Hysni Dankshi

 

—————————————————————————————————————————————————-

Mjeku alternativ Hysni Dankshi:  kuron disa semundje me metoda te reja alternative si:

-         Te gjitha llojet e djegieve

-         Gjendrat  tiroide me mungese te jodit

-         Strumen(gusha)

-         Patologjin e renies se flokeve

-         Guret ne veshka

-         Guret ne temth

-         Diabetin e sheqerit

-         Meneupazen

-         Reumatizem

-         Tensionin e larte te gjakut

-         Semundjet e zemes

-         Ulceren e stomakut

-         Gastritin

-         Melcine e zeze

 

Aplikon masazh per hermie-diskale, spondilartroze vertikale dhe lumbare. Kjo metode e re fizioterapie kineze me vaj dhe akull ka dhene rezultate te mira ne kete drejtim.

Pergatit dhe ilace bimore per kete semundje. Ky mjek ka dhene mbi 250 emisione telivizive ne televevizionet me prestigjoze si: TVSH, TV-KLAN, VIZION-PLUS, TOP- CHANNEL, TV-KOHA, NEWS-24, ORA-NEWS e shume radio dhe gazeta te  njohura. Ka botuar 2 libra te mrekullueshem per mjeksine alternative “ 310 receta per 60 semundje” dhe “ Bime mjekesore per cdo semundje”.

Ne vitin 2008 ka krijuar shoqaten e re te mjeksise alternative te Shqiperise me mjeket me te mire alternativ, ku eshte zgjedhur president I shoqates. Ka marre pjese ne kongrese boterore te mjeksise alternative ne Tunizi, ku eshte nderuar me cmimin me te larte nga universiteti I mjeksise alternative Tunizi. Ka marre pjese ne forume nderkombetare ne Kosove, Mal te Zi, Maqedoni, Hungari, Turqi etj.

Adresa:

Klinika e mjekut alternative “ Hysni Dankshi” pas muzeut kombetar ne qender te Tiranes afer bar “Piazza”.

Cel: 0692106127.

Ne kete faqe mund te shkruani problemet tuaja shendetsore dhe do te merrni pergjigje nga mjeku yne alternativ  i mirenjohur ne arenen nderkombetare   Z. Hysni Dankshi

99 Responses to “Hysni Dankshi”

 • inderuari doktor ju lutem te me ndihmoni me keshillate tue fantastike pra une vuaj nga impotenca me shum se 6 muaj te plot,fare nuk kam eriksion shum shpesh urinoj mjeket me kan then qe vuaj nga prostata ,perdori tableta PROSCAR .prandaj edhe njeher ju kishalut per keshillat e tua
  ju mire pres me keshilla 54 vjecari.

 • admin:

  I nderuar Samidin e kuptove shqetesimin tuaj nese keni deshire te vini per nje konsult tek une ne kliniken time atehere do tju rekomandoja dy ilace te reja bimore njera per prostaten dhe tjetra per impotencen, pa efekte anesore. Me respekt dr Hysniu.

 • pacienti ka nje pyetjee… a sherohet semundja e sheqeritt a mundett per tu hequr kejtt kjo semundjee e sheqeritt…me ndonje bari.. pyett PACIENTI nga gjilan flm per pergjigjje kalofshi mir tung

  • Dr Hysni Dankshi:

   I nderuar pacient diabeti eshte nje semundje qe nuk sherohet perfundimisht as nga mjeksia shkencore dhe as nga mjeksia alternative me bime por qetesohet dhe permisohet deri ne nje far mase te konsiderueshme .Une si mjek alternativ kam pergaditur nje ilae te ri bimor per te permisuar diabetin, pra disa bime me alkoolatur qe pihet 3 here nga 30 pika. Me respekt Dr Hysniu.

