Falenderim nga pacienti, Arben Collaku

Quhem Arben Çollaku nga Tirana dhe jam 47 vjec. Kam pasur shume probleme me spondiloartoza (cervikale ) te qafes prej shume vitesh dhe  kam perdorur disa mjekime per kete semundje por kam patur pak permiresim . Kur rastesisht ndoqa nje emision  televiziv mjekun alternativ  Hysni Dankshi qe fliste per semundjen time :Atehere u drejtova tek ai per shqetesmin tim  pasi me pa  nje here radiografin qe kisha bere me pare per dhimbjet e mia  te qafes  ai me beri 10 dite fizioterapi kineze (masazh) me vaj edhe me akull  me dha disa ilace bimore te tij  dhe une u permiresova  per dy jave nga gjithe shqetesimet qe kisha  nga kjo semundje profesionale sic eshte  spondiloartoza (cervikale )  .Me kete rast me lindi deshira e madhe  per ta pershendetur doktor  Hysniun, ta falenderoja  perzemersisht per punen e mrekullueshme qe beri tek une  dhe besoj  edhe tek shume paciente te tjere . Pra i uroj atij  mbarsei ne punen e tij fisnike edhe humane  qe tregoi tek une . Nuk mund te gjej fjale te tjera me te mira per te por zoti e bekofte ne pune , ne jete , dhe ne familje .

Me Respekt pacienti Arben Collaku

Leave a Reply