl kam si harta myk…dua te di se cfare mund te bej qe te sherohem dhe qe myku i thonve mos te perseritet me ..pres pergj faliminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vonesa eja ne klinike t’ju shikoj nga afer semundjen pastaj t’ju jap mjekimin. Me resppekt dr Hysniu. Cel; 06921006127

 • pacient nga kosova:

  I nderuari dr.Hysni Dankshi une jam nga kosova dhe kam nje problem shum te madh kam ndegjue per bimen aloe vera dhe kam perdor shurupin e aloe veres si bari kunder tumorit ne koke, nuk me ka dhanen ndonje efek permisimi ndoshta se ktu ne kosov po vin produkte fallco ama une kam ndegjue shum gjera te bukur per ket bim .
  I nderuar nese dini ndonje bari apo ilaqi popullor qe mundet ta mposht tumorin ne koke ju lutem me tregoni.
  ju pershendes nga kosova

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam ne kliminiken time nje ilace bimore antikanceroze kryesishte per tomoret ne koke; nese deshironi ejani ne kliniken time ne Tirane me sjell te gjitha letrat tuaja pastaj t’ju jap mjekimin. Me repekt dr Hysniu . Cel ;0692106127 ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza.

 • Sotiraq:

  Pershendetje Doktor !
  Une po ju shkruaj per nje afermin tim i cili eshte 27 vjec. Ai vuan nga Skleroza Multiple te formes agresive dhe ka tre vjet qe nuk eshte ne gjendje per te ecur vete. ai i ka bere te gjitha mjekimet bashkekohore megjithate gjendja e tij mbetet jo e mire.
  Nje mjek alternativ i ka keshilluar qe te pije gjak breshke.
  Cfare mendimi mund te na jepni per kete dhe ndonje mundesi mjekimi tjeter nga Ju .
  Faleminderit Doktor!
  Me respekt Sotiraqi

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sotiraq ma sjellni pacientin per vizite ne klinike t’ju jap mjekim me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127

 • mirela isufi:

  Prsh Dr.Hysni jam nje vajze nga Durresi,,do doja tju pysja per nje semundje,,semundja e brucelozes e cila edhte nje semundje kafshesh…por qe mund te trasmetohet dhe te njerzit me menyra te ndryshme.Te lutem a mund te me thuash nese ka ndonje ilac apo mjekim popullor per sherimin e kesaj semundje..nqs ju mbani ne kliniken tuaj nje ilac te tille te lutem do doja te me thonit qe te mund te vija ne kliniken tuaj dhe ta blija.Faleminderit per mirkuptimin dhe nqs me jepnit nje pegjigje te shpejt….

  • Dr Hysni Dankshi:

   MIRELA Kisha shume deshire te ndihmoja por kjo semundje eshte per mjeket infeksionist. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127

 • pershendetje doktorr kan nje problem e kam HERNIA NE STOMAK E NUK KAM DHIMBJE FARE PO ME KA THAN DOKTORI NESE DON ME OPERU OPER NESE JO JO ME KA THA SI NUK ASHT RREZIK PO TI NESE KI MUNDESI MEM TREGON PAK MA GJENSIT PER TAN SE KTU NE GJERMANI NUK TE TREGOJN EDHE SHUM E NUK KAM DEGJU PER TE HI A MASI TE OPEROHET A DEL MA A JO ME RESPEKT FALIMDERI SHUM

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vjosa kur te vini ne Shqiperi ejani per nje konsult ne Tirane tek klinika ime t’ju sygjeroj nje metode per hrrnien e stomakut. Nga dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127

 • albana:

  pershendetje doktor une kam dhimbje gjunjesh te tmerrshme saqe nuk mund te ngrihem .kam perdorur dhe vitamina por nuk me kane sherbyer per asnje gje .te falenderoj neqoftese me ktheni nje pergjifje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Albana me qenese keni derguar 4 here pytje edhe une po te pergjigjem; atehere me sjell tek klinika nje grafi te gjunjeve pastaj une do t’ju jap nje mjekim bimore enkas per kete diagnoze. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692196127 Cel; 0695238127

 • Berti:

  Pershendetje doktor.
  Kam 2vjet qe sa here qe “dal jashte”, kam gjakrrjedhje. Plagen e kam ne brendesi. Kam provuar pothuajse te gjitha ilacet ne farmaci, por pa rezultat. Kam provuar dhe te ndenjrit ne uje te ngrohte me kamomil si dhe kremera te ndryshme popullore, por perseri pa rezultat. Mund te me ndihmoni ju lutem?
  Me respekt, Berti, tirane.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Berti duhet te pini lengun e sheges ose lengun e Aloe-Veres per ndalimin e hemoroideve. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • doktorr jam nga kosova kam nevoj per nje pomad per pika te zeza me rrespet shpendi

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani ne kliniken time ne Tirane t’ju shikoj atehere te vendosim per pomaden qe ju keni nevoj. Me respekt dr Hysniu.

 • armina:

  pershendetje dr pas vizites time te mjeku mora vesh se kam tumor ne zorre te trash me than te operohem dua te di sa eshte mundesia qe un te jetoj pas operacionit flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Arnina mos u opero pa ardhur tek une per nje konsukte sepse une kam sjell nje ilace te ri bimore antikanceroz pa efekte anesore per tumoret ne pergjithesi sidomos per tumoret ne zorre. Me sjell me vete te gjithe analizat qe keni bere, sepse as une apo dikush tjeter nuk munde te percaktoj ditet e pacientit sepse e dine vetem nje Zot ate gje por dua te them nese no t’ja keni mundesin ta perdorni paksa gjate kete ilace atehere ju do t’ju dhuroj sa te duash jete Zoti keshtu qe nuk duhet te mirziteni. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127 Tirane

 • doktor mirmbrema ,e kam emrin AVNI banoj ne ITALI kam çunin 10 vjeç qe ne moshen 4 cjeç i del ni puçer ne faqe dhe i perhapet po vetem ne njeren façe , dhe i perseritet prap po jo ne te njejtin vend ,i kam be shum mjekime po nuk po i bejn efekt ju lutem ni keshill nga ti doktor ju faleminderit n,q,s e lexoni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mesa duket femija juaj ka Rrjebullen e femijeve atehere ti perdori nje tub qe e ka emrin A-DERMA per lyrje 2 here ne dite . Me respekt dr Hysniu.

