Archive for the ‘Pacienti’ Category

FALENDERIM PER DR. HYSNIUN

Une pacienti Neshat Rama 45-vec lindur ne Peshkopi , banues ne Katundin e Ri Qerret Durres. Kam 5 vjet qe vuaj me Ekzem ne duar dhe kembe. Deshiroj te pergezoj shume   Dr. Hysniun qe me sheroi nga kjo semundje e bezdishme ne nje kohe rekord 7-10 dite qe arriti ta zhduke perfundimisht ne duar dhe ne kembe. Kete shqetesim te madh kaq te sikletshem qe cdo dite gjakoseshin duart dhe kembet nga kruajtjet e vazhdueshme. Pasi une isha i shtruar ne spital ne pavjonin dermatologji, duke marre mjekim prej kaq vitesh. Mjeku alternativ Hysni Dankshi, me pergatiti nje pomade bimore kur une fillimisht e perdora nuk kisha shume besim tek ky ilac, pasi kisha perdorur shume ilace te tjera kimikate (sintetike). Ne ditet ne vazhdim kjo pomade po bente mrekulli tek une. Ishte e habitshme per mua sepse para pak kohesh me vinte zor ti shtrija doren dikujt nga ekzema qe une kisha ne duar. Keshtu nuk me mbetet asgje tjeter vecse ta falenderoj shume doktor Hysniun qe me sheroi shume shpejt me kete pomade magjike sic mu duk mua, qe tek une dhe te tjere ka dhene rezultate shume te mira.

Me Respekt pacienti i sheruar
Neshat Rama

Falenderim Per Doktor Hysniun

Quhem Rrapush Reci 38-vjec nga fshati Helmas i Kavajes . Kam pesuar nje aksident te rende automobilistik ne vitin 1998 . Kam rene ne nje humnere ne nje lartesi rreth 350 metra me derguan urgjentisht ne spitalin NR 5 : ne pavjonin e neurologjise per pese jave dhe pastaj me derguan ne spitalin e specjalizuar ne Turqi per dy muaj, dhe me pas u ktheva ne shqiperi , perseri tek spitali NR 5 . E gjithe kjo vazhdoj me gjendjen time jo te mire shendetesore . Kam qene oficer ne nje repart ushtarak ku u lirova si nje invalid. Por plaget qe ishin hapur nga aksidenti nuk po mbyllenin per shume kohe . Rastesisht ndoqa ne nje emisjon televiziv mjekun alternativ Hysni Dankshi dhe kerkova ndihme tek ai per plaget qe kisha ne trupin tim, qe nuk po mbylleshin dhe kisha infeksion te rende. Ky mjek me pergatiti disa ilace bimore qe i pija nga goja, dhe pomade per lyerje nga jashte per plaget qe ishen perhapur ne trup. Mjekimi zgjati shume kohe sepse gjendja ime ishte shume e veshitire derisa plaget u mbyllen perfundimisht. Tani jam mire dhe gezoj shendet te plote . Gjithashtu tani eci pa shkop dhe paterica. Jam i martuar keto kohet e fundit pas sherimit dhe gjithashtu jam ne pritje te nje femije. Kjo ishte drama e jetes time . Pasi bera kete pershkrim te aksidentit tim nuk mund te anash-kaloj pa bere nje falenderim te vecante per mjekut qe me kuroi. Dua ta falenderoj perzermersisht  Dr  Hysniu duke i uruar atij jete te gjate mbaresi gjithmone dhe te kete suksese te metejshme ne pune si mjek alternativ, qe ne zemren dhe ne shpirtin e tij gjendet humanizmi ndaj pacientit ku eshte vetrtetuar prej shume vitesh. Atehere zoti e bekofte per ne dhe  familjen e tij. Me shume respekt nga une pacienti i sheruar  Rrapush Reci

Falenderim per mjekun altrenativ Hysni Dankshi

Une pacentja Ergysa Lleshi 25 vjec nga Tirana kisha disa vite qe vuaja nga myku i lekures pothuajse ne te gjithe pjeset e trupit.. kisha marre mjekime me ilace sintetike tek disa specialist por nuk u sherova.Pasi vajta tek mjeku alternativ:mora 2 here mjekim ilace bimore ne forme pomade dhe u sherova perfundimisht.Me kete rast dua ta pershendes mjekun alternativ qe me sheroje dhe tani ndihem shume mire.Pra nuk mbetet asgje tjeter por dua ta uroj doktor Hysniun.Pune te mbare ne detyren e tij fisnike dhe humane dhe i uroj jete sa me te gjate.
Me shume respekt pacentja Ergysa Lleshi.

Faleminderit doktor Hysniu…

Une quhem Arjan Shurdhi, babai i Erises e cila ka qene paciente e doktor Hysniut nga nje diegie. Dua ta falenderoj Doktor Hysniun per sherimin qe i beri vajzes time ne nje kohe te shpejte prej 20 ditesh. I uroj atij pune te mbare ne punen e tij fisnike.

sinqerisht

Familja Shurdhi

Falenderim nga pacienti, Arben Collaku

Quhem Arben Çollaku nga Tirana dhe jam 47 vjec. Kam pasur shume probleme me spondiloartoza (cervikale ) te qafes prej shume vitesh dhe  kam perdorur disa mjekime per kete semundje por kam patur pak permiresim . Kur rastesisht ndoqa nje emision  televiziv mjekun alternativ  Hysni Dankshi qe fliste per semundjen time :Atehere u drejtova tek ai per shqetesmin tim  pasi me pa  nje here radiografin qe kisha bere me pare per dhimbjet e mia  te qafes  ai me beri 10 dite fizioterapi kineze (masazh) me vaj edhe me akull  me dha disa ilace bimore te tij  dhe une u permiresova  per dy jave nga gjithe shqetesimet qe kisha  nga kjo semundje profesionale sic eshte  spondiloartoza (cervikale )  .Me kete rast me lindi deshira e madhe  per ta pershendetur doktor  Hysniun, ta falenderoja  perzemersisht per punen e mrekullueshme qe beri tek une  dhe besoj  edhe tek shume paciente te tjere . Pra i uroj atij  mbarsei ne punen e tij fisnike edhe humane  qe tregoi tek une . Nuk mund te gjej fjale te tjera me te mira per te por zoti e bekofte ne pune , ne jete , dhe ne familje .

Me Respekt pacienti Arben Collaku

Paciente te sheruar plotesisht. Foto ilustruese

Ketu kemi disa foto te disa pacienteve femije te sheruar nga diegia ne masen 100%.

 

Foto ilustruese : fig 1( ne momentin e diegies), fig 2(pas nje jave mjekim), fig 3( pas 3 javesh sherim i plote)