 • ervis kaja:

  Motra ime eshte 6 vjece…..nga pranvera deri ne vjeshte asaj i djersisin shume duart dhe kembet gje e cila i ndosh edhe ne dimer ndonjehere saqe i behen sikur i ka mbajtur ne shume uje dhe vjet iu shfaqen disa njilla ne pellemben e dores dhe i ripej lekura…….e kemi cuar tek dermatologu i cili na ka dhene nje mjekim te cilin nuk e perfundoi dhe ju lutem juve N.q.s me ndihmoni qe te me rekomandoni se cfare trajtimi mund ti bejme dhe se nga i vjen……ju lutem me ndihmoni te sheroj motren time!….ju sqaroj se njollat u zhduken dhe tani vetem ne thembren njeres e kembes i dolen disa njolla te vogla…….gjithashtu mamaja ime eshte ne moshen 40-vjecare dhe qe nga vera e vjeteshme e deri tani vazhdon te kete me intervale diarre dhe analizat i dalin myk dhe infeksione…ka bere ilace dhe shpesh i nderpret ……me ndihmoni dhe per kete rast….ju faleminderit shume!

 • ervis kaja:

  kam edhe 1 kerkese tjeter nga ti……..gjyshja ime eshte 75 vjece…para 3 muajsh eshte rrezuar dhe ka thyer klavikulen e shpatulles se djathte dhe ne itali e kane operuar dhe eshte sheruar mirepo qe nga ajo kohe e demi me sot ajo ka shume dhimbje tek te dyja duart krah-parakrah dhe tek pjesa qe lidh te dyja shpatullat…..ka bere ilace ne kavaje dhe nuk eshte qetesuar aspak …..a mund te me thoni se cfare mund te jete dhe cfare me rekomandoni ndonje ilac ose dicka tjeter….jemi ne pritje te pergjigjes suaj…..shume faleminderit per gjithcka qe mund te beni per ne…..

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ervis munde te vini ne kliniken time tju jap disa ilace bimore per dhimbjet e gjyshes tuaj. contakt cel;0692106127
   nga dr Hysniu.

 • naku:

  i nderuar dr hysni e lexova librin 310 receta per 60 semundje liber me te mire nuk kam lexuar ne jeten time i ke spjeguar ne menyre te persosur do te kisha qef qe te lexoja libra te tjera nga ju na hape horizontin me marr vesh cfare bohet me trupin tone ju faleminderit shume shume shume jetoj ne new jork dhe kam degjeuar pershume doktors po per mendimin tim you are doktori me i mire ne world nderimet e mija dhe ju uroj suksese ne pune me nderime naku

  • Dr Hysni Dankshi:

   Faliminderit Naku per konsideraten dhe respektin qe ju keni krijuar per mua si mjek alternativ; une kam botuar edhe nje liber tjeter qe titullohet Bime Mjeksore per cdo Semundje. Tani kam ne dor librin e tret qe do ta botoj se shpejt qe titulli i saj do te jete suprize per lexuesit dhe pacientet; pra te gjitha keto libra jane vetem per mjeksin alternative. Me respekt dr Hysniu Tirane Albania cel; 0692106127

 • lulja:

  pershendetje dok kam nje shqetsim qe 2 muaj bej analiza edhe te gjitha me dalin mir kam bere edhe analizen e hormoneve tiroxina me ka dal e rritne 10perqind mjeket me thojn se nuk ke nevoj per terepi me ka dal helikobakteri pozitiv marr terapi po kam djeksim ne gjuh lodhje tani kan fillu edhe syt si ftoft si djeksim kam dhimje shpatulle stresim edhe te ftoft qka me rekomandoni ju ju
  faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar Lule ejani tju jap nje mjekim bimore per shqetesimet qe keni . Me respekt dr Hysniu . Tirane Cel ;0692106127.

 • Shkodra:

  jam nje paciente qe kam marre nje ilaq popullor tek ju para 40 ditesh per gure ne veshka dhe ne temth. Ilaqin e kam pire me rregull dhe pasi e perfundova, pas nje jave bera nje ekografi. Perseri veshka dhe temthi rezultojne me gure brenda. Desha te di se ky ilaqi pluhur qe me dhe per shkrirje guresh mund te merret perseri dhe te perdoret? Sa kohe nga ilaqi i pare duhet te jete koha e perdorimit?

  • Dr Hysni Dankshi:

   DUA TE SQAROJ QE JO CDO SEMUNDJE MUNDE SHEROHET ME NJE MJEKIM ; PRANDAJ MUNDE TE PERSERITET MJEKIMI 2-3 HERE SEPSE EDHE GURI MUNDE TE JETE I FORTE. KA RASTE AI MUNDE TE JETE SHUME I FORTE & I PA THERMUESHEM QE MUNDE TE KERKOJ OPERACION OSE ULTRATINGUJ. KESHTU DUHET TE KENI PAK DURIM. ME RESPEKT DR HYSNIU.