 • fatlumi:

  persh.Doktor tua te pyes si behet sherimi i kerthizes kam probleme me te qe 2 vite,kom humbur peshen tej mase.

 • Elona:

  Pershendetje doktor!
  kam nje problem kryesisht me lekuren e duarve.
  ne stinen e veres dhe te pranveres ne lekure(duar) me shfaqen disa pucra te vogla te mbushura, me shkaktojne kruajtje dhe pas pak ditesh perthahen duke ashpersuar shume lekuren, dhe shfaqen perseri me vone.
  kam vene re qe acarohen nga perdorimi i detergjenteve te ndryshem.
  si mund ti kuroj duart sepse po perhapet nga pak ne te gjith gishtat.
  Faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Elona eja tek klinika ti shikoj duart , sepse jane shume lloj semundje te lekures atehere te vendose mjekimin tuaj . Me respekt dr Hysniu Tirane . Cel; 0692106127 Club; 0692106127

   • esma:

    une jam 24 vjeqare jotoj ne gjermani kam nje pyetje shum me rendesi dhe jam shum e shqetesuar nuk mundem te ha as te flej aq shum me mundon ne shpirt nje proble a mundemi me komuniku se bashku ju l;utem shum me shkruani

    • Dr Hysni Dankshi:

     Esma po ju jap dy nr e Cel; 0692106127 Cel; 0695238127 komunikojme drejt- persedrejti per gjithc’ka . Me respekt dr Hysniu

 • mondi:

  kam nje pyetje per gjyshin tim i cili eshte shum i semur nga zora e trash ku aty ju ka pjekur krejt ne bark jashtqitja se mund te sherohet kjo semundje ende nuk din as mjeket tan ne kosov qe e treta dit dit ai n uk mund te qlirohez nga dhimt qe i ka ne bark osht paksa i moshuar reth moshes 84vjeq a mund te jet nje rezik shum i madh nese hyn me ni operacion si mund te me ndihmoni ju lutem

 • oriana:

  mami im ka 3 dite me temperature 38 grade. ne fakt kemi 3 dite qe jemi kthyer ng plazhi ajo u morr me punet e shtepise e me pas u semur me temperature 38.5. i japim postan. i ulet pak e i hipen prap. cfare duhet te bej

  • Dr Hysni Dankshi:

   Oriana mos u shqetesoni se nuk ka asgje por thjeshte nje virus i vogel pas kesaj temperature. Jepni vetem lenge limoni ta pij. Me respekt dr Hysniu.

 • mona:

  pershendetje, pyetja ime eshte se ku mundem me e ble vajin e fares se zeze apo farat e zeza.faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani tek klinika ime ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127. Club; 0695238127 . Nga dr Hysniu

 • pershendetje doktor hysni ju lutem me ndihmoni .vajza ime eshte 14 vjece dhe qe prej 7 muajsh ne koke ka nje vater te rene flokesh gjate kesaj perjulle e ka ndjekur mjekja dermatologe per pa sukses. Ne fillim eshte mjekuar me belosalic pasi vatra ne fillim ishte shum e vogel.Pastaj doktoresha tha se eshte ALOPECI dhe e kuroi me injeksion ne lekuren e kokes me kortizon rreth nje muaji e disa jav .pas keti mjekimi vatra ju zgjerua shume .dhe se fundi mjekja e kuroi me shampo PILOPEPTAN dhe lenge per ferkim pilopeptan keto ishin te nje linje .Pas gjithe ketyre ilaceve vajza eshte shume e shqetesuar se vatra eshte hapur shume dhe ne nuk dime se me cfare te bejme.doktor ju lutem na ndihmoni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani per nje konsult ne kliniken time; ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Me respekt dr Hysniu.

 • ajna:

  Pershendetje!
  Jam nje zonje 40 vjece.Kam pak dite qe jam bere operim nga koliti pasi rezultoi qe kisha tumor.Mjeket nuk me kane dhene nje pergjigje definitive,pasi kane bere mbjelljen e qelizes dhe po presin rezultatin nese eshte tumor “femer apo mashkull”.Ju lutem a ekziston ndonje mjekim popullor per kurimin e ketij tumori,dhe cili eshte ai?Sa perqind e pacinteve me kete lloje semundje kane mundesin qe te shpetojne?Ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ajna ne radhe te pare te uroj sherim te shpejt nga operacioni; ne radhe te dyte te uroj qe analizat te dalin mire pa proobleme & ne radhe te trete nese do te keni ndonje shqetesim ejani per konsulte tek une sepse kam sjell dy ilace bimore antikanceroze pa efekte anesore. Varumin & brokulin per tumoret ne pergjithesi vecenarisht per tumoret ne zorre te holle & ne zorre te trashe. Adresa ; ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Club; 0695238127 Me respekt dr Hysniu

 • leta:

  a sherohet epilepsia me mjeksi alternative

  • Dr Hysni Dankshi:

   Leta ju nuk me keni dhene moshen e paciientit; keshtu qe me dergoni diagnozen e sakt ose ejani per nje konsult atehere t’ju tregoj se si munde te ndihmohet me metoda alternative kjo semundje . Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • alma:

  mirmbrama doktor.vuaj nga koliti dhe ne zorron e trashe ne siperfaqe me ka dal ne pucer ajo me pengon ne jashqitje .ju lutem me thoni si ta kuroj pucren qe te me hiqet.me respekt alma

