Fara e zeze, ilac per cdo semundje

Megjithëse në vendet arabe përdorimi i saj është i mirënjohur, në viset e ndryshme shqiptare kjo bimë gati nuk njihet apo nuk është bërë si ilaç i praktikueshëm në ambientet familjare apo edhe tek ato të mjekësisë popullore. Megjithëse ajo përmban fuqi kuruese shumë të mira ashtu siç po vlerësohet nga të gjithë institucionet perëndimore të cilat tani kanë filluar ta perdorin këtë bime për të kuruar sëmundje të ndryshme.

Kjo eshte nje bime e zakonshme, me ngjyre te zeze, kercelli I se ciles rritet 40 deri 60 cm. Kjo bime ka gjethe te ndara dhe lule te kaltra, nga te cilat dalin far ate zeza, te vogla, kenddrejta.
Kjo bime eshte njohur qe ne kohen e egjiptianeve te lashte, grekeve dhe romakeve, pra qe ne lashtesi eshte perdorur per sherimin e shume smundjeve dhe njerzit edhe sot e kesaj dite vazhdojn ta perdorin.
Fara e zezë është zbuluar edhe në varrin e mumjes Tutankhamon duke lënë për të kuptuar që ajo ka luajtur një rol të rëndësishëm në praktikat e lashta të Egjyptit.

Fara e Zeze permban vaj acidik te pangopur, vaj me eter, vitamina dhe nje sere substancash te tjera te domosdoshme per organizmin. Tashme eshte vertetuar se vaji acidik i pangopur qe permban Fara e Zeze ndikon pozitivisht mbi metabolizmen e trupit, rrit imunitetin dhe ndalon alergjine.
Fara permban perafersisht 38% karbohidrate, 35% vajra te ndryshem, 21% albumin dhe pjesa tjeter perbehet prej me shume se njeqind substanca te ndryshme. Per t’u permendur jane: vajrat acidike te pangopura, acidi Linolein, acidi alfa-Linolein, vajrat me eter (nigellon, alfa-pinen etj.), vitaminat (B1, B2, B6, Acidi Folik, Niacina), minerallet (hekur, kalcium, magnez, zink, etj.) dhe amino acidet.

Vecorite e vajrave acidik te pangopur jan se:
Ndihmojne metabolizmen e trupit
Nevojiten ne rritjen,zhvillimin dhe rinovimin e qelizave
Ndihmojne ne zhvillimin e hormoneve dhe ne formimin e nje sistemi nervor dhe hormonal-mbrojtes te shendetshem.
Pengojne shtimin e substancave qe dergojne sinjale alergjike
Ndalojne qelizat mbrojtese (imunitare) te punojne me shume se c’duhet.
Kolesterolin ne gjak e kthejne ne nivelet normale
Pengojne bllokimin e damareve duke rregulluar strukturen e tyre dhe njekohesisht shpejtesin e qarkullimit te gjakut
Ulin tensjonin dhe reduktojne rrezikun e ashpersimit te damareve dhe infraktit ne zemer
Ndihmojne ne permiresimin e shpejt te plageve
Trupi i njeriut nuk i prodhon kete vajra dhe eshte i detyruar t’i marre nga jasht, 1gr. Vaji i Fares se Zeze eshte i mjaftueshem per nevojat ditore.

Vajrat me eter si Nigellon dhe alfa-Pinen zgjerojne rruget e frymarjes, lehtesojne kollitjen, pengojne qelbezimin dhe ndalojne dhimbjen. Nese perdoren rregullisht ulin sheqerin ne gjak. Vitaminat B1, B2 dhe B6 luajne rol ne prodhimin e enzimave dhe forcojne sistemin mbrojtes. Acidi Folik rredukton rrezikun e tensjonit dhe semundjeve te zemres, gjithashtu eshte i nevojshem ne rinovimin e qelizave. Antioksidantet si vitaminat A,E,C dhe Beta-Karetin forcojne sistemin mbrojtes te trupit.
Pervec efektit qe jep Fara e Zeze ne sistemin imunitare,metabolizmen dhe zhvillimin e hormoneve, njekohesisht pastron trupin nga substancat e demshme te quajtura Toxin, perforcon qarkullimin e gjakut, ndihmon ne funksjonin e zorreve dhe rrit shkelqimin e flokeve dhe lekures. Ul tensjonin dhe temperaturen dhe kryen funksjonin e antibiotikeve. Eshte mjaft efektif ndaj semundjeve alergjike si Asthma dhe alergjia ndaj polenave.

Ibën Sina ne librin e tij [Enciklopedia mjekësore] pohon se fara e zezë vepron si ekspektorans {mjet për nxjerrjen e këlbazës} stimulon energjinë trupore dhe ndihmon rehabilitimin pas lodhjes dhe plogështisë.
Vënia e pluhurit të farës së zezë në një napë dhe përthithja e saj ndihmon zakonisht në zvogëlimin e pasojave të rrufës së zakonshme. Shokët e të Dërguarit të Allahut {paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të}, e kanë pasur zakon që të vinin 21 kokrra të farës së zezë në një pëlhurë {napë} liri. Gjatë natës e futnin në ujë dhe në mëngjes hidhnin nga një pikë të kësaj tretësire në secilën vrimë të hundës. Kjo ndihmon në lirimin e mbylljeve në hundë dhe kundër dhëmbjeve të ftohta të kokës. Në të vërtetë kokrra e zezë është shumë e dobishme për të gjitha sëmundjet e ftohta dhe të lagështa. Lëngu i zier i farës së zezë ndihmon në shërimin e çrregullimeve abnormale të mestruacioneve [lat. Amenorrhea] dhe vështirësive menstruale [lat. Dysmenorrhea]. I mbyt skrrajat e zeza [parazitët intensialë].

Fara e zezë në formën e saj të kompletuar, formën natyrale vepron në mbështetje të procesit shërues të vetë trupit në tejkaliminm e sëmundjes ose përmbajtjen e shëndetit. Vepron mbi pjesë ose sistemin e trupit pa e shqetësuar në vende të tjera.
Efekti ushqyes i kombinimit të farës së zezë dhe vlerës mjeksore jo vetëm që e ndihmon atë të çlirohet nga kushtet e tashme por gjithashtu e ndihmon ndërtimin më tej të rezistencës kundër sëmundjeve të ardhshme.
Ndërsa faktet historike sugjerojnë që përdorimi i farës së zezë është për një numër të gjërë sëmundjesh, këtu përmendëm vetëm disa prej kërkimeve më të fundit mbi farën e zezë.
Veçanërisht ata që merren me tregi duhet të sjellin ne vendet tona nga kjo bimë. Kjo bime po ashtu shitet në produkte të shumta si vaj, erëza çaji, sapunë për fytyrë. Ka plotë rrjete në internet që e shesin këtë bimë në këto produkte të cilat janë shumë të mira për shëndetin por gjithashtu janë një sunnet i të Dërguarit të Allahut.
Për shtjellime të më tejshme të dobive të kësaj bime referohuni tek Librat e Ibën Kajimit dhe Sujutit të cilët flasin për mjekësinë e Pejgamberit, salallahu alejhi ve sel-lem.

Ne vazhdim ne menyre te permbledhur tregojm si te veprohet per semundje te ndryshme:

DHIMBJA E KOKES
Ferko apo ben masazh me vajin e Fares se Zeze pjesen e ballit dhe zonat afer veshit,me pas fasho ballin.Gjithashtu pi nje luge caji (5ml) vaj Fare Zeze para mengjesit per tre dite me radh.

MIGRENA
Lyhet pjesa në të cilën ndihet dhimbje dy herë në ditë, dhe më pas pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë (mjalti është mirë të jetë i kokrrës së zezë, apo çdo lloj mjalti tjetër). Mbasi përzihet mirë pihet kështu për çdo dite derisa të ndiheni mirë.