   • Shkodra:

    Desha te marr dhe nje kure tjeter per shkrirje guresh ne veshka. Kuren e pare ska 6 dite qe e kam mbaruar.Kur mund te vij te marr tjetren (pluhur per 1 muaj) dhe a ka rendesi qe te behet ndonje pauze midis kurave???? Ju lutem a mund te gjej ilaq gati tek ju me dt 28 ose 29 mars 2012 pasi vetem keto dite jam i mundshem te vij ta marr.
    per sqarim: Ngjyra e gureve eshte pak a shume e njejte me ate te ilaqit pluhur qe kam marre tek ju heren e pare.
    Respekte.

    • Dr Hysni Dankshi:

     Une jam ne klinike vetem diten e hene, sepse lagohem jashte vendit & kthehem ne pune kismet me date 31 mars.Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje i nderua doktorr te kam shku ma heret e ka ba nje ultra za me ka dal hernia ne stomak 4 gisht ner kerthiz ashta atu stomaku ajo une e di si asht ma nalt te lutem me tregon per rreth saj najsen me ka tha doktorri mu ba aparacjon nuk me dha po me ka tha si dush ti ma von nashta te them a asht rrezik mu ba aparacjon ajo nuk jam ne kos po jam ne londer me tregon a muj me hi ne aparacjon me ka tha se 1oo per 100 asht normale po une po kam frik te pershendes shum nga londrame respekt

 • 4 gisht mbi kerthiz e jo ner se ta ka shkru gabim pak te pershendes

 • Shkodra:

  Pershendetje doktor. Kura e dyte e juaja qe nisa per shkrirje guresh ne veshka (pluhuri) ka 15 dite qe e kam nisur. Kam shqetesime dhe kriza te medha cdo dite 2-3 ore pasi pi ilaqin. I kam dhimbjet aq te paperballueshme saqe mendoj ta nderpres per disa dite. A eshte e demshme kjo????
  Pervec dhimbjeve dhe krizave te veshkave kam edhe djegesin ne stomak dhe veshka dhe heqje barku. A duhet te japi ky ilaq keto shenja?
  Ju lutem me jepni ndonje keshille per gjithe keto probleme.
  Une kam besim se ilaqi qe me keni dhene duhet te me jape rezultat. Po ta nderpres per disa dite dhe ta filloj perseri sa te qetesohem a e ben njelloj efektin ilaqi sikur te ishte ne vazhdimesi???
  Respekte Shkodra.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Nderprite ilacin per pak dite derisa te qetesohesh sepse po shkrihet guri ne veshka prandaj keni kriza por mos u shqeteso. Me respekt dr Hysniu.

 • djella:

  Pershendtje dr.deshta te ju pyese se a ka sherim vitiligo te ju,mundeshishte me tregoni ketu sepse jam ne kerkim te keti ilaqi .

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vitiligo nuk eshte semundje qe ka problem me jeten e pacientit , por ajo eshte mungesa e pigmentit te lekures qe nuk gjendet ne ushqimet tona te perditshme; atehere ka plot ikace bimore qe ndihmojne ne persnisimin e ketyre grup vitaminash , si produkti i Aloe-Vera qe pihet ne forme xheli 3×2 luge gjelle para buke . Me respekt dr Hysniu. Tirane Cel; 0692106127 Club; 0695238127

 • Anxhelo:

  Pershendetje Doktor.Duke kerkuar per semundjen e motres time,ndesha ne kete faqe ku po shof se kurat tuaja bimore paskan bere mrekullira.Motra ime eshte 13 vjece dhe prej 3 vjetesh vuan nga semundja e ekzemes (te pakten kshu e kan perkufizuar mjeket).E ka pellemben e dores te irrituar si plage dhe i kruhet se tepermi.Tani ka filluar ti perhapet ne doren tjeter dhe tek te dy kembet.Kemi 3 vjet qe bredhim cdo spital dhe kemi bere vizita pa fund,por gjer tani nuk i ka ber asnje ilac derman.Nese mund te na ndihmosh,jemi te gatshem te paguajme cfaredo lloj shume,vetem per te na dhene nje pomad qe te kete rezultat te pakten sepse plaga sa vjen dhe behet me keq…te lutem me kthe pergjigje…Flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Anxhel une kam pergaditur nje pomade bimore per Ekzemen nese deshironi ma sjellni motren tuaj ne klininike ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjaza. Cel; 0692106127 . Me respekt dr Hysniu.

