Falenderim Per Doktor Hysniun

Quhem Rrapush Reci 38-vjec nga fshati Helmas i Kavajes . Kam pesuar nje aksident te rende automobilistik ne vitin 1998 . Kam rene ne nje humnere ne nje lartesi rreth 350 metra me derguan urgjentisht ne spitalin NR 5 : ne pavjonin e neurologjise per pese jave dhe pastaj me derguan ne spitalin e specjalizuar ne Turqi per dy muaj, dhe me pas u ktheva ne shqiperi , perseri tek spitali NR 5 . E gjithe kjo vazhdoj me gjendjen time jo te mire shendetesore . Kam qene oficer ne nje repart ushtarak ku u lirova si nje invalid. Por plaget qe ishin hapur nga aksidenti nuk po mbyllenin per shume kohe . Rastesisht ndoqa ne nje emisjon televiziv mjekun alternativ Hysni Dankshi dhe kerkova ndihme tek ai per plaget qe kisha ne trupin tim, qe nuk po mbylleshin dhe kisha infeksion te rende. Ky mjek me pergatiti disa ilace bimore qe i pija nga goja, dhe pomade per lyerje nga jashte per plaget qe ishen perhapur ne trup. Mjekimi zgjati shume kohe sepse gjendja ime ishte shume e veshitire derisa plaget u mbyllen perfundimisht. Tani jam mire dhe gezoj shendet te plote . Gjithashtu tani eci pa shkop dhe paterica. Jam i martuar keto kohet e fundit pas sherimit dhe gjithashtu jam ne pritje te nje femije. Kjo ishte drama e jetes time . Pasi bera kete pershkrim te aksidentit tim nuk mund te anash-kaloj pa bere nje falenderim te vecante per mjekut qe me kuroi. Dua ta falenderoj perzermersisht  Dr  Hysniu duke i uruar atij jete te gjate mbaresi gjithmone dhe te kete suksese te metejshme ne pune si mjek alternativ, qe ne zemren dhe ne shpirtin e tij gjendet humanizmi ndaj pacientit ku eshte vetrtetuar prej shume vitesh. Atehere zoti e bekofte per ne dhe  familjen e tij. Me shume respekt nga une pacienti i sheruar  Rrapush Reci

11 Responses to “Falenderim Per Doktor Hysniun”

 • lola:

  e kam motren smut prej zorres se tresh problemi asht qe 2 aperacjona asht tyj ba a peracjoni 2 hale nuk i ka as 3 jav por dhimt po ka shum kur po ka me ban nevojen e madhe julutna mjeki hysen dankishi ma jep pergjigjjen

 • artur cami:

  kam babain semur qe 15 vjet me kete lloj semunde si mund te me ndihmoni ju lutem…. falemindeit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me saqaroni mire pyetjen nga se vuan babai juaj , se nuk e keni cilesuar semundjen qe ka ai. Me respekt dr Hysniu.

 • lumnije:

  pershendetje doktorr kam dhimt koke shum te madhe kam ethe temperatur tug dhe likshtim ju kisha kshillu qe tma tregoni ni terapi se vetem me infuyion qe mkalon kam ba cede fotografime analiya kejt mir mkan than nuk po mujn me ma percaktu nga po vjen burimi i dhimtes

 • lumnije:

  pershendetje doktorr per momentin nuk kam mundesi qe te vij tek ju a ka mundesi nbaz internetit me ma tregu terapin ju kisha lut

 • Emi:

  Pershendejte ?
  Une jam nje vajze 18 vjecare. Jetoj ne tirane jam studente.
  Qekur kam lindur kam qene me probleme fizike.
  Semundja ime quhet “Miopati” dhe do doja ta ndaja me ju kete problem ,, ne qofte se ju mund te me ndihmoni doja te dija nese kjo semundje ka kurim apo jo ,,,
  SHENJAT DHE SIMPTOMAT E KESAJ SEMUNDJEJE SHFAQEN NE MOSHEN 1 VJEC DHE JANE : dobesi perparuese (progresive) e muskujve proksimale (muskujt e shpatulles dhe pelvisit), pseudohipertrofie muskujve te kercirit, ecje karakteristike me hapa te shkurter dhe me lekundje anash, shenja Gower gjate ngritjes, pacienti perdor duart per te ndihmuar muskujt e kofsheve dhe kardiomiopati dhe pamjaftueshmeri e zemres.

  Faleminderit

Leave a Reply