DHIMBJA E SHPINES & DHIMBJE TE TJERA REUMATIKE
Ngroheni mesatarisht Vajin e Fares se Zeze dhe vendoseni intensivisht mbi zonen e dhimbjes.Gjithashu pi tre here ne dite nje lug kafeje(5ml) Vaj te Fares se zez.
Sherimi do te arrihet brenda pak javeve.(Insha’Allah)

DHIMBJE MUSKULARE
Beni masazh me vajin e fares se zez.

KOLLA & AZMA
Ferkojeni kraharorin dhe shpinen me vajin e Fares se Zeze,dhe pini nje luge kafeje (5 ml)vaji Fare Zeze ne mengjes,mesdite dhe naten.
Gjithashtu hidhni dy lugë të vogla vaj te fares zez në ujë të vluar dhe thithni avullin e tij.

DIAREA
Perziej nje luge kafeje (5 ml) vaji Fare Zeze me nje gote kos,pijeni perzierjen 2 here ne dite per 3 dite rradhazo.

GRIPI & BLLOKIMI I HUNDEVE
Kater pika vaj te farave te zeza ne secilen vrim te hundes.

HIPERTENSIONI (Temperatura e lart)
Nje lug kafeje te fares se zez e perzien me nje got leng limoni dhe pihet dy her ne dite derisa simptomat te zhduken.

SEMUNDJET E SYVE DHE MOSSHIKIMI MIR
Gjysmë ore para se të shkoni për të fjetur lyeni kapakët dhe lëkurën e syve me vaj të farës së zezë. Eshtë e preferueshme që njëkohësisht dhe me lyerje të pini dhe përzierjen e cila përbëhet nga një lugë kafeje me vaj të farës së zezë në një gotë me lëng karote. Rezultatet do të duken që në muajin e parë.

NERVOZIMI & STRESI
Hedhja e disa pikave të këtij vaji në një filxhan me kafe qetëson sistemin nervor

KEPUTJE & DEMBELIZEM
Një lugë të vogël(5 deri me 10ml) vaj të fares së zezë e shoqëruar me lëng portokalli, pihet për çdo ditë për 10 ditë rrjesht pas buke ne mëngjes dhe më pas do të shihni ndryshim në vete menjëherë.

AKTIVIZIM I MEMORJES DHE AFTESIS PER TE KUPTUAR
Një lugë të vogël vaj të fares së zezë e shoqëruar me 100 ml nenexhik të zier(uj ku ke zier nenxhik, pihet për çdo ditë pas buke në mëngjes për 15 ditë rrjesht.

SEMUNDJET E ZEMRES
Pini Vaj te paster Fare te Zeze te shoqeruar me nje leng te nxehte psh.caj.Kjo ndihmon te shkrirjen e dhjamrave,hapjen e venave dhe arterieve.

IMPOTENCA (DOBSIA SEKSUALE)
200 gr fara të zeza të bluara (kujdes jo vaj por fare e bluar) përzihen me 50 gr vaj ulliri, plus 100 gr çimçakiz arab mashkull i bluar, plus 50 gr vaj xherxhiri, plus 50 gr vaj të farës së zezë, plus 20 gr mjaltë të farës së zezë, me pas përzihen të gjitha. Përdoren tre herë në ditë {në mengjes drekë dhë darkë}, pas buke nga nje lug e madhe.

PAGJUMSI
Nje luge kafeje vaj te farave te zeza e perzin me mjalt dhe e shtin ne pije te nxeht psh.caj dhe e pin.

PER FYTYR DHE LEKUR TE SHENDETSHME
Perziej barazisht(ne mase) si vajin e Fares se Zeze dhe vajin e ullirit.
Ferkojeni me perzierjen fytyren dhe lereni keshtu per rreth 1 ore,me pas lajeni me sapun e uje.

PROBLEMET E STOMAKUT
Pini nje got qumesht te perzier me vaj te fares se zez(5ml pra nje lug kafeje) 3 her ne dit per 5 dite me radh.

TE VJELLAT E SHPESHTA
Një lugë e vogël vaj të farës së zezë dhe një lugë e vogël karafil i bluar, hidhet në lëng nenexhiku të zier dhe pihet nga kjo përzierje tre herë në ditë në mëngjes, drekë dhe darkë pas buke. Doza këshillohet sa hërë që kemi të vjella të shpeshta.

DIABETI
Perziej nje gote me gjethet e lules WaterCress,nje gote fara te Zeza,gjysem gote me lekura shege,dhe gjysem gote gjethe Fumaria.Bluajini ne grirese deri sa te behen si puder.Pini gjysem luge caji te kesaj perzierje me nje luge caji (5 ml) vaji te Fares se Zeze para se te hani mengjesin per rreth 1 muaj apo sa her qe te keni shqetesime ne rritjen e sheqerit ne gjak.

RENIA E FLOKEVE APO PER MOSTHINJURIT PARA KOHE
Ferko rrenjet e flokeve me leng limoni dhe lereni per 15min.Lajeni me shampo (apo me se miri me sapun te fares se zez) dhe uj teresisht.Me pas aplikoni vajin e Fares se zez ne rrenjet e flokeve.Perseritnje ket per disa jav.

GURE NE VESHK, NE TEMTH DHE NE KANALIN E URINES
1/4 kg fara Habe Seude(far e zez)
1/4 kg mjalt Habe Seude (mjalt i paster nga fara e zez)
Bluhen mirë farat e zeza dhe përzihen me mjaltin e kokrrës së zezë [Habe Seude] dhe dy lugë nga kjo përzierje i hedhim në një gotë të mbushur përgjysëm më ujë të ngrohtë shoqëruar me një lugë të vogël vaj të fares së zezë. Pihet për çdo ditë ne mengjes për një muaj rrjesht.

HEMOROIDE
Përzihet vaji i farës se zezë me vaj ulliri në të njëjtën masë dhe çdo ditë, pihen nga tre lugë të mëdha {në mëngjes, drekë dhe darkë} përgjatë një periudhë 10 ditore. Me këtë përzierje shpërlahet fyti para gjumit një hërë në tre ditë radhasi, dhe konsumohet per çdo ditë 3 kokrra fiq për gjatë një jave.

MENINGJITI
Thith avujt e vajit te fares se zez dhe pi 2 lug kafeje(10ml) vaj te fares se zez me leng limoni cdo mengjes dhe dark.

ZBARDHJA E LEKURES (VENDE VENDE NE FORM PULLASH)
Fërkohet vëndi i sëmurë më uthull molle {lëng molle i fermentuar} e më pas me vaj të fares së zezë për çdo ditë për 15 ditë me radhë.

KUNDER PARALIZEZ FACIALE DHE TETANOZIT
Thithja e avullit të vajit të vluar të farës së zezë, ndihmon kundër paralizës faciale dhe tetanozin dhe eliminon shkaktarët e saj.

ULCERI PEPTIK (ulçeri i stomakut)
Pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë (mjalti është mirë të jetë i kokrrës së zezë, apo çdo lloj mjalti tjetër). Mbasi përzihet mirë pihet kështu për çdo ditë përgjatë një periudhe tre mujore. Largoju përdorimit të frutave të tharta si: (limoni, portokalli i thartë etj). Këshillohet masazh i lehtë nga jashtë me vajin e farës së zezë si dhe konsumimi i shegës bashkë më cipën e saj të brëndëshme.