  • Dr Hysni Dankshi:

   Alma ishte mire ta bebi nje konsulte tek mjekja proktologe ne spital ushtarak , pastaj ejani tek une. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje Dr-Hysni Dankshi jom 18 vjeqare dhe kom vitiligon qe 10 vjet kom qen te mjeki dhe me ka then qe kjo semundje eshte e pasherushme ju lutem me tregoni a sherohet vitiligo dhe qka me perdor per sherimin e vitiligos. pres pergjegjje

 • Doktor mund te me japesh nje shpjegim per pigmentet,e kuptoj pak e shume e,cka jane por si mund ti fitojme ato,a ka ndonje menyr si ti fitojme apo te perdorim diqka per ti fituar ato .Me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vaj i fares se zeze pihet 2×1 luge kafeje para buke & te lyhet tupi 2 here ne dite. Me respekt dr Hysniu.

 • Merita:

  Përshëndetje i nderuar doktor!
  Desha t’iu pyes se cilat ushqime(artikuj) duhet konsumuar në rastet kur kemi ngritje të kolesterolit në gjak,jam 47 vjeçe .Ju lutem shumë cilat ushiqme mund ti konsumoj dhe cilat jo?

  Me respekte
  Merita

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merita eja tek klinika ti jap me shenim ato ushqime qe duhet perdorur ose jo. Me respekt dr Hysniu.

 • Petraq:

  Pershendetje Dr.Hysni!Ne rradhe te pare ju falenderoj per website tuaj ne ndihme te te gjithe pacienteve.Kam nje shqetesim dhe doja te dija nese mund te sherohet me ilace bimore.Vuaj nga pagjumesia,ankthi,stresi.Kam perdorur per rreth 7-8 muaj Loram,se fundmi per mosvaresi nga lorami perdora neurobex dhe tani marr nga nje kokerr para gjumit stilnox.Ju lutem mund tme ktheni nje pergjigje sa me shpejte te jete e mundur pasi gjendja po behet e padurueshme.Ju faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Petraq ishte mire per ju te vini ne klinike tek une per nje konsult, qe te bisedojme nga afer; atehere te vendosim mjekimin tuaj.

 • enis:

  pershendetje doktor Hysni,kisha nje pyetje rreth tensioni(shtypja e gjakut) te lart apo tensionit te ulet si mund te sherohet nese kishe pas mundesi me me tregu. une kam nenen time me mosh 48 vjeq edhe zakonisht kur i bie te eci ne kembe rreth 4 km fillon shtypja te i ngritet dhe pastaj ka edhe dhimbje koke ose ose edhe me rastin e ramazanit diten e pare qe fillo te agjeronte pati ngritje te shtypjes deri afer 200 kisha pas deshir te dije nese mund te sherhohet dhe si faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam pergaditur nje ilace bimore per tensionin & zemren pa efekte anesore . Dr Hysniu. Tirane. Cel ;0692106127

 • pershedetje doktorr jam getuari nga prizreni jam ne moshen 20 vjeqare…arsyja pse vendosa te ju shkruaj eshte pasi une nuk mund te spermoj pra nuk kam sperm dhe ndonje ushqim a ka qe te me shtohet sperma….faliminderitt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Getuar duhet te perdorni Vajin e Fares se Zeze 2×1 luge kafeja para buuke. Me respekt dr Hysniu.

 • kristi:

  Pershendetje Doktor,doja te pyesja ku mund te gjej leng ose plur te Boronices se kuqe.Ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kristi ; Boronica eshte mire te perdoret ashtu sic eshte e thate ; pra e gjen tek pikat e bimeve mjekesore ne Tirane e paketuar me qeska ku ne te shkruhet menyra e perdorimit . Dr Hysniu

 • Jam linda jam e interesuar per vajin lini a ndikon ne dobsim dhe a asht i damshum per perdorim gjat kohes kur ke femijun ne gji a ndikon ne dobsim dhe qka mundem me perdor ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vaj i linit eshte i demshem ne kohen qe keni femijen ne gji & nuk sherben per dobesim. Respekt dr Hysniu.

 • dita:

  pershendetje jom shtadzan ne javen e 30 kom shtrengime te barkut edhe dhimbje nga funi i barkut edhe shpina aosht ndonje rrezik kam kontrollen edhe dy dit po desha te me ndimohni edhe ju… ju faliminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ju duhet te beni patjeter nje kontroll te shpejt te mjeku Gjinokolog , sepse eshte specialiteti i tij. Me respekt dr Hyysniu.

 • faliminderit per pergjigjjen me kan propozu vajin lini mirp ju that qe qenka i damshum qka mundem me perdor qe nuk asht i damshum qe asht bimore qe ndihmon ne dobsim qat kohes se gjidhanjes a ka ndonje qaj ju pershendes

 • adelina:

  pershendetje i nderuar doktor desha te bej nje pyetje qe me shqeteson…
  me dridhen duart jo gjithmon por vetem kur te vijn musafir dhe nuk mund ti sherbej edhe ndodhem ne situate te pakendeshme qfare duhet te bej ju lutem per nje pergjigje..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja per konsulte tek klinika tju jap nje mjekim. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Cel; 0695238127

 • Muhamet:

  Ju kerkoje falje per shprehjen e drejpterdrejte gjate shtrimit te pyetjes. Jame 26 vjeqar,mashkull.Afer 1 vit u be qe pas mardh.sek.ka filluar te shfaqet nje therrje ne fund te bargut ose ne pjese e organeve te bremdshme gjemitalee cila eshte e veshtire te durohet dhe zgjat rreth 15 minuta,donjehere gjate urinimit edhe ndjeje djegesim. A mund te me tregoni cili eshte problemi im dhe qfare te beje .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ju duhet te beni nje vizite tek mjeku Androlog , sepse kjo diagnoze nuk eshte ne specialitetin tim. Me respekt dr Hysniu.

