Archive for the ‘Hysni Dankshi’ Category

Certifikate: " Tunisian Association For Natural Therapies"

Doktor Hysni Dankshi i ftuar ne kongresin boteror te mjeksise alternative qe u zhvillua ne kontinentin e Afrikes ne Tunizi, ku u dekorua me nje certifikate nderkombetare nga universiteti i mjeksise alternative Tuniziane per kontributin qe dha ne kongres. Ishte i vetmi perfaqesues i ftuar nga Ballkani.

Hysni Dankshi

 

—————————————————————————————————————————————————-

Mjeku alternativ Hysni Dankshi:  kuron disa semundje me metoda te reja alternative si:

-         Te gjitha llojet e djegieve

-         Gjendrat  tiroide me mungese te jodit

-         Strumen(gusha)

-         Patologjin e renies se flokeve

-         Guret ne veshka

-         Guret ne temth

-         Diabetin e sheqerit

-         Meneupazen

-         Reumatizem

-         Tensionin e larte te gjakut

-         Semundjet e zemes

-         Ulceren e stomakut

-         Gastritin

-         Melcine e zeze

 

Aplikon masazh per hermie-diskale, spondilartroze vertikale dhe lumbare. Kjo metode e re fizioterapie kineze me vaj dhe akull ka dhene rezultate te mira ne kete drejtim.

Pergatit dhe ilace bimore per kete semundje. Ky mjek ka dhene mbi 250 emisione telivizive ne televevizionet me prestigjoze si: TVSH, TV-KLAN, VIZION-PLUS, TOP- CHANNEL, TV-KOHA, NEWS-24, ORA-NEWS e shume radio dhe gazeta te  njohura. Ka botuar 2 libra te mrekullueshem per mjeksine alternative “ 310 receta per 60 semundje” dhe “ Bime mjekesore per cdo semundje”.

Ne vitin 2008 ka krijuar shoqaten e re te mjeksise alternative te Shqiperise me mjeket me te mire alternativ, ku eshte zgjedhur president I shoqates. Ka marre pjese ne kongrese boterore te mjeksise alternative ne Tunizi, ku eshte nderuar me cmimin me te larte nga universiteti I mjeksise alternative Tunizi. Ka marre pjese ne forume nderkombetare ne Kosove, Mal te Zi, Maqedoni, Hungari, Turqi etj.

Adresa:

Klinika e mjekut alternative “ Hysni Dankshi” pas muzeut kombetar ne qender te Tiranes afer bar “Piazza”.

Cel: 0692106127.

Ne kete faqe mund te shkruani problemet tuaja shendetsore dhe do te merrni pergjigje nga mjeku yne alternativ  i mirenjohur ne arenen nderkombetare   Z. Hysni Dankshi