Sic e pam rendesia e fares se zez eshte e madhe e pikerisht per jet duhet te behet shoqerues gjat jetes tende te ruash shendetin ashtu sic na ka porositur Pejgamberi yn a.s. i cili nuk flet nga mendja e tij.. Allahu thotë në Kur’anin Famëlartë:”Dhe ai {Muhamedi} nuk flet nga mendja e tij. Është vetëm Shpallje që i frymëzohet”. Sure En-Nexhm: 3-4

PER TU MBORJTUR NGA CDO LLOJ SMUNDJE ESHTE MIRE DHE PREFEROHET QE VAJI I FARES SE ZEZ TE PERDORET CDO DIT EDHE ATE 15MIN PARA MENGJESIT DHE DARKES.
MERRET NJE LUG E VOGEL VAJ TE FARES SE ZEZ DHE HIDHET NE GOT TE MBUSHUR PERGJYSM ME UJ DHE ME PAS HIDHET NJE LUG E MADHE MJALT. MBASI PERZIHET KESHTU PIHET CDO DIT NE MENGJES DHE DARK 15MIN PARA BUKE.

KUJDES
Femijet nen moshen 12 vjec te perdorin gjysmen e dozes se te rriturve.Nuk keshillohet per femijet nen 5 vjec.
Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatzëna,Gjatë shtatëzanisë vaji përdoret vetem per perdorim te jashtem pra për ruajtje nga plasaritjet e lëkurës se gjoksit, të barkut dhe të kofshëve duke u lyer me të.

204 Responses to “Fara e zeze, ilac per cdo semundje”

 • Ramë beqiri:

  ME PELQYEN SHUME KETO SHPJEGIME APO KESHILLA ,UNE LEXOJ ME SHUM DESHIRE PER MJEKSIN POPULLORE DHE BIMET MJEKUESE ,FALEMINDERIT ! JU PERSHENDES JUVE QE KENI PREGADITUR KETO SHKRIME PER NE DUKE JU DESHIRUAR SHENDET DHE SUKSESE ! Rama nga Suedia .

 • sherif braksi:

  ku mund te gjendet ky ilac ose te gjitha ilacet e tjera bimore.??

 • ZENKA:

  jam nga gjermania desha me dit per vezet a asht i preferushem vaji i fares ses zez

 • ZENKA:

  nese ka munsi mem tregu tregu ju pershendes faleminder shum

 • ZENKA:

  jam 40 vjeqe tri her jam kan shtatzane kam abortu e po thojn se vezet jan te dopta ju lutem nese dini naj sen me tregoni ju faleminderoj.

 • Jona:

  Pershendetje, farat e zeza dhe vaji i tyre , aq sa kam lexuar une, eshte shume i dobishem per te gjitha semundjet, edhe nese nuk ka efekt kryesorja eshte se nuk te ben dem aspak, normal te hash farat e zeza ne doz normale e jo me tepric. Sa per vendin se ku mund ta gjeni, drejtohuni neper vendet ku shiten libra fetar, ka ne Kosove , Maqedoni ne Shkup, ne Bit Pazar karshi Zeginit, ose afer xhamis Jaja Pasha, me siguri eshe ne Tetov e Kumanove.

 • Dori:

  Vaji i fare se se zeze gjendet dhe ne Tirane ,tek Xhamia Dine Hoxha tek rruga e Kavajes .

 • ejj shum po me intereson ku gjendet ky ilaq?

 • nevzad:

  pershendetje!!! jam nje 55 vjeqar kam pas nje fatkeqsi ne pun kam lendu koken korrizin e shpines dhe qrregullime tjera me mirren ment humbi vet dijen njersitna shum ne vende te mbyllura kam veshtersi (trullavna)humbi ballansin nd,jenjat e dashuris jan humb penisi asht zvoglu shum menxi e gjej ndoj her temperaturat e larta shum me mundojn kallballaku potera (zhurma) dritate llampave automjetev etj.pasi qe tek un kashum pun si te gjej ndoj ilaq apo ndoj rrug per jetes edhe ndoj dit nekit liri po sa e fitum mir mbeteshi sukses ne pun

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nevzad me vjen keq qe ju paraqisni shume probleme me shendetin por ju duhet te gjeni nje specialiste te mire sic jane neorolog, neorokirurge , dhe androloge ; une nuk jam i kesaj fushe me gjite deshire do tju ndihmoja . Me respekt dr Hysniu.

   • nevzad:

    ju flm ne pergjigjje por te gjitha kta mjek ikam kontaktu qe 10 vite po sherim spo kam dhe marr medisin per tegjitha kto qe ikam cek po kot por dota marr mendimin tend kam marr mjalt ne druj ne pyll qe meka sjell nje mik nga kavaja e shqipris tamel me yndyr 1.5% vaj e fares se zez qe 2 dit kam fjet si ndoj qingj i vogel kur ka barkun plot me qumsht mere me mend qe 10 vite skam fjet si njeri normal shum ju pershendes perendija ju ndihmoft perendija tung.

 • spet:

  Pershendetje stafit te juj ndoshta sasht gje tju pys.Nga cila bim esht kjo far e zez, ku mund te gjindet, ne barnatore apo ndoj shitore-koprativ apo diku tjeter, ku mund te gjindet vaji apo far e plot per perdorimin e tyre ju mir presim!!!!!!

 • spet:

  pershendetje meqen se jam shqiptar po sdi aq shum ship po smak keni kthu pergjegjen teme qasht pse smakamarr kerkush ne pytje mir kapercefshi me pun e shnet

  • Dr Hysni Dankshi:

   Fara e zeze eshte nje bime qe rritet vetem ne Arabi Saudite; nga kjo bime del fara dhe pastaj vaj i saj kjo gjendet ne nje farmaci bimore arabe ne Tirane. Me respekt dr Hysniu. Tirane cel; 0692106127

 • gerti:

  Pershendetje doc.
  kam marrje mendsh, veshtirsi ne frymarrje me raste, skuqet fytyra, nuk e duroj dot ngroftin tek koka dhe te ftohtin ne te gjithe trupin, behem shume me djers, me djegin syte, kam problem me temperaturat e ngrohta dhe te ftohta ne te njejten kohe kam edhe vape edhe ethe, ka momente behem akull, djers te ftohta dhe shume ankth, kam filluar te trembem nuk e kontrolloj dot. Ju lutem me ktheni pergjigjje nuk kam lene vend pa shkuar.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Gerti ju pres per nje konsulte ne klinike t’ju jap mjekim per shqetesimin qe ju keni . Me respekt dr Hysniu Tirane. Cel;0692106127

 • miiraa:

  I nderuar doktor Hysni, deshta te ju pyes ne lidhje me faren e zeze, Niigella Sativa se a lejohet te perdoret edhe per diagnozen Porokeratosis disseminated, kete e kam ne fytyr, ne faqen e majt,dhe pak ne sy, edhe pse qe 1 vit jam me terapi, pra bej krio-terapi dhe me mast gel-zorac….mjeket tan maqedonas nuk kan ndegjuar per kete lloj ilaci, e ju kisha lut te me jepni nje pergjigje dhe te me tregoni se a guxoj ta lyej….ju faleminderit per mirkuptim, ju lutem te me ktheni pergjgje , ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po; munda ta perdorni pa merak 2 here ne dite vaj i fares se zeze per lyrje ne fytyre . Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Tirane

 • Alban Kosova:

  Pershendetje Z Doktor, une vuaj nga nje semdundje e lekures kam problem te madh me eshte mbushur trupi po thuaj i teri sdi si ti quaj sikur te kisha fruthin po behen afro 4 vite dhe nuk po gjej dot ilaq, a mund te me keshilloni diqka lidhur me kete,sepse sonte eshte hera e par qe po degjoj per kte lloj bari, a ben ta perdor une kte , dhe si ?? flm klb

  • Dr Hysni Dankshi:

   Alban nuk po te kuptoj cfar semundje te lekures keni & per c’far bari e keni fjalen se nuk po e shpjegoni. Dr Hysniu.