 • Liman:

  Pershendetje , i kam gurt ne yllz dhe shoqja i ka gurt ne veshk i kemi ba fotografimet qka pom kshillon per keto smundje dhe a ka barna per neve ne tiran dhe a kan qmim te shtrenjt , kemi perdor barna por shum pak ka permisim para se me ardh ne Tiran qka duhet me perdoor deri sa te vij atje ne kliniken tende , sepse un jam nga Kosova . Pres pergjigjjen tende te felenderoj nese me pergjigjjesh …

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ne radhe te pare ju nuk me keni sqaruar mire pyetjen; ne radhe te dyte nuk keni treguar sa mm eshte guri & ne radhe te trete une kam pergaditur nje ilace te ri bimore ne form pluhuri per shkrirjen e gureve ne veshka deri ne 1.5 mm. Une ndodhem ne klinike deri diten e shtune pastaj largohem me pushime 10 dite. Me respekt dr Hysniu.

 • limani:

  pershendetje i nderuar Doktor e kam nje pyetje i kam gurt ne illz Gruaja jem i ka ne veshkë Qka pom kshillon per Barna Derii Sa Te vij te tii qka pom kshillon me perdori deri sa te vijj tek ti . Me Rrespekt Limani

 • arjola:

  pershendetje doktorjam 21 vjece.kam probleme me zbokthin.kam lekur te yndyrshme ne renjet e kokes kurse majat ikam te thata.me kruhet koka dhe zbokthi esht i yndyrshem me ngjitet ne kok gjithashtu me bie dhe floku besoj na zbokthi .lexova qe kishit zbukuar nje ilac te ri.ju lutem brenda mundsive nje pergjigje te shpejt.ju faleminderit.

 • Artan:

  Pershendetje doktor, para 8 vitesh me eshte shfaqur semundja e kolitit dhe e kam mjekuar me sulfasalazine (tableta). Pergjithesisht kam qene mire, nuk pij ilace. Kam dy jave qe me jane shfaqur hemoroidet, po pij cajin e majasellit qe prej dy javesh por nuk ndiej ndonje permiresim. A mund te me thoni si te veproj? Faleminderit.

 • Ardiana:

  Pershendetje
  Vellau im eshte 22 vjecar, qe 1 vjet e gjys eshte ne spital per shkak aksindetit te rend me makine, po i thojn qe ka multi trauma te trurit , nuk jep ndonje shenj qe ka vetdije , as edhe nuk leviz , perveq qe i ka syt e hapur , jan munduar ne cdo menyre me i ndihmu por nuk ka mundesi , cila do te ishte keshilla e juaj , a ka gjasa ndonje ilaq bimor ti ndihmoj se pakut per muskujt qe i ka te shtrenguar ose cfardo qoft qe ju mund te dini edhe te keni njohuri rreth kesaj teme ,

  Ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Juve duhet te merrni kontakte me mua ne nje koh te pershtatshme atehere te vendosim per mjekimin. Me rspekt dr Hysniu . Tirane Cel ;0692106127

 • pershendetje doktor kam dhimbje te lukthit edhe te djegura ne lukth qdo koh si para ushqimit si pas ushqimit edhe goksim shum qa me rekomandoni juve flm per mirkuptim pres pergjigjeje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sjellni te gjitha letrat dhe pergjigjen tuaj nga mjeket specialist atehere t’ju jap nje mjekim bimore. Nga dr Hysniu Tirane.

 • emi:

  pershendetje dokto une jam 26 vjece e qy pas lindjes se djalt tim para 4 vitesh kam pas shjetesime nga stomaku ne fillim bera nje vizit e nje eko e mora nje mjekim e per 2 vjet nuk perdora asgje .edhe pse kisha sjetesime . si gromsira e te perziara nga njeher .por me shum problem kam dhimje ne stomak e me shum mbas te ngreni. kam ber sonden e me than qe ke gastirt e refluks kam perdor shum ilace pos asgje nuk me ka dhen efekt . kam perdor pulcet hulkobo e ompremazo ketu i kam perdor per nje mua ose dy por nuk me kan dhen efekt . nese munden nje pergjigjje ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani per nje konsulte ne kliniken time dhe t’ju jap nje mjekim bimore enkas per problemin tuaj. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • emi:

  pershendetje kam 4 vjet qe vuj nga stomaku per dy vjet nuk kam mar mjekime pastaj bera fibren dhe me than qe ke gastrit kronik e refluks
  kam perdor shum ilace keto dy vitet e fundit po pa rezultat . kam perdor pulcet neksium e hlkobos dhe tani kohet e fundit per nje muaj omeperazol por pa rezultat
  problemi me i madh qe kam dhimje ne pjesen e stomakut sikur e kam plag ate pjes me shum kam dhimje pasi kam ngren gjysem ore pas dhe kam shum gromsir .ju faleminderit prs pergjigjje.

 • adelina:

  pershendetje doktor,a mund te me thoni ndonje ilac popullor per parazitet,nqs keni mundesi.,kryesisht per “ascaris fece larvore”..ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per askaridet do te merrni nje gote uje me shellire djathi 4 thelpinje hudhra te shtypura mire te lihen te mbyllura ne nje kavanoz per 24 ore pastaj kullohen dhe pihet nje luge gjelle cdo dite esull ne mengjez deri sa te mbarohet. Me respekt dr Hysniu Tirane

 • imrane shabani:

  pershendetje doktor une jam nje vajz nga KOSOVA , desha ta bej nje pytje , qe nje koh te gjate vuaj nga renja e flokeve , kam kruarje ne kok dhe me bien shume floket , kam qen tek shume mjek ne KOsov , Maqedoni por nuk kam pasur sukses , floket ende ne bien shume ,te lutem nese mundet kjo smundeje te ket suskses kisha dashur tju vizitoj apo edhe a ka sukses ,ju lutem shume te ma ktheni pergjigjen sepse jam ne gjendje shum te keqe .