 • pershendetje!Doktor desha te ju baj nje pyetje:une kam bakter pylori 4.8 ilaqet qe i mora pantoprazol dhe costi donperidon 10mg i nderpreva per shkak te efektit anesor,ne internet pash nje qaj matula herbal formula pa efekte anesore ju lutem a gjendet diqka e tille tek ju apo ne barnatore une jam nga kosova po edhe ketu s’di nese ka diqka te tille nese keni mundesi me sqaroni nese jo te me falni per kohen qe u shpenzova me shume respekt ju pershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Eja tek klinika ime ne Tirane t’ju jap nje ilace bimore Vaj Makthi qe te ndihmon ne kete drejtim. Me respekt dr Hysniu.

 • Pershendetje jam Remzi Zejnullahu nga mitrovica
  Ju kam shkruar edhe me heret po nuk kam marr pergjegjje,kam gure ne temth kam perdorur disa qaja bimor nuk e di permbajtjen e tyre me kane thene se i shkrijn guret per me echo e kam vertetuar qe nuk jane shkrir.
  Po ashtu vuaj nga gjendra tiroide me munges te jodit deshta ta di nese ka ndonje ilaq bimor qe me ndihmon ne keto dy semundje,
  Ju faleminderit

 • hana:

  inderuar doktorr jan hana nga londra e kam operu hernia stomach ma kan ba RIPAIR OF SUPRAUMBILICAL HERNIA WITH MASH PO EKUPTA KET ANGLISH asht prablem masi 2 jave ekam prek me dor mas operacjoni e ka pra si top i vogel a duhet mu hek krejt aj si asht si top dhimb nuk kam ama ata ma ban oparacjon po une skam guzovt me prek se ka qen hale e e ajt e deri sa muka hek te ajti se kam prek me respekt vet ma kthen pergjigjen asht normale me nejt si e frume pram mrena ne stomach te pershendes me respekt

  • Dr Hysni Dankshi:

   Mendoj qe nuk eshe normale por bej edhe nje eko pastaj te shikojme se c’far ju del mbase keni ndonje infeksion apo dicka tjeter. Me njofto me vone per dicka . Me respekt dr Hysniu

 • Edhe nje pershendeetje doktor,
  Ju pata shkruar para disa ditesh qe shoqja ime ka nje gur ne tamth. Ju patet kerkuar disa sqarime rreth madhesise se tij. Une e kam bere incizimin dhe mjeku ka shkrur kete tekst: “Melqia, shpretka dhe pankreasi janw me formw dhe madhwsi normale, kontura te rregullta dhe ekostrukturore homogjene. Fshikeza e temthit eshte me kontura leht te trashura dhe ne lumen nje formacion hipereogjen rreth 19 mm me hije dorzale si dhe ermbajtje tjeter te imet hiperekogjene me hije dorzale. Rruget bilare jane jo te zgjeruara. Koledoku i lire. Veshket jane me forme, madhesi, kontura dhe ekostrukturore normale. Fshikeza urinare ka kontura te rregullta dhe lumen eko te zbrazet. Nuk ka leng te lir intraabdominal dhe intrapleural. Nuk jane konstatuar limfonde te zmadhuara intraabdominal dhe ingvinal. Kete e shkova per arsye se deshirojme ti ikim operacionit, nese Ju keni ndonje gje qe ky gur te largohet – pa operacion – pra nese keni ndonje bari. Ju falenderoj pere mirekuptim. Mirudegjofshim!

  • Dr Hysni Dankshi:

   Guri 19 mm nuk munde te shkrihet me ilace bimore por kerkon nderhyrje me sondim qe eshte e leht pa problem. Me respekt dr Hysniu.