  • Jam Mjek POPULLOR profesion te cilin e trashegoj prej30 vitesh prej Babajt tim .Lind PYETJA si mjek popullor q’far sm sheroni?…Une merrem me rregullimin e thyerjeve dhe nxjrrjet e kockave.Pregatis Ilaqe pop.per sm .e Sarillekut{ me garanci] per Majasill per Djegjeetj

   • Dr Hysni Dankshi:

    Une jam mjek & President i mjekeve Alternativ te Shqiperise kuroj sh semundje me ilace bimore. Respekte nga Dr Hysniu.

 • shqipe:

  Pershendetje
  me pelqen mjeksia popullore , lexova me lart per efektin sherues te fares se zeze , a mund te pihet fara e zeze e pa perpunuar , d mth fara ashtu si eshte …psh. çdo dite nga nje apo dy fara, jo per ndonje semundje konkrete vetem per imunitet dhe perterirje te organizmit
  falemnderit per mirekuptim

 • i nderuari dr.Hysni une ankona prej gureve ne veshke ose ne kanele te urines me tregoni ju lutem si duket dhe si quhet ne gjuhen angleze kjo bime se e kam provuar po se kam pare dot si duket ne pamje kjo bime ju lutem em ktheni pergjigjen ..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nuk e kuptoj per c’far bime bimor ilacee keni fjalen ;por une kam pergaditur nje ilace te ri ne forme pluhuri per shkrijen e gureve ne veshka. Nese deshironi ejani ne kliniken time me sjellni Ekon e bere qe te dij sa mm eshte guri. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • genc:

  Pershendetje,a ka mundesi me na tregu si te perdoren farat e zeza dhe vaji i tyre te personat qe kane probleme me melqine dhe a lejot perdorimi i te ata qe kane hepatit C.faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Genci vaji i fares se zeze perdoret edhe per hepatitin C . Perdoret 2×1 luge kafeje para buke . Ciao nga une dr H.

 • Vesaaa:

  pershendetje ,Dr nese ka mudesi te me tregon si perdoret vaji i fares se zeze tek te semurit qe kane gjander te mbrenshem ne Fyt..a duhet te perdoret para buke apo pa buke edhe sa here ne dite duhet te perdoret ju faleminderit shume.

 • vjollca alliaj:

  Pershendetje doktor.Kam burrin me tumor te avancuar te prostates.Aktualisht eshte duke bere kimioterapi ne itali.A mund te na ndihmoni me ndonje mjekim alternativ pasi une besoj te mjeksia alternative.Pres pergjigje.Ju faleminderit per mirkuptimin.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po kam dy ilace bimore per tumorin ne prostat ejani me sjellni letrat tek klinika pastaj t’ju jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu. Klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Pershendetje doktorr. Kam nje pytje Nena ime ka pasur sulm ne tru dhe i eshte paralizuar pjesa e majt e trupit. Si te perdoret ne kete rast fara e Zeze a mundet me i ndihmu.

 • anita:

  ku mund ta gjej kete faren e zeze

 • Miredita.desha tu pyes Dr.HYSNI ne raste depresioni si mund te meret vaji i fares se zeze?JU Falemderoj ne rast se me pergjigjeni.

 • ZENA:

  Ju lutem a gjendet ne Kosove kjo farë e zeze. Jam i interesuar me e ble por s’di ku ta blej ne Kosove,
  Me respekt
  Zena

 • Pershendetje i nderuar doktor Hysni kisha pas deshir me dit se a ben Bari i fares se zez edhe ndaj Unazave-ndaj damarve te dores se djatht ndaj therjes zemres,dhe gurve ne veshka…ju lutem shum te me tregoni me respekt Anduena Kosove

 • Pershendetje doktor
  Jam Isa Berisha nga Prishtina
  Vajza ime eshte 22 vjecare dhe gjate ekzaminimit te mushkerive i kane thene se vuan nga semundja e sarkoidozes. Ju lutem a keni njohuri per kete semundje dhe a keni ndonje bari te pergatitur qe do te ishte efikas. Te falenderoj perzemersisht nga Prishtina.

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar zoti Isa Sarkoidoze eshte nje semundje e gjendrrave limfatike qe kerkon nje ekzaminim te vecante tek Instituti i Pneomologjise qe eshte Sanatiriumi ne Tirane & ato ju japin nje mjekim te vecante & specifike. Une kisha shume deshire t’ju ndihmoja por kjo semundje nuk i perket fushes time. Me respekt dr Hysniu.

   • Dr Hysni Dankshi:

    Isa sa po bisedova tani me mjekun kurues per Sarkoidozen quhet Petrit Leka ;pra per vajzen tuaj . Kur te vini ne Tirane eja te me takoni & tju ndihmoj tek ky mjek . Nga dr Hysniu.

 • arta:

  mirmrama doktorr deshta te pys per babin tim vuan nga frymarja nuk mund te merr frym aq sa duhet dhe vuan nga lukthi ju lutem te me pergjigjni qka me kishi preferu ju a ndodh qe i ndihmon kjo fara e zez dhe ku mund te gjejm sepse jemi shum te mrekosur per te pasi nuk kemi lan mjek ne kosov pa e derguar po kot ju lutemmmmmmmmmmmm me ktheni pergjigjje zoti ju bekoft

 • AVDYL:

  JAM I OPERUAR NGA TUMORI NE LARING KAM FILLUAR KEMOTERAPIN GJITHASHTU KAM EDHE GJANDRRAT NE FYT ,SI TI PERDOR FARAT E ZEZA DHE NESE MUND TE ME TREGONI NDIKIMIN E TYRE SA I PERKET SEMUNDJES TIME.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Perdore vajin e fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke se do te ndihmoj per problemin qe keni. Nga dr Hysniu.

 • nesa:

  Pershendetje.. Une jam nje vajze 22vjeçare dhe kam problem me fytyre, kam lekure te yndyrshme dhe nga puqrrat e adoleshencesme kan mbetur njolla ngjyre kafe. Kur ve sherkun me mbeten si form pullash (si kore e thare). Nese kam ndonje puqerr aty me ngelet shenja dhe tani me eshte mbush e tere fytyra. Kam provuar me fajin e fares se zeze miro nuk mu dok qe kishe rezultate apo ndoshta uthulla e molles eshtee domosdoshme per te pasur efekt. Me ndihmoni ju lutem:-(

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nesa eja t’ju shikoj nga afer ne klinike pastaj do t’ju jap mjekim bimore enkas per krte gje. Me respekt dr Hysniu.

 • suzi:

  lexova per shum semundje por kam deshir nese keni mundesi te me jepni nje kshill jam qe nent vite e smur nka urtikarija dhe smundem te gjej ilaq (semundje e lekures)me dalin puqrra sikur ti djegesh me hither nese me kshilloni dishka ju falenderoj shum se nga mjeksia skam sherim ju faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Suzi eja per nje konsult ne kliniken time t’ju shikoj nga afer , pastaj te jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • marie:

  Ju lutem doktor Hysniu! Kam mamin tim qe nga nje grip disi i rende mbeti me kolle shume te forte. Kohet e fundit kolla i eshte rralluar pasi beri nje mjekim qe i dha Dok. Julian Bushati i Senotariumit, por siç ja theksoj edhe ai(doktori)ka kaluar ne nje tip astme, pra perdor pompe ventoline nje hete ne dite darkave se duket sikur ka veshtiresi ne frymemarrje.Ju sqaroj se vuan nga tensioni i larte dhe diabeti i lehte ky i fundit.
  A mund tr’ja perdor kete vajin e fares se zeze, sigurishr duke e marre tek juve mesa lexova me siper.Ju jam shume mirenjohese nqse me ktheni pergjigje.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Marie ma sjellni mamin ne klinike ta shikoj nga afer pastaj t’ju jap mjekimin. Adresa ; klinika ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza . Cel; 0692106127 Club; 0695238127. Me respekt dr Hysniu.