  • Dr Hysni Dankshi:

   EjANI NE TIRANE PER NJE KONSULT NE KLINIEN TIME T’JU SHIKOJ NGA AFER SHPRESOJ QE DO TE KENI REZULTAT. ME RESPEKT DR HYSNIU . CEL 0692106127

 • Edison:

  dr. um kan dal do puqrra ne organet gjenitale perkatesisht ne testikuj nuk me dhembin ama ka kruarje te madhe mund te me tregoni sa me shpejt se si te veproj dhe te me tregoni se qfar jan keto dhe si mund te menjanohen.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te shkoni tek mjeku dematolog te beni nje kontroll per te pare se cfar problemi keni. Pastaj ai vendos per mjekimin. Nga dr Hysniu.

 • Pershnedetje Doktor! Para 20 ditesh, u diagnostikova me infeksion tiroidit pasi bera ekon, shintigrafin dhe analizat e tiroides ku dola me funksion te ulet te gjendres tiroide te lehte . per kete mjeku endokrinolog me dha mjekim letrox 100mg per 2 muaj.
  Por gjate kesaj kohe ve re se kam bllokim te theksuar te frymarrjes, gje qe me pare nuk ka qene kaq e theksuar, duke u shoqeruar me dhimbje ne damamarin ne fund te qafes krahu i zemres. Kam bere dhe nje EKG te zemres para 20 ditesh dhe me ka dale shume mire, dhe tensioni varion 11 me 7 ose 12 me 8 vetem ne raste te mungeses frymarrjes apo ndonje problemi qe me shfaqet e kam patur per disa sekonda 14 me 9. Dua te sqaroj se ky problem nuk me shfaqet ne gjume apo te shoqerohet me djerse keputje. te lutem nese mund te mendihmoni pres pergjigjen tuaj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Valbona ; une kam pergaditur nje ilace bimore per kuurimin e gjendrave tiroide me mungese te jodit. Nese deshironi ejani per nje konssukte ne klinike pastaj t’ju jap mjekimin .Me respekt dr Hysniu. Cel;0692106127

 • Veshkat e mija prodhojne gure rregullisht bile aty kam edhe nje qeske me uje Gure kam nxjerre dhe pasi i bera analizen dhe ja dorezova mjekes me tha qe nuk mund te ruhem sepse keto perberes jane ne te gjitha ushqimet .
  por tani guri eshte 1.2 mm dhe duket se ka zene vend nuk me bezdis por kur ndiuej ndonje veshtiresi marr pak amoks per infeksion guri qe nxorra ishe si shtuf dhe i forte
  cmund te pi nga keto barna nese eshte e mundur sot jam 40 dhe duket sikur veshka nuk inxjerr me vete pasi kam nxjerre gure nga te dy veshkat

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje ilace bimore per shkrirjen e gureve ne Veshka ejani ta merrni . Me respekt dr Hysniu. Cel 0692106127

 • mi tregoni disa ilaqe per ankth

 • beta:

  mirdita kam probleme me duar me kan dalur puqrra te vogla mandej ne mengjes me mbledhin shum qelb dua ta di me qfar mund ti heki si mund te sherohen kam qen te shum mjek te lekures te disa specialist po asgje me qesin hapa edhe nuk me bejn asgje ju lutem me ndihmoni

 • limani:

  pershendetje doktorr nga limani jam nga firaja komuna shterpes une kam problem me hemoridet ika 8 vite me barna me qeshit kremi kamarr injekcjane simora incjane kesh ifektuar tana kam shkuar teni mjek privat mika shkrue do ilaqe po pak qekam per,irsim pom munon hove hove deshta met pyt akeni barna per ket smjundje te majesilit
  doktorr pot pershendes shum pun tembar dhe jet te gjat diten emir

 • Jonuz.I:

  Pershendetje z.Hysni Dankshi. Jam nga Tetova dhe vuaj nga semundja spondiliartroza lumbare, ne incizim shihet diskus hermnia gradus 3. Ne spitalin shteteror te Shkupit me kane thene se duhet te operohem urgjentisht, por, une dua qe te provoj menyra tjera dhe t’i largohem operacionit. Pra, ju cfare me rekomandoni? Pres pergjigjen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jonuz isha i mendimit te vini per nje konsult ne kliniken time ne Tirane qe te shikoj gjithcka qe ju keni bere atehere t’ju jap mjekimin enkas per kete diagnoze. Jam ne vizite nga e hena ne te shtune nga ora 8-00 deri ne oren 14-00. Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje semundja ime asht shum e vjeter afer 30 vjet kam vuajt shum nga depresioni ankthi vetem shpirti im e din si i kam kalua ketovite dhe kam perdorur shum barna te ndryshme kam edhe shum shushuritje ne vesh koressteroll diabetiku me asht me asht lajmruar tani ne kohet e fundit veshet e mija rreth 30 viteve me fishkllojn apo shushurutin tingull monotonik athua keni ndonji ndjenj qe do me ndihmoni me barnat e juaja popullore?