 • i nderuar doktor mund te me ndihmoni me ndonje keshille per mamin ajo esht mbi peshe dhe eshte e fryre ne saje te inf te vizitave ka konstatuar se ka gjendra mbiveshkore dhe ajo eshte dke mbajtur nje diete e cila spo jep rezultat si mund te me ndihmoni ju ju lutem me shkruani po pres mesazhin tuje FLM per mirkutpimin.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Me sjellni mamin per vizite ne klinike te marrin me vete te gjithe analizat & eko qe ka bere. Me respekt dr Hysniu

 • pershendetje jam vjollca nga gjermania kam probleme me lukth dy here kam ber gastroskopin kam pasur bakterjen por me antibiotik e kam hjekur mirepo un gjdoher kam probleme me lukth. gjdo ushqim qe e ha me mundon me fryhet lukthi shum saqe me nxen frymen nje moll nese e ha ajo nuk perpunohet por me sillet neper lukth dhe me mundon kam thartin dhe ajo thartin prej lukthit po me shkon deri ne fyt dhe po ma vran fytin . Isha te mjeku per fyt po fytin mir e kam krejt problemi esht te lukthi nje mjek me tha se lukthi e paska nje kapak dhe aj po qelet po liron thartin dhe operacioni me tha esht shum i veshtir prandaj kerko sherim ne menyr alternative .Dhimbje nuk kam asnjeher ne lukth vetem mundime te mdhaja saqe spo mund ti duroj me veq mos me hanger kurr kurgja sdi qte baj tjeter ju lutem me tregoni qfar te baj

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vjollca jam i mendimit te perdorini lengun xhel Aloe-Vera 3×2 luge gjelle para buke & nje ilace tjeter bimore Multi Enzyme 2×1 tab para buke . Me respekt dr Hysniu.

 • Jam vjollca kam harruar tju tregoj qe 6 muaj un dy her ne dit e perdori tableta pantoprazol 20 miligram me ka then mjeku i shpis qe duhet ti perdori rregullisht qe tmos me shfaqet perseri bakterja mirpo keto tableta mua me duket se nuk po me ndihmojn asgje perkundrazi me mir ndihem kur harroj ndonjeher ti mar mua nuk me tretet ushqimi me mundon thartina prej lukthi deri ne fyt .Kisha pas deshir te me tregoni per barnat qe mi preferoni ku mund ti gjej si ta filloj ket terapi edhe ndoshta nuk po e teproj edhe nje pyetje kam lexu edhe per mjaltin me pluhurin e kanelles ta perdor nuk e di a ka efekt apo jo .Ju falenderoj shum .

 • Pershendetje doktor,
  Kam nje moter 60 vjecare, eshte e semure nga diabeti dhe merr edhe insuline. Mirepo koheve te fundit eshte ftohur dhe ka marr kallje te mushkerive ne anen majte. Ka marre gjylpana dhe antibiotik mirepo asesi nuk po verehen efektet. Ju lutem a keni ju te pergatitur ndonje bar per mushkeri?
  Ju faleminderit!

 • I nderuar doktor,
  do doja te me shpjegoni nqs keni mundesi, per problemin e vajzes time. Eshte 15 vjec, ankohet vazhdimisht per dhimbje te krahut te djathte, shkova ne doktor, edhe me tha se ka nje problem me muskujt ne sup, kur e ngren doren lart, muskuli shtyp nervin edhe nga kjo ndjen dhimbje.Por doktori nuk na dha as ndonje ilac as ndonje lloje terapie tjeter, vetem se na tha pas si te mbushe 20 vjec mundet te operohet, gje qe mund te mos jap rezultat te mire. Pres pergjigje, ju faleminderit
  TANIA

  • Dr Hysni Dankshi:

   Tania ma sjell vajzen ne klinike per konsult atehere ti jap mjekimin 7 do te behet mire. Me respekt dr Hysniu.

 • Avniu:

  Jom 40 vjeqar qe 1 vit mu ka lajmru sheqeri ka pas koh qe sheqeri mu ngrit deri 18.5 me ngarkes ne mramje , vetem kur nuk kam qen i kujdesshum ndaj emelsirav,ndera tani ne mengjes zakonisht e kam 6.0-7.8-8.5 ndisa raste edhe 9.0. Qfar do te rekomandonit?

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ishte mire te perdorni cajin nga gjethe te njome te domates. Merret nje grushte me gjete te njoma te zihen ne 1.5 litra uje te zihet per 20 min & pihet 2×1 gote me kete caj ne dite para buke pa sheqer.