 • Manjola Gjona:

  Jetoj ne New York vuaj nga azma dhe kam nje kolle te perditeshme kam shkuar ne doctor dhe perdor pomp ventolin por nganjehere nuk me ndihmon doctori me thote se kam alergji shume specifike ne pamundesi per tju takuar mund te me thoni I mund ta pi vain ose cfare tjeter gje mund te bej faleminderit shume.

 • adi:

  pershendetje dr hysni jam fatmirja po me intereson nese dini nedonje ilaqe popullor per hepatitin c se djalin im po vuan ne kjo smundje ju lutem me ktheni sa me shpejte pergjiegjjen

 • Diellza:

  pershendetje i nderuar,ka disa kohe qe vuaj nga ky infeksion qe me eshte caktuar pas analizave laboratorike:Enterobacter dhe Gardnerella vaginalis,kurse rezultatet e burrit:Staphylococcus aureus,kemi perdorur per nje kohe jo fort te gjat antibiotik,por siq duket infeksioni ende eshte aktiv.
  Me intereson a keni ndoj kure bimore per keto lloje semundjesh Doktor dhe nje fakt harrova ta permendi i nderuar,jemi martuar qe disa vite dhe kalamaj nuk kemi ende,nuk i mbaj dot,ne muajin e dyte abortoj,e qe ka ndodhur disa here dhe a ekziston mundsia qe shkaku i ketyre infeksioneve te mos kemi femije?.

  pershendetje Diellza pr

 • eseti:

  Përshëndetje Dr Hysni ka qe 9muaj më kan caktuar mjekët me diagnozen SKLEROZ SISTEMIKE ( Sclerosis systemica progressiva ).
  A do të më kishi preferuar ta përdor faren e zez ose vajin e fares së zes dhe ne cilën mënyr, me gjith se jam në terapi me Sendoxan.
  Ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jo do kisha deshire qe ju do te benit nje konsult tek une ne kliniken time duke vendosur edhe mjekimin e sakt per ju. Nga dr Hysniu.

 • Pershendetje kam nje pytje dhe munsisht pres pergjigjje.jam nje e martuar dhe pytja ime eshz lidhur me shtatzani sepse si pas analizave tshumta qe kemi ber gjasat jan shum tvogla te mbe tem shtatzan .te burrit i mungojn spermosidet .a ka mumsi qe ky vaj i fares te zez ze ket efekt ozitiv edhe ne ket problem.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Donika me sjellni analizat pastaj t’ju jap nje mjekim bimore qe ndihmon me sh se sa vaji i fares sezeze. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127

 • lule:

  kam sklepa tek syte ,,,,,rreth qerpikeve me mblidhen si sklepa ,pore dhe kur i ferkoj del si copa copa te vogla ..kam perdorur shum ilace po asgje …..duke i lar dhe i ferkuar shume ne menyre qe ti pastroj me bien edhe qerpiket ….. lule

 • Flora:

  I nderuari Dr. Hysni,
  motra ime vuan nga presioni i larte (Hypertension) i gjakut si dhe ne kohe te fundit renje te ulte ne shpejtesi (Hypotension) te presionit te gjakut gje qe shkakton plogeshti te madhe deri ne humbje te vetedijes. Gjendja e saj me merakos pa mase. Ajo eshte duke konsumuar medikamente mirepo rastesisht e kam gjetur kete faqe ku rekomandohet fara e zeze. Do doja te dije nese fara e zeze do kishte ndikum pozitiv per gjendjen e saj.
  Me mirenjohje,
  Flora.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Flora me sjellni motren ne klinike per nje vizite & te jap nje ilace bimore enkas per diagnozen e saj . Me respekt dr Hysniu.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Flora ma sjeell moteren ne klinike per vizite & te jap nje ilace te ri bimore enkas per shqetesimin e saj . Me respekt dr Hysniu.

 • anisa:

  doktor pershendetje! Ju uroj sukses ne punen tuaj fisnike, kam djalin 4 vjec, eshte me anemi, ka marre ferritin, a mund tia perdor faren e zeze? faleminderit

 • nik:

  Pershendetje doktor.A eshte vaji i fares se zeze kurues per psoriazen dhe nese po si duhet te perdoret ai? Faleminderit.

 • pershendetje doktor,ku mund te gjenden farat e zeza dhe vaji i fares se zeze ne vlore.gjith te mirat.

 • visi:

  Pershendetje Dr. jam 25vj. Ju falenderoj per shithcka na ndihmoni. Ndoshta gabohem, por ketu ne Gr kam par si keto fara, gatuajn edhe nje lloje buke ,me keto fara. Nese me ndihmoni si mund ti perdor ato, apo avji, ( nese arrij ta gjej)per disa njolla qe me kan dal ne fytyre , qe mendoj se i kam nga mos perdorimi i kremit kundera diellit. …..edhe dicka tjeter. – Floket vazhdojn te me bien per nje periudh 1 vjecare, jam munduar ti mjekoj, por mundi im ska patur sukses. Floket i kam jo sh te yndyrshem , te holl. Ju lutem me ndihmoni. Ju uroj gjithe te mirat. Ju faleminderit

 • a guxon te lyhet vendi ku paraqiten hemoroidet me far te zez apo eshte e ndaluar …

 • dorart:

  Pershendetje,
  E kam blere sot vajin e fare se.zeze,kamproblem fytyren,me skuqet vende vend dhe e,kam perdorur hidrocyklin,mirepo nuk. prodhohet me,rastesisht degjova per vajin dhe bleva,a do te me ndihmoj kjo
  dhe si ta perdori?
  Falemenderit

 • Betim:

  Pershendetje doktor Hysni. A mund ta perdorim vajin e fares se zeze edhe per ulcera duodenale. Nese po ju lutem me tregoni se si ?

 • Dori:

  Pershendetje doktor. Vuaj nga helicobakter pylori. Kam perdorur terapine treshe me dy antibiotike dhe Pulcet dhe kam permiresim, megjithate vazhdoj te kem dhimbje te stomakut. Bakteri eshte i vjeter dhe me ka shkaktuar gastrit. A do te me ndihmonte vaji i fares se zeze? Nese po, si duhet ta perdor? Faleminderit.

 • Emmy:

  pershendetje doktor
  ju lutem me tregoni
  a eshte impotenca e sherueshme??
  jam 23 vjecar dhe ka dy jave qe nuk kam ereksion dmth nuk eksitohem

 • rina:

  Ju lutem mund të me tregoni a mund ta pergadis vajin e fares se zez vet qofse gjej farat e zeza si pergaditet vaji?? ju pershendes Dr.Hysni

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vaji i fares se zeze pergaditet ne Arabi e ne Dubaji por jo ne Shqiperi. Vaji te fares se zeze gjendet ne kliniken time ne se deshironi. Me respekt dr Hysniu.

 • rina:

  Ju lutem mund te me tregoni a mund ta pergadis vajin e fares se zez vet ne shtepi qofse i gjej farat e zeza qofse po si bëhet??

 • bina:

  pershendetje doktor un kam probleme me frymarje jam 32 vjeqare prej 2007 kam problem dhe veten naten me nxihet fryma nuk mund as te flej e qet se me ndahet keq fryma shum keq dhe nuk kam xhum te qet ku mund ta xhej ne kosov kete vajin e fares te zez me shpjego saksisht te lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ishte mire per ju te vini ne kliniken time ne Tirane t’ju bej nje vizite pastaj te jap mjekimin. Me respekt dr Hysniu.