 • Amira:

  Pershendetje.Une kam nje dhimbje ne anen e majte te gjoksit.Kam veshtiresi ne frymemarrje,kam perdorur nje ilac te quajtur lexilium(qetesues)kam bere disa dite me mire por perseri tani kam veshtire te marre fryme.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja per nje konsult ne kliniken time t’ju pyes per disa shenje qe paraqiten tek kjo semundje passtaj t’ju jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Clu; 0695238127

 • si mund te mjekohet infeksjoni veshit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te kunsultohuni me mjekun Otojater pastaj te vini te merrni mjekim tek une. Me respekt dr Hysniu.

 • me falni desha tju pyes grapefruit per qfar semundje ka ndikim pozitiv ju pershendes.

 • eneida keta:

  pershendetje dortor!!
  kam nje shqetesim prej disa kohesh qe spo mundem ta ndaloj. kam renie masive flokesh ,do te doja si ta ndaloja. kam nje bime aloe vera ne shtepi,doja te dija nese kjo bime me ndihmon ta parandaloj kte problem.
  me rrespekt eneida keta!!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja t’ju jap nje mjekim bimore enkas per problemin tuaj. Me respekt dr Hysniu . Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • DR. Hysni kjo recete:
  Merret 50 gr bar blete dhe zihet per 10 min ne 1 liter uje. Kullohet dhe pihet.

  Kjo recete eshte e rekomanduar per te qetesuar nervat

 • Denisa:

  Une jam vetem 18 vjece dhe me bien floket gjate gjith dites. Jam vertet shume e shqetesuar per kete fakt kam frik ti prek floket sepse me ngelin ne dore ky proces ka 1 muaj qe ka filluar dhe nuk shoh asnje permisim dhe pse kam mar vitamina te ndryshme. Nuk e di nqs do ishte e pershtatshme mbjellja e flokeve per rastin tim dhe do te doja te dija kostot nese me lejohet! Ju falenderoj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Denisa eja te konsultohesh me mua ne klinike pastaj te vendosim per mjekimin. Me respekt dr Hysniu Tirane Cel;0692106127

 • Pershendetje!
  ju lutem ku mund te gjeje matula herbal formula

 • mira:

  pershendetje dr. Jam nje vajze 20 vjece. Me ndodhin ndonjeher shqetesime rreth zemres dhe gjoksit ssi therje. Pse ndodh kjo? A duhet te shqetsohem per ket dhe cfare duhet te bej. Te falenderoj per pergjigjen tuaj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mira eja per nje konsult tek klinika ime t’ju pyes per disa shenja te tjera pastaj te jap nje mjekim bimore enkas per kete gje . Me respekt dr Hysniu Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • mira:

  Pershendetje!jam nje vajze 20 vjece. doja te pyesja per disa shqetesime qe me kapin ndonjeher rreth zemres dhe gjoksit si therje . a duhet te shqetesohem per kte dhe cfare duhet te bej ? ju faliminderit per pergjigjen tuaj zoteri.

 • pershendetje doktor une jam nje djal 15 vjec edhe kam pucra te fryra mund te me jepni nje rekomandim

 • doktor me fal qe po te shqetesoj po pucrat e fryra qe jane me qelb

  • Dr Hysni Dankshi:

   Genti perdorni Vaj i fares se Zeze per lyrje te fytyres 2 here ne dite & per pirje 2×1 luge kafeje para buke. Me respekt dr Hysniu

 • flutura:

  Pershendetje doktor!
  vajza ime eshte 15 vjec.Ka rreth tre vjet qe ka probleme me lekuren e fytyres, gjithe kohes e ka me pucrra te cilat i lene dhe shenje ne fytyre.
  Pervec kesaj ajo ka nje dalje te shtuar te qimeve ne trup por dhe ne disa pjese ne fytyre [poshte mjekrres] kjo i sjell asaj shume merzitje dhe stres. Cikli akoma nuk eshte stabilizuar tamam persa i perket dites se ardhjes , ardhja shoqerohet me dhimbje shume. Cikli i ka ardhe pa bere akoma 11 vlec. Nje shqetesim tjeter qe kam eshte se me duket sikur ka stopuar dhe nuk po rritet me. A mundeni te me ndihmoni. Faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Zonj ma sjellni vajzen per nje konsulte pastaj te vendosim per mjekimin e saj . Me respekt dr Hysniu. Adresa e Klinikes ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetare tek lokal Pjazza Cel; 0692106127 Club; 0695238127 Me respekt dr Hysniu.

 • PERSHENDETJE ,,DOKTOR HYSENI ,JU UROJ GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE ,,,JU PERGEZOJ PER GADISHMERINE QE TREGONI PER TE SQARUAR CDO PERSON QE KA NEVOJ PER SQARIM ,,,UNE JAME DIABETIKE ,,PO KAM PROBLEM ME LISHANAT QE KAM MBRAPA KURRIZIT ,,LISHANAT I KAM NE FORME NJOLLASH NUK ME JAPIN SHQETESIM KETO QE KAM NE KURRIZ ,,POR KAM PERPARA KETU NE PJESEN E SIPERME TE GJOKSIT DISA JO LISHANA POR COPEZA TE VOGELA SI MISH ,KETO ME JAPIN SHQETESIM SE KUR VESH RROBA BLUZE ETJ ME JAPIN BESDI ,,JU LUTEM MUNDE TE ME NDIMONI ME NDONJE ILAC POPULLORE QE KUR TA PI TE ME LARGOHEN ,,,,JU FALEMINDERIT ,,PRES PERGJIGJEN TUAJ ,,,,ME RESPEKT MJAFTONIA ,,,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Inderuar Zoteri me vjen keq por kjo diagnoza juaj nuk eshte ne specialitetin tim qe une te mjekoj kete shqetesimin tuaj. Me respekt dr Hysniu.