 • leonarda:

  Pershendetje dokor i nderuar deshta te bej nje pytje halla ime vuan nga migrena i dhem koka shume saqe nganjeher qan prej dhimbjes se madhe nje jav e ka ne anen e djathte nje jave e ka ne anen e majte i ka bo analizat i ka dal migrena perdor hapa po as hapat spo kan efekt te lutem nese ke mundesi me na e tregue diqka qfar te bejme

 • kam nje pyetje per ju dr ikam venat e zeruara dhe shum vija te kuqe ne kemb me djegin shum a ka diqka prej bimve per sherim.

 • djana struga:

  doktor ju lutem me ndihmoni.une kam disa probleme shendetesore si fillim vuaj nga spoliartroza e shtylles kurrizore prej 8 vjetesh ,kam dhimbje ne gjith shtyllen rruzat, shpatull dhe pjesa e brinjeve deri nga perpara ,,nuk fle dot me shum se 3 ore gjum se me fillojn dhimbjet bera grafi dhe me doli pjesa midis dy shpatullave e perkulur me eshte deformuar kocka shum .ju lutem me jepni ndonje ilac qetesues.me kan thene qe dhe akopuntura te ben mire,po sdi si te veproj pres pergjigjen tuaj ju flm me respekt problemi tjeter eshte se kam shpesh fryrje te barkut dhe mendoj se kam kolit sepse ketu ska asnje lloj analize qe te te diagnostikojne me ket semundje une mar kokra karbon vet ne farmaci qe qetesohem por do desha nga ju ndonje caj bimor qe ta pi.kur me fryhet barku me meret fryma kam dhe rrafje te shpejta zemre dhe vetem eci qe te qetesohem,zakonisht me jashtqitjen jam ne rregull por ka dhe raste qe kam dhe nje si shpim ne anus ju lutem me ndihmoni me keshillat tuaja

  • Dr Hysni Dankshi:

   E nderuar znj. Djana femijes tuaj perdorja pa problem lengun xhel Aloe-Vera per lyerje nga poaht 2-3 here ne dite. Sa per ju duhet patjeter te vini tek une per nje konsult , sepse keni shume probleme & dua t’ju shikoj nga afer per t’ju dhene disa mjekime bimore qe jane enkas per shqetesimet tuaja. Bej vizita nga e hena ne te shtune nga ora 8- 14-30 . Adresa e Klinikes ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek Lokal Pjazza . cel; 0692106127 cel; 0695238127 . Me respekt dr Hysniu.

 • enes:

  Persh… doktor.interesohem per vajrat esencialte livandas ,te rozmarines dhe vajin e fares se zeze .mund te me thoni se ku i keni pikat e shitjes?flm

  • Dr Hysni Dankshi:

   Enes po te dergoj dy nr e kontaktit. Cel; 0692106127 Club; 0695238127 komunikojme per gjithc’ka . Me respekt dr Hysniu

 • leonardo:

  I nderuar doktor desha te di adresen e vendit ku mund te gjej xhel alo vera vera dhe cmimin e saj.

 • kam nje problem ne lekure dimrit me behen livore ndersa veres me heken dhe me mungon nje vitamin pres pergjegjie nga ju

 • pershendetje jam nga ferizaji kosove kam probleme me lekure sepse me behen livore dimrit me behen ndersa veres me heken kam lindur ne gjermani me kane thene mjeket me mungon nje vitamin pres pergjegjie nga ju

 • Rajmonda. Korbi:

  Pershendetje doktor .Jam Monda nga Tepelena .Vuaj nga hemoroidet dhe prolapse .te lutem me
  thuaj cte perdor .faleminderit shume

 • Merita Shala:

  Ju pershendes dhe desha te ju pyes se kam problem me renjen e flokeve ne disa vende , mirepo tash me jane dobesuar te gjitha floket dhe pjesa ku me kane rene floket tash po vrehen me shume . Une i kam pare disa ilaqe tua por cili eshte me efektiv

  • Dr Hysni Dankshi:

   Merita une kam pergadittur nje ilace te ri bimore enkas per renie te flokeve , nese deshironi eja ta merni. Me respekt Dr Hysniu.