 • suzana:

  Pershendetje.
  Kam probleme me rritjen e flokve shuem ngadal mu rriten edhe i kam flokt e dobta. Edhe ne dy qoshet e ballit i kam flokt shume te rralla.
  A mundet mem ndihmu vaji i fares se zeze per mem dal flokt te reja edhe me mu rrit flokt ma shpejt?
  Qysh perdoret edhe sa here ne jave me perserit?
  Ju pershendes kalofshit mire

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vajin e feres se zeze perdore per masazh tek floket cdo darke nga 10 min per nje jave rresht. Nga dr Hysniu.

 • l.h:

  pershendetja doktor..kam nji smundje te lekures qe 6 vitesh skom lon vend pa shku dhe shum barna kam perdore…
  dg .PSORIASIS esht po her vulgaris her gutatis e tjerat ikom me ndryshon gjenjda e psoriases..mjeket me ken then se ska sherim askund kjo smunjde dhe sa te jetoj do kem ket smundje…
  qka me kishe keshillu ti aka ndoj ilaq qe mundet mu sheru dhe une..pres pergjigje ju pershendes tung

  • Dr Hysni Dankshi:

   Kam pergaditur nje pomad bimore enkas per psoriazen, nese deshironi ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu.

 • Anonim:

  Selam u alejkum a ndihmon vaji i fares se kunder kancerit ne mushkeri?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Shume pak une kam ne kliniken time dy ilace bimore antikanceroze pa efekte anesore , sidomos per kancerin ne mushkri eja te konsultohuni. Nga dr Hysniu.

 • Mrm ju lutem te me tregoni aguxoj me pi ket vaj ifares se zez ne sh tatzani pasi kam problem me ruzat ebardha te gjagit ikam shum pa k.edhe para 7mujve mu u ka lajmru bllokimi inervav. ne trup un kam mor kortizon mirpo kjo semundje me kan than mjekt egjermanis qe deri sat jam gjall qe nuk heket mirpo ana eshmajt mri kejd epime. un ekam ble ket vaj ifares se zez pi spedi aguxoj me pine shtatzani. ju falemnderit. ju lutem epres pergjegjen

 • ju flm per per pergjigjen dr inderuar mirpo aguxoj vetem pjest etrupit ti ly me vajin efares se zez apengon diqka ne shtatzani ju.flm shuum per ndihmen qe ma dhat zoti ju shperblevt ne ket jet dhe ahiret ntm

 • ju flm zotri dr inderuar si mundem ta mar ket barnen per ket smundjen espondilatrozes pasi un jetoj ne gjermani ako mundesi me post me maqu pagesen ebaj neper mjet bankes dhe amuj tash ne shtatzani me perdor ose ska lidhje edhe masi ta lindi fmin neqoftese me ndihmon ju lutem se kam shum probleme me anen eshmajt ju flm shuuuum per ndihmen ako mundesi mema tregu hymjen e tiranes pasiun spedi ju flm.ju pershendes per zemersisht

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ilaci nuk perdoret ne shtatzani apo pas lindjes sepse i bene dem femijes ne gji; por kur te vish ne Tirane te jap nje mjekim tjeter te pershtatshem , nese vjen ne Tirane me njofto mua pastaj te ndihmoj une . Me respekt dr Hysniu. Ne se doni informacion me gjate po ju jap E-mail tim hysnidankshi@yahoo.com Cel 0692106127 Cel. 0695238127.

 • Fatime:

  Hipertensioni eshte tensioni i nalte i gjakut
  temperatura e larte mundet te jete hipertermia
  dmth nuk jane te njejta keto dy simptoma dhe shprehje

 • dafina:

  pershendetje jam nga suedia dhe kam probleme qe 10 vite me radh me lekuren e fytyres kam pika te zeza te yndyrshme quhen komedone.
  kam vizituar me qindra mjek por pa rezultate.ju lutemm Nese keni ndonje sherrim nepermjet vajit te fares se zez se me la mendjaa fare ????
  pres pergjigje:)

  • Dr Hysni Dankshi:

   Dafina pershendetje te uroj gjithe te mirat atje ku jetoni ne nje vend sh te bukur sic eshte Suedia qe mua me pelqen shume ,edhe pse nuk e kam vizituar asnjehere vetem e kam njohur nepermjet televizori ; me gjthese kam vizituar 23 shtete te botes. Ku te vini ne Shqiperi eja per nje vizite ne kliniken time t’ju shikoj nga afer pastaj te jap nje mjekim qe vjen nga Dubai & shpresoj , se do te sheroheni.Adresa e klinikes time ne Tirane mbrapa muzeut kombetartek lokal Pjazza. E-mail hysnidankshi@yahoo.com Cel; 0692106127 Cel; 0695238127 Me respekt dr Hysniu.

 • NAZIF:

  Pershendetje doktor Hyseni ju falenderoj per itelegjencen kulturale qe keni arritur ne fushen e mjeksis.Un qe po te shqetesoj ne keto momente sa po me eshte shaqur indyra,dhe sheqeri ne gjak ne nje kufi pak mbi norm si psh kolesteroli 244 problem ky i pa tretshmi,dhe glukoza 105 esull. Jam i interesuar cfar me keshilloni ne permisimin e kesaj gjendje per te mos vazhduat me keq.Un kam nje moshe 54 vjec me nje peshe trupore76kg dhe nje gjatesi trupore170 cm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ejani ne kliniken time per nje konsulte pastaj te jap mjekimin per shqetesimet qe keni. Adresa e klinikes ne qender te Tiranies mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza. Cel; 0692106127 Cel; 0695238127

 • Rita:

  A ka mundsi me ma tregu nji resme prej kesaj shishe fares se zeze falemiderit shum

 • Ida:

  Pershendetje doktor.
  Kam disa kohe qe kam shume dhimbje te shpines, qafes, mpirje te kokes. Ne nje vizite qe bera mjeku me tha se e kam semundje profesionale, pasi une punoj financiere. Mjekim nuk kam marre pasi kam vajzen ne gji. Gjithashtu kam dhe crregullim ankthi, jo gjithmone, me shkon mendja per keq dhe kur degjoj lajme per semundje dhe vdekje behem keq. A mund te me ndihmoje vaji i fares se zeze per keto probleme?
  Ju uroj gjithe te mirat.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ida ju tani nuk munde ta perdorni vajin e fares se zeze , sepse jeni me femijen ne gji; por ejani per nje konsulte ne kliniken time t’ju rekomandoj nje metode tjeter per spondiartrozen cerfikale te qafes & shqetesimmet e tjera qe ju keni. Me respekt dr Hysniu.

 • ERISA:

  Pershendetje, Doja te dija nese mund te hiqen damaret e kuq ne fytyre…nese po cfare mund te perdor? Respekte

  • Dr Hysni Dankshi:

   Erisa eja te shikoj nga afer se c’far grade i keni atehere te rekomandoj kremra bimore te ardhur nga bota Arabe. Me respekt dr Hysniu.

 • ola:

  Pershendetje Doja tju pyes nese ka ndonje menyre alternative per te lene cigaren e di qe duket si absurde por ..ndonje caj ose kure bimore sepse nuk po shof asnje menyre tjeter per ta lene .

 • nisrete:

  Pershendetje vllau im ka gurin ne veshke , dhe ate 16 mm si mundet me an te vajit te fares se zeze me e largue se ka dhimbje te medha

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une si mjek alternative kam pergaditur nje ilace bimore per shkrirje te gureve ne veshka, nese deshironni ejani ta merrni. Me respekt dr Hysniu.

 • Pershendetje doktor.vuaj nga semundja psoriaza.doja te ju pyes ndonje kurim a ka kjo semundje ka gati 6vite qe e kam.jam nga maqedonija me tregoni a ndihmon fara e zez ne kete semundje?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vaji i fares se zeze ndihmon tek psoriaza por une kam pergaditur nje pomade bimore enkas per psoriazen . Nga dr Hysniu.