 • Majlinda:

  PERSHENDETJE DOKTOR HYSNIU,JAM NJE ZONJE RRETH TE 46-VE, KAM NJE PROBLEM NE LIDHJE ME LEKUREN, JAM VIZITUAR DHE ME KANE THEN QE E KE MYK NE LEKURE,KAM MARRE MJEKIMIN PERKATES PORR PA REZULTAT,Funit 15 Cpsules dhe Travogen Krem. ju lutem me ndihmoni ju me ndonje mjekim , kam rreth 3 vjet shfaqen dhe zhuken ne sezone te ndryshme, ne plazh ne rrezet e diellit mu bene me te dukshme,kam dhe pak kruarje te lekures ne pjesen prapa te qafes,, me respek ju lutem nese mund te me ndihmoni,ju pershendes

 • Meri:

  Pershendetje doktor.. kam vellain qe vuan nga depresioni,, ka ndonje mjekim nga ju dhe me se sherohet sepse kam lexua dhe dje ne televizion qe shkruhel: shkencetaret thone qe depresioni nuk kuhet te kurohet me antidepresive… e vertete eshte kjo doktor Hysniu???? flm qe gjeni kohe per te na shkruar ne lidhje me pyetjet tona..te pershendes

 • pershendetje ,,,ju uroj gjithe te mirat e kesaj bote qe ndinoni te semuret ,,,,problemi ime eshte se une kame vene re se me bien floket shume ,,nuk i kam te gjata i kam prere te shkurtera po e shikoj qe me bien akoma ,,flokun e kam me yndyre dhe shume te holle ,,keshtu e kam pasur gjithmone dhe tani me yndyre e kam pamvarsishte qe kam perdorur shampo per yndyren dhe per mos me rene floku ,,ju lutem a munde te me rekomandoni ndonje ilac popullore qe ta perdore se po cmendem ,kur ngrihem nga gjumi e shikoj jastikun plot me fije floku ,,ose kur krifem gjithashtu ,,ju pershendes dhe ju uroj shendet ,,me respekt xhorxha ,,,,

  • Dr Hysni Dankshi:

   Faliminderit Xhorxha per komplimentin ; Nee se deshironi ejani tek klinika ime per nje konsult & t’ju jap nje mjekim bimore per forcimin e rrenjeve te flokeve eliminimin e zbokthit & trashjen e fijeve te flokut . Me sh respekt dr Hysniu.

   • me falni doktor ,,po nuk ju thashe qe ne fillim po une nuk ndodhem per momentin ne shqiperi ,,sepse vazhdoj studimet ketu ne itali ,,po mu dha mundesia qe te vi ne shqiperi per pushime per krishtelindjet apo vitin e ri do te vi pa tjeter ne kliniken tuaj ,,ose ne mungesen time do tesjedhe ndonje mikeshen time qe te me mbaroj pune ,,te faleminderit shume zoti ju ndimofte ju dhe ju dhente fuqi per te ndimuar te gjithe ata persona qe kane nevoj per ndimen tuaj ,,me respekt te madhe shume ,,xhorxha ,,,

 • viki:

  Pershendetje .
  Se pari ju uroj pune te mbare dhe qdo te mire ne jete.
  doktor pyetja ime eshte kjo: Jam 36 vjeqare peshoj 70kg dhe jetoj ne kosove. andaj deshiroj te di se qfar ilaqi mund te perdor per dobesim mirepo qe mund ta blej edhe ne farmacit ne kosove. flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Zonj. une kam sjell nje ilace te ri bimor per domesim pa efekte anesore qe kane ardhur nga Kosova & e kane marre kane patur rezultate te mira. Ajo quhet ABC Vetem ne kliniken time ne Tirane gjendet. Ky ilace bimmore ka veti te heq 12 kg per nje muaj . Nuk perdoret nen moshen 18 vjecare & mbi moshen 60 vjec nuk perdoret tek grat shtatezene, nenat me femij ne gji, tek personat me semundje te rende te veshkat & te zemres tek gjithe personat e tjere perdoret pa problem. Me respekt dr Hysniu.

 • azem:

  pershendetje doktor si mund te mos kem puqrra apo akne ne fytyr
  pres pergjigje nga ti

 • sibora:

  pershendetje doktor,jam nje vajze 17 vjec dhe para tre vjetesh filluan te me bien floket, vitin e fundit renja e flokeve me ka ndaluar por problemi eshte se nuk dalin shume flike te reja, floket me kan ren me zona dhe kam flok te ren me shum ne maje te kokes, dhe ne pjeset anash kokes,kam marre shum kura te ndryshme dhe kam provuar shum shampo , kohet e fundit kam filluar te pi edhe vaj lini dhe i lyej floket me te.Nese mundeni a mund te me jepni nje zgjidhje per problemin qe kam ? Ju faleminderit

 • Ramë beqiri:

  Si mund te i keme librat tuaj z.Dr Hysni ketu ne Suedi ? Ju pershendes duke ju deshiruar shendet dhe suksese.

 • pershendetje jam nje nan ekam nje vajz 1 vit e 3 muaj mjeket me kan than qe ka perzije ne kromozome 1shin 3shin dhe 13 dhetshin ju lutem me tregoni rreth ketyre kromozoneve diqka dhe amunedeni mem ndihmu ju diqka ju faleminderit pres pergjigjejen tuaj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te konsultohuni me mjeke Pediater une marre persiper te gjithe pacientet nga mosha 10 vjec e siper. DR Hysniu.