   • Merita:

    Une jam nga Kosova per momentin nuk kam mundesi me ardh por ilaqi me palce te kockes se kaut dhe vaj parafine me eshte dukur qe do te jete shume efektiv dhe kisha dashur te me tregoni me shume per te derisa te me ipet mundesia te vij atje

 • pershendetje separi.mfalni pak ndoshta eteprova pak po desha tju pyes edhe nje her akam diqka ndihm nga ju mendonje ilaq qe mundem edhe me. shtatzaani me mor. edhe. si mund te ma dergoni ktu pasi jetoj ne gjermani akeni diqka ju lurem pasi kam ddhimta te medha endihm ktu skam sen pasi sguxojn pi shtatzanis ju flm per ndihmen kalovshit mir. ne ket vikend

 • SonilaK:

  Pershendetje Dr. Hysni,
  Djali im eshte diagnostikuar me ulcera ne zorren e trashe qe ne moshen 2 vjecare dhe eshte kuruar me Messalamine. Tani eshte 10 vjec dhe semundja eshte shfaqur perseri, ka diare te shpeshte me gjak( cdo nje ore). Doctori i ka rekumanduar kortizon 40ml ne dite dhe pas 3 muajsh trajtimi me kortizon trajtimin me azathioprine. Ulcerat jane te shperndara ne pjesen siperme te zorres se trashe (jo ne afersi anusit)
  Doja te dija ne se ka ndonje mjekim popullor/alternative per ulcera e zorres se trashe? Te lutem me kthe pergjigjen sa me shpejte te jete e mundur.

  Me respekt,
  Sonila K

  • Dr Hysni Dankshi:

   Sonila me sjell te gjitha ekzaminimet te djalit tuaj pastaj une t’ju jap mjekim bimore . Me respekt dr Hysniu.

 • erzana:

  Pershendetje une jam nje vajze nga Kosova dhe nuk kam mundesi te vi deri ne tr per konsultime me ju.desha tju kerkoj nese ka mundesi te ma pershkruani nje ilaq per humbje peshe,peshoj 70kg dhe dua te bie ne 60kg.Faleminderit

  • Dr Hysni Dankshi:

   Une kam ne klinike nje ilace te ri bimore per renie ne pesh deri ne 12 kg per nje muaj pa efekte anesore & quhet ABC nje kuti me 30 tab per nje muaj . Nje tab ne dite esull ne mengjes. Nese deshironi dergoni dike per ta marre .Me respekt dr Hysniu.

 • Pershendetje doktor,
  Bashkeshorti eshte operuar nga kanceri ne prostat-diagnoza 3+4=7
  par dy viteve .Tash behen gjasht muaj qe perdor Varuminen , me trego qka duhet me tej .
  Me respekt

 • anna:

  o doktor kam ere te keqe te gojes car me duhet te perdor ju lutem

  • Dr Hysni Dankshi:

   Per eren e keqe te gojes duhet te zini dy kokrra molle jeshile te grira por te pa qeruara te zihen ne 4 gota uje deri sa te mbeten 2 gota me kete pihet 2×1 gote me kete lenge ne dite para buke. Ciao

 • Rexhep Sulejmani:

  Rastesisht lexova ne internet per ju i nderuar doktor desha tju beja nje pyetje nese keni mundesi te me pergjigjeni.Une jetoj ne gjermani dhe gruaja ka probleme me teroide me munges jodi.Pikerisht dje kur i erdhen pergjigjet e analizave ishte nje lloj analize qe nuk po e kuptojm mir apo ndikon kjo per shkat te teroideve apo mos eshte ndonje problem tjeter.Auto-antikorper TPO(MAK)ELISA quhet dhe i ka dal pak me e lart se normativja.A mundet te me tregoni ju lutem cfar domethenie ka kjo dhe cfar ilaci mund te perdorim.Pres pergjigje nga ju nese ka mundesi te na ndihmoni.Ju pershendesim nga larg me respekt.

  • Dr Hysni Dankshi:

   Ju duhet ti perdorni 6 muaj ilace bimore per sherimin e gjendrave tiroideve me mungese te jodit e ka pergaditur une enkas per kete diagnoze. Nese keni mundesi ejani per konsult pastaj te jap edhe mjekimin.