 • Pershendetje jam nga maqedonia dojo tju pyes fara e zez a ndikon te semundja psoriaza ose cfar ilaci me konsulltoni ju qe te perdor

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vaji i fares se zeze ndihmon te Psoriaza ; por une si mjek alternativ kam pergaditur ne pomade bimore enkas per Psoriazen kur te deshironi ejani ta merrni. Nga dr Hysniu.

 • Edona:

  Pershendetje,jam 25 vjecare dhe vuaj nga kapslleku,a mundem ti perdori farrat e zeza per arsyje se nuk muj te gjej vajin e tyre,ne qofte se po,si munde ta perdori..Ju faleminderit.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Edona ishte mire per ju te vini ne klinike per nje konsulte & te me sjellni analizat qe ju keni bere pastaj te jap mjekimin e duhur. Me respekt dr Hysniu.

 • Jana:

  Pershendetje Dr.Hyseni. se pari ju falenderoj per punen qe e beni. Jam 33 vjeqare…Pytja ime është se a ndihmon fara e zez per te mbetur shtatzen. Esht nje koh e gjat si e provoj por pa sukses. Nga mjeksija gjithqka esht ne rregull si te une ashtu te partneri. Nese ndihmon fara e zez me tregoni ju lutem si ta perdori vajin apo faren. Faliminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jana vaji i fares se zeze nuk te ndihmon per shtatzanin; Por kur te vini ne Tirane eja per nje konsulte tek klinika ime pastaj te japim ilace te tjera bimore enkas per kete problem me sillni me vete edhe analizat. Me respekt dr Hysniu.

 • drita:

  pershendetje Dr.hysni kam probleme qe 15 vite me hermoide si duhet ta perdorim faren e zeze flm

 • Pershendetje
  Desha te informohem nese keni ndonje ilaq per tumoret ne tru
  pacientit i eshte preferuar te operohet
  mirpo ne duam te marrim nje pergjegjeje nga ju i nderuar se a eksiston ndonje bar i cile vepron dhe nese po per sa kohe shihen rezultatet
  pres nga ju qe te me lajmroni sa me shpejt qe eshte e mundur

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po kam nje ilace bimore per tumoret ne koke. Ky ilace quhet Varumin ; pra natikanceroz qe lufton qelazat kanceroze redukton masen e tumorit nuk demton qelizat e shendosha keshtu rrit imunitet & rezultatin keshtu perballon situaten. Ilaci jep rezultatin qe ne dozen e pare; por duhet te perdorni sepaku dy muaj mjekim duke pare masen e tumorit se sa eshte.Me sillni pacientin bashke me degomentat & analizat qe ka. Me respekt dr Hysniu. Cel; 9692106127 Cel; 0695238127

  • pershendetje.si ta perdorim faren e zeze per psoriaza

 • pershendetje doktor i nderuar a mund te me spjegoni. fara e zez a ndihmon ne rritjen e penisit dhe si ta perdorim ate ne menyren e duhur ju faleminderit shum kalofshit sa me bukur

 • Skenderi:

  Pershendetje Doktor,
  Deshiroj t’ju pyes per nenen time eshte 78 vjeç vuna nga zemra por tani ju ka paraqit edhe Skleroza.
  Ajo perdor disa barna per zemer keshtu qe edhe me lukth e melqi nuk qendron mire.
  Çfar me preferoni per skelroze.

  Skenderi
  Prishtine

 • lena:

  Pershendetje Dr Hysni desha tju pyes a ben te perdoren kete fara per dobsim sepse kam problem me mbipeshen nese po si duhet te perdoren ? Faleminderit per mirkuptim

 • Hamdi dini:

  Pershendetje dr hysni kam problem me urinim per here te pare mu edhte lajmeruar para mje muji urinimi me gjak ne fillim pas nje muaji kam urinue urine se bashku me gjak dhe tani nuk mu eshte perseritur me jam 59 vjeq jam bere te gjigha analizat jane ok po frigihem mjs po me perseritet prap gjakizja me urin deshta te di qfar kam prible me prostat apo diq tjeter me keshilloni klm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Beni analizat & eko pastaj eja per konsult tek une te jap mjekimin e pershtatshem per diagnozen qe keni. Nga dr Hysniu.

 • Eva:

  Pershendetje jam nga dr . Doja tju beja nje pyetje kam mamin me reomatizem atrit ka shume vite me kete semundje trashegimi e ka ilacet i ka pö nuk pö i bejn gje pin kortizon ka bo gjilpera pö Asgje ka dhe tension cfare na sugjeroni se mami ju ka pa tv dhe ka besim tek te ju se eshte perkeqesu me shume kete vit me thoni cfare te bej ju lutem se nuk e shikoj ashtu. Faleminderit Eva dr.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eva ma sjell mamin per nje vizite ne klinike ta shikoj ngga afer & pastaj te jap mjekimin. Cel; 0692106127 Vizita nga e hena ne te shtune nga ora 8.30 – 14.30 . Respekt dr Hysniu.

 • alba:

  Pershendetje dr Hysniu,desha ta di fara e zeze a mund te me ndihmon ne sherimin e kancerit ne gji,e si duhet ta perdor ate?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jo nuk ka sh efekt vaj fares se zeze ; por une kam dy ilace bimore sh efika per kancerin ne gji ; Varumin & Brokulin nese deshiron eja ti marresh ne klinik ; nga dr Hysniu.

 • Pershendetje doktor Hysniu.po per psoriasis a perdoret vaji i fares zeze?nqs po,si aplikohet?

 • mireme:

  Pershendetje dr…jam.moter medicinale dhe jam.ne.mjekim intensiv te njipaciente 15 vjecare qe vuan nga panencephalitis subakut sklerotik dhe eshte ne gjendje komet te zgjuar. A do i kishte ndihmon vaji i fares se zeze saj ne kete gjendje dhe si mundet ta pranon duke mar parasysh se Ushqim pranon nepermjet sonder.
  Shpresoj te fitoj pergjigje dhe paraprakisht ju faleminderoj.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jo nuk e ndihmon vaji i fares se zeze ne kete situat qe eshte aktualisht. Zoti e ndihmoft . Me respekt dr Hysniu.

 • ervin:

  prsh dr.hysni
  una kam nje problem me vetedijen time gjdo her kur zgjohem me shkon mendja tek nje gabim i jetes qe kam bere mir,po un mundohem ta shmang nga mendja ate qe kam bere para 1 viti dhe ajo qe kam bere esht nje mardhenje me nje te panjohur shpresoj te kuptoni, edhe tani kam shum veshtersi ne shikim nuk mundem te perqendrohem ne asnje gje nuk e shijoj dot veten time kur dal me shok smund te qendoj shum me shok kur bej muhabet sepse ndjehem i trubullt ne sy nuk e di se qfar kam ju lutem dokktorr a mund te me ndihmosh me kete problem qe kam ju lutemmm

 • Pershendetje si ta perdorim vajn e dares zes per te mbet shtazan pres pergjigje nese ka mundesi

 • Donika:

  Pershendetje . e kom babin smut prej Trombozes qe eshte nje lloj grumbullimi i gjakut ne nje forme kokrre-rruaze e cila e bllokon ndonje ene gjaku. Babi ne kemb e ka ket semundje .A mund ta perdor ? dhe si mund ta perdor Babi vajin e fares se zeze . Faleminderit .