 • marsi:

  Pershendetje doktor!Doja t’ju pyesja nese mund te me thoni ndonje mjekim per semundjen e ekzemit(e lekures).Kete semundje e ka babai im dhe ka njolla ne trup,ne kemb,dhe ne brryla.
  Gjithashtu doja tju pyesja per ndonje ilac per dhimbjen e kokes per gjyshen sepse ka dhimbje te vazhdueshme te kokes.
  Faleminderit!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marsi babaj juajqe sipas mendimit tim ai ka Psoriaze Vulgaris semundje e lekures qe qetesohet & permisohet por jo qe te sherohet plotesisht ; keshtu une kam pergaditur nje pomade bimore qe ndihmon ne kete drejtim , sa per gjyshen kam sjell nje ilace bimore nga Arabia per keete gje . Me respekt dr Hysniu . Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • ju faleminderit gjithsesi do te vij
  po per guret e temthit ka ndonje gje qe i shkrin

 • robert:

  pershendetje dr. hysni. kam 3 – 4 vjet qe sa her shkoje per tu fler gjume, mbas 5 minutas fillojn dridhet e kembeve. keni ndoj nje ilac per kete lloj smundje? me respect bert

 • arsid:

  pershendetje doktor… problemi im esht se kam pucra ne fytyre dhe doja te keshillohesha me ju per kte problem nqs mund te me jepni ndonje kur popullore ose ndonje ilac per heqjen e ketyre pucrave…

 • nebije:

  pershendetje julutem me tregoni gjat shtatzanis per dhimje dhami qfar duhet te perdoret ju letem se kam shum dhimta..

 • pershendetje doktor a keni ilaq kurus per verdhezen e zez sa koh shkon deri me kurimin e kesaj semundje ?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per verzen e zeze perdoretnje ilace bimore Brokulin & Aloe-Vera i kam ne klinike kur te keni mundesi ejani te konsultohemi ne Tirane. Cel; 0692106127

 • eranda:

  i nderuar doktorr ka shum vite qe vuaj nga staphylococus aereus fyti me dhemb shum gjithashtu kam dhembje te nyjeve dhe lodhje trupit niherit dhe nje arome ne goje.gjat gjith vitit dhembja eshte prezente ama gjat stines se dimrit me ajet mbrenda ter fyti dhe me behen si ne form veze por mjeket me kan then se nuk ke bajame .qfare mendoni se eshte e nevojshmne per sherimin e kesaj semundje se me as antibiotiket nuk po me ndikojne aq shum sa kam mar.me rrespekt per ju.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani per nje vizite t’ju shikoj per problemin qe keni sepse edhe une si mjek alternativ dua te krijoj mendimin nese keni ate problemin qe thone koleget apo dicka tjeter prandaj eshte mire nje konsult. Me respekt dr Hysniu.

 • nita:

  pershendetje jam nje vajze 16 vjeqare dhe kam akne ne fytyr por problemi eshte se me skuqet fytyra dhe kam shum temperatur dua ta dij nese eshte shkaku nga aknet amo nga diqka tjeter qe skuqem ?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Duhet te pini vajin e fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke ; por duhet te lyheni fytyren perseri dy here ne dite. Nga dr Hysniu.

 • Amina:

  Përshendetje dr.Hysni Dankshi
  Desha t’iau parashtroj nje pyetje:Jam e operuar prej gjandres tiroide dhe perdori Letrox 100, jam shtatzen a paraqet problem nese vazhdoj ta perdori Letroxin.JU FALEMINDERIT…

 • i panjohur:

  Mirmbrema Doktor,nje mikja ime qe jeton ne jasht Shqiperie sapo ka kryer nje trasplant te palces kurrizore,nga analizat e doktoreve than qe pershtatej vetem palca e vellait te saj.Edhe pasi ka kryer transpalntin ,doktoret vene re se trupi nuk po pershtatet me palcen e re,mund te me tregosh se a eshte normale kjo gje?Dhe nese po ,ka ndonje kohe te caktuar qe trupi te rreagoje pozitivisht kundrejt ketij transplanti,sot eshte dita e tret qe trupi i saj nuk po rreagon pozitivisht.(Vajza ne fjal eshte e diagnostikuar me Leucemi Akute).

  • Dr Hysni Dankshi:

   Pershendetje une nuk jam mjek neorokirurge apo hematologe qe te jap nje pergjigje te sakt por si mjek Alternativ kam sjell nje ilace bimore per Leucemin qe ka ndihmuar sh ne kete drejtim qe quhqt Varumin , nese deshironi ejani te konsultohemi tek klinika. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • dona:

  Mirmbrema Dr. desha te pys semundja e tumorit qysh krijohet dhe kur ta heqim prej trupi mushkrin e bardh a esht rrezik apo a ka afat prap per te jetuar ? njeriu pa mushrki te bardh vetem te zez

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dona une kam nje ilace bimore per tumorin ne mushkri te bardhe edhe ne melci te zeze etj; qe ka efekt por me duhen letrat e pacientit ti shikoj nga afer. Me respekt dr Hysniu.

 • Pershendetje doktor,
  Jam nga Prishtina dhe desha t’u falenderoj qe para nje viti kam qenw me vajzen time e cila ka pas disa pika ne lekure dhe pasi ju ia keni dhene barin ajo tash eshte mire.
  Desha me ju pyt mos keni ndonje bar qe ka efekt per guret ne tamth, ne menyre qe me i ik operacionit. Ju pershendes dhe u pafshim me te mira!
  Isa, Prishtine.

 • arta:

  Pershendetje Doktor! Ju uroj shendet dhe flm per keshillat e vyera. Une kam nje problem prej shume vitesh kam sinozit kronik dhe si pasoje e saj kam humbur dhe nuhatjen,jam mjekuar shpesh por pa rezultat madje mjeket me kane thene qe eshte e veshtire te kthehet huhatja. Pas disa mjekimeve pata nje ndryshim ndjeja aromat e forta, shume te forta por tani jam po njesoj. A mund te me keshilloni dicka Ju?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani tek klinika per nje konsult t’ju jap nje ilace te ri bimore qe perdoret me pika ne hunde vetem per sinozitin eshte shume efikas. Me respekt dr Hysniu.