 • tina:

  ju lutem me trego a ka ilaq per vitiligon

 • miranda tahiri:

  Desha te pys keni ndonje ilaq per plasaritjet e lekures nga shtatzania kam shum probleme me to kan ndonje. Efekt barerat e tua per ket problem. Dhe ilaq per flok burri im ka humbur flokef ne moshe te re desha te dij a ka ndonje ilaq per kete problem qe ka mundesi me dergo sms jetojm jashte vendit nr tel +38670630745

  • Dr Hysni Dankshi:

   Po kam ilace bimore per vijat nga shtstzania ; per gjithc’ka komunikojme me nr tim te Cel; 0692106127 ose Viber Cel; 0695238127. Me respekt dr Hysniu

 • Driton Bislimi:

  Pershendetje doktor, po per bakterjen klebsiella ke ndonje ilac?

 • Sabahete Spahiu:

  Mirembrema Z. Dr. Hysniu

  Me falni per shqetesimin por kam nje problem me nipin 3 vjec. Ka me shume se nje muaj qe eshte me kolle, shoqeruar me gelbaze dhe me hunde. Doktori thote se bronket i ka te pastra. Eshte kuruar edhe me kortizon dhe vazhdimisht ben aerosol, por nuk ka permiressim. Ju lutemi cfare na rekomandoni me ndonje recete popullore. Faleminderit,
  Ju urojmm gjithe te mirat.
  Sabahete Spahiu

 • Arta:

  Doktorr jukisha lut mema kthy pergjigjjen vuaj nga nje semundje telekures vitilegio shenja tebardha dhe mjekt methojn ska sherim ska mundsi sipas teje qe temekthet prap busqeshja ime tekem nje jet telumter eteqet tepershendes

  • Dr Hysni Dankshi:

   Vetiliko nuk eshte semundje por mungese e pigmentit te lekures eja te shikoj nga afer . Te jap mjekim. Nga Dr Hysniu.

 • pershendetje doktor. oer ekzemen ne kembe dhe ne dore cfare ilaci popullor me keshilloni?

 • Kolombo:

  Pershendetje Dr.Hysni kam degjuar dhe kam lexuar per ju dhe ndaj mora inisiativen te komunukoj me ju.
  Problemi qe me shqeteson eshte se nena ime ka dhimbje nga duart dhe thembrat e kembeve i ka te plasaritura dhe jan si kallo te trasha.Dyshimet tona jan per myk pasi nena ime ka mar shum mjekime per disa shqetesime qe ka pasur dhe qe ka ende.Me thoni si eshte me e mir te vijm ne klinik per vizit apo me sugjeroni dicka ketu.Une kerkoj me te miren dhe me efikasen per nenen time jam duke ju pritur.Perzemersisht Kolombo.

 • Flora:

  I nderuar doktor

  Une vuaj nga hipotireoza qe 14 vite dhe perdor levotiroksin (per momentin 150mg). Desha te ju pyes sa jane efektive barerat alternative qe ju I pershkuani dhe a e zevendesojne plot[sisht levotiroksinen. Une po ashtu vuaj edhe nga neuropatia sensorike (ne shpute) por nuk jam duke perdorur asgje.

  Pershendetje

 • Harisi:

  Pershendetje doktor me dhem stomaku me kan then se kam helic bacter po kam perdor terapi po nuk ka ndiku ju lutem kthem ni pergjigje

 • Dr Hysni Dankshi:

  Une si mjek alternativ kam pergaditur nje ilace bimore per diabetin pa efekte anesore pihet 3×30 pika ne dite para buke. Kur te keni mundesi ejani tek klinika ime ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar. cel ;0692106127

 • Dr Hysni Dankshi:

  Buki une bej vizita nga e hena ne te shtune nga ora 8-30 14-30 te djelen pushim . Klinika ime ndodhet ne qender te Tiranes mbrapa muzeut kombetar tek lokal Pjazza cel; 0692106127 Jeni te mirpritur me merrni ne tel nje dite para se te niseni nga Maqedonia qe tju lere oren e takimit. Me respekt dr Hysniu.

 • Dr Hysni Dankshi:

  Elimjado kam pergaditur nje ilace bimor pomade per problemin qe ju keni. nese ju deshironi munde te kontaktoni me kete nr. cel. 0692106127

 • Teuta:

  Ju lutem doktor mund te mi jipni nje pergjigjje

 • Dr Hysni Dankshi:

  Teuta ma sjell vajzen ne klinike ta shikoj nga afer pastaj te jap mjekimin.Po te dergoj edhe adresen e Fb. Hysni Dankshi

Leave a Reply