 • sofi:

  pershendetje doktor une jom kon te mjeku dhe me tha se kom tumor ne miter por te bej lutje a ka sherim me far te zez dhe si ta perdori

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam sjell nga jashte nje ilace bimore antikanceroz ; por nderkoh sherben per tumoret ne miter kur te deshironi ejani ne klinike. Me Respekt dr Hysniu

 • sofi:

  pershendetje une kom tumor ne miter deshta te pys akom sherim me far te zez per ket smundje

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per tumori ne miter kam nje ilace bimore sh efikas qe quhet Varumin me sillni analizat ne Klinike t’ju jap mjekimin. Nga dr Hysniu. Cel; 0692106127 Cel; 0695238127 Tirane

 • Pershendetje doktor desha ta di a ndihmon gje vaji i fares se zez per ata qe jan nen pesh pasi qe un jam 21 vjeqare dhe jam vetem 46 kg nese mund te me ndihmoni rreth kesaj do te jem shum mirenjohse ju falemnderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jo vaji i fares se zeze nuk ju ndihmon per shtimin ne peshe ; por eja te jap nje mjekim per shtimin ne pesh.

 • Pershendetje doktor desha ta di a ndihmon gje vaji i fares se zez per ata qe jan nen pesh pasi qe un jam 21 vjeqare dhe kam vetem 46kg nese mund te me ndihmoni rreth kesaj do te jem shume mirenjohese ju falemnderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Jo ka ilace te tjera ; por eja ne klinike & me thuaj problemin qe keni.Me respekt Dr Hysniu. Cel; 0692106127 Tirane

 • Nermine:

  I nderuari mjeku alternativ ne kohen e fundit vjehrrit tim 61vjeqar u ashte paraqit kanceri ne mushkri te majte lloji i kancerit prej qelizave te vogla.Momentalisht eshte duke marren kimioterapij .A keni ndonji ilaq qe ndikon dhe e zhduk ket kancer me tregoni ju lutem sa ma shpejt dhe si tja bejme? Ne jetojm ne Prishtin qka ne preferoni? Nese keni ndonji mjekim po pyt vjehirri im sa ka sukses ilaqi i juaj? Me nderime ju pershendesim une dhe familja e burrit tim sukses ne punen tuaj dhe kalofshit mir

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po une kam nje ilace bimore antikanceroz , sidomos per kancerin ne mushkri, nese pacienti e zbulon semundja ne fazen e pare atehere ajo mposhtet nese ajo eshte ne fazat e tjera semundja qetesohet & mposhtet deri ne nje fare mase; Me sillni pacientin ta shikoj nga afer , nese ai eshte i pamunder te me sillni te gjitha ekzaminimet e tij. Me respekt dr Hysniu. Cel; 0692106127 Cel;0695238127

 • Nora:

  Mirembrema Dr.

 • Muli:

  Prsh si duhet te perdoret per puqrrat ne fetyr fara e zez edhe aka ne gjermoni klm

 • pershendetje un jom nje djal 17 vjecar dhe me shfaqen disa njolla te zeza para syve a ka naj mjekim me an te fares se zez per kete semundje ??

 • festin:

  Pershendetje doktor kam 24vjeq dhe 80kg a mund te me ndihmoj qaji per dobesim

 • I nderuari dr Hysni vuaj nga Psoriazis vulgaris ka qe 10 vite dhe akoma nuk kam gjetur bar që së paku ta lehtësoi smundjen time,e kam bukur shum të përhapur në trupo dhe shum më pengon por edhe me mundon,kam përdorur Daivobet,Bellosalic,Diprosalic,bentovatem,dermovate kam përdorur lloj lloj barna tjera alternative poe nuk më ka ndihmuar asgjë.Ju lutem a keni ndonjë bar qlë ndihmon në zbutjen e psoriazës,nëse po më tregoni.Jam nga Kosova .Ju lutem me padurim e pres një përgjigjëje nga ju dr Hysni me rspekt xhevati

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po kam pergaditur nje pomad enkas per Psoriaze Vulgarisqe e permison sh semuundjen. Respekte dr Hysniu.

 • Dona:

  Mund te perdoret vaji i fares se zeze per anemi te theksuar dhe si, faleminderit

 • Rezarta:

  Ju petshendes Dr Hysni Dankshi kam nje pytje per ju Jam 40 vjeqare qdo kund kam ber kontrolla per femij qe te kem por e Kot.Deshiroj nje kshill nga ti sa ka Effekt fara e zez dhe si ta perdori faliminderit per mirkuptim e pres pergjigjen nga Ju i nderuar

 • Pershendetje juve i nderuari z. Dr. Hysni Dankshi, e lexova gati ne tersi kto pytje pergjegjeje. po fara e vajit te zeze sherone gjdo semundje perveq vdekjese
  jo, te gjithe ata qe jane neper EVROP le te shikojne ne duqane ARABE-TURKE munde
  ta gjejne kete lloje vaji ulliri nga fara e zeze dhe gjithashtu edhe farat e saj
  vertet eshte shume sheruese perveqe,vdekjese kuptohet.pra kete e kane perdore dhe
  PROFETI YNE MUHAMMEDI.S.A.V.S. Paqja dhe meshira e ALLAHUT AZZUVEXHEL qofte mbi te,familjen e tij dhe gjithe PROFETET PARA TIJ DHE KOHEN e tij.ju flm z. Doktor z. Hysni shendete dhe gjdo te mire nga une nga Suedia qe nuk e paske vizitua dhe
  shpresoj ta vizitoshe. ne funde perdorne Vajin e Fares se Zeze,pa frige por lexo
  se pari si perdoret pastaj perdore.we.s.a gjithe SHQIPTAREVE NE BOTE

 • Leta:

  Pershendetje,une jame duke perdorur vajin e fares se zeze ne sy por me djegin shume syt dhe me shkakton kruarje te syve.Desha te pyes a eshte kjo normale.

 • Sedat:

  Pershendetje dhe Pergezime. Ne lidhje me artritin,person i moshes 70 vjec, cfare rekomandohet nga ju?

 • Dr Hysni Dankshi:

  Lavdrim spondilartroza cerfikale jep dhimbje koke marrje mendesh therje ne anen e zemes humbje te ekulibrit bllokim te frymarrjes dhimbje te gjoksit, ne se deshironi nje mjekim bimor ejani ta merrni. Me respekt Dr Hysniu.

 • Dr Hysni Dankshi:

  ………………………//////////////////////////////\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;lllllllllllllllllllllllllllllllllll888888888888888888888888888888888888888888888000000000000000000000000—————————————————–

 • Dr Hysni Dankshi:

  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww——————————————————————————————————————————————””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Dr Hysni Dankshi:

  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww————————————————————————————————————————————————————================================================================================================================================================================///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Dr Hysni Dankshi:

  …………………………….////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////———————–===================================================================================================wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 • Dr Hysni Dankshi:

  //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////…………………………….================================================================================—————————00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;/////////////////////////////////////////////////……………………………..;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[[[[[[[[[

 • Dr Hysni Dankshi:

  Kontaktoni me mua me kete nr; cel0692106127

 • Dr Hysni Dankshi:

  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[///////////

  WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX==========================================================================

 • Dr Hysni Dankshi:

  ”””””””””””’[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[========================================00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000———————————————————–=======================,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,============================================”””””””””””’llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 • linda pz:

  PERSHENDETJE DR MENDOVA QFAR MUND TA SHEROJ KETE PIGMENT APO SEMUNDJE

 • Dr Hysni Dankshi:

  Nuk ka ndonje ilace specifik aktualisht per pigmmentin. Dr Hysniu

 • Pershendetje Dr Hysniu vajza ime ka nje Alerxhi prej Grurit tash nuk mundet te haj si buken e gjerat qka jan prej gruririt kisha pas deshir te me tregoni amundet qe fara e zez ti ndimoj per kit alerxhi edhe si duhet te Perdoret vajza asht 8 vjeqare flm

 • Dr Hysni Dankshi:

  Te perdorin vajin e fares se zeze 2×1 luge kafeje para buke te perzier me lenge frutash ose me mjalt. Me respekt dr Hysniu.

Leave a Reply for Dr Hysni